0 oy
180 göst.
Aile kategorisinde (530 puan) tarafından
Kızlar bir karar verdim dünkü postumu okuyanlar bilir evliliğimin bitmesi bence daha sağlıklı olucak çünkü ben artık psikolojik olarak çöktüm eşim iki gündür oğluma bosanirsak ben de kal beni yanlız bırakma ağlarım felan demiş ben çocuklarımın yanında ağlamıyorum bile onlar etkilenmesin anlamasin diye çocuklarımın da psikolojisini bozmaya çalışıyor geçen ay da gözlerinin önünde bütün eşyaları televizyonu felan kırdı çocuklarım için yapmak istiyorum artık onlar bile kapıya çıkıp oynayamiyor bir parka bile gitmedi benim çocuklarım bütün herşeyimi hazırlayıp baza altına koydum kaynanam evde olmadığında hemen taksi çağırıp gidicem aileme kapıdan da göndermezler heralde bir yüzüğüm var satar ev tutarım diye düşünüyorum hemen dava acicam çocuklarımı alabilirler mi biler var mı kızım 8 ortanca oğlum 6 küçük oğlum 2 buçuk yaşında sadece bunu düşünüyorum bundan emin olmam lazım onlar olmadan yapamam ve onları bu insanların eline bırakamam 

3 Cevaplar

0 oy
(97 puan) tarafından
Genelde çocuk anne de kalır çocukların ikisi yaş itibari ile pedagog tarafından dinlenir ama küçük olan çocuk banko annenin. Anne istemediği kendi rızası ile vermediği çocuklara karşı şiddet vs uygulanmadığı taktirde düzenli bir yaşantısı olduğu zaman annenin hakkıdır. 
(530 puan) tarafından
Çalışmasam ailem baksa bize yine alabilir miyim
-Reklam-
0 oy
(123 puan) tarafından

Şimdi ki anayasa nasldr bilmiyorum canm ama ilk önce hakkında hayırlısı olsun demek istiyorum. Çoğu kez çok kırıcı konusabiliyoruz eslerimzle veya onlar bizimle kötü konusabiliyor. Bende eşimle boşanmaya karar verip annemin evine gitmstm. Bana diyor ki benden mama veya bez isteme annen tek başına yapsın yapabiliyorsa dedi. Okadar çok içime oturdu ki ama yinede boşanma olmadı. Sorunlarını anlıyorum hakta veriyorum. Siddet yok ise kendine şu soruyu sormani istiyorum. ' Sabredecek gücüm var mı halen?' Eğer evetse kal hayirsa git . 

Çocuk velayetine gelincede hakim inşallah düzgün biri olur. Annem ilk mahkemede beni istemems bakacak maddi durumum yok diye . Hakim ertelenmiş 3 ay sonrasına. Sonraki mahkemede yine aynı hakim anneme ' kızını iste sana vericem ne olursa olsun bir bebeğin anneye ihtiyacı var babadan ziyade. Sen kızını iste Allah rızkını verir kızım' demiş. Her çocuk annede kalmalı kimse anne gibi bakamaz. Maddi açıdan ise eşin ödesin nafaka parasını mahkemeden talep et. Babası değil mi versin parayı ailende destek olur. 

(530 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım gerçekten çok zor anlayışı ve merhameti olmayan bir insan ile yaşamak dayanilacak gibi değil ama benim çok zoruma gidiyor artık tahammülum kalmadı hergun eve gelmesin diye dua ediyorum iki gündür hiç konusmuyoruz oda kafasına koymuş gibi
(123 puan) tarafından
Benim eşimde çok kafasına koymuştu boşanmayı. Her gün kavga ediyoruz. Her sabah veya her akşam. Bi çay nedir ki söyler misin? Çay için bile laf eder bana. Akşam 9da işten çıkıyor 10da eve geliyor. Telefon açıp ben geliyrm der tamam derm. Çay suyu koy demedi diye işte içiyor sanıp demlemedim. Eve gelip çay bile demlemiyorsun bu ne böyle diye laf etti surat salladı. Telefonda söylemese bile demliyorum laf etmesin diye bu seferde ee ben telefonda soylemediysem demekki icmeyecem niye demliyorsun diye laf ediyor. Çayı çok seviyor diye çok demliyorum içeceği kadar bu sefer çok demlemssn nereme icicem . Az demliyorum ee ben çayı çok seviyorum bunu biliyorsun ne diye az demliyorsun diyor. Alt tarafı cay sadece ... Düşün yani..
(530 puan) tarafından
Sen nasıl dayanıyorsun peki canım zor değil mi
(123 puan) tarafından
Dayanamıyorm canım evde sürekli sinir krizleri geçiriyorum. Hayatım napıyorsn dese bile sus bna birsey sorma muhattap olma bnmle sesine tahammül edemiyorum diyorum. İçimde birikmiş acılar böyle çıkıyor. Eşime seni sevmiyorum sevilecek adam değilsin. Seninle severek evlendim ne hale geldim bak şu halime diye hüngür hüngür ağladım. Adam yinede aynı. O yüzden umursamıyorum. Eskiden bana çok acımasızdı. Şimdi ben daha beterim  bana laf ettiğinde sende eskiden böyleydin ben sabrettim ne o insan sabredemiyor dimi anla bnm neler çektiğimi diyorum  eşim halen neyse ağzımı açmayım açınca kavga ediyoruz diyor. İyice deliriyorum ne diyecen lan dahaa kendimi mi savunacan tamam haklısın demek yerine halen üstten üstten konuşuyor. Babasız buyudum ben neler çektiğimi bir ben bı Allah bilir. Yanlış insanla evlenmişm doğrusu boşanmak biliyorum ama kızımı düşününce benim çektiğim acıları kızımda çekecek yapamam diyorum. Her kadın çocuklarıma tek başıma bakarim diye düşünüyor hiç şüphem yok bundan annemde tek başına çalıştı büyüttü beni. Ama benim içimdeki babasizlik boşluğunu kimse görmedi. Bisiklet sürmeyi öğrenmeye çalışan çocukların yanında hep babaları vardı . Sokak çocuk kaynıyordu kalabalık. Babaların gözlerinde aman kızıma oğluma birşey olmasın düşerken hemen çocuklarını tutmaları ne güzel bir duygudur dimi yaşamadım ama uzaktan çok güzeldi. Benim ne bisikletim oldu maddi sıkıntılardan dolayı nede bana birşey olacak diye korkan bir babam ... Bende bosansam kızıma bakarım ama baba boşluğunu dolduramam dolmaz. Bnm babam içen annemi döven biriydi. Nefret ederdm babamdan ama bi baba kız görsem içten içe ağlardım. Çünkü o baba kötüde olsa ozluyorsun. Kızıma bu acıyı yaşatmak istemiyorum. Ben bu acıyı çok yaşadım babam öleli 19 yıl oldu halen yaşıyorum. Kendimi düşünerek değil kızımı düşündüğüm için sabrediyorum  kendim harap oluyorum ağlıyorum evden çoğu kez gitmeyi düşünüyorum. Ama akşam olup eşim gelince kızımın yuzundeki gulumsemesine guluslerine kıyamıyorum.
(530 puan) tarafından
Eğer çocuğuna baba ise ona güzel davraniyorsa yeter zaten ama ona babalık yapmiyorsa olmasa da olur işte benim babam da var ama yok gibi tek bir faydası olmadı bize hep anneme ayrılsın diye kızdım yapmadı babamsiz daha mutluyduk evde
0 oy
(160 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Boşandiniz mi acaba , bosandiysaniz hakim ne karar verdi babasıyla çocuklar arasında  görüşme günleri nasıl oldu onları babaya yatılı olarak gidiyolarmi 3 çocuğunuzun velayeti sizdemi acaba oğrenmek istiyorum bunları 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 370 göst.
10 Kasım 2022 Aile kategorisinde Esmasavas (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 684 göst.
+14 oy
48 cevap 1,541 göst.
18 Aralık 2023 Aile kategorisinde Nzlfatihkayabasi (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 130 göst.
30 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Aylinece1311 (14 puan) tarafından soruldu