+1 oy
282 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (11 puan) tarafından
Her sene konserve yapardım ama bu sene dondurucu aldım konserve ile uğraşmak istemiyorum yerimde yok koyacak. Dondurucuya atan var mı nasıl yapıyor sunuz? Buz tadı yada herhangi bir kokusu oluyor mu? 

14 Cevaplar

0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ben varım hep dondurucu ya atıyorum konservenin zamanla tadı değişiyor 
(1,250 puan) tarafından
Nasıl menemen yapıyorsan aynı yapiyosun soğuk paketliyosun sonra direk buzluğa atiyosun bu kadar
(1,921 puan) tarafından
Bende yapıyorum bende kabuklarini soyup domateslerin küp küp dograyip  yiyeceğim kadar buzluk kaplarına koyup atıyorum pişirmeden yiyeceğim zaman buzu çözülmeden pisiriyorum
(7,444 puan) tarafından
Plastik kaba olur mu acaba ilk defa yapıcam buzluğuma atmayı düşünüyorum plastik saklama kaplarında
(1,921 puan) tarafından
Yok nasıl attığımı aşağıya koyuyorum canım resmine bak plastik kap ama küçük peynir kabi aliyorum onlara koyuyorum kisliklari düzenli şekilde yorum atacağım yeniden bakarsın
(7,444 puan) tarafından
Bakıyorum canım hemen teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,216 puan) tarafından
Bende şurda beklicem eşim konserve sevmiyor
(11 puan) tarafından
Tadı güzel aslında ama koyacak yerim yok ve çok uğraştırıyo
0 oy
(6,950 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ben hep kavanoz yaptım ama biberi ayrı domatesi ayrı koy derim ben çünkü domates çabuk pişer biber çiğ kalır kötü olur ayriayri koyarsan daha iyi olur ben domatesi doğrayıp çiğden dolaba koyuyorum bazen buz tadı falan olmuyo bence sorun olmaz 
(11 puan) tarafından
Çiğ olarak dediğin doğru ama acaba pişirip buzluğa atan var mı diye merak ettim. Ayrı ayrı da atacağım
(6,950 puan) tarafından
Bence yapma ya buz tadı olmaz da ne bileyim güzel olmaz pişince
(11 puan) tarafından
Bende tereddütte kaldım
0 oy
tarafından
Buzluğa atınca tadı sanki değişiyor birkez attım pek guxel gelmedi tadı bana konserve yapıp kızın yatağın altına koydum benimde yerim yok 
(11 puan) tarafından
Karışık hiç atmadım ayrı ayrı güzel oluyor
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Ben domates ve biberi çiğ atıyorum doğrayıp.  Gayet güzel oluyor.  Pişirmek falan çok iş. Cidden vakumla at canım 
(11 puan) tarafından
Aynen bencede hem pratik hem daha sağlıklı konserve den teşekkür ederim
(2,587 puan) tarafından
Rica kuzum . Ya ben koz patlican ve bamya hariç herseyi vakumlayip attim. Güzel vakumlarsan hiç koku olmuyor . Birde ne duydum . Domatesi olduğu gibi atiyorlarmis.  Mesela 3 tane çıkarıp tam cozunurken soyup doğrayıp yemeğe atiyorlarmis . Herkes çok memnun .:))
(11 puan) tarafından
Evet bende öyle yapıyorum hem biber hem domates sağlam da atıyorum küp küp doğrayıp ta
0 oy
(5,883 puan) tarafından
Ben buzluğa biberleri çiğden doğrayıp koyarım. Domatesi hiç dondurmadım
(11 puan) tarafından
Ayrı ayrı bende atarım tadı güzel oluyor ama pişirip koysam nasıl olur acaba
(82 puan) tarafından
Pişirip koyabilirsn ben öyle konserve yapdim tadi çok güzel oldu
0 oy
(799 puan) tarafından
Biberleri ayri kizartiyom sonra domatesleri dograyip pisiriyorum tuzunuda atiyorum pisip suyunu cekince biberleride ekliyorum karistirip soguyunca posewre doldurup atiyorum kisinda cikar cozulsun tavaya at bi iki kaynar gelsin tamam yiyin
(11 puan) tarafından
Koku yada tat olmuyor değil mi
(799 puan) tarafından
Yok canim aynisi gibi duruyo
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Aynı fark etmiyo oda güzel oluyo
(11 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Konserve yapmıyorum canım artık sevmiyorum eşimde mecbur yer yani oda çok arası yok iki senedir yapmıyorum iki çocukla zor domatesleri direk buzluğa atıyom biner falan kışın soyup menemen yaparım güzelde olur
0 oy
(506 puan) tarafından
ben menemen yaptim ama o tadi vermiyordu simdi şu sekilde yapiyorum. biberleri dogruyorum onlari ayri paketleyip donduruyorum. domatesleri de kabuklarini soyup dogruyorum onlari da ayri posetleyip donduruyorum. kisin yapacagim zaman birer paket cikarip menemeni o sekilde yapiyorum bu sekilde daha cok begendik biz ama tabi damak tadi farklidir herkesin. 
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Madem yerın var buzlukta sana tavsiyem hiiiiiç dogramaya vs ugrasma domatesleri yıka tüm tüm at gıtsın buzluga ınan bana harıka oluyor buz tadı asla olmuyor dolaptan cıkarınca 5 dk bekle kabugu zar gıbı cıkıyor dogranıyor azcık guc ıstıyor sadece o kadar ama en guzel bu sekılde oluyor

dıger tarifte abuklarını soyarak kup kup dogra bırer yemeklık seklınde posetle at buzluga hemen hazır dırek dök tencereye pişir buda tadı guzel oluyor buz olmuyor

pişirip atma bence ölü gibi bayılıyor mayısıyor buz o zaman kokuyor bence cunku suyumu salıyor donuyor ve o su cozuluyor dırek hoş olmuyor pişirip atmana gerek yok

biberi de yemeklık dograr çigden atarım ben hep beraber yapma bence cunku bıber ıle pişme süresi bır degıl domatesın
0 oy
(1,921 puan) tarafından

image

image

image

canim biz iki kişi birde bebeğim olduğumuz için 250 gramlık küçük peynir kablari satın alıyorum  bu resimlerdeki gibi  , onlara burdaki düzen şeklinde genelikle çiğden  kışlık yiyecekleri koyuyorum, kışın kullanması hem daha pratik oluyor ben poşet olayını sevmiyorum poşette illa çözdürmek gerekiyor pişirmek için böyle istersen çözdürüyorsun , hem suyu vs. çözülürken akmıyor o yüzden böyle kap alıp ona koyuyorum kisliklari 

(2,049 puan) tarafından
Ne güzel olmuş böyle mi yapıyorsun seende
(1,921 puan) tarafından
Evet canım genelde böyle yapıyorum poşete koymayi sevmiyorum peynir kabi alıp ona koyuyorum eşim konserve sevmiyor tuzlu oluyor diye genelde çiğden böyle sebzeleri koyuyorum
(7,444 puan) tarafından
Bende poşetle koymayı sevmiyorum hep saklama kaplarım var buzluk için onlara koyarım canım genelde Menemenlik demedim şimdi koycam bakalım
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Ben koyuyorum canim. Hemen hemen herseyi koyarim dolaba. Konserve yapmaya cesaretim yok dolaba koymakta kolayina geliyo yerimde yok. Annem de sagolsun konserve yapar bana. Acikcasi konserve daha lezzetli. Dolaba koyulanda kotu degil ama konserve sanki taze hemen yapilmis gibi.
0 oy
(220 puan) tarafından
Ben bu sene dondurucuya koydum geçen sene kavanoz da ne alakaysa eksi Bi tat olmuştu ama bozukluk yoktu bu sene buzluğa atacam dedim ve yaptim geçen sabah da misafirim geldi çıkardım çok güzel tadı aynı yeni yapmışım gibi güzel oldu

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 122 göst.
27 Ekim 2022 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 313 göst.
21 Ağustos 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde Asena'nın annesi∞ (10,046 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 77 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Gurumicianne (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 127 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Gurumicianne (194 puan) tarafından soruldu

379,208 soru

11,351,516 cevap

34,822 kullanıcı

...