0 oy
681 göst.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından

Eşime ailesi o kadar baskı yapıyor ki çocukları görmeye gelmiyorlar bir mahalle aşağıya bende çok gittim çok yıprandım çok yoruldum çocuklarım daha küçük tek de yollamak istemiyorum. Eşim o kadar çok umursamazki  anası çocuğa vursa bağırsa çocuk birşey yaptı der çocuğa tekrar kızar o biçim baba sevgisi yok oluşmamış. Gecen tartıştık o bana vurdu ben ona çocukların yanında el kaldırdı bağırdı çağırdı yüzüğü attı üç kez de boşadı artık benim karım değilsin dedi valizini hazırladı gitti. Aramızda ne saygı nede sevgi kalmadı btti boşanıcaz. Bunun bu noktaya gelme sebebi ailesi çünkü biz onların izni olmadan güneşli havada çocukları parka götüremeyiz karı vakit geciremeyiz onlar mutsuzsa bizde öyle olmak zorundayız ben onu anladım. Ya hava güzel diyorum bir haftadır hava yağmurluydu şansa bak sen varken güneş açtı hadi parka gidelim çocuklar da sıkıldı evde diyorum annesine yazıyor biz çocuklarla parka gidiyoruz diye oda triplere giriyor zaten anca parka gidin yanıma getirme onları sen nasıl erkeksin gibisinden şeyler yazmış okudum mesajları gizliden de resim atmış. Bizde bu resim olayı İlk oğlum doğduğunda başladı doğumumu maffedip lohusalıgimi cehenneme çevirmişti eşimden her gün resim isterdi albüm yapıyormuş bende çok kızar cektirmezdim hafta sonları bayramlarda hep aynı yerlere peşlerinden giderdik laf yediğim halde taki işler sarpa sarıp şiddet görene kadar bitirdim kopardım bağımi. Ama onlar benim yok olmamı istiyorlar eşim o kadar nefret dolu ve hala eşim diyorum beni öldürmeye kalkan kişiye. Diyeceğim şu ki beni boşadı evi terk etti gitti  telefonu kapadi ertesi gün geldi yokmuşum gibi davrandı salonda yatıyordu sonra yatağa gelip uyudu bu yaptığı günah değil mi.? Giden gençliğime o kadar üzülüyorum ki beni sevmemesine vurup kirmasina ağlamadım hiç sadece 5 yılım çöp oldu 27 yaşındayim yüzümde 40 yaş kırışıklar var saçlarum dökülüyor gözümün ışığı söndü resmen iki çocuğum için ayaktayım onlar olmasa ben bir hiçim çok yoruldum.:'(

16 Cevaplar

+3 oy
(6,197 puan) tarafından

Sadece başı okudum sanırım eşiniz sizi 3 talak boşanmış ve bunun geri dönüşü sadece senin başka bir erkekle evlenip birliktelik yaşayıp boşandıktan sonra eşinle evlenmen oluyor 

Yani aynı evde yasiyamazsinzi artık namahremsiniz
(5,368 puan) tarafından
Hocalar yalan söylüyor o zaman ben hocaya göre konuşuyorum hocalardan biri Hatipoğlu hoca
(6,197 puan) tarafından
Hatipoglu bana göre dini imanı para olduğu için dinlemiyorum.
Sen kendine fetva alicak hoca olarak benimsiyebilirsin
Ben sadece bildiğimi söyler geçerim ki bundan ailemde örnek var
(5,368 puan) tarafından
O zaman şimdiye kadar boşanıp evlenen herkesin nikahı olmadı hiçbir hoca birşey demeden yeniden kıydı onların günahı ne olacak
(6,197 puan) tarafından
Boşanıp evlenebilirsin o farklı birsey ama 3talak bosarsa gidiyor.
Ve zaten çoğu insan bunun bilincinde çoğu imamda tam aslıni öğrenmeden kiymiyor ikinci nikahı
(5,368 puan) tarafından
Doğrudur iyice araştırmak bakmak lazım Rabbim kimseye göstermesin böyle bir durumu herkesin evinde mutluluk huzur verein
-Reklam-
+2 oy
(15,854 puan) tarafından
Bacim evliyken bile gecinemiyorsunuz adam 3 kere boşamis bundan sonra nasıl aynı evde kalıp gecinmeyi düşünüyorsun. 
(15 puan) tarafından
Düşünemiyorum bana kocalık çocuklara babalık yapmıyor ailesi ne isterse o istedikleri de oldu
0 oy
(504 puan) tarafından
Başlığa göre cevap vereyim hayır yaşanılmaz.Artık birbirinize yabancı oluyorsunuz 
(15 puan) tarafından
Onun istediği de buydu zaten
(951 puan) tarafından
Yine tam bilgim yok ama sinir anıyla boşamış,sayılmıyor bildiğim kadarıyla
(15 puan) tarafından
Bilmiyorum
(5,368 puan) tarafından
Hocalar zaten sinirliyken söylemeyin düşer daha çok dikkat edin diyolar
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Ailen yok mu? Sana ve çocuklarına sahip çıkacak herhangi biri :( O kocadan adam olmaz keşke böyleleri evlenmese ya kayinvaliden neden evlendirmis ki oğlunu madem bu kadar düşkündü dizinin dibinden ayirmasaydı 
(15 puan) tarafından
Ailem var o gün aradım geldiler ama onların durumu da yok çok kez kaldım çocuklarla zor oluyor evden çıkma gibi durumları var . Pişmanmislae biz korona zamanı evlendik eşim diyormuş annem istemedi dinlemedim üstüne korona çıktı bir işaretmis görmemiş pismanmis ah onun annesi yokmu şeytan
0 oy
(3,054 puan) tarafından
Daha birey olamamış ki çocukların babası kim bilir yaşı kaç çocuklarını parka götürmek için izin istiyor. Böyle bir adamla ömür geçmez ki 
(15 puan) tarafından
30 yaşında ama beyin olarak daha anasının süt kuzusu
(3,054 puan) tarafından
Fazlasıyla.  Eşin maalesef sağlıklı bir psikolojiye sahip değil belliki anası baskıcı otoriter hep ezmiş eşin de onun sözünden çıkamıyor korkudan
0 oy
(12,777 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Umarım resmi olarakta o adamı boşarsınız beş yılım çöp oldu aman olmasın derken bütün ömrüm çöp olacak tuvalete giderken de söyle izin almadan ailesine haber vermeden gitmesin 
(15 puan) tarafından
Telefonla gidiyor söylüyordur herhalde
0 oy
(2,309 puan) tarafından
Allah eşini de o ailesini de bildiği gibi yapsın çok sinir oldum.

Resmi olarak da boşan bırak git. Ailen çok aksi değilse bunlardan kat kat iyidir. 
(15 puan) tarafından
O kadar çok istiyorum ki boşanmak ama ilerisini düşünemiyorum ailemin bana ve çocuklara bakicak durumu yok yoksa kaldığım da oldu
(2,309 puan) tarafından
Çocuklara baksalar sen çalışsan? Çok mu küçükler başetmeleri zor mudur?
(15 puan) tarafından
Biri 4 aylık diğeri iki yaşında bensiz yapamiyorlar
0 oy
(3 puan) tarafından
Şaka niyetine dahi üç defa dese boşanır sana artık namahrem dışarıdaki erkek nasılsa eşin de sana öyle ama eğer yanlış bilmiyorsam sadece karı koca varsa başka kimse yoksa o boşanma geçerli değilmiş şahit yoksa ama bunu araştır çok ciddi bir durum eşine ailesine rabbim hidayet versin 
(15 puan) tarafından
Ya zaten kavgadan önceki halleri o kadar değişik ki mutfakdayim geliyor pijamami indiriyor çocukların yanında ellesiyor kavga sırasında göğsümu bı tutup çekti canım çok yandı canımı çok yakiyor
0 oy
(7,415 puan) tarafından

Her pokunu anasına danışır sa böyle olur.Ne gerek var soruyor parka cikacaz bilmm ne ...

Bu bilgiyede sahip deilim ama asla durmam o evde 
(15 puan) tarafından
İkinci oğlum oldu beş ay oldu ne geldi ne gördü sadece ayağına çağırıyor oğluyla çocukları nasıl Bir kafa yapısı var alamıyorum bunların doğum yapan mi gidermiş göstermeye
(7,415 puan) tarafından
Galesizler isde de sen onlari boşver eşinle anlasamiyorsan anası babasıyla hiç anlasamazsinki seni arkalayacak sahip çıkacak herşeye rağmen ailesini bı kenarda kendi anasni babasını bı kenarda tutacak olmaz bacım ya bi düzelsin yada o çocuklar böyle kavga gürültü ortamında yetişirse ilerde tranva o çocuklara da yani
(15 puan) tarafından
Ondan korkuyorum olan onlara oldu
(7,415 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun ama bu şekilde olmaz bebeklerini dusunuyorsan
0 oy
(6,240 puan) tarafından
Bosamış seni artık o evde kalmaman lazım. Ailene neden gitmiyorsun 
(15 puan) tarafından
Ailemin de ordan çıkma gibi durumları var gidersem birde onlara yük olamam
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Dini nikah öyle hemen bozulcak bisy değil cnm 3 telak diyoruz yani 3 defa ayrı boşol demesi lazım.

Diğer sorunlarına gelicek olursak eşin tam bı narsist bencilin teki bunu düzeltmenin yolu var mı var tabiki ama kendisi düzeltmek istemezse ayrı .

Burda yazılanlara bakma sen içinden geleni yap eğer bosanmk istiyosan bı saniye duema çünkü evlilik adına herşey bitmiş gibi görünüyor 
(15 puan) tarafından
Ne yazık ki
0 oy
(4,923 puan) tarafından
Daha bosanmissiniz işte ha yabancı erkek ha eşin, bu şekilde birlikteliğiniz zina olur artık,kocan evden gitsin çok sevdiği anasına,sen evinde otur çocuklarının başında,ama sizin aynı evde yaşamaniz olmaz artık 
(15 puan) tarafından
Evliyken bile yabanciydik zaten
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Nikah düştükten sonra oda dışarda ki yabancı erkekten ne farkı kalıyo ki fırsat bı firsat işte zaten geçim yok git babanlara 
(15 puan) tarafından
Öyle kolay olsa
0 oy
(787 puan) tarafından
Kayınvalidene Allah sorsun inşallah ondan çıksın senin çektiğin acılar hatta benimkiler de ondan çıksın o kadar sinir oldum ki şu an
(15 puan) tarafından
Amiiin
0 oy
(580 puan) tarafından

Maalesef artık yabancısınız. Sinirliyken düşmüyor felan değil düşüyor nikah. O yüzden çok dikkatli olunması lazım. Tekrar evlenebilmeniz için ikinizinde başka biriyle evlenip ikinizinde o kişilerle gerçek evlilik hayatı yaşamanız lazım :(  öyle bilindiği gibi evleneyim sonra boşanayım olmuyor. Din oyuncak olmadığı için

(15 puan) tarafından
Arkadaşımın birine sordum bir iki gün duruyormuş uzun süre kalkınmasına gerek yokmus dini nikahin
(580 puan) tarafından
Valla bu konu çok hassas bir konu arkadaşmış şuymuş buymuş akıl alınabilecek bir durum değil. Çok iyi hocalara sorulması lazım ve bende bu bildiğimi öyle kişilerden duydum. Dinen nikahın bozulmasını çok zor duruma getirmiş ki rabbim çocuk oyuncağın dönmesin
0 oy
(221 puan) tarafından
Resmi olarak boşanacağınızı düşünmüyorum. Çalışmıyorsunuz, para yok, ailenin destek olacak durumu yok. Daha önce denemişsiniz. İki çocukla hayata sıfırdan başlamak için öncelikle para gerek. Para yoksa arkada duran aile gerek. Sizde o yüzden boşanmazsınız gibime geliyor. Size tavsiyem eşinizden gizli birikim yapmaya başlayın ilerisi için . Çocuklar biraz daha büyüyünce de bir iş bulun. 
(15 puan) tarafından
Gizli birikim var önceki tartışmalardan koymuşdum kenara var ya bezine yada manasına anca

İlgili sorular

+14 oy
48 cevap 1,541 göst.
18 Aralık 2023 Aile kategorisinde Nzlfatihkayabasi (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 180 göst.
6 Eylül 2023 Aile kategorisinde Ezgibbb (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 369 göst.
10 Kasım 2022 Aile kategorisinde Esmasavas (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 129 göst.