0 oy
397 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından
Kızlar bugün Kayınvalidem buraya geldi öğlen vakti konuştuk ettik Akşama bizde kalın dedim Akşam yemeğini yiyin öyle eve gidin tamam dediler arada bana laf vurur cevap vermem susarım Aramızda biraz limoni bu akşam namazı kılacak oturma odamızın 2 ampulünden birisi patlamıştı Bu ışığınız neden böyle kısık düşük dedi öyle mi dedim Bilmiyorum fark etmedim dedim tam namaza durdu şimdiye kadar böyle yapsaydınız bir evinizi almıştınız dedi sonra namaz kılmaya başladı 2 yıldır evliyim kendime doğru düzgün ne kıyafet ne kızıma kıyafet 6 aylık kızım var bir kere bile alışverişe çıkmadım ona Ayıptır söylemesi sadece boğazımıza çalışıyoruz misafirimiz gelir dört dörtlük karşılarım yemeğinden tatlısından çayından çerezinden kahvesinden yani Neyim var ki tutumlu olayım Neyim var ki birikim yapayım eşim fabrikada çalışıyordu 2 yıl sonra çıktı 6 ay işsiz kaldı yeni yeni fırına gidiyor günlük yevmiye alıyor Bu lafını alındım Gücendim sonra namazı bitti dedim anne sen ne demek istiyorsun para mı saçıyoruz neyimiz var ki birikim yapmamı bekliyorsun baktım ağlamaya başladı ne dersem suç kabahat gelinimsin bir şey söyleyemez miyim sana şaka yaptım ben sana hemen cevap veriyorsun Ben kötü bir şey söylemedim sadece dedim paramız mı var saçıyor muyuz etrafa gezmiyoruz tozmuyoruz misafirliğe gitmiyoruz tatile gitmiyoruz alışverişe gitmiyoruz evdeyiz işte Ben böyle söyleyince yok Bana cevap veriyorsun ağlamaya başladı kızdı falan Şimdi eşim gelirse ben bu konuyu açayım mı kapatayım mı bilemedim kayınbabamla beraber yemeklerini yediler Gittiler Acaba ben yanlış mı yaptım yoksa o mu abarttı anlamadım şimdi büyütsül gider Kayınbabama anlatır kaynama söyler görümceme söyler yüzüme Söylemiyor Ama arkamdan herkese anlatıyor Bir Fikir verin bir Düşüncenizi yazın lütfen

10 Cevaplar

0 oy
(48,508 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
laf soylemis bal kabagi sanki ampulle zengin olunuyo sen bisey dememissin klasik iste gözyaşlarını kullanmis vicdan yapmaya calismis
-Reklam-
0 oy
(119,153 puan) tarafından
ses etme gitmisler zaten onlar anlatirsa sende anlat kocana ilk hamleyi onlardan bekle
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Yani ne demişki ben anlamadım neyine alınıyorsun o an neden söylemiyorsun ki sonradan söylüyorsun 
(472 puan) tarafından
Belki bu konu onun ince cizgisi nerden biliyorsunda boyle konuşuyorsun, belki senin sordugun bir soruda onun için gücüne gitmeyecek bjrsey, herkezin sorunu huyu fıtratı ayrı kendinizle lutfen kıyaslamayın
(9,504 puan) tarafından
Sana mı dert oldu post sahibine yazdım fikrimi belirttim size soracak değilim yorum yaparken her yere atlamayın yahu
(54 puan) tarafından
Zaten namaza durmuştu lafını söyledi namaz kıldı bende bitmesini bekledim
(9,504 puan) tarafından
Kız gerçekten anlamadığım için soruyorum ne demişki diye, ampülden bu kanıya nasıl vardı kaynanan
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Önce anlatan her zaman haklı çıkar.. 
0 oy
(11,089 puan) tarafından

Yerinde olsam anlatırdım ben. Başkasından duyacağına benden duysun. Eğer ki anlattığın gibi söylediysen bence kötü bişi yok. Tabi sesin çok yükselmedi inşallah. 

Bu devirde ampul kısmayla ev alınıyosa kendileri alsaymış 3-5 tane. Bi de hemen şaka yaptım ben kıvırması.. Amannn takma çok
tarafından
Bu yoruma katılıyorum. Bencede önceden soyle. Çünkü kaynanan bı şekilde söyler oğluna

Ay bide neye ağliyo anlamadım. Şaka yapmismis.
(11,089 puan) tarafından
Burda genelde sus falan diyolar ama ben öyle düşünmüyorum. Yani olayına da bağlı ama ben genelde anlatırım ne olduysa. Doldurur gibi değil güzel güzel anlatırım. Hiç zararlı çıkmadım daha.

Ağlaması acındırma amaçlı. Ay ben bişi demedim de üstüme geldi de beni ağlattı olacak.

Basit şeylerden tartışma çıkmasını sevmiyorum cidden sevmiyorum ama bi lafa böyle tepkiler veriliyosa bunun daha devamı gelir illa kiii
tarafından
Katılıyorum . İlk sen soylemeyipte anasından duyunca olayı daha farklı anlayabilir.
(11,089 puan) tarafından
Hemen dolduruşa geliyo erkekler çocuk gibi
tarafından
Aynen cnm
0 oy
tarafından
Direk eşine söyle yoksa onlar ilk anlatır suçlu sen olursun 
0 oy
(472 puan) tarafından
Bizde kulağının uzerine bi yat derler ses etme sen soylerlerse eşine guzellikle anlatırsın 
(54 puan) tarafından
Şimdi kulağımn üstüne mi yatayım:)) yani duymamazlıktan mı geleyim
(472 puan) tarafından
Evet evet birsey olmamis gibi davran
Kayinvaliden eşine felan soylerse anlatirsin kendince ne diyeceğini gücüme gitti felan diye
0 oy
tarafından
Yani o yastakiler kaynanalar hep ayni kotulugune dememis hepsi soler bu tarz seyler sende maddi skintilardan bunalmissin belki patlamissin bosver guzelce esine boyle boyle oldu de konu kapansin bence 
0 oy
tarafından
Bence anlat  kaynna  bir bir kör anlatr  sen yokken
0 oy
(409 puan) tarafından
Kocamın huyuna göre değişir . Ben anlstmıyorum çünkü eşim işine geldiğine ksrışır işine geldiğine kadınların meselesine ben karışmam der çekilir. Eğer olur da kaynansm anlatıcak olursa eğer doğru anlattıysa evet oldu derim ben zaten biyerlerden kısmaya çalışıyorum üstüne destek olma dıkları gibi birde kalkıp bana böyle söyledi bi anda sinirlendim ben de böyle söyledim yanlış mı söylemişim şaka yaptıysa ben de şaka yaptım o zaman hiç söylerken şaka yapıyo gibi bi hali yoktu ama neyse derim daha da uzatmam istediğin gibi anla sen orda yoktun derim kapatırım .

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 256 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 384 göst.
12 Mart 2022 Diğer kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 729 göst.
9 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 681 göst.