0 oy
979 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar herkes bana kızmış ama inanın bıktım artık bakın ben 17 yaşında evlendim 18 yaşında da doğum yaptım �lk doğumumdu bu görümce Ramazan dan iki gün önce doğum yaptım annesigilde altlı üstlü oturuyorum diye her gün gelmeyi kendine hak gördü ne aradı müsait misin dedi ne sordu o Ramazan boyunca lohusa halinde bir ay burada kaldı Bir tas çorba uzatmadığı gibi 15 gün sonra ayağa kalktığım zaman bana ne pişirdin gelin ne yiyeceğiz dedi artık öyle bıktırdı ki çok şeyler yaptı ikinci doğumum ölü doğumdu benim ablamgil cenazeye geldi ben hastanedeyken kapıyı tıklatmışlar görümcemi açmış ablamgili hiç buyur etmemiş bir hoş geldiniz dememiş teyzem falan da vardı ablamgil kendisi içeri girmiş yarım saat sonra çıkmış gelmiş salona diyormuş ki aa siz miydiniz vallahi tanımadım diyormuş kapıda karşıladı adamı tanımadım diyormuş öyle dengesiz birisi geçen buraya annesine yardıma gelmiş bana diyor ki bensiz götünüzden b** çıkmaz sizin geri zekalı geri zekalı laf konuşuyor benim ilk kızım emmedi ikinciye hamile kaldığımı duyunca bana diyor ki bak diyor ilkini emzirmedin eğer bunu da emzirmezsen çok fena yaparım seni ben bunların hiçbirine ses etmedim bir kere ağzımı açmadım �kincisi de ölü doğum olunca günlerce ağladım ben ilkini emziremedim bunu da emziremedim hadi gelsin de hesabını sorsun dedim ne kadar acı bir şey düşünebiliyor musunuz benim o ölü doğum  yaptığımda annem yanıma geldi bana bakmaya 2 sezeryanımdı ne gelip duruyorsun gene mi geldin dedi annemi bakın bu böyle bir insan ben o mesajı yazmakla haklı mıydım değil miydim artık burama kadar getirdi ben üçüncü doğum yapalı 6 gün oluyor 3 sezeryanım daha lohusayım her gün arıyor ve iki üç gün önce iki gün üst üste buradaydı hamileliğim son 2 ayı haftanın 3 günü geldi o sıcakta hamile halimle mutfakta uğraştım ben bir aşağılarda dolanıp geleyim ablam dedi gitti sonra hazır olunca geldi yedi içti sofrayı kaldıracağım da ay benim aşağıda bir işim var dedi defoldu gitti bir tane bulaşığa elini sürmedi

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canik benim haklısın ama zeki değilsin . Böyle hamle yapılmaz gorumceye karşı direk kendini haklı çıkaracak koz verdin eline eşinden gizli saklı iş olmaz 
tarafından
Önceki mesajları sildim ama inan bikmistim artık sadece müsait değilim yazdım iyi tamam yazmış
tarafından
Ben sana hak veriyorum zaten çok haklısın istememkte ama işte bunlar sinsi oluyor malesef
tarafından
Hemde çok fena ben basedemiorum o yüzden bu yola başvurdum oda 5 sene sonunda
tarafından
Dolmussun belli zaten hakediyor da
-Reklam-
+1 oy
(710 puan) tarafından
Kız Allah için ilk mesajda ne yazdın söylesene. Millet o söylenir mi felan yazmış. Sen iyi dolmuşsun 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Canım sana sadece eşine söyle gizli saklı iş yapma sana döner patlar aranız bozulur diyoruz 
tarafından
Eşimle sabah konuscam
(7,447 puan) tarafından
Mutlaka konuş bilsin canım ki aranız bozulmasın
tarafından
Kesin diyecem gerçekten bende bıktım artık
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Ben kızan değil kizmayan tarafım hadsiz insan sevmem evrivakiyi hiç sevmem anama giderken bile ararım musaitmisin diye sorarım herkesin evi özel alanı müsait olmayabilir öyle ö küzlere az bile yazmışsın AFERIN ben tuttum seni istemediğin hiç biseyi yapma 
(1,538 puan) tarafından
Patla gitsin bazen patlamak lazım doğru zaman veya değil olacağına varır hersey yazdıklarına ben sinir oldum ve seni şişirmek için söylemiyorum her allahin günü  birini çekemem kendime yeri geliyor tahammülüm olmuyor
(1,538 puan) tarafından
Eşi bi ise yarasa zaten kadını böyle kullandırmaz bazen eside şaşırtmak lazım böyle patlayarak
tarafından
İnan bende öyleyim dün o kadar çok ağladım ki kendime bile tahammülüm kalmadı görmek istemiyorum artik
(7,447 puan) tarafından
Gaz vermesek daha iyi normal bir şekilde konuşabilir eşiyle
(1,538 puan) tarafından
Eşiyle normal konuşsun tabi eşi gormuyormu peki olanı gelip gitmelerini ablasının söylediği lafları alttan alırsa sindirmeyede çalışabilir kadını bilemiyorum eşinin diline uygun konuşsun
0 oy
(6,251 puan) tarafından
O yanında eş diye taşıdığın muhterem kocan ne diyor canım bu duruma 
tarafından
Eşim hicbisey demedi sen iyi ol boşver diyor sen güler yüzlü ol diyor Allah bilsin diyo ama hiç ablasına sen haksizsin demiyor
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Bulaşık, yemek içmek falan neyse de anneme dil uzatması ince cizgimdir kim olursa olsun. Ev benim evim sonuçta kimse karisamaz 
tarafından
O acimla anca ağladım bide ona ağladım ağzımı açmadım annemde bişey diyemedi mall gibi baktik
(2,324 puan) tarafından
Hah bu yorumu atadım bende   ... Uanı olduğu dakıka nıye ses etmezsınız anlamam yanı   ..  Sana mı kaldı bu dıye sıcak sıcagına söylesene
tarafından
Diyemedim ki ben hiç daha birinin kalbini kırmış değilim ama bu beni bıktırdı
(2,324 puan) tarafından
Canım kalp kırmak ayrı bırsey orda annene gelen laf ayrı kırılan kırılsın yoksa bır yerde yerın olmaz mesafe sınır olacak herkes haddını bılmelı
tarafından
Hiç bilmiyor her lafı konuşup her hareketi yapıyor
0 oy
(2,033 puan) tarafından
Çok haklısın. Kimseye hizmet etmek ağırlamak hatta çekmek zorunda değilsin. Mesafeni de güzel koymuşsun tebrik ederim. Kendini toparlamaya bak. Bebeğinle güzel vakit geçir sağ salim almışsın kucağına Allah analı babalı büyütsün. Sen stresten uzak kalmalısın ki bebeğin de stresini hissetmesin. 
tarafından
Çok teşekkür ederim gerçekten kötü biri değilim zaten bunu fırsat bildiği için ezikleyip duruyor bıktım mecbur kaldım
(2,033 puan) tarafından
Ben seni anlıyorum. Lohusalık zaten zor mesele bir de sezaryen de kolay değil hani. Kimsenin seni wzmesine izin verme. Ben senin tavrını çok beğendim ben olsam şunları yaşasam daha sert konuşabilirdim.
tarafından
İşte o mesajı da sildim müsait değilim dedim sadece iyi tamam yazmış ama sabah eşimle.mutlaka konuscam
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Muhattap olmak zorunda mısın? Tabiki de değilsin. Valla biri bana bunları yapacak meydan dayağı yer benden. Uzak dur gerekirse kötü ol yani. 
tarafından
Bundan sonra duracam bıktım artık
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Haklısın ama çok yüz vermissin sanki senin sahibin senin efendin kendini öyle görüyor öyle bir taraflarını kakdirmissin. Birşey deme gelince yemek yapma sohbet fazla etme Güleryüzlu olma daha iyi yoksa direk eşine der bunu bunu yazmış benim dediğim gibi yaparsan hiç birşey yapamaz uzaklaşır senden öyle öyle mesafe girer aranıza
tarafından
Eşimle sabah konusacam bıktım artık
0 oy
(758 puan) tarafından
Bebeğim . Koçanı arkana al . Ne yapacaksan yap   gelmeye devam ederse sen bı bardak su bile verme iş çıkar iş yapsın aklını kullan 
tarafından
Artık kabul etmiycem zaten bıktım eşime de diycem ararsa bilmiyorum abla İrem musaitmi ara sor de diyecem
(758 puan) tarafından
Senin kocan ne diyor bu duruma
tarafından
Hiç seslenmiyor gelsin nolacak diyor yap sen iyi ol sen falan diyo
(758 puan) tarafından
Yüz verme yapma hizmette etme
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Haklısın kız yaxdikLrina ama bunları yeri geldiği ,aman soykeseydin yada direk şöyle kuserde kussun 
tarafından
Artık kabul etmiycem sabrım sonuna geldi
0 oy
(86 puan) tarafından
Yaşın küçük olduğu için senin saflığından güzel faydalanıp kullanmışlar seni. Sonuna kadar haklısın ama başta çok yüz vermişin be canım yaaa keşke soğuk mesafeli olsaydın, iş yapmasaydın şunlara da bir gelip iki gelip arkandan dedikodu yapar giderlerdi. En fazla gelin iş yapmıyor falan derlerdi ama sen yaranacağım diye kendini öyle çok hizmetçi gibi yapmışsın ki şu an bu senin görevin haline gelmiş. Resmen seni hizmetci gibi görüyor görümcen ve kaynanan
tarafından
Yemin ederim öyle yaşım küçük olunca ezdiler de ezdiler ses etmedim fırsat bildiler
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Daha ilk hatasında silerdim o kimde benim ailemi görmezden gelip anneme laf ediyo baştan sesini çıkarsaydın keşke eşinde iş bitiyo zaten senin arkanda olup seni ezdirmemesi lazım 
tarafından
Eşim hiç arkamda durmadı bittim artık ben ama sabha konusacam
(2,651 puan) tarafından
İnşallah anlar seni
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Ben bunca şeye çoktan büyük bi kavga etmiş olurdum. Çatır çatır da eşime de söylerdim. Anneme ne gelip duruyosun dicek ama kendi evimden çıkmıcak öyle mi. Yok öyle bi dünya. 

Senin yanlışın bu mesajları eşinin kızacağını bile bile yanlış üslupla yazmaktı bence. 
tarafından
Napmam gerektiğini inan bilmiyorum bıktım çünkü boğazıma kadar geldi eşimde arkamda değil
0 oy
(13,118 puan) tarafından
Şu an huzurunu bozacak büyük hamleler yapma canım ama lafın bir vakti yeri vardır o geldi mi hiç affetme mesela o annene dediği lafta abla senin evine gelmiyor benim yani kızının evine geliyor sen niye dert ettin ki de veya sende her gün geliyorsun biz niye geldin diyor muyuz de ama böyle durduk yerde düşünüp düşünüp mesaj atarsan eşinle aran bozulur 
tarafından
İşte ben hiç bişey diyemiyorum anca düşüne düşüne kendimi yiyorum kendimden de bıktım salakk gibiyim
(13,118 puan) tarafından
Canım hazır cevap biriyim ama olmasamda karşımdaki insanları tanıyorum. Ne diyeceklerini üç aşağı beş yukarı biliyorum. Gerekirse önceden düşün sadece olay anında iç çek sesin çok yüksek çıkmasın az sakinleş kararlı sakin bir tavırla ver cevabını. Böyle böyle düşsün yakandan
0 oy
tarafından
Herkes neler yasiyor neler sadece kendini kucuk dusurme diye kizdik
tarafından
Ne yapmam lazım inan bilmiyorum bıktım artık boğazıma kadar geldi nefret ediyorum bu kadından
tarafından
Gormemezlikten gel biliyorum cokkk zor ama bu ona daha dokunacak neden esinle kotu olasinki
0 oy
(351 puan) tarafından
neden ölü dogum oldu canim
0 oy
(395 puan) tarafından
Ne mesaj attığını goremedigim için yorum yapamiyorum 
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Sen aynısını ona yap hafta da iki gün sen git ona gecenin bir yarısı abla evde çocukla çok yoruldum az geleyim de nefes alayım de git evine sofra kurulurken çocuğunun altını temizle karnını doyur . Sen sonuna kadar haklısın ezdırme kendini ama biraz kafanı farklı şeylere yönelt...

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 270 göst.
23 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Obir_annee044 (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 287 göst.
16 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Bsmllah (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 294 göst.
14 Ekim 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,048 göst.