0 oy
805 göst.
Aile kategorisinde (868 puan) tarafından
Kızlar ilk bebeğimiz eşimde sorun olduğu için tedaviyle oldu bende hiçbir sorun yok.Ben tedavi için çok fazla ilaç vs kullandığm için saçlarım döküldü kilo artışı vs oldu zor bi süreç. Neyse şimdi tekrar istiyoruz ve ben tekrar o ilaçları iğneleri kullanmak istemiyorum bu yüzden eşime vitamin takviyeleri falan aldım.Eşim takviyeleri kullanmıyo kullanırken ofluyo pofluyo yumurtlama günlerini değerlendirelim diyorum onoda of pof diyo ben bunlarla uğraşamam yaparız tüp bebek olur biter diyo. Çok sinirlendim çok kırıldım çünkü kendisi iki vitamini bile içmeyi kendine yük görüyo istiyo ki kılımı kıpırdatmayım ilacı iğneyi eziyeti o çeksin bende baba olayım.Ama ben tekrar o eziyetleri çekmek istemiyorum sorun kendinde olmasına rağmen bu kadar rahat bu kadar bencil olması beni çok kırıyo canım çok sıkkın 

23 Cevaplar

+15 oy
(1,577 puan) tarafından
O zaman bebek yapma sende bacım. Çok istiyorsa kendi kullansın ilaçları. Zaten hamilelikti lohusalikti kadın çekiyor. Bi zahmet o kadar da uğraşsın eşiniz 
(868 puan) tarafından
Yapmicam zaten kendisi bilir neler çektim ben o tedavi aşamasında bi Allah bi ben bilirim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben bu adama bebek yapmam valla 
0 oy
(3,585 puan) tarafından
E sende biliyorsun ki aslında böyle bir insana çocuk yapılmaz çünkü istemiyor adam Allah bağışlasın bir tane varmış Allah onun acısını sana göstermesin ne diye böyle bir adamdan çocuk yapmak istersin ki baba olmayı istemiyor zaten hak etmiyorda aklını başına al bu karardan vazgeç 
(868 puan) tarafından
Baba olmayı istiyo hatta oğlumuz için canını verir hakkını yiyemem çok iyi bi baba ama bu çocuk yapma aşamasında eziyeti kendi çekmek istemiyo sorun kendinde olmasına rağmen
(3,585 puan) tarafından
Eminmisin istediğine isteyen insan ilaci geç zehir olsa içer erkek kuzenim çocuk sahibi olabilmek için doktor doktor gezdi aktarlardan macun yaptırmalar yok mekkeden biri ot getirmis onu kaynatıp içmeler isteyen insan böyle oluyor senin kocan istemiyor
(868 puan) tarafından
İstiyo ama bu şekilde değil. İnanmıyomuş böyle şeylere gidelim tüp bebek yapalım diyo. O kadar basit onun için
(1,953 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kız benim erkek kuzenlerde eslerindeydi sıkıntı ikiside şans eseri öyle birinin eşinde kist vardı karısinda evlendikten sonra bir iki kez ameliyat oldu ,diğerinin ailesinde kız kardeşinin de çocuğu olmuyor genetik olarak olmuyordu sanırım ne olur olmaz sperm kalitesi düşmesin diye iki kuzenimde sigarayı bile bıraktı sorun olmadığı halde ,arkadasin dediği gibi aktardan vs hep takviyeler kullandılar ,aşılama vs doktor doktor gezdiler sonra tesadüfü kendiliğinden oldu çocukları
0 oy
(48,690 puan) tarafından
normal yollarla olabiliyorsa cidden o tüp bebek zahmetine niye katlanacaksiniz anne icin cok yipratici bir süreç 
(868 puan) tarafından
Biraz vitamin vs kullansa eminim düzelir değerleri ama asla o eziyeti çekmek istemiyo baba olmak istiyo ama kendini sıkıntıya sokmak istemiyo gidelim kullan ilacı iğneyi hamile kal havasında
(48,690 puan) tarafından
o oyle olmuyor işte tüp bebek cok zorlu bir süreç.
iki hap.icemeyen adam cocuk bakiminda anlayisli ve yardimci mi
(868 puan) tarafından
Evet gerçekten çok yardımcı yedirir oynatır uyutur vs bunlarda sıkıntı yok ama o çocuk yapma kısmı işkence işte.Ben tedavi aşamasında çok ilaç kullandım iğneler falan o günleri düşünmek bile istemiyorum hepsini gördü ama elini taşın altına koymuyo
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Demektir ki insan her yaşadığı zorluğu unutuyor. Tekrarlamak istiyor birde
(2,726 puan) tarafından
Tamam sende bırak ilaç da verme konuyu da açma hiç
(868 puan) tarafından
Öyle yapıcam kendisine de çocuk istemediğimi söylicem aldığım bütün vitaminleri de çöpe dökmeyi düşünüyorum anası halası teyzesi 2. Niye yok diye sorarsa oğlunuz da sorun var ondan olmuyo dicem
(2,726 puan) tarafından
Hayır bence ne olursa olsun öyle söyleme.  Zaten başkalarını ilgilendirmez sizin özel hayatınızı
(868 puan) tarafından
Canım kaynanam soran herkese gelinde sorun var onun çocuğu olmadığı için tedaviyle yaptılar demiş. Ben susup polyanacılık yaptıkça iyice suyunu çıkardılar
(2,726 puan) tarafından
Terbiyesizlik bu
0 oy
(440 puan) tarafından
Valla benim eşim normalde dört beş çocuk düşünürken benim doğumdan sonraki halimi gorunce çok üzüldü şimdi bie kiz bir de erkek olursa yeter diyor ikinciyi dejdort beş sene sonra sen kendini iyice toparlayinca diyor kaldı ki siz ilaçlar felan derken daha uzun ve yıpratıcı bir dönem geciriyorsunuz eşiniz bencilce davranıyor bu konuda sizde öyle olun sen zaten yeterince fedakarlık gösteriyorsun ki ilk çocuğunda yapmışsın bunun doğumu lohusaligi ileriki zamanı felan derken her şekilde kendimizi ortaya koyuyoruz zaten biraz karşı tarafın çabasını görmek lazım yoksa sizde kendinizi yipratmayin hiç bosverin
(868 puan) tarafından
Öyle canım iğne olmaktan yürüyemez hale gelmiştim ama artık asla bu meseleyi gündeme getirmem. Ne bir vitamin ne yumurtlama ne de tedavi hiçbirini kabul etmicem ve hiçbir çaba göstermicem kendisi çabalasın
0 oy
(2,081 puan) tarafından
Hak etmiyor bence çocuk sahibi olmayı ben böyle yorumladım 
(868 puan) tarafından
Bugün bunu gördüm evet haketmiyor.
0 oy
(13,110 puan) tarafından
Acaba doğal yolla zorlamanın boş çaba olduğunu mu düşünüyor ? Tüp bebek hem fiziksel hem psikolojik olarak çok zor bir süreç ama yükünü hep kadın çektiği için erkeklere kolay geliyor 
(868 puan) tarafından
Canım imkansız değil değerleri biraz düşük ama inan biraz talviye vs kullansa düzelir ama adam niye bunu yapayim ki tüp bebek yaparım daha iyi diyo. Çünkü tüp bebek aşılama vs hepsinde yaptığı tel şey sperm örneği vermek gerisini otur izle
(13,110 puan) tarafından
Kusura bakma ben o kadar iğneye ilaca maruz kalamam. Hem düşündüm de tek çocuk bize yeter de Bırak o seni ikna etmek için peşine düşsün
0 oy
tarafından
Bizde üşengcin çocuğu olmaz derler,kocan sözün sağlamasını yapmış valla
(868 puan) tarafından
O sözü kim demişse  tam yerinde konuşmuş helal olsun
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Erkek ne bekliyon ki bencil eşittir erkek muhakkak bir yerde yaparlar bencilliklerini ama er ama geç 
(868 puan) tarafından
Doğru ben gördüm ki erkekler çok nankör yaptığın fedakarlıkları bir kalemde silip yok sayacak kadar hemde
0 oy
tarafından
ben esimin salakligi yuzunden cocugumu cezalandirmazdim.. kardes guzel birsey.. esine se ilkine ben ugrastim 2. sen de artik ne bilim yanii alti ustu ilac bu
(868 puan) tarafından
Oğlum için üzülüyorum yalnız büyümesini asla istemem ama bana yapılanda büyük haksızlık gibi geliyo. İnan çok çabalıyorum ne iyi gelir ne yaparsak doğal yolla gebelik oluşur vs diye çabalıyorum ama karşımdaki ot gibi duruyo sen çabala ben baba olayım der gibi
0 oy
(299 puan) tarafından
Haklısınız yani ne diyeyim...
(868 puan) tarafından
Sende haklısın ne denir ki.
0 oy
(7,415 puan) tarafından
bebek olsunda karıma ne olursa olsun umrumda diğil diyo cocuk yapmam ben böyle adama
(868 puan) tarafından
Galiba öyle düşünüyo aksi halde kimse sevdiği insanın o kadar acı çekmesine razı gelmez kendisi de çabalardı
0 oy
(4,964 puan) tarafından
Aşırı bencil kocan kusura bakma, demekki o ilacı iğneyi kocanin kullanması gerekseydi şuanda hiç çocuğun yoktu,sorun ondaysa o daha çok çabalayacak o adama çocuk dogurma haketmiyor dicem ama insan çocuğuna kiyamiyor kardessiz kalmasın istiyor,bence şuan bu çocuk konusunu rafa kaldir ama kocanada söyle madem bu kadar bencilsin sana çocuk yok, eğer oğlumuz ilerde niye kardeşim Yok derse baban yüzünden dicem ,diyede söyle kocana 
(868 puan) tarafından
Evet gerçekten öyle. Zaten sırf oğlum yalnız kalmasın bi kardeşi olsun diye çabaladım ama bu gördüğüm muamele beni çok kırdı.Artık çabalamak istemiyorum çocuk da istemiyorum kendisi doğursun
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Sorun kendinde olduğu için böyle yapıyor olabilir mi? Psikolojik bir şeydir belki
(868 puan) tarafından
Bilmiyorum ama insan asıl o zaman çabalamaz mı? Profesöre gittik ve adam bana senin çocuğun olmazsa kimsenin olmaz dedi eşimin değerlerine baktı normal gebelik imkansız değil ama çok zor dedi. Biraz çaba gösterir insan
(1,279 puan) tarafından
Eğer eşini seviyorsan ve boşanmayı düşünmüyorsan. Bunları düşünerek sadece kendini yıpratırsın.
0 oy
tarafından
Yapma o zaman kendine işmi ariyosun canim
(868 puan) tarafından
İş arıyomuşum kendime bu salaklığımı görmüş oldum
0 oy
(415 puan) tarafından
Ypma bnce bugün kavga ettik diye adam bana gşt aldır o cocugu snrada bosanalım kızımı ben alırım sende ne yaparsan yap dıyor. Ikı aylık hamileyim. Cok istedık. Boyle olacagnı tahmın etmedım. 
(868 puan) tarafından
Düşünmüyorum artık zaten.Bu yaptığıyla bana ne kadar bencil olduğunu gösterdi erkekler gerçekten çok nankör
0 oy
tarafından
Tüp bebeğe yetecek parası var demekki iki vitaminini icmeyipte daha zorya gidip gelecek hem doğal yolla varken neden tüp Bebek

Bence siz çocuk yapmayın neden mi eşin bencil kendini düşünüyor yarın birgün çocuklara bakmaz sebincok yorar 
0 oy
(779 puan) tarafından
Belki erkek olarak içten içe zoruna gidiyordur..vitamine desteğe ihtiyacım yok diye düşünüyordur.. onları kullanmadan cocuk sahibi olunca tatmin olacaktır 
0 oy
(826 puan) tarafından
Tüp bebek tedavisi de çok kolaydı sanki. Ben de 2 kez tedavi oldum bizde de eş kaynakliydi. Bir kızımız var çok şükür 15 aylık. Zaten ben başka istemiyorum. Korunmuyoruzda kendiliğinden olursa olur olmazsa da olmaz . 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 89 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Yeni bir hesap (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 261 göst.
13 Ekim 2021 Aile kategorisinde zeynepcelik (2,443 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 297 göst.
0 oy
1 cevap 183 göst.
14 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu