0 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde (7,376 puan) tarafından
Kızlar evimiz var Kocaeli de biz Bursa'da kiradayiz evimde eltim oturuyor aramışlar bizden iki kat için 25 bin TL para istiyorlar doğalgaz bağlanacak mis siz olsanız gönderir misiniz ben burda kira ödüyorum onlar evimde bedava oturuyor benim eşim asgari ücretle çalışıyor 

18 Cevaplar

+1 oy
(13,231 puan) tarafından
Bazı insanlar aileme iyilik yapıyorum diye enayilik ediyor farkında değil 
(7,376 puan) tarafından
Hiç sorma ya valla yeter artık bende insanım rizkimizdan her ay kesip anne babasına gönderiyor tamam göndersin ama 12 kardeşler herkesin evi var kaynanamın kayinpederin maaşı var hayla arayıp bizi para istiyorlar Allah aşkına valla bunaldım
-Reklam-
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Onlar neden senin evinde bedavaya oturuyor ki 
(7,376 puan) tarafından
Valla ya yeter yani bende canım
(2,704 puan) tarafından
E yani para bu kadar gokten yagiyosa kolay kazaniliyosa seni gezmeye tatile vs gotursun ustune basina en iyisini alsin kolunu boynunu doldursun madem durtecek bi parasi var ver bana ben zevkle harcarim diyeceksin. Senin kocadaki iyi niyet degil enayilik abisindeki de yuzsuzluk baska bisey degil
(7,376 puan) tarafından
Bana gelince parası yok canım halı lazım dedim koltuklar çok ağır kalkmıyor halı çok kalın kaldıramıyorum yikanmiyorda sürekli ince bir tane halı Alaçam başlıyor hemen usteleyip duruyirsun param yok sıkıştığız
(2,704 puan) tarafından
Tabi tabi oyledir. Sen carsi pazardan kıs kendi bakimindan kıs. Sana para yok abime var oldu canim eşin eşe guveni sadece aldatmayla yikilmaz boyle seyler de guven yıkar. Allah sabir versin ne diyeyim umarim oyle bi hata yapmaz eşin
(7,376 puan) tarafından
Hesapları bende tek kuruş gönder hakkımı helal etmiyorum çocuğunda alıp gidiyorum dedim
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Pardon da niye bedava oturiyorlar sizde hata var yani hem bedava oturacaklar hemde evi senmi dizayn edecen saçma sapan 

(7,376 puan) tarafından
Kız eşim para almıyor abim diye ne kavagalar ettim şimdide aramışlar 25 bin gönder dedim eşime gönderirsen hakkımı helal etmiyorum ne zaman evime giderim o zaman yap
(27,353 puan) tarafından
Esinde iyimser olmasın yani
(7,376 puan) tarafından
Yok biz oraya gidecekmiş bizim evimiz mis ondan vermeye niyetli
0 oy
(119,436 puan) tarafından
2 kata 25 bine baglamiyosa hemen baglatin 1 kombi 20 25 binden basliyo cunku
(7,376 puan) tarafından
Sadece doğalgaz sobası ve tüp için mis 2 katın 25 bin
0 oy
(409 puan) tarafından
Ev seninse verirsin tabik yarın birgün oraya gitme durumun olabilir.  Sn krada oturmayı tercih etmişsin bu onu ilgilendirmez 
(7,376 puan) tarafından
O benim evimde oturuyor ve alt katta da baglatacaklar alt katta onlara kalacak hepsini eşimden istiyorlar
(409 puan) tarafından
Eğer alt kat onlara ait se neden siz ödiceksiniz canım sadece kendi payını gönderirsin olur biter
(7,376 puan) tarafından
Saçma sapan iş ya kız 4 yıldır kirada vermiyorlar valla iki kağıda onlar yapsın yine onlar oturuyor zaten doğalgaz dedikleri doğalgaz sobası imiş
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Senin evinde neden bedava oturuyorlar eğer ev senin üstündeyse yasal olarak ödemek size düşer. Büyük ihtimal aranızda sözleşme de yoktur çünkü. Ama eltime neden bedava vereyim bağlattırmam soba yaksın
(7,376 puan) tarafından
Eşimin abisi çalışmıyor kaynanamlarla kavga ettiler 4 yıldir bedava oturuyor eşim abimdrn para almam diyor
(1,785 puan) tarafından
Of ya çok sıkıntılı konular peki siz oraya taşınsanız o zaman çıkarşar mı onlar
(7,376 puan) tarafından
Alt kata inecekler alt katında bağlanacak mis hepsini eşim odeyecekmis
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Veririm sonra da kira isterim.Artik doğalgazlı evde oturacaklarsa bunun da bir bedeli olmali
(7,376 puan) tarafından
Valla eşime dedimmhakkimi helal etmiyorum bide iki katın bağlanacak yani kendileri sonra aşağı inerse yine onlar kullanacak
(3,094 puan) tarafından
Adam 4 yilda iş mi bulamamiş 4 çocuk da var ne yiyip içiyorlar ilginç gerçekten zikkim ödemeyin.
(7,376 puan) tarafından
Devletten yardım alıyor yiyecek içeceği sigorta gozukmedigi için çocuk parası da alıyor onla geçiniyorlar
(3,094 puan) tarafından
Tam beleşçi yani ömür boyu orda sefa sürsünler sizde kirada sürünün. Kabul etme bu durumu
(7,376 puan) tarafından
Söyledim canım dedim hakkımı helal etmiyorum kuruş çıksın hesaptan anneme gidecem
0 oy
(588 puan) tarafından
Kira versin o zaman ev sahibi olarak siz bağlatın. 
(7,376 puan) tarafından
Kız 4 yıldır oturuyorlar eşim abim diye almıyor
0 oy
tarafından
Bi zahmet odesinler neden bedava oturuyorlar kiraya verin gitsin kimse essek başı değil 
(7,376 puan) tarafından
Eşimin abisi çalışmıyor kaynanamlarla kavga ettiler benim evime geçtiler eşim almıyor abim diyor 4 yıldır bedava oturuyorlar
0 oy
(5,365 puan) tarafından
Tamam göndeririz ama sizde kirayı ödeyin bundan sonra bedavaya oturmak yok deyin. İlerde siz geçersiniz
(7,376 puan) tarafından
Kız eşim abisi çalışmıyor 4 çocuk diyir kira almiyir
(5,365 puan) tarafından
Çalışamıyor mu yani hastalığı falan mı var
(7,376 puan) tarafından
Yok kız hep inşaatta çalışmış fabrika işinde çalışmam deyip çalışmıyor sapasağlam adam benim eşimin gözü rahatsız diye fabrikalara zor giriyor ona rağmen çalışıyor
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Biraz yorumları okudum da 4 yılda bedava kira ödemeden oturmuşlar ona tutup kendileri yaotirsinlar sonuçta bedava oturuyorlar abide olsa düşünmesi lazım kusura bakmasın kar siz kirada oturun olar sefasını sürsün 
(7,376 puan) tarafından
Yani canım eşimde tutuyor o benim abim bende dedim san ahakkimi helal etmiyorum ben evi yaparken neler çektim benimde param var o evde herşeyde
0 oy
(3,735 puan) tarafından
Ekmek bulamamış pasta yiyor eltin. 
(7,376 puan) tarafından
Aynen öyle bide 5. Cuye hamile
(3,735 puan) tarafından
Fakirin oyuncağı da şeyidir derlerdide inanmazdım. Ay Allahmm
(7,376 puan) tarafından
Valla ben bir çocukla kirada gecinemiyorum ya eşim sırf yetsin diye hergun pazar dahil 12 saat çalışıyor çocuğum ondan mahrum yazık günah değil mi hepimizin hakkına giriyorlar
(3,735 puan) tarafından
Konuşun bence, hoşgörmek ahmaklıktır bazen bende yaşadım. İki gün sonra evi üstlerine isterler. Evet zorda olana yardım şart ama şuan herkes gelecek kaygısında.
(7,376 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ya artık bunaldım
0 oy
(770 puan) tarafından
Kaynın neden çalışmıyor 

Siz neden kiradasınız onlar sizin evinizde kalıyor 

Bide alt kata baglatacklar demişsin alt katta mı size ait
(7,376 puan) tarafından
Altta kaynanamlar oturuyir bunlarda kaynanamlarla oturuyordu tartışma çıktı dışarda kaldılar 4 çocukla iş yok canım Kocaeli'de bu yüzden başka şehire çalışmaya geldik onlarda ev boş diye oraya geçtiler ben evimi daha yeni yapmistim hiç oturamadim 4 çocuk ev mafolmustur 4 yıldır bedava oturuyorlar kaynanamlarla bir şey olursa alt katta bu oturan eltimin atışlar para istiyorlar ki eşim her ay annesi babasına tek para gönderen evlat 12 kardeşler tek biz kiradayiz bir insaf yani ne bilim
(770 puan) tarafından
Ne diyecegimi bilemedim ya valla üzüldüm adina sen kiralarda sürünecen o mis gibi keyf çatacak bide utanmadan dogalgaz parası isteyecek
(7,376 puan) tarafından
Valla kız doğalgazda değil sadece doğalgaz sobası yani bizde insanız eşimde benim evim diyor gondercek yani niyti var ben ters çıktım ya sustu göndermeye en falab dedi bir kuruş göndersin hakkımı helal etmiyorum
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Siz kirada oturmasanız elle tutulur bir tarafı olur. Ya da der ki evinde oturuyoruz hadi bunu da biz yaptıralım ama direkt gönder demek büyük ayıp hem de neden 2 daireye de siz yaptıracalsınız ki. Dese ki kardeşim 25 bin tutuyor ama durumumu biliyorsun şu kadar verebilirim üzerini tamamlar mısın sizin durumunuza buna elverişlidir paranız vardır eyvallah. Ama yoksa da doğalgazlı evde oturmayıversinler o zaman 
(7,376 puan) tarafından
İşte bende bunu söylüyorum eşimde biz gidince bizim evimiz diyor gitmeyede niyeti yok kolay kolay ben burda kirada sürüncem oda orda keyif sürecek
(1,292 puan) tarafından
Siz gideceğiniz zaman kendi evinize yaptırırsınız o vakit
(7,376 puan) tarafından
Evet canım ki doğalgazda değil doğalgaz sobası
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kızlar bir bakın 
0 oy
(891 puan) tarafından
Ev seninse senin yaptırmam gerekir eltin de kira ödesin o oturmasa kiraya verir en az her ay 6000 lira geliriniz olur kira isteyin eltin hanımdan :) 
(7,376 puan) tarafından
Hiç sorma diyemiyor ki zaten geri dönelim yok
(891 puan) tarafından
Geriye tek Bi çare kalıyor evi sattır kendinize yeni bir ev alın olduğunuz yerden adama bak ya ben bile sinir oldum 4 tane çocuk acımıyor mu hiç o çocuklar ser sefil halde
(7,376 puan) tarafından
Kız çocuk parası alıyorlar ya kaç çocuk sa devletten o kadar para. Alıyor gidiyor bir iki ay çalışıp işten çıkıyor sonra çocuk parası bilmem yiyecek yardımı derken yine bir süre calismiyor
(891 puan) tarafından
Şu devirde devlet ne kadar çocuk parası verecek neye yetecek adam alışmış bedava yaşamaya uçkuruna da  - afedersin- sahip çıkmıyor sattır kız evi kira vereceğine kendi evinde yaşarsın
(7,376 puan) tarafından
Valla canım mahalle hep kardeşleri eşimin  bırakmazlar yabancıya satalım ama dedim evime dönecem
0 oy
(7,122 puan) tarafından
Sen iyi susuyon he annem benzer bi durum yaşadı babamın burnundan getirdik 
(7,376 puan) tarafından
Kız ben evlenirken altınım yoktu gorumcemin altınlarını taktılar ev yapılırken ben eşime tazminatımı verdim evi beraber yaptık oturmak nasıl olmadı kaç yıldır bedava oturuyorlar evde daha yeni yaptigim 4 çeyrek var onu bozdurup gonderecekmis eşim bende hakkımı helal etmiyorum tek kuruşa bile dedim
(7,122 puan) tarafından
Ne demek gönderecek bacım sen deli misin koy tepkini eşine karşı sen tek başına mı yaptın o evi bu altınları ben calismiyo olabilirim ama kazandığım her kurusta benim emeğim var benden izinsiz değil para çöp vermezsin desene ayrıca neden kurasız oturmalarina müsade ettin bunca zaman madem kira odemiyolar kendilerini toparlayimca bulsalardi başka ev valla ben senin yerinde olsam verdiğin an beni unut çıkar giderim derdim
(7,376 puan) tarafından
Dedim canım hesaplari bende zaten bir kurusun çıksın hakkımı helal etmiyorum çocuğunda alıp gidiyorum dedim
(7,122 puan) tarafından
Allah yardım etsin sanada
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Bu zamana kadar oturduğuna saysın bağlatsın kendisi. Bunu kendi akıl etmesi gerek. Zaten bedava oturdum bari doğalgazknı ben bağlayayım diye 
(7,376 puan) tarafından
Kız baglatmayacakta doğalgaz sobası alacaklarmis bide boru döşenecek

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 862 göst.
19 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 367 göst.
31 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sunehriiii (1,766 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 624 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 916 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,708 soru

11,398,708 cevap

34,923 kullanıcı