0 oy
799 göst.
Diğer kategorisinde (5,361 puan) tarafından
Komşum kızına sürekli öyle dyor sana vurana sende vuryorsun kimseye acıma vur dyor çocuğuna byle demek doğru biseymi benm kizimada parkta arada karsyorlar ama ben çocuğu uyaruyorum vurma öyle ypma dye artık karışmıyor ama kızıma sende vur demiyorim taş falan firlattr yoksa öyle bişey demesi doğru biseymi 

43 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Valla bende çocuklarıma vurana vurun diyorum hiçte yanlış değil hele çocuklarıniz biraz büyüsün görürum ben sizi jsjsjdjjdjd
(5,361 puan) tarafından
Buyuklermiş kız maşallah
tarafından
15 yılı devirdik canım
(1,189 puan) tarafından
Aynn öyle bende oğluma hep vurma etme dedim çok pişmanım şuan sekiz yaşında biri vurdumu vurma vurmak güzel bişey değil diyor tabi karşıdaki dinliyormu hiç oralı bile olmuyor milet bizim gibi yetiştirmiyor bende oğluma bı kaç kere vur dememe ragmn vurmuyordu artık kızdım oğluma vurmasan ben vururum sana dedim ondan sonra vurmaya başladı tabi hala vurmadigi zamanlar var milet nasıl yetiştiriyor çocuğunu ya o gün dört yaşında ki biri oğlumun boğazını sıkmış parkta tanıyorum çok yaramaz bı çocuk herkese vuruyor oğlumda anne bana vurdu vurmadım ona dedi ben dedim hayır vursaydin belki burda yanlış bileceksiniz beni ama o çocuğun ablası annesi hep parkta hiç uyarmiyorlar benim oğlumun canı da can biri sekiz biri iki yaşında oğlum var her zmn ikisinde vurur ztn kucucgu gördüğü yerde kistirir o gün sigara gözüne sokmaya çalışmış küçüğünün yanan sigara bide fitirdim o parkta bı bağırdım ondan sonra oğluma dedim o çocuk vurursa sana yada kardeşine sende vuracaksın tmm dedi ablası gelmiş o küçük vurabilir diyor bende dedim vuramaz ya sahip çıkacaksın yada vurduğunda oda dayagini yer dedim benim oğlum onun deneme tahtası değil dedim
(11,076 puan) tarafından
İşte olayın özü, biz saldırgan yetiştirmicez ama kendini korumayı da öğreticez. Gerektiğinde de karşılık vermeyi. Hayatları boyunca ezilirler yoksa
(1,189 puan) tarafından
Ayn öyle pisirik oluyorlar sonra
-Reklam-
+2 oy
(321 puan) tarafından
Herkes çocuğuna terbiye verse keşke.  Oğlum yada kızım her neyse kimseye zarar verme kavga etme dese bütun anneler hiçbir çocuk kavgası olmaz . Ama kimisi vursun bisi olmaz vurana vur bilmem daha neler diyorlar.  Tek dediğim şey böyle arkadaş ortamindan kötü huylulardan Allah'ım korusun evlatlarimizi her yerde her zaman iyilerle güzelliklerle karsilastirsin
(5,361 puan) tarafından
Evet vala bnm kiz üç yaşında cocuklarla anlaşır güzel oynar ama bazı çocuklar ona karışınca ben kızarım yapma derim
(1,948 puan) tarafından
Birde çocukları diğer çocukları dövünce zevk alanlar var ya bizim oğlan çok güçlü vs diye ,sırf bu yüzden bir arkadaşımla görüşmuyorum benim 22 aylık oğlum var karşı tarafın 33 aylık çocuğu öyle alistirmislar mesela benim çocuğu dövmeye kalkıyor aile gülüyor bizimki böyle herkesi döver vs diye , çocuğu bir gorseniz nasıl saldırgan daha ne konuşabiliyor kelimesi hiç yok çocukla hiç ilgilenilmemis gibi parkta vs de de hep öyleymiş birde erkek çocuğu diye öyle yetiştirenler var neymiş sert olacakmis ,ilişkimi kestim o arkadaşımla
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Aslında doğru değil ben demedim hiç bi zamanda o şekilde yaptırmam ama bazı çocuklar kötekten anlıyo çünkü durduk yere parkta birbirine karışan itekleyen vuran çok cocuk var heleki genelde 7 8 yaşındaki çocuklar küçüklere zorbalık yapiyo onların ağzına bi tane vurmak lazım 
(5,361 puan) tarafından
Evet bizim mahalede kiler çok iyi terbiyeli çocuklar valla ama iki üç yasnda vuryolar ben kiziyorim
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Sende biliyorsun tabiyki degil nasil dogru olsun ki o, ona vursun annesi onun annesine vursun, babalar biribirine girsin oldu mu sana zincirleme kavga ;)
(5,361 puan) tarafından
Ama annesi kendini savunsun dye yoyo bnce de oda yanlış
(48,683 puan) tarafından
seferogullariyla telliogullari gibi ☺️
(2,148 puan) tarafından
Aynen ☺️
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Zorba olma kanka ol tabi ki de yanlış 
(5,361 puan) tarafından
Aynen çocuk ozmn anasına babasına da vurur
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Ben sadece bır cocuk ıcın dedım bunu komsumun oglu kızımı bıldıgın dovuyordu her fırsatta ısırma vurma sacını cekme vs annesı de baktım cok umursamıyor bı ıkı yapma etme  tamam canı yanan benım kızım oluyordu bende dedım hazar sana vurunca sende ona vur cunku cıdden benım vurasım gelıyordu cocuga arsızlıkta ustune yok cocuk ama fena bır cocuk kızıma yıne vurmus bu bacagını  kızımda oyuncakla ona vurmuştu bır kez hıc beklemedıgı bır tepkı oldugundan agladı ortalıgı yıktı annesı de basladı ay yavrum cok mu acıdı nasil vurdun oyle falan demeye benım kıza laf atıyor bende dedım sırayla bu ısler bızım yedıgımız dayagın yanında ne ki :D ama cıdden bunu yaptırmasam ıcımde kalırdı yazık gunah habıre bıyerı moraran benım kızım sokakta parkta nerde denk gelsek canını yalıyordu kızımın o gunden sonra ne cocuk bırdaha vurdu ne annesı cocugunu salıp keyfıne baktı pesınde gezıyor oglunun parkta kapı onunde falan benım gıbı muzdarip cok kısı vardı bınada mıllet nefes aldı sayemde :D 

(7,193 puan) tarafından
Bazen bir müsibet  bin nasihattan iyidir . Hak etmişler  ..
(832 puan) tarafından
Zaten çocuğu zarar veren değil zarar görenin parkta diken üstünde parkta ayakta gezen tek anneyim hamilyim riskli gebelik geçiriyorum çocuğumu hem gurbette sosyal ortama sokmak istiyorum hemde korumaya çalışıyorum benm.oglumun zarr vermemesi uyum sağlaması gram faydası yok tam tersi oluyor Korkup parka aylarca adım atmadığını biliyorum ya herkes çok rahat yada ciddi anlamda Zarar görmemis cocuklari sözleriyle bile  olumusz lar git buradan gelme buraya oynama o benim ana baba evlerinde oturyo
(1,573 puan) tarafından
Cıdden çok zor keske butun anne babalar aynı hassasıyette olsa ama imkansız saldım cayır mevlam kayıra ve ısın kötu yanı bızım cocuklarımızdan daha açık daha yırtıcı daha önde oluyorlar ozguven acısından uzucu olan kısım bu
0 oy
(1,332 puan) tarafından
Tabiki de doğru değil çocuğa şiddeti sevdiriyor bi nevi yani. Güzel güzel çocuğun anlatacağı şekil anlatsa vurmak kötü bir şeydir canını biri yakarsa hemen yanıma gel birlikte konuşalım onunla gibi ne bileyim 
0 oy
(5,319 puan) tarafından

Ben oğluna kimseye vurma dedim hep kimseyede karışmaz ama çok dayak yiyor geçen gün yine bi çocuk tekme atmış sinirlendim gittim o çocuğa da kızdım onun yanında oğluma sana vurana sende vıracaksın dedim

Yeter hep benimkimi dayak yiyecek. 

Aklıma geldi ekleyeyim. Yeğenimin tırnak izleri hala çocuğun yüzünde.  
Vursun artık savunmasız kalmasın. 
(5,361 puan) tarafından
Evet cnm yaa sen bide İstanbul gbi bir yerde otryrin oralar elin Suriyelisi bende Pendik'ten geldim parka çıkamıyorduk resmen bziim burasu çok iyi benm kızda tek çocuk vala çok sklyor
(659 puan) tarafından
Bende pendıkteyım maalesef
(5,319 puan) tarafından
Tek çocuklar daha nazlı oluyor. Burdan bı arkadaşla tanıştım oda tek çocuklu oğlu o kadar nazlıki benimki koşup oynar kardeşiyle o öylece annesiyle oturur eminim oda vurmayı bilmiyor ağlayınca sesi bile çok az çıkıyor :D
(659 puan) tarafından
Vallahı ya sımdı kardes yapmaya calısyoruz ama faydası olacak mı bilmiyorum sahsen bu yastan sonra ona:)
(5,319 puan) tarafından
Hayırlısı olsun olur tabi abi havalarına girecek :)
0 oy
(48,683 puan) tarafından
valla hep vurulmaz kizim edilmez kizim diyodum simdi kimseye vurmuyosun ama biri sana vuruncada kendini ezdirmiyosun diyorum pisirik kaliyo disarda biri bisey dicek korkuyo savunsun kendini
(568 puan) tarafından
Aynen katılıyorum
0 oy
(659 puan) tarafından
Ben ogluma hep dedim ki bana soyle yada okulda ogretmene de kimseye vurma etme hep boyle kısıtladım ama suan farkettım bıkac zamandır hata yapmısım sahsen kendını koruyamıyor kavga etmeyi hakkını savunmayı da bilmesi gerek benım kı tam anne kuzusu oldu benden oturu sımdı 1.sınıfa gıdecek artık dıyorım kı bırı sana kaba mı davranıyor once uyar devam mı ediyor bana yada ogretmene muhakkak anlat ha olmadı hala aynı sey devam ediyor sen de ona patlat 2 tane.. Valla yapacak bısey yok artık cunku dıger turlu cok ezdiriyor kendını
(5,361 puan) tarafından
Evet tam okul zamanı söylemek gerek bazı çocuklar vahşi gbi
0 oy
(1,457 puan) tarafından
Belkide kadın cocğunun dövülmesinden bıktı artık kendını savun demek zorunda kaldı ay cok arsız cocuklar var gercekten benm bile vurasım gelıyor yapma etme vurma demekten anlamayanlara ilk önce ailesini terbıye etmek lazım zaten o ayrı
(1,573 puan) tarafından
Yorumuma bak canım oyle bır cocukla imtihanım oldu cıdden cok berbat yetıstıren ınsanlar var cocuk bıldıgın 3 yaısnda el hareketi cekıyor al yapıyor nah yapıyor sıl cıkarıyor sen konusurken götunu sana çevirip götune vuruyor buraya  konus der gibi bırkac kelıme anca konusuyor  ama m.al s.alak a.mcık bıle duydum balkonda otururken. bızım bınada cocuk malesef
(5,361 puan) tarafından
Ayy ne terbiyesiz anası bişey demiyorum vala bizim binada  kadının kzii baktım sürekli kziim saçı cekiyro kum atyor sana vurana vur dyen ablanin kziina vuryro dedim bunkdr sinirlli anası dyro hırçin
(1,573 puan) tarafından
işte yalandan ayıp falan diyor ama evde ogrendıgı de cok bellı o yasta cocuk kres yok okul yok arkdas yok dogru durust nerden duyacka bunları
(1,457 puan) tarafından
@Oylum gercekten insan sinir oluyor sen evde kendı cocuğunu mükemmel eğitsen nolcakki özellikle okul ortamında parkta mahallede cocuklar bozuluyo sen vurma dedikce cocuk vurmaya korkuyo bu sefer dayak yiyince de öz güven kalmıyo büyüdüğündede korkak oluyo ben durduk yere vurma canın ne zaman acırsa vurma dediğin halde vurursa sende vur diyorum hiçte pişman değilim dediğim için hep bizimkinlermi dayak yıcek vurmadıklaro için karşı tarafta kı cocuk daha çok dövüyo bu bir gercek yanı
(1,573 puan) tarafından
kesınlıkle katılıyorum once vurmak yok falan derdım artık vurana vur dıyorum sıddet ın kötu bırsey oldugunu aşılarken bır yandan da boyle yapmak zoruma gidiyor ama mecburum valla bılınclı olsun gücünü nerde kullanacağını bılsın savunmayı ogren sın diye taekwandoya yazdıracağım 7 gaısna geldıgınde
0 oy
(1,484 puan) tarafından
Ben oğluma öyle desem de asla vurmuyor 2. Sınıfa geçti 1.sinifta aksi cocuklar vardı oğlum biraz da sessiz diye heralde üstüne gidiyorlardi sende vur yeri geldiği zan dedim ama hiç vurmaz 
(832 puan) tarafından
Benimki de 3 buçuk yaşında diyorum yapmıyo kumda oynuyor geliyor oyuncağıni alırlar bı kere oynamayadi aileleri seyinde değil izinsz  alması kum banyosu yaptırdıgni biliyom arkdsın biri uyarmadi bile çocuğunu sürekli oynatmak istiyodu mesafe koydum oğlum istemiyor dedim eline bütün dışını gecirmis bide sonra oğluma seninkide cimcikliyo dedi şok oldum oğluma yap desen yapmıyo eşim bile dıyo vururlara bağır sende vur ses bile çıkarmıyo korkuyorum ileride kendini koruyamacak sessiz kalacak diye
(5,361 puan) tarafından
Benm kiz bazen agliyro ama çoğu zaman git yapma akılı ol dyor evde babası şaka yapar bu kelimeleri öğretim ama kızıma parkta kmse vurmuyro herkesle iyi anlaşıyor kızım üç yaşında ama bir iki çocuk arada durmayinca gidip uyariyorum
(832 puan) tarafından
Uyarıyorum canım diğeri yapıyor başka otramda da öyle ben Diyarbakırdym buralida çok yapıyor gurbette olan benm gbı ama kimse uyarmiyo ben çok tepki verrdm vurma kimseye paylaş diye hata yapmışım çünkü tam tersini yapınca bundan hoşnut olan insanları gördüm  memlekette yaşamıyorum bunu asiiri sosyal aktf orda daha bir baska oğlum bu hallerini dedımde kımse inanmiiyo
(832 puan) tarafından
Kardeşi olacak inşallah gözü acıkır biraz  onunla  asansöre biniyoruz elindeki çöpü oğluma değdircek oluyor çocuk ciddi anlamda çocuklara karşı tavrım degsti burada hayvana eziyet ediyorlar sürekli birin. Anası babası demiyo napıyorsnuz siz dıye kedi için bıle o çocuklar la kavga ettim biri bicak çekiyordu cidden bunlr cocuksa biz neydik dedim  çok iyi efendi çocuklarda var ama ciddi anlamda şiddete megilliler ilerisi için bu beni korkutuyor
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Ben önce bana vuramazsin bana böyle davranamazsin de diyorum baktın devam ediyor sen de vur diyorum yalan yok. Okul da sen de vurmadan önce öğretmenine söyle diyorum 
(5,361 puan) tarafından
Okul ortamı evet haklisin çok kötü cocuk lar var anneleri hiç eğitim vermemis küfür edyorlar falan
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Okulda mahallede ben cocuken annemin tavsiyesiydi kimseye bisey yapma ama sana vururlarsa kendini savun. Gercekten de kimseye bisey yapmazdim ama yapani indirirdim aşağı :)) 
0 oy
(7,952 puan) tarafından
İyide kimisi zevk alıyor mutlu oluyor çocuğum herkesi dövüyor diyo mesela eski ev sahibim sürekli oğlu ile övünürdu oğlu 4 yaşındaydi 7 yaşındakileri bile yanıyordu aşırı gücü vardı sürekli tehlikeli yerlerdeydi ve hiç birşey olmuyordu cokta zekiydi annesi oğlum aslan aslan diyordu büyüse hiç kimse oğluma ses yükseltemez diyordu çok seviniyordu.oglum herkesi dovuyo yeniyo derdi kaltaakk o piçii sürekli çocuklarımı döverdi bende en son kavga çıkardım anasıyla 
0 oy
tarafından
Evet bende böyle diyorum kızıma

Tabi şuan anlamiyo 2.5 yaşinda ama aklı sarınca aynisini oda yapsın

Küçükken hep dayak yiyen biz oluyoduk. 
(5,361 puan) tarafından
Kadının kızı da üç buçuk yaşında yani kcuuk sınırlı biri olur bence
tarafından
Bak şoyle soyleyim. Bana ilk başta bu söz çok saçma geliyodu. Cicuguma şiddet mi ogreticem diyordum. Ama bakıyorum milletin çocuğu vuruyo benim kız saf saf bakiyo. E bu hep böyle olursa sürekli dayak yiyen taraf olur
Ama bir kerede o karşılık verirse bir daha vurmaz karşisindaki.

Kendini korumayi ogrensin
(5,361 puan) tarafından
Haklısın aslnda yaa okulda falan ezilir
tarafından
E tabi canım
 Tabi benimki şuan anlamiyo . Üzülüyorum bende birisi vurunca
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Ben oğluma şöyle soyluyorum. Biri sana bagirirsa ya da vurursa ona 

Hayır bana vuramazsin, bagiramazain de diyorum. Sen de ona vur demek doğru değil bence
(5,361 puan) tarafından
Sinrili oluyorlar bence snra onlar da başkalarına da durduk yere vurablrler
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Kadında biryerde haklı sürekli onun çocuğumu dayak yiyecek zamane çocukları çok fena doğrusu kimseye vurma ama kendinide savun demek şimdi küçük ama sessiz duran çocuğu okulda eziyorlar biraz oda kendini gosterecekki gelip vurmaya cesaret edemesinler oğluma okulda bir çocuk gelip gidip vuruyordu geçen sene baktım öğretmen çözemiyor sana satasinca sende onu ** kendinden uzaklaştır hala saldırırsa korkma kimseden karşılık ver dedim bir kere çocuk ona satasinca ittirmis dışarıda yağmurlu bir gündü üstü başı ıslanmış bana birdaha satasirsan böyle olur hadi demiş sıkıyorsa sataş daha o çocuk hiç satasmadi oğluma ben pişman degilim:) 
(5,361 puan) tarafından
Vala çok küçük yaşlarda ben doğru bulmuyorum düşün iki üç yaşında kalkıp byle dyor bizim mahaledekiler öyle döven çocuklar bir iki kişi kizimada arada karışık ama küçükler iki yaşında falan bebeler haa okul çağı tabi savunması lazım kendisini yoksa ezerler
(2,472 puan) tarafından
Canım ben çocuklar küçükken hiç söylemedim onlara zarar veren çocuklarla bir araya getirmedim uzak tuttum  sorunu böyle çözdüm tabi okul çağında mümkün olmuyor ama sizin çocuklar çok küçükler vuran çocuklarda daha bebek aklı ermiyor ki vur demesi elbette yanlış onun yerine yanlarında kalsın vurmaya yeltenen olursa hayır kuzum kardeş vurulmaz canı acır desin benimde 19 aylık bir bebeğim var kızım için biri sende ona vur dese kızarım daha bebek bunlar
0 oy
tarafından
2 yaaina kdr cok kuralli cocuk yetistirdim.. 2 yasinda insanlarin cocuk yetistirmedigine sahit oldum.. ve psikolog diyordu kii sen cocugunu iyi etsen ne yazar, eteaf kotuyse, seninki anca onlara yem olur diye.. Yanii kadinin yaptigi dogru cnm, buyudukce herkes vuruyor itiyor .. biz veurma etme dedigimiz icin bizimkiler yem oluyor onlara..
0 oy
(568 puan) tarafından
Bende kızıma vur demedim ama benim kızımda bir dayak yedi iki dayak yedi oda vurmaya başladı kendilerini bir yerde ezdirmemeleri lazım mesela benim kızım ona vurmayana onu kışkırtmaya onun eşyasını zorla elinden almayan kadar vurmaz karışmaz kimseye geçen gün arkadasimin yanına gittim arkadaşımın kızı bur buçuk benim kızım 2 buçuk yaşında geliyor gidiyor kızımı ısırıyordu küçük diye benimki karışması benim kızımda çok anlamıyor ama en son arkamı döndüm birdaha ısırdı canı yandı buseger oda arabayla vurdu ben tabi kızıma baya tepki gösterdim ama onu korkutmadin çünkü bu seferde hep eziliyolae pasif kaliyolar uyarmak lazım sana zarar vermeyene zarar verme diye 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 202 göst.
18 Mart 2023 Aile kategorisinde Nevarrki_152420 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 619 göst.
10 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Annemnerdeeee (1,856 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 90 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 577 göst.