0 oy
165 göst.
Diğer kategorisinde (877 puan) tarafından
Oğlum 38 aylık konusamiyo kreşe versem konuşmasında etkili olur mu

8 Cevaplar

0 oy
(675 puan) tarafından
Benimki de 34 aylik her şeyi biliyor ama kelimeleri düzgün söyleyemiyor ben de vermeyi düşünüyorum 
-Reklam-
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Evet benim oğlumda konuşma bozukluğu vardı hala var bazı kelimeleri kullanmaz ama anlar 

Mesela evet kelimesini hiç kullanmıyordu hıı hıı diyordu şimdi evet diyor. Bu ne kelimesini dedirtemiyordum şimdi söylüyor rahat bir şekilde uzun cümleleri vardı ama dediğim gibi bazı kelimeleri kullanmıyordu. Kreşe gittikten sonra baya fark var konuşmasında 3 haftadır gidiyor bu arada . Yemek konusunda çok çok seçici bir çocuk farklı yemekler yemeyede başladı yavaştan kesinlikle kreş öneririm
0 oy
tarafından
Ablam 3 yaşında kızıni dil terapistine de götürdü pek faydası olmadı şimdi kreşe gidince başladı yemek yemeye ufaktan konuşmaya 
0 oy
(11,295 puan) tarafından
Kreş bi çok şey için olumlu canım benim.yegen de her gün gördüğü kişiler de olsa canı istemezse kimseyle konuşmazdı yeni başladı kreşe 1 hafta öğretmeniyle konuşmamış simdi yanına gidip yardım ediyormuş o derece ilerlemis
0 oy
(280 puan) tarafından
Kesinlikle oluyor. 2 yas anne baba disinda pek kelimesi yoktu. 2 haftada kelimeler gelmeye basladi.
0 oy
(243 puan) tarafından
Bnmkide 35 aylik cnm ikili kelimesi sadece anne gel baba mama gitti tekli de anne baba mama bebe nene Asel kedi İbi mohma havhav hen hen agliyo bebe agliyo bunlar tm konusmu bnde şaşırdım napcagimi 
0 oy
(297 puan) tarafından
İşe yarar ben benim kızım konuşsun diye mahalledeki çocuklara rüşvet verdim sürekli çikolata kek dağıttım aralarına alıp oynasınlar diye 2 yaşında konuştu şimdi 28 aylık sohbet ediyo uz6n uzun sende öyle yap canım çocuk yoksa parka götür sürekli konuş sohbet et 
0 oy
(2,969 puan) tarafından
Kres cok yardimci oluyormus. Biz terapiye basladik bakalim faydasini gorucez insallah

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 244 göst.
0 oy
28 cevap 1,304 göst.
5 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 49 göst.
0 oy
16 cevap 912 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu

380,201 soru