0 oy
474 göst.
Diğer kategorisinde (1,309 puan) tarafından
1 kızım var ve eşimle ailemizden uzakta başka şehirde yaşıyoruz. 2 yıldır burdayız.Kızımı 1 kere birine 1 saatlik bırakmış değilim. Kızımdan arta kalan zamanlarda hep kendimle başbaşa kalmayı tercih ediyorum. Zaten gün içinde kızım haraketli onla ilgilen, yemek temizlik vs hemen akşam oluyor. Kızım uyuyuncada alırım telimi Burda takılırım film izlerim. Dizilere başlarım. Çıkarım balkonda kahvemi içerim. Kitap okurum. Hatta bu zaman bile bana yeterli gelmez. Haftada 2 gün eşim yarım gün çalışır. Birlikte gezeriz istediğimizi yaparız. Hiç arkadaşa ihtiyaç duymuyorum. Komşu gezmelerini sevmiyorum. Kimsenin sohbeti ilgimi çekmiyor. Dışarda yalnız gezmeyi daha çok seviyorum. Biir arkadaş olsa yanımda onun isteği farklı benim isteğim farklı olunca o gün o gezmede benim için güzel olmamış oluyor. Ben kafama göre takılmayı seviyorum. Aç değilsem dışarda yemek yemem. Mesela arkadaşınla çıksan o açım dese illa ki masada boş boş oturmamak için insan mecbur hissedip karşısında ki insana ayak uyduruyor. Bu basit bir örnek sadece. Bir kaç komşum var. Çünkü güleryüzlüyüm. Evlerine çağırıyorlar, çocuklarının doğum günlerine çağırıyorlar. Ben hiç aramıyorum ama apartmanda görseler bile çağırıp görüşelim derler. Evim her an temiz olmuyor. Kimi zaman dağınık oluyor. Kimi zaman temiz ve düzenli. Biri evime gelse aman evim temiz mi? Aman ben şimdi ne ikram edicem hazırlık yap vs. Bunlar benim için çok yorucu oluyor. Sonra misafir gidince yine dağılan evi temizle vs.  O yüzden biri ile komşu olmak biri ile arkadaş olmak benim için bir iş gibi bişey oldu. Benim gibi olan var mı aranızda? 

24 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Hiç asosyalligi sevmem. Bir gün dışarı çıkmasam darlanirim☺️ hiç olmazsa yürüyüşe çıkıyoruz eşimle
(1,236 puan) tarafından
Aralık canım ☺️ evet evlenmeden önce karış karış gezerdim her yeri şimdi iki gün evde dursam bunalirim çıkar market gezerim en azından ☺️
tarafından
Aynen bende öyle ☺️
(1,236 puan) tarafından
Nerede oturuyorsun canım ☺️
tarafından
Amasya
(1,236 puan) tarafından
Ah tüh üzüldüm ☹️
-Reklam-
0 oy
(2,482 puan) tarafından
Bennnnn cok mutluyummmmm 
(1,309 puan) tarafından
Her insan benim içinde yeni bir kazık demek. Dedikodu demek. İnsanların (aileler dışında )) birbirini gerçekten sevdiğine inanmıyorum. İyiliğini istediğine inanmıyorum. Bilmiyorum ama güvensisizm de. Bende bu şekilde çok mutluyum. Huzurluyum. Eski arkadaşlarımdan olduğum şehire işleri olup da gelip beni aramaları beni görmek istemeleri bile rahatsız ediyor beni. Kimseyi nasılsın diye aramam. Eski arkadaşlarımıda. Haaa kavgalı ve düşman gibide olmak istemem. Herkes evinde olsun mutlu olsun benden de uzak olsun kafasındayım
(2,482 puan) tarafından
Insan kalmadi herkrs cikarci menfaatci ben cok vericiyim.ikili iliskilerde talep olmadan yagdiririm emek veririm baktim benden kotusu yok bosversene sen onlara harcayacagim zamani emegi pgluma esime.aileme harcarim kimseden fayda yok
Oglumn ayagi kirildi cok deger verdoklerom gelmedi bile
Bide bende sans mi yok siyasetci mi degilim blmiyorm kimisi kibrit copu kadar deger vermez bastaci olur bense deger veririm ayaklatina giderim bu durumdan cok skldm yeni.briyle tansmak dahi istemyorm hayalkirikligi yasarim diye.bende telim calsa kolay kolay acmiyorm bile birak aramayi
(1,309 puan) tarafından
Hayatta sıfır beklenti içinde olursan mutlu olursun. Ben o aşamayı da geçtim. Böyle daha güzel. Hayat daha sade. Kimse için çabalayamam. Zaman harcayamam. Kismede bana harcamasın. Yolda görünce mrb deyip geçelim. Aramıyorum sormuyorum nedir bu görüşelim de görişelim ısrarı. Çalışmamama rağmen zaman bana yetmiyor. Çalışsam hele akşam 6 da eve gelip çoluk çocuk ev işleri çok daha zor olurdu. Kısaca zaman önemli. İnsan nasıl mutluysa öyle yaşamalı
(2,482 puan) tarafından
Kesnlikle ins bende o asamaya gelirim inan yaptigim emeklere hala aciyorm zor gunlerinde baslarinq omuz olduklarm kahkaka attiklari gunde ilk beni agzalrinda tukurduler ne essekmisim ne enayimisim
Valla ders calisma k8tap okuma oglanla ugras ev temizlik zaman kalmiyo
Sevdigim psikologlari spotify dan dinlemek cogu sahte arkadasliktan daha guzel anlamli geliyo
Kendime her turlu yetiyorm  manevu anlamda bu kaziklar bana insanalra karsi duvar ormeme sebep oldu ama daha mutlu olmami sagladi
(2,482 puan) tarafından
Tek basina restorana gidemezdim sanki kendimi isaretmis gibi hssederdm oglumla hersey yapiyorm tatile.bilw gittim bundan 1 2 sene once tek basina tatile gidexegimi ustelik mutlku hissedecegimi soylese asla inanmazdm.(tatil dedigik termal otel memlekette ama bu benim.icin cookk buyuk bir adimdi )
0 oy
(624 puan) tarafından
Resmen beni anlatmıssın benimde kimseyle gorusesım gelmiyo zaten cocuk cok yoruyo bıde misafirle ugrasmak bana zor gelıyo 
(1,309 puan) tarafından
Ya birini evine çağırsan. Evim temiz mi. Ne ikram edicem ? Valla bunlar beni geriyor.  İşte evine gelen insan da gerçek arkadaşsa bunlara önem vermez diyenler olacak. Öyle olmuyor bence.
(624 puan) tarafından
Ne olursa olsun insan rahat edemiyokı ya
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim son yazdığın paragrafa göre seninki üşengeçlikten dolayi yaşadığın bi asosyallik,benimde bulunduğum mahallede 1 tane gidip geldiğim komşum yok eşim bizimle bizde onunla hep beraber evde disarda vakit geçirmeyi daha cok seviyoruz ailece daha cok eğleniyoruz sürekli aktiviteler yaparız eşim vardiyalı olduğu için o olmadığı akşamlarda çocukları uyutup bende kendime vakit ayırırım bakım yaparım ne biliyim biseler izlerim ama sevdiğim insanların gelmesi beni çok memnun eder cok mutlu oluyorum evde birileri için hazırlık yapmaktan misafir ağırlamaktan,yani yanlışta düşünüyo olabilirim ama yazdığın şeye göre ben o şekilde anladım  :) 
(1,309 puan) tarafından
Yok cnm üşenmek değil. Evim her gün bal dök yala da olsa. Her gün 10 çeşit çay yanı yiyecekde olsa birileriyle sohbet edip zaman geçirmek istemiyorum. :))
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Aaaa bu ben :))) eşime göre çok yanlızim kimseyle anlasamiyorum o yüzden iyice yanlız kalicam. Ama bana göre dünyanın en güzel şeyi. İstediğim saatte kalkıyorum istediğim zmaan evi süpuruyorum yemek yapıyorum kafama göre bir yere gidince yada başka bir iş yapınca bütün düzenim alt üst oluyor.kimse gelmesin ben bir yere gitmemeyeyim böyle çok güzel  
(1,309 puan) tarafından
Dün tek başıma çarşıya gittim. İhtiyaçlarımı aldım. Eşim evdeydi çocuğa baktı. Miss gibi. Yolda yürürken annemle sohbet ettim telefonda. Sonra oturdum kahve içtim. Etrafı izledim. Alışverişimi yaptım. Yanımda yok şuraya gidelim. Yok şurda yiyip içelim. Yok erken şimdi eve gitmeyelim. Veya hadi eve gidelim tarzında dırdır yapan kimsenin olmaması kadar güzel ne olabilir:)
0 oy
(11,272 puan) tarafından

Hepsini okumadım canım ama bende öyleyim davet eden olsa da gidesim gelmiyor evde beni kendime bıraksınlar aksama kadar temizlik yapım ohh  <3

(1,309 puan) tarafından
:))))))  zaten kızım tepemden inmiyor. Enerjim hiç kalmıyor. Kendimle mutluyum
(11,272 puan) tarafından
Canim.kendim dimi  :)
Bende de durum aynı canim ama kızım yokken de aynıydım
(1,309 puan) tarafından
Kızım yokken bu derece değildim. Ama şimdi tamamen bu mantıkta oldum
(11,272 puan) tarafından
Ben hep aynıydım  :)
Yüzüme gülüp arkamdan konuşacaklar bosver yüzüme de gelmesinler derim hep
0 oy
(5,184 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum iki küçük cocukla korkuyorum misafir gelecek diye :)) sevmediğim den değil aslında evim her zaman uygun olmadığı için .
(1,309 puan) tarafından
Şu an banyo yıkancak. Evin her yeri oyuncak. Mutfak tezgahı ful bulaşık. Enerjimi toplayıp yaparım 1 saate. Ama hadi biri pat diye gelse. Genelde komşular işte. Ne olcak? Hemen bir dedikodu. O an amaaan nolcak cnö yabancımıyım denir sonra da kim bilir arkamdan ne denir? :)))))
(5,184 puan) tarafından
Aynen bende öyle düşünüyorum tezgahim dolu şu an benimde küçüğüm uyandı onunla ilgileniyorum büyügume tuvalet eğitimi veriyorum düşün halimi aniden biri gelse kim nerden bilecek ki halimi :)))
(1,309 puan) tarafından
Ben sürekli temizlik yapmaktanda hoşlanmam. Ne olcak ki sonuçta eşim benim ve çocuğumun dağınıklığı veya kirletmesi. İğrenmem yani. Yapıncada miss gibi olur. Hele tuvalet eğitimi apayrı bir süreç. Allah yardımcın olsun :)
(5,184 puan) tarafından
Amin amin . Çok zor bir süreç şu an benim için evin hâli malum :))
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Ben de oyleyim. İstanbula gelin geldim dört senedir hicc arkadasim yok gerek de yok :))) kuzenlerim var ama arada da esimin arkadaslariyla eşli görüşürüz. Yoksa yeni birini taniyim diye ugrasamam valla. Ben kendimle zaman gecirmeyi hep çok sevmişimdir kendim sinemaya tiyatroya giderdim kendime tatlı ismarlardim kendim alisverise gitmek en sevdigim sey biri varken birde ona uymak zorundasin filan filan işte. 
(1,309 puan) tarafından
Birine uyum sağlamaktan bir örnek vereyim sana. Bak mesela önce ankarada yaşıyordum. Bir arkadaşım lüksü çok sever. İyide anlaşırdım ve çocukluk arkadaşımdır. Sonradan lüks merakı oldu onda. Ne zaman çıksak bir yemeğe kişi başı şu anın parası ile 300 tl verirdik. Bir kahveye 50 tl . ben buna ne gerek var gel işte uygun yiyelim desem aamaaan ne cimrisin yahu derdi. Bende 1 dedim 2 dedim. 3. De demedim. Bunla nadir görüşürdük ama hep pahalı yer içerdik. Yani buna mecbur değilim. Bunun için onunla da arkadaşlışımı elbette bitirmedim. Ama sustum sonra. Şimdi bende istanbuldayım. Artık hiç görüşmiyoruz. Telde bile yılda 2 falan
0 oy
(363 puan) tarafından
Ayy bu benim :)) evden çıkmak istemiyorum benim de 4 aylık bebem var ondan kalan zamanda kafa dinlemek istiyorum biri gelsin istemiyorum çünkü evim her zaman müsait olmuyor ne yazık ki :)) bazen komşularla denk gelmemek için çöpü bile atarken dinliyorum kimse var mı diye biri varsa çöpü bile sonra arıyorum :))) bi misafir gelecekse resmen 2 günümü alıyor bir gün temizlik bir gün ikramlar uğraşıyorum üfff hiç uğraşamam ama ne yazık ki arada geliyorlar Israrla. Sen bensin valla biz çok iyi anlaşırız :)))) 
(249 puan) tarafından
Ahahah ahahah otururken kahkaha attım bende balkonda story cekecektim bir kere akrabam varmış aşağıda hemen kafamı geri çektim
(363 puan) tarafından
Ahahaha sende benim gibisin valla napim yaa üfff sevmiyorum ya kendi kendimle konuşsam daha çok keyif alırım
(249 puan) tarafından
Onu da yapiyorum ben seni bilemem jsjsj hem kendini geliştirmiş oluyorsun
(363 puan) tarafından
Yapıyorum ya biri görse deli sanar valla :)))
(249 puan) tarafından
Kocam görmedi hiç ben kuytu köşe seviyorum markete bile akşam cikarim insan gormeyim diye
0 oy
(342 puan) tarafından
Bende öyleyim ama olmak istemezdim çok sosyal her anlamda olmak isterdim 
(1,309 puan) tarafından
Dediğin gibi allt komşum. Kadın herkesle sohbet ediyor. Görsen evine biri girip biri çıkıyor. Sürekli binada sesi yankılanıyor:))) yahu yorulmuyor mu bu kadın diyorum. Üstelik birde çalışıyor
0 oy
(868 puan) tarafından

Bende ne komşuya gitmeyi ne gelmesini ne de biriyle içli dışlı olup birlikte bişey yapmayı severim. Eşim çocuğum ve ben o kadar mutluyuz ki :D

(1,309 puan) tarafından
İşte aynıı ben. Çok şükür fazlası ile birbirimize yetiyoruz. Hele şimdi 2. Bebeği istiyorum. Sağlıkla hamile kalıp kucağıma da alırsam ohooo bırak başkasını evde kendime bile zaman ayıramam :)
0 oy
(9,604 puan) tarafından

Tam olarak sen bensin :D

(1,309 puan) tarafından
Benim gibi insanların olduğunu bilmek güzel :))))
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Dört çocuğum var hayatımın hiç bir doneminde çok sosyal olmadım .böyle mutluyum zaten kendime zaman ayiramiyorum çok misafir görmek istersem kek börek yapıyorum çocuklarımı topluyorum başıma al sana gun
(1,309 puan) tarafından
Çocukların ve eşin sana maşallah zaten fazlası işe yetiyordur. Ne gerek var birde başkalarını evine toplamaya. Onlarada ayrı hizmet etmeye demi
(2,482 puan) tarafından
4 cocukla gun ortami saglarsin ne guzel :) tek cocukla kisir partisi yapiyoz bizde
(2,097 puan) tarafından
Buyukte var küçükte o yüzden kimseye ihtiyaç duymuyorum hele ortanci magazin programı gibi çocuk herşeyi anlatır
0 oy
tarafından
Sen bensin tek arkdsm eşim tek sosyal aktivitem beraber markete çarşıya gitmek hafta sonu gezmek ne arkdsm var ne kahveye gelip gitcek komşularım evim kafam estimi tertemizdir yorgun oldummu dağınıktır aniden gelecek kimsem yoktur alıştım bu hayata eşimde pek arkadaş çevrem olsun istemez burdakilerin hepsi menfaat uğruna gelir kimse kimseyi sevmez der hep mutluyum yani şikayetçi değilim 
(1,309 puan) tarafından
Aynen öyle. Bu durumdan da çok mutluyum. Çok huzurluyum. Kimsenin sohbetine ihtiyacım yok. Kimsenin dışarda gezerken bana arkadaşlık yapmasına ihtiyacım yok. Eşimle zaten arkadaşım.
tarafından
Ayn hastaneye markete gezmeye nereye gidersem gidim hiç yalnız bırakmaz insanın eşi böyleyken başkasının varlığına neden ihtiyaç duysunki
0 oy
(13,028 puan) tarafından

Bizde ailelerden uzaktayız burada eşimle çocuklarla geziyoruz 

Arada çocukları siteye çıkımcs buradaki bayanlarla konuşuyoruz 

Ama kendi şehirimize gittiğimiz de akrabalarla arkadaşlarımızla görüşüyoruz :)

(1,309 puan) tarafından
Tabi şimdi gitsem bende ankaraya aileler ve eski dostlarla görüşürüm. Burda da işte yeni insanlardan kaçmaya çalışıyorum.  :)))))))
(13,028 puan) tarafından
O zaman asosyal değiliz :) yeni insan tanımaktansa çekirgem ailemizle daha murluyuz:)
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Hiç senin gibi değilim. Çok severim sosysllesmeyi. Ama sen o şekilde mutluysan hiç sorun yok 
(1,309 puan) tarafından
Mutluyum cnm şükür. Böyle daha rahatım. Önceden çok arkadaşım vardı. Onu da tattım. Böyle sakin hayat beni daha çok mutlu ediyor. Yaşayınca anladım
(15,224 puan) tarafından
Mesela Ben de  arkadaşım arayınca hemen davet ederim. Evim dağınık olsa da. O beni ayiplamaz çünkü. Gelirken eli boş gelmez. Biraz da arkadaşların niteliği de önemli bence. Seviyorum arkadaşlarımla vakit gecirmeyi.
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Önceden anlattığının tam tersiydim. Şimdi gercekten anlattığım gibi oldumm ne kimsenin muhabbetine ihtiyaç duyuyorum merak ediyorum nede böyle ev gezmelerine gidiyorum çağırıyorum. Tek takılmayı daha çok seviyorum. Çocuğumu alıp biseyler yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Dediğin gibi tüm gün ev iş çocuk derken aksam uykusunda kendi keyfime bakım diye bekliyorum. Bazen diyorum böyle olmak iyi mi kotu mü ama çocuk oldukfan sonra tüm huyların değişti.
0 oy
tarafından
Ben eskiden senin gibiydim imkanimda vardı ama istemezdim ama şimdi seviyorum sosyal olmayı ama 3 kız birde 4. ye hamileyim istesemde sosyal olamıyorum. Şuanda dışarıda yaptığım aktiviteler alışveriş, kızı parka götürmek , zaten pek kimsede ağırlamak istemiyor kalabalık olunca . 
0 oy
(819 puan) tarafından
Sen bensin. Aynı kafadanız 
0 oy
(96 puan) tarafından
Bende tam olarak böyleyim evlenip kirklareline geldik arkadaşım komşum yok memleketim adana orda bir arkadaşım vardı gelince oda arayıp sormaz oldu 6 aylık hamileyim tek başıma dizi izliyorum yürüyüş yapıyorum tek arkadaşım esim burda ama halimden memnunum birlikte bi kahve içeceğim kimse yok ama yinede mutluyum :) 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 270 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sed.bey (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 110 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde bebisbirisi (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Angel1992 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,300 puan) tarafından soruldu

380,044 soru

11,376,759 cevap

34,862 kullanıcı

...