0 oy
452 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Arkadaşlar bugün alanında çok uzman bir doktordan doğru bildiğim bir yanlışı öğrendim. Hani amniyotik sıvının iyi olması ve yeterli olması için bol su içmemiz lazım diye biliyoruz ya, o çok çok çok küçük bir önem arz ediyomuş. Doktor hamilelerde su tüketimi önemli ama amniyotik sıvının büyük çoğunluğu bebeğin idrarından oluşur ve bebek ne kadar çok işerse o kadar iyi olur sıvı dedi. 20-25 dkda bir işemesi gerek o şekilde iyi denebilirmiş. Yani bebeğin sıvısının kendi içerde içtiği ve geri işediği suyla alakası varmış :D bizim içtiğimiz litrelerce suyun çok büyük bir etkisi yokmuş. Ben yeni öğrendim siz biliyo muydunuz bilemiycemm. (Yine de bol su önemli kendi organlarımız ve cildimiz için.)

10 Cevaplar

0 oy
(2,931 puan) tarafından

Yanii gunde 1 bardak anca icebiliyodum tiksinmistim sudan bebegimin suyu hep iyiydi ama yinede boslamamak lazım catlamayada iyi geliyo cildi nemlendirmek sart su hayattır :D<3

tarafından
Aynen canım cilt ve çatlaklar için hayati önemi var kendimiz için en azından ))
-Reklam-
0 oy
(12,861 puan) tarafından

Ben biliyordum kuzum çok da ilginç gelmişti :)

tarafından
Bana da çok ilginç geldi :) ben de direkt içtiğim su oraya gitmiyo biliyodum ama etkilemediğini de öğrenince şaşırdımm
0 oy
(3,078 puan) tarafından

Günaydın canim sen onu normal su mu sanıyordum :D bebek idrarını yapip içiyor ve tekrar yapıyor o sıvı o şekilde oluşuyor. 

tarafından
Yok canım normal su olmadığını ya da içtiğim suyun oraya gitmediğini biliyordum ☺️ Sadece doktor nerdeyse hiç etkilemiyor diyince çok şaşırdımm
0 oy
tarafından
İctigin su sana ödem yapmicak bunun en önemli katkısı bu 
tarafından
Aynenn su içmek yine de çok önemli
0 oy
tarafından

Bilmiyordum senden öğrendim cnm ben çok su içerim demek alaksi yokmuş :D

tarafından
Ahhaha valla canım yine de iç bol bol ödem olmaz çatlak olmaz ☺️
0 oy
tarafından

Allahim sukurler olsun gunde bir bardak su icip vicdan azabi cekiyordumm :D

tarafından
Ahshhaha ben de üzülüyodum acaba az mı diye doktor da açıkladı rahatladım :)) ama sen yine de içmeye çalış ona değilse bile sana lazımmm
tarafından
Ben bir çöl tilkisiyimmm ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
(1,374 puan) tarafından
Kuzum Allah korusun enf.böbreklerde sıkıntı fln olur biraz zorla kendini.Amniyotik sıvıyı etkilemediğini biliyordum canım
0 oy
tarafından

Ay inş içerde bol bol işiyorlardır

Evet çok önemli bir bilgi keşke bunu bizde anlasak ya :'(

tarafından
Keşke canım :( tevekkül edicez napalım..
tarafından
Sağlıklı dogsunlarda varsın biz bilmeyelim ALLAH utandırmasın bizleri çıktığımız bu yolda yarıda bırakmasın cektigimiz cefanin karşılığını alalım inş
0 oy
(822 puan) tarafından
Ben hiç su tüketen bir değildim ki halen öyleyim hamileliğimde çok şükür hiç bi sıkıntımız olmadı 
tarafından
Evet çoğu kişi böyle diyor ama yine de içmek lazım kendimiz için :))
(822 puan) tarafından
Ah keşke içebilsem unutuyorum hep kendimi çölde deve gibi hissediyorum :))
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Bilmiyordum ilginç :angel::D

tarafından
Ben de şaşırdımm :)
(5,436 puan) tarafından
Allah nasıl yaratıyor dimi ya.. mucizevi akıl almaz ♡
tarafından
Sübhanallah❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 902 göst.