+1 oy
426 göst.
Diğer kategorisinde (15,985 puan) tarafından

Bugün 8 günlük olduk. Doğum için zaman geçmiyor derken doğumdan sonra 8 gün geçti bile :). Neyse gelelim 4 Eylül sabahına. Erkenden kalkip kahvaltımızı yaptık. Saat 10 gibi hastaneye gittik. Doktor doktor muayene etti ultrasonda sonra nst ye gönderdi. Gittim tabi hiç sanci yok. 20 dk durdum sadece 1 sancı çıktı.. doktor yatisimi verdi ama çünkü günün doldu pazartesi gel demişti. Dogumhaneye gittim işlemleri yaptım kapının arkasında 2 çocuğumu bırakıp gitmek çok zor oldu. Neyse çatı muayenesine alındım açılma olsun diye fitil verilecekti ama muayene 4 cm açılmam olduğunu söyleyip fitil vermedi ebe. Nst ye aldı saat 11.30 14.00 e kadar nst de kaldım tabi serum ile de bir yandan suni sancı alıyorum. Şansıma nst odası ile doğumhane odasi karşı karşıya idi kapı açıldıkça annem içeri bakıp durumumu soruyordu. Bı ara oğlum da uzanıp içeri baktı orda beni ağlama tuttu:(. Sonra sancılarım çıkmaya başladı ama azar azar hissediyorum ama doğuma girecek kadar değil. Sonra birden bir şey patladı ağrı girdi karnıma. Suyum gelmeye başladı. Ebeler nst den ayırıp yürüyüş yapmamı söylediler. Yürüyüşten önce yine çatıya aldılar beni. Tabi bebek kanala girmediği için doğumun uzun süreceğini söylediler. Ebeler çatı muayenesinde ayıptır söylemesi biraz oynadılar aşağıdan bebek insin diye. Sonra yürüyüş yaptım. Bebeğin aşağı indiğini hissediyordum. Sonra susadım pencereden eşimden su istedim. Sudan tam 1 yudum aldım ki makattan bir ağrı hissettim. istemsizce ikinmaya başladım. Bağırdım koşun geliyor diye :D hemen geldiler çatala alındım 10 dk içinde doğurdum çok şükür. Tabi yine 5 dikiş yedik ama oğlumun canı sağolsun :)

Merak ettiğiniz bişey varsa sorun. Kısa kesmek için bazı şeyleri yazmadım ama yine uzun oldu :D:D

16 Cevaplar

0 oy
(119,331 puan) tarafından
ilk yorum simdi ikuycam
(119,331 puan) tarafından
uyari ne alaka yaa
tarafından
Ya ne kadar gereksizler bu postta ne varda uyarı almış
(15,985 puan) tarafından
Biri doğumumu çekememis belli ki :D
(3,687 puan) tarafından
Uyarıyı ben atmışım. Başlığı açınca bebek ağladı öylece bıraktım telefonu. Geldiğimde kızım biryerlere basıyordu direk çıktım. Şimdi girince inceledim uyarıyı benm kız atmış:) tekrar yap desem yapamazda yani
-Reklam-
0 oy
(1,214 puan) tarafından

Bi yudum su aldım kısmında heyecan basti beni birden :D hayirli olsun bebeğin 

(7,447 puan) tarafından
Beni de orda heyecan bastı :))
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Allah anali babali büyütsün canim masallah size❤
0 oy
(845 puan) tarafından
Geçmiş olsun sağlıcakla büyüt bebeğini :)
0 oy
tarafından
Canım maslalah tez dogurmussun ben ilkimi 13 saate doğurdum.kendi sancılarımla yıktım hastaneyi 
(15,985 puan) tarafından
İlkinde bende çok sancı çekmiştim canım bu 3. Dogumumdu heralde ondan:D
0 oy
tarafından
İnsaflı hemşireye denk gelmişsin nstden söküp yürütmüşler  kendimi yırtmıştım da yine de o nstyi sökmemişlerdi
(15,985 puan) tarafından
Aynen ya bu seferki hemşirelerden çok memnun kaldım çok ilgilendiler
0 oy
(1,715 puan) tarafından
Gözün aydın canım ❤️ rabbim analı babalı büyütsün inş ❤️

Darısı başımıza tüm hamişler❤️❤️❤️❤️
(15,985 puan) tarafından
Amin canım sağol
(1,715 puan) tarafından
Amin inşallah ❤️
0 oy
tarafından
Allah analı babalı büyütsün 

Ama hangi gereksiz şahıs uyarı vermiş yani bu postta ne var.. 
(15,985 puan) tarafından
Anaa sen diyince fark ettim. Uyarılik ne yazmışım ki sanki :D
0 oy
tarafından
Uyarı ne alaka yaa 

Ne güzel kolay bir doğum olmuş maşallah canım sağlıkla büyütürsün yavrunu inşallah 
(15,985 puan) tarafından
Amin canım sağol. 3. Doğumum ya belki ondan kolay geçmiştir bende bu kadar beklemiyordum :D
0 oy
(3,690 puan) tarafından
Uyarı veren okuduğunu anlamayan biri galiba.

Ne güzel bir doğum hikayesi. Maşallah maşallah. ALLAH analı babalı kardeşleriyle sağlıklı huzurlu mutlu yaşlar versin yavruya.
(15,985 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(12,633 puan) tarafından

Hey maşallah :O

Allah analı babalı büyütsün canım tekrardan 

(15,985 puan) tarafından
Darısı sana kız inseAllah senin de böyle geçer :D
(12,633 puan) tarafından
Amin çok amin ♥️
0 oy
tarafından

Neye uyarı verdıler kız :D ıkınmana mı :D hayırlı ugurlu saglıklı evlat olsun

(15,985 puan) tarafından
He ikinamadim mi acaba :D
Sağol canım ❤️
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Kız niye uyarı almışın kesin yeni uyarı haki kazanmış biri senin postunda denedi uyarisini neyse hayırlı olsun darısı başımıza inşallah kac haftalık doğurdun 
(15,985 puan) tarafından
Deneme tahtası mı olduk ne :D
Sağol canım
0 oy
(409 puan) tarafından
Maşallah ya yırtılma mı oldu ki dikiş yaptılar öyle çok mu ıkındın :))
(15,985 puan) tarafından
Evet canım yırtılma oldu. Ebe ben dur ıkınma dediğimde dur ki yırtılma olmasın dikiş yapmak istemiyorum sana dedi. Ama o anki stres ve ıkınma isteği derken ebe dur diyince duramadim malesef içten de dıştan da yirtigim oldu
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Anaaa sen doğurdun mu kız aktif değildim göremedim hiç 

Maşallah sana sağlıkla büyüt yavrunu emoşum❤️❤️❤️
(15,985 puan) tarafından
Evet kuzum geçen hafta pazartesi doğurdum
0 oy
(4,390 puan) tarafından
sağlıkla büyüsün ☺️❤️
(15,985 puan) tarafından
Amin canım sağol

İlgili sorular