0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde (1,189 puan) tarafından
dün doktora gitim doktor perşembeye kadar bebek gelmezse suni sancı vereceğiz dedi ama ben gitmeyi düşünmüyorum bı kaç gün daha beklemeyi düşünüyorum öbür iki çocuğum normal kendi sancimla geldi suni sancı nasıl olur bilmiyorum yaşayanlar varmı aranizda 

8 Cevaplar

0 oy
(1,189 puan) tarafından
Bilgisi olan yok mu 
-Reklam-
0 oy
(847 puan) tarafından

Suni sancı kasılmaları başlatmak ya da desteklemek amacıyla damardan oksitosin verilmesi işlemidir. Oksitosin rahmi kasarak memeden süt çıkarmayı sağlayan bir hormondur. Rahmin düzenli olarak kasılmasını sağlayarak doğumu başlatan da oksitosin hormonudur.

Önce düşük dozda ilaç verilir. Pompa yardımıyla her dakikada 1-4 damla verilir. 15 dakikada bir doz artışı yapılır. Bu esnada NST ile bebeğin kalp atışı ve rahim kasılmaları izlenir. Düzenli rahim kasılmalarının oluşturulması amaçlanır 

Kopyaladım detaylı olsun diye 

(1,189 puan) tarafından
Saol cnm göğüs uclarimi sıksam doğum olurmuki
0 oy
(119,154 puan) tarafından
onu ben aldim ilk dogumumda ama dayanamadim epidural yaptirdim kisiye bagli benim canim tatli
(1,189 puan) tarafından
Fiyatı ne kadar cnm ayrıca nerde var böyle bişey ya
devlette yok tum ozellerde var ama gittin hastaneye gore fiyati degisir
(1,189 puan) tarafından
Anladım cnm peki bebekte bı sıkıntı oluyormu
hic bi problem olmuyo arastir gittin hastaneden internetten en guzel dogum sekli
(1,189 puan) tarafından
Tmm cnm araştırayım ben prenses doğumu biliyorum da bebek sağlıksız olabilir falan dediler bilemedim o yüzden
0 oy
(179 puan) tarafından
Suni berbat bişy neyini anlatayım :((((( 
(1,189 puan) tarafından
Kız korkutma nasıl berbart
(179 puan) tarafından
Bnm ilki suniydi  buda suni olacak Napim gercek sanki azrail gelip canın alıyor sonra yerine geri koyuyor zor :(
(1,189 puan) tarafından
Normal doğumda öyle cnm çok kötü bilemedim şimdi bı hafta daha bekliyecem herşeye rağmen
0 oy
(12,536 puan) tarafından
Suyu azaltmiştı aldılar doğuma suni sancı ile doğurdum 37+2de
(1,189 puan) tarafından
Normal dogum gibimi acaba
(12,536 puan) tarafından
Normal doğum oldu . Son saat çok fena sancı girdi ona kadar adet ağrısı gibiydi bi ieyım yoktu . Gerçek sancı girince duşa soktular hemen doğumhaneye aldılar zaten
(1,189 puan) tarafından
Anladım cnm ay ben biraz daha bekliyim en iyisi normal doğumu
(12,536 puan) tarafından
Bebekte sorun yoksa bekle canım beni suyu azaldı diye alındım şimdi yine 25 haftalık hamileyim inşallah bu sefer kendi sancımla giderım
(1,189 puan) tarafından
İnşallah cnm bekliyecem bakalım
0 oy
(1,578 puan) tarafından
2 kez doğum yaptım 2 side suni sancıyla oldu. Ilk doğumum 17 saat sürdü hiç açıklığım yoktu. Ilk damardan serumla veriyorlar. Yavaş yavaş ağrılar artıyor. Açıklık yeterli seviyeye gelince de doğum başlıyo. Kendi sancım hiç olmadığı için normal sancıya göre nasıl bilemem ama beklemesi uzun sürüyor. 

2.doğumum da 9 saat sürmüştü onda 4 cm açıklığım vardı ama ilkine göre doğum anı çok daha zor geldi bana ya
(1,189 puan) tarafından
Hadi ya ben bekliyecem bı hafta daha olmadı o zmn bebeğe göre suni sanciya girerrim
0 oy
(15,610 puan) tarafından

Bende öyle bekledim 42 de geldi kızım herşey normal ise bekleyin 

Oğlumda suni aldım beş saat çok zor değildi yada özel hastane diye dikkat edildi bilmiyorum gerçek sancım daha zordu 
(1,189 puan) tarafından
Tmm cnm ben daha bekliyim olmadı bı hafta daha beklerim
0 oy
(482 puan) tarafından
Valla 6 ay önce normal sancıyla gittim . Yeterli değildi.  Normal doğum istedim diye suni sancı denediler hazırda olan sancım da gitti.  Bide ebeler az otur gezme çok diyorlardı.  Nts baglanmasi lazımdı bebeğin takibi için.  Bı gün güya suni sancı verildi tık yoktu bende.  Sezeryan oldu mecbur bebeğin kalp atışları tehlikeye girince.  Herkes bir değil tabiki ama bazılarına etki bile etmiyor
(1,189 puan) tarafından
Hadiya ben daha bekliyim.o zmn

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 664 göst.
0 oy
17 cevap 531 göst.
6 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 375 göst.
0 oy
34 cevap 499 göst.