0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde (1,350 puan) tarafından
Sorum başlıkta 

12 Cevaplar

+1 oy
(736 puan) tarafından
Aslinda mutsuzluk derken hissettigim duygu umdugunu bulamamak .mesala kafinina deger vern bir adamla evli olmak cok isterdim fikirlerine yaptigi hersye saygi fuyan önemseyen birisi olmasini cok isterdim bir yere gittigimizde bi beyfendi oldugunu gormek bilmek gururlanmak isterdim .biz biyere gideriz yemege vs esim pantolon tishort gider ben cok özenirim.cocuklarimida oyle giydirirm cunku o benim icin özel mutluluk  verici bir an . Temizligine dikkat etmemesi mesela beni cok uzuyo ben dikkat eden biriyim esimdede biraz olsun bunu gormek isterim ama yok cok mutlu pisligiyle corabiyla teriyle kiriyle cok huzurlu 40 yilin basinda dislerini fircalar oda biyere gitceksek yada dis doktoruna gidecekse bunlar beni mutsuz ediyo birde alkol almasi bunu cekmeye mecburmusum gibi davranmasi aksine her alkol alfiginda sacmalamasi alttan almam vs bunlar beni mutsuz ediyo . Ne zman aileme gitcek olsam 1 saatlik mesafede olsa gonlu olmuyo her ay gidiyomusum gibi 2 3 ayda gidersem iyi 1 yilda en fazla 2 3 kez gidebiliyorum ben demesen kimse goturuyum demiyolar dusuncesiz davraniyo ne zman gitcem desem bisey cikariyo
(1,350 puan) tarafından
Evet canım maalesef böyle bazı erkekler
-Reklam-
+1 oy
(1,798 puan) tarafından
Bence herşey yolunda da gitse bazılarının sorunu kendiyle mutlu olmayı bilmiyorlar şükretmeyi yetinmeyi bilmiyorlar 
+1 oy
(1,953 puan) tarafından
Ben :) hayır eşimde iyi biri kötü degildir her istediğim de oluyor ama ben mutlu değilim ya neden bilmiyorum , beni ev işleri çok yoruyor bunaltiyor ,hergun aynı şeyleri yapmak üstüme üstüme geliyor bunalimdayim hayır dışarı çıksan çocuk durmuyor gezemiyorum ,annemlere söylesen biz sizin zamanımızda üç dört çocuk baktık elde çamaşır yikardik vs muhabbetine dönüyor ,ben bir döngünün içindeyim ve sanki o döngüden hiç çıkamıyorum , evde uyan herkese hizmet et  iyice bunaldım çoğu zaman mutsuzum ,eşimden yöne sıkıntım yok hicbirseyime karışmaz ama hayat şartları ve ev hanımı olmak beni çok yoruyor ve mutsuz yapıyor 
(1,350 puan) tarafından
Bende öyleyim canım bende ekstra görümce kaynana var sürekli fitne veren artik buna da tahammül edemiyorum eşime de bugün söyledim artık tahammül edemiyorum diye :(
(1,953 puan) tarafından
Zaten aslında yorulmanin esas sebebi beyin olarak yoruluyor önce insan taktıkları şeyler yüzünden eşine takmasanda etkileyen başka şeyler oluyor hayatından çıkaramadığin uzak tutmaya çalış canım görumcen ile kaynanani kendinden
+1 oy
(3,697 puan) tarafından
Tüm kadınlar güzel çiçek açardı aslında ama hepimiz yanlış toprağa ekildik. 
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Ben olabilirim bu ,çok emin değilim ama böyle hissettiğim oluyor açıkçası ☺️
(1,350 puan) tarafından
Bende valla sanki ev işi yemek çocuk bakmak için evli gibiyim
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Mutsuzluk değil de bi boşluk gibi bişeye düşüyorum arada, sonra geçiyo
0 oy
(2,651 puan) tarafından
İlk sene öyleydim evliliğe alışma sürecinden kaynaklıydı muhtemelen zamanla geçti o mutsuzluk hissi ☺️☺️ 4 senelik evliyiz ve 2 yaşında bi oğlumuz var şimdi
(1,350 puan) tarafından
masaAllah canim Rabbim daim etsin
(2,651 puan) tarafından
Amin canım hepimizin yuvasından mutluluk huzur eksik olmasın
0 oy
tarafından
Evet var ben
(1,350 puan) tarafından
Neden peki canim
tarafından
Ya çok zıt karakterlerimiz hiç bir ortak noktamız yok ben beyazsqm o siyah onun düşünceleri yaşam tarzı farklı benimkiler farkli
0 oy
(5,047 puan) tarafından
Evin bütün sorumluluğu sendeyse, eşinle bir şey paylaşamıyorsan, zaman geçiremiyorsan böyle hissetmen normal. Bir dönem biz de öyleydik de ben içimde tutmayıp konuştum bak ben mutsuzum diye. Derdimi anlattım o da anladı toparladık kendimizi. Şükür çok büyük problem olmadığı sürece gürültü tartışma sıkılma falan olmuyor :)
(1,350 puan) tarafından
Yok canım bende çok konuştum anlamıyor beni
(1,953 puan) tarafından
Ben de yazdım mutsuzluğun galiba benimde bundan bende eşimle konuşuyorum galiba depresyona girdim ben çok mutsuzum, bu depresyon döngüsünden çıkamıyorum diyorum Allah'ı var eşim iyidir yoruluyorum diye robot süpürgeden tut ne istersem aldi ,ama boyle seylere yanıt olarak sen hep böylesin diyor ,hep depresyondasin diyor ve bu konuyu ciddiye alıp önemsemiyor anneme diyorum ev işleri çocuk ev hayatı çok bunaldım diyorum üstelik annemlerde sorunlarını sorumluluklarını hep bana yansıtır,aslında ben fiziksel den çok beyin olarak yipraniyorum , onların evinin sorunlarıyla da ben ilgilenirim annemin dediği biz sizin zamanımızda sırtımızda su taşıdık elde çamaşır yikardik öyle büyüttük bebekleri diyor senin evinde herşey otamatik diyor ee kime ne anlatayım oluyor sonunda içime atıyorum ve sonuç dışardan mükemmel bir evlilik ama özünde mutsuzum
(5,047 puan) tarafından
İşte birçok erkeğin anlamadığı şey bu. İstediğin her şeyi alıyorum yine de memnun olmuyorsun kafasına giriyorlar. Benim eşim de öyleydi en başta. Çünkü anne ve babası da öyleydi. Benim kayınvalidem sadece alınanla mutlu olan bir kadın. Ama ben değilim. Beni evin eşyası, para, otomatik makineler mutlu etmiyor. Eşimle de çok savaştım bu konuda. Sonra kendisi de anladı. Hiçbir şey yapmasak bile hadi bi kahve içip tavla oynayalım diyor güle eğlene oynayıp zaman geçiriyoruz. Ayrıca annen bile olsa kimsenin yükünü taşımak zorunda değilsin. Onun zamanında çamaşır elde yıkanıyor olabilir, her şeyi kendisi yapmış olabilir ama seni de bile isteye doğurdu. Biz nasıl çocuklarımıza bakmayı onlara lütuf olarak görmüyorsak onlar da görmemeli.. çünkü anne olmayı biz seçtik. Eski kafalara bunu anlatmak çok zor biliyorum ama he deyip geçmek zor değil :)
(1,953 puan) tarafından
İşte canım eşimi zorlamazsam çıkmaz hiç ,zorla çıkar, bir kez ağzından duymamisimdir bugünde şuraya gidelim demez , bebeğim oldu geçen sene falan yine geziyorduk, zorla eşimi çıkarıyordum haftada iki üç gün  bebeğim küçükken sürekli dışarı çıkardık ama ,iki yaşa girince iki yaş sendromu ile hiç bir yerde durmuyor ya burnumuzdan getiriyor dışarda yemek yesek masanin üzerine çıkıyor bize yemek yedirmiyor ,yemek yemeğin diye ağlıyor ,sonra sürekli  kaçiyor  kayboluyor iki dk dışarda oturup da bir kahve içemiyoruz , hep dışarda bebeğimin peşinden koşmaca huysuz bir çocuk oldu eskiden çok gezerdik ama iki yaşından sonra çok fena oldu onunda etkisi var eşimde dışarı çıkmak istemiyor bebeğim öyle yapınca açıkçası benide çok zorluyor dışarda ben bunaldim kaldım, hiç birimiz mutlu olmuyor artık ben çocuk peşinden koşmaca dan bunaliyorum dışarda  ,böyle eşim ayrı tavır ,çocuk ayrı tavır ,ailece birşeyler paylaşmıyoruz yapamıyoruz
(5,047 puan) tarafından
Benim eşim de öyle. Hadi şuraya gidelim demez. Kendisi sürekli iş gereği dışarda olduğu ve bulunduğumuz şehrin her yerini bildiği için tekrar gitmek ona gereksiz geliyor. En başta o istemiyorsa ben hiç istemem diyip sesimi çıkarmıyordum sonra onu niye bekleyeyim dedim aldım kızımı çıktım tek başıma her yere gittim sonra o dumura uğradı bu kadın niye benimle gezmiyor diye :) çocuk konusunda haklısın ama unutma çocuk da bir yere gide gide öğrenir nerde nasıl davranacağını. Benim kızım 33 aylık. Sendromu dibine kadar yaşadık ama hiç peşinde koşmadım dışarda. Ben burda kahve içiyorum sen gezebilirsin dedim. Gitti geldi sürekli. Yemek yiyorsak istemiyorsan yeme ama şu an gidemeyiz çünkü biz acıktık ve yemek yemek istiyoruz derdim kendisi gider dolanır gelirdi. Yani çocuğa sürekli iltimas göstermemek lazım. Bence otorite kurmak önemli bu konuda. Sen çocuk için kendini eve kapatırsan çocuk her dışarı çıktığında aynı şeyi yapacak. Otorite dediğim çocuğa kızmak bağırmak kısıtlamak değil yanlış anlama. Asla kızmam asla sesim yükselmez kızıma. Ama o benim neye izin vermeyeceğimi, eğer izin vermiyorsam kendini yırtsa da bir işe yaramayacağını biliyor :) o yüzden ne kendini ne de çocuğunu bu konuda zora sokma. Bırak ağlasın bırak yaramazlık yapsın :)
0 oy
tarafından
Bir hoca diyordu ki bu dünyada tam olarak mutlu olmayı beklemeyin imtihan dünyası burası sonsuz mutluluk öbür tarafta o da hakediyorsan. Kendimiz kusursuz değiliz karşımızdaki de öyle. Bazen neşe bazen keder. Ama şöyle de bişey var, kim mutlu edebilir seni sen hazır değilsen. Pozitife odaklı umursamaz bir insansan elle tutulur bir mutluluk seviyesine ulaşırsın. 
0 oy
(13,118 puan) tarafından
Ben yani aldatma şiddet küfür hakaret aileye saygısızlık falan yok ama genel bir soğukluk var aramızda 
(1,350 puan) tarafından
Evet canım benim soğumam da ailesinin yaptığı hicbirseye ses çıkarmıyor hep eziliyorum 19 yaşında evlendim hiç kabullenmediler eşimin her olayda savunması beni hiçe sayması beni çok soğuttu
(13,118 puan) tarafından
Benim eşim bizi borsa da batırdı kumarbaz falan değil ama bazen evliliğin bütün yükünü ben çekiyormuşum gibi hissediyorum. Ona da kendime de olan saygımı kaybetmeye başladım
(1,350 puan) tarafından
Aynen öyle hep kadınlar fedakarlık yapıyor
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ben ve eşim sadece çocuklarımız olsak belki dünyada bizden daha iyi bir aile yoktur cok mutluyuz gerçekten abartmıyorum şükür ama gel görki ailesi var rabbim kimsenin başına vermesin onlar yüzünden her kavgamız Allah bildiği gibi yapsin onlari
(1,350 puan) tarafından
Ayy beni anlatmışsın canım bizde öyleyiz artık tahammül kalmadı bende
(5,240 puan) tarafından
Valla biktim böyle birsey  gormedim ya
(1,350 puan) tarafından
Bende bıktım valla artık bazen diyorum inceldigi yerden kopsun
(5,240 puan) tarafından
Bende valla

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 601 göst.
+1 oy