0 oy
93 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (984 puan) tarafından
13 aylık kızıma meyve püresi yapıp kavanozlara koyucam aynı hazır gibi. Ama nasıl yapıcam. İçine irmik mi katılıyor her yapmaya yoksa katmasam da olur mu? Ya da başka ne katabilirim 

4 Cevaplar

+1 oy
(409 puan) tarafından
İrmik seviyor mu kızın önce biraz yap dene bakalım yerse fazla yaparsın benimkiler ağzına dahi sürmezlerdi ikisi de irmik ben genelde pirinç unu katardım hangi meyveden yapıcaksam suyunu muhallebi gibi yapıp meyveleri de ezip kat içine öyle yani tatlandırmak istersen pekmez bal olur hangini severse
-Reklam-
0 oy
(1,329 puan) tarafından
Ben yapıyordum ama unuttum ya irmik kullanıyordum sanırım nefis yemek tariflerine bak canım ordan bakıp yapıyordum çokta fazla yapma kötü olur
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Canim hangi meyveyi katacaksam misal elma armut uzum gibi bi miktar suda haşlardim cok az da irmik katardim  pismesine gerek olmayan muz misal cilek  hepsini blenderden gecirir kavanozlara doldururdum 
(984 puan) tarafından
Peki muzda falan kararma olmuyor mu?
Kaynatınca vakumlanıyor kavanoz ama yine de kararma olur mu
(2,687 puan) tarafından
Canim cok fazla yapma taze taze yap evet karariyo bazen sulaniyo o yuzden 7 8 kavanoz yapcama 3 4 yapip hemen tuketiyodum
0 oy
(9,582 puan) tarafından
Kız 13 aylık bebe püre zamanı geçmedi mi 
(984 puan) tarafından
Başka yemiyor ya :(
(9,582 puan) tarafından
Aynı hatayı ben yaptım sen yapma o yüzden söylüyorum bak çiğnemeyi 2 yaşında öğrendi çevremdekiler hep yemek veriyordu 8-9 aylıktan beri püre yerine çorbalar verebilirsin meyve suyu sıkabilirsin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 129 göst.
0 oy
8 cevap 180 göst.
4 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Merveadiyaman (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 138 göst.
23 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merveadiyaman (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 200 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Merveadiyaman (162 puan) tarafından soruldu

379,701 soru

11,366,373 cevap

34,846 kullanıcı

...