0 oy
84 göst.
Diğer kategorisinde (1,908 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Soteler dışında çünkü oğlum domates sevmiyor ,güzel tavuk marine tarifleriniz varmı ya bugün fırında tavuk çöp şiş yaptım.

güzelde marine ettim şöyle yoğurt suyu zeytin yağı baharat sarımsak ,biber salçası aslında çok güzel olmuş.

ama  bebeğim gene yemedi aslında çok ta sert değil yumuşak ama bu çocuk benim yaptığım tavuk etini  yemiyor yediremiyorum bir türlü ama ne zaman tavuk dünyasına gitsek bütün tabagi bitiriyor  yiyor nasıl öyle tavuk dünyasındaki gibi yada başka türlü marineli yumuşak tavuk pisirebilirim ,   tarifleriniz varmı ? ben beceremiyorum bu işi yardımcı olursanız sevinirim.

5 Cevaplar

0 oy
(5,837 puan) tarafından
Sütle avcarlayın ve 1 gün önceden yapın daha yumuşak olur. Göğüs eti yerine but kullanım göğüs kuru oluyor biraz
(1,908 puan) tarafından
Bende çiğ kalmasindan korktuğum için genelde çok pişirim canım bakteri kapar çocuk diye işte dışarda yiyoruz evde illa çok pişiriyoruz ya ondan olmuyor birazda aslında oluyor bana göre de bebeğim sevmiyor yumuşak istiyor sanırım
(5,837 puan) tarafından
Fırın poşetinde pişince de yumuşak oluyor öyle deneyin bir de
(1,908 puan) tarafından
Bak oda güzel fikir butları doğrayıp ,  birde onu deneyim hatta yanina patates falan ekleyip biraz yağ tuz ile öyle pisireyim güzel olabilir teşekkürler canım fikrin için :)
(5,837 puan) tarafından
Tabi sebzeler de güzel pişiyor, afiyet olsun şimdiden:)
(1,908 puan) tarafından
Teşekkürler canım baya fikir verdin bana deneyeyim bakalım inşallah benim sıpa'nin seveceği bir tarif bulacağım :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben genelde akşamdan eti yoğurt soslarla harmanlar dolaba atarım diğer gün kalkıp yapınca hem yumuşak hem guxel bir tadı oluyor 
(1,908 puan) tarafından
Bugün yoğurtladim  canım sabahtan  şöyle yaptım yoğurt ,biber salçası ,çok az sarımsak hafif baharat ,tuz ,yağ ile marine ettim sabahtan aksam şişe dizip çöp şiş yaptım fırında tadı güzel bizim sıpa yemiyor deli ediyor bazen bebeğim dışarda yiyor evde tavuk yediremiyorum
tarafından
Tavuk delisi kızım ağzına sürmüyor artık hatta bazen küçük küçük yaparım pilavın içine yemeğin içine koyarım ağzına koyarım hemen çıkarır ağzındaki yemeği

Afiyet bal şeker olsun
(1,908 puan) tarafından
Bende çok severim canım tavuk bebeğin yemegince bozuluyorum :) ne yapalım bakalım seveceği bir tarif bulana kadar deneyecegim bende
tarafından
Bende bayılırım ajajs aynn öyle yapacaz artık
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Tavuğun but kısmından yada pirzoladan yaparsan ve aşırı pişirmezsen yumuşak olur canım. Tavuk göğüsü genelde sert olur. Onun dışında zaten marinen aynı benim yaptığım gibi 
(1,908 puan) tarafından
Evet canım sanırım ondan yemiyor birde öyle deneyeyim bende göğüs sevddigim için hep göğüs etini marine etmeye çalışıyorum birde öyle but veya pirzola deneyeyyim bakalım yiyecekmi benim sipam :) çok sinir oluyorum güzel guzel pişir yemeyince çok gücüme gidiyor bebeğim dışarda yemese dicem bu çocuk sevmiyor dışarda lop lop yiyor :)
(1,787 puan) tarafından
Benimki de çok aç bırakmazsam et yemiyor napalım her yolu deniyoruz bize masterchef oynatıyorlar mutfakta
0 oy
(4,141 puan) tarafından
Ben en cok korili yapiyorum bir kasik yogurt kup kup dogranmis tavuk birazda baharat okadar. Pul biber. Kekik karabiber tuz . Tek kisilik kendim icin salatama katip yerim
(1,908 puan) tarafından
Ben her türlü denedim evde yemiyor sipa ama tavuk dünyasında lop lop yiyor :) soya soslu denedim ,korili ,kremalı ,bugünde fırında cop şiş denedim hepsi aslında güzeldi benim yaptıklarımı yemiyor ama sanırım ben göğüs eti kullanıyorum onu degistirmekle başlayayım herkes but kullaniyormus
0 oy
(271 puan) tarafından
Ben evdede yapiyorum tavuk dünyasındanda lezzetli yumuşak oluyor göğüsün içine ben birazda but koyuyorum püf noktası bir gün önceden yapıp strecle dolapta dinlenir ben bir kaç kerede soda koydum içine öylede yumuşak oluyor baharatta köride koyarsan lezzetli olur
(1,908 puan) tarafından
Sodalı deneyeyim birde canım bak onu ilk defa duydum dışarda yiyor bizim sıpacık sevmese dışardada yemez yani benim yaptığımı sevmiyor ben hep göğüs eti kullanıyorum sanirimm o sert geliyor biraz but ile sodalı bir tarif deneyeyim birde sağol canım :)
(271 puan) tarafından
Rica ederim canım afiyetle yiyin YouTubeden sodayla yapımı yazarsanız görürsünüz

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 112 göst.
14 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 321 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 38 göst.
18 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Elifsununannesi (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.
2 Nisan 2024 Aile kategorisinde alparslaninannesii (1,016 puan) tarafından soruldu

378,958 soru

11,343,456 cevap

34,809 kullanıcı

...