0 oy
244 göst.
Diğer kategorisinde (173 puan) tarafından
Esimle boşanma davamız var ben eşimin evinde kalıyorum özel mülkü ama evlendigimiz de evi  birlikte döşedik boşanma davamız surerken ben evde kaldım onun hem annesinin evi var annesi yalnız hemde başka bir dairesi var. Ben evdeyken evi bir başkasına satıyor ve bana hicbir şekilde ihtar gelmiyor bütün evraklar nasıl oluyor ki eşime gidiyor aile konutu olduğu için benim imzam olmadan satış yapması yasakmış ve üzerine birde eve icra memuru ve avukat geliyor evin başkasına satıldığına dair ama bana tebligat hicbir şekilde gelmedi neyse evi de kendi aile dostlarına satmışlar. Mahkemeye verdim icra tahliyeyi durdurdu mahkeme de satışı iptal etti. Benim gidecek bir yerim yok ailemin evi hem çok küçük hemde çok eski. Bu evde çocuklarımın (2 çocuğumuz var) düzeni var er yada geç çıkacağım ama mahkeme ne zaman biterse o zaman çıkacağım belki 3,4 yıl.. eşim her defasında evden çıkmam için tehditler santajlar küfürler ediyor evden çıkmam sorun değil bugün çıkarım ama ne zaman ben bir dava kazansam bu şekilde tehditler ediliyor ve tehditin tozu artarak büyüyor. Ziynet davam tazminat davam var onları kazansam aynı şeyi yine yapacaklar kafam çok karışık şikayet edeceğim ama size de sormak istedim siz bu süreçte olsanız evden çıkar mıydınız?

8 Cevaplar

0 oy
(10,073 puan) tarafından
Yasamadan bilemem canim ya ama esinin yaptigi cok insafsizca. Insanoglu cig sut emmis ama ortada cocuklar oldugu icin esim evi bana verirdi diyorum
(173 puan) tarafından
Evet aslında öyle olması gerekiyordu ama o beni ve çocukları evden çıkarmak için elinden geleni yapıyor eve tahliyeye geldiler ben çok ağladım çünkü gidecek yerimiz yok aradim banane nereye giderseniz gidin diyor
-Reklam-
0 oy
(13,917 puan) tarafından
Çocuklarimin hakki olan o evden çikmazdim. Satiş zaten her halükarda iptal olur. Tehditleri ciddi değilse kulak asma ama ciddi ise uzaklaştırma karari çikart. 
(173 puan) tarafından
Tehditler ciddi tabiki ve her dava sonunda tehditler büyüyor 4aydir zaten uzaklaştırmam var iki kere arabayla sokaktan geçerken gördüm polis aradim fotoğraf çekin diyo o anda telefon elimde hazır değil ki fotoğraf çekeyim dünde aramaya başladı ailemi de tehdit etmeye başladı küfürler çok ağır şikayet edeceğiz
(13,917 puan) tarafından
Elektronik kelepçe takilmasini talep edin kocana. Konumunu ordan görürler. Evine yaklasinca polise direk çağri gider. Kendine mutlaka kadesi indir. Bişey olursa hemen basarsin.
0 oy
(7,206 puan) tarafından
Kısa ve net çıkmazdım . 
(173 puan) tarafından
Bende öyle diyorum ama tehditi giderek büyüyor ister istemez korkmaya başladım
0 oy
(13,249 puan) tarafından
Yasal olarak o evde kalmaya hakkım varsa kalırdım bu arada eşin nasıl biri neden boşandınız o da önemli daha ne kadar çirkefleşebilir onu da öngörmek lazım 
(173 puan) tarafından
Tabiki de yasal olarak hakkim var evden çıkmam için mahkemeye başvurdular ordan da red cevabı aldılar. Mahkeme evin hem satışını hemde tahliye kararını durdurdu cunku aile konutu ve evde iki cocuk var. üzerine avukatım eşime dosyada usulsüzlük yaptığı için eşime dava açtı.
0 oy
tarafından
Ailemin yanında kalırdım 
(173 puan) tarafından
Neden peki ?
tarafından
Daha güvende hissederdim
0 oy
(173 puan) tarafından
Kızlar siz olsanız ne yapardınız düşünceleriniz benim için inanın çok önemli 
0 oy
(2,426 puan) tarafından
Çıkmazdım ama tehdit diyosun bişey yapacak biri mi? Sana zarar verir mi onuda göz önünde bulundurarak davranırdım çocuklar kaç yaşında bundan sonrasını nasıl planlıyosun hepsini düşünmen gerekiyor
(173 puan) tarafından
Çocuklarım 3 ve 2yasinda zaten çok küçük oldukları için mahkeme onların davasını düşürdü.. tehdit başlı başına suç ve tabiki artık çok öfkeli davranış sergiliyor korkmaya başladım ama annemin yanına gitsem bu kez ziynet davasında aynı şeyi yapacaklar hicbir zaman bu öfkesi geçmeyecek onlar istedi ki.ben çantamı alıp hiç olmamışım gibi gideyim
0 oy
(3,898 puan) tarafından
Anlaşmalı şekilde bosanamiyomusunuz ? Boşanma sebebiniz ne, tehditleri büyükse çıkardım o evden yada uzaklaştırma kararın vamydi kadesı kesinlikle olsun  telefonunda
(173 puan) tarafından
Evet Malesef onu da kabul etmiyorlar. Ben.hem.mal almayacağım hemde çocukların velayetini vereceğim. Boşanma sebebimiz.kaynanam ve kaynım eşim ailesine çok bağlıydı çok şiddet gördüm dayanacak gücüm kalmadı artk o yüzden bitirmek istedim ama hicbir şekilde bitmiyor
(3,898 puan) tarafından
Rabbım yardımcın olsun çok mu kötü esin olcak adam dikkat et haberler de neler görüyoruz

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 331 göst.
7 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 247 göst.
31 Ağustos 2022 Aile kategorisinde S123456789 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,056 göst.
21 Ocak 2021 Diğer kategorisinde melo09 (594 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 683 göst.