0 oy
488 göst.
Diğer kategorisinde (215 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızım 5 yaşında anaokulana gönderiyorum ama eşim istemiyor sübyan okuluna yolluycam diyor hangisi iyi arkadaşlar 

22 Cevaplar

0 oy
(625 puan) tarafından
O ne yahu? Müftülük derken?
(215 puan) tarafından
Kuran kursu aynı ana okul gibi + kuranı kerim öğreniyor
-Reklam-
0 oy
(558 puan) tarafından
Diyanetin kreşi var o mu 
(215 puan) tarafından
Evet o
(558 puan) tarafından
Bend gonderdimm gayet guzel
(215 puan) tarafından
Seneye birinci sınıf olacağı için bir sıkıntı olmaz dimi normal anaokuluna yolluyorum eşim isteksiz olduğu için alacak ordan
(558 puan) tarafından
Yani bilmiyorum sıkıntı olurmu iki sene gidenler bile var kuranı ogrenmisler
0 oy
(6,827 puan) tarafından
benim oglum 4 yasinda bende muftuluge bagli kuran kursuna verdim 4-6 yas 

iyi gidiyor canim benim oglumun konusmasinda sknti var ben anliyorum ama tam dili donmedigi icin pek anlamiyor biraz sosyallesmesi icin gonderdim ben seneye tekrar gindercem allah nasip kismet ederse bu sene pek bisey ogrenecegini dusunmuyorum cunku ama el kaslari falan gelisjr iste 
(6,827 puan) tarafından
ayni ayni oynar gox silikon cubuk daha neler neler bildigin anasinifi iste
(6,827 puan) tarafından
benimkide temmmuz 27 canim bazen acaba cok mu kucuk diyorum ezilir mi diyorum seneye nasil olacak acaba anasinifi cikar kesin
(295 puan) tarafından
Ya yok ezilmez ordaki hocalar ne yanlısı görürlerse uyarıyorlar güzel olanı anlatıyorlar böyle yapma böyle yap gibisinden ki evde durup televizyon tablette beyniji yoruacagina okuldan önce bişiler öğrenir evde çok denedim olmuyor ama okulda oluyor uste hiç değilse beyinleri henüz temiz iken kirli bilgiler ile dolmamisken duaları öğrenirler hem dualar hem kuran veya cüz hem ahlak hem okul öncesi bence mantıklı benim kızım henüz hiç aglamadi giderken
(6,827 puan) tarafından
masallahh de kiz ben nezmana oglan bugun aglamadan gitti deseme ertesi gun girmemek icin direndi dilini ısır :))
(295 puan) tarafından
HJsjsinşallah öyle olmaz yav sjjs
0 oy
tarafından
Hangısı ıyı bılmem ama ben anaokuluna gonderıcem 
(215 puan) tarafından
Bende anaokulu taraftarıyım ama eşim istemiyor
tarafından
Valla ortak bır karar alınır, nıye ıstemıyormuş?
(215 puan) tarafından
Sübyan okuluna gitse daha iyi diyor orayı istiyor
0 oy
(13,001 puan) tarafından
Ben kızımı oraya gönderiyorum 
(215 puan) tarafından
Kaç yaşında
(13,001 puan) tarafından
Şubatta 4 olacak
0 oy
(424 puan) tarafından
Sübyan okulunda anaokulunda öğrendiklerinide ogretiyolarsa daha mantıklı 
(215 puan) tarafından
Onu bilmiyorum yarın gidip konuşacağım hocayla inşallah
(6,827 puan) tarafından
ayni canim boyama yapiyolar makasla kesme isleri yapiyolar hatta gecen gun bizim hoca okula baslamadan ben burda sizde evde eline makas verin el kaslari gelissin diye msj yazdi ayni anasinifi gbi
(215 puan) tarafından
İnşallah burasıda öyledir bakalım
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Neden diyanet kreşi değilde sübyan okulu diyorlar ismi tuhaf gerçekten ürkütücü geliyor bana
(7,193 puan) tarafından
Doğrusu sıbyan sübyan değil zaten
Sıbyan Arapça bir kelime olup Sabi (çocuk) kelimesinin çoğuludur. Sıbyan Mektebi çocuklar için açılmış okul demektir.
(1,219 puan) tarafından
Doğrudur canım sübyan deyince tuhaf oluyo
(409 puan) tarafından
Eskidenberidir çocuk taczcilerine sübyancı dendiği için öye kötü geliyor kulağa
0 oy
(2,286 puan) tarafından
Aynı şeyler varsa, eşinizin dediği mantıklı. Ama ben içeriğini bilemiyorum. Karşılaştırma yaptıktan sonra karar verin. 
(215 puan) tarafından
Yarın hocayla konuşacağım bakalım
0 oy
tarafından
Yani iyilikten ziyade kocam karışmaz sen daha iyi bilirsin der ben bu sene sübyan kursuna göndermeyi tercih ettim yaz okulunada götürdüm baya zorlandım yolda uzak diye 
0 oy
(241 puan) tarafından
Soyle düşün canım şu an beyni çok boş sübyanda öğrendiklerini çok çabuk öğrenir ama okula giderken yaz tatilinde falan verirse daha geç öğrenir dini bilgisini bence şimdi ver beyni boşken 
0 oy
(10,510 puan) tarafından
En iyisi sübyan okulu diye düşünüyorum kızımı verdim bende çok eğleniyor severek gidiyor en azından öğreniyor biseyler 
(215 puan) tarafından
Yaşı kaç
(10,510 puan) tarafından
4 yaş 5 aylık cnm gayette memnunum
(215 puan) tarafından
Benimki seneye birinci sınıfa başlıyacak
(10,510 puan) tarafından
Anladım cnm sıbyan okulu iyi ben memnunum anasınıfında oynanan oyunlar var ek olarak okul öncesi şeysi ve Kur'an dersi var
0 oy
tarafından
Kesinlikle sübyan okulu 
0 oy
(7,731 puan) tarafından
Sübyan okulunu bilmem de geçen sene kızımı 4 6 yaş grubu kuran kursuna gönderdim hem diyanete hem millî eğitime bağlı çok güzel süreler dualar ezberledi hatta kuran dersi de veriyorlar 
0 oy
(119,309 puan) tarafından
ileride iman hatipe gidecekse simdiden subyana gitnesi iyi tabiki
0 oy
(1,915 puan) tarafından
Ben kızımı anaokulu a gönderdim yazında Kuran kursuna çocuk çocuklugnu yaşamalı bence benm düşüncem ilerde ortaokulda lise de üniversitede kendi isterse hafız da olur hoca da olur ama bizim burda ki sibyan okulları biraz daha maddiyat düşkünü belki ben o yüzden sevemedim bilmiyorum ama dini ni ögrenmeli okuma yazma öğrenmeden 
0 oy
tarafından
Anaokulu gibi şeylerde varsa sübyan daha iyi benim eltim kızını gönderdi ama büyüktü kızı 11 yaşındaydı yaz tatili boyunca yatılı kaldı hatta kız çok yoruluyorum sabah erken kaldırıyorlar ve herşeyin saati var yoruluyorum diyordu
0 oy
(3,400 puan) tarafından
Suan okula gidiyor ortama alismis bir anda ortamini degistirmek nasil olur bilmem 
(215 puan) tarafından
Orasını bende düşünmüyor değilim
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Yeğenim 5 yaşında sıbyan okulu na gitti aynı anaokulu herşeyi öğrendi artı kuran öğrendi bu sene 1. Sınıfa gidiyor arada unutmamak için kuran okutuyor annesi. Seneye bende göndereceğim Allah izin verirse
(215 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(205 puan) tarafından
Şimdi kızanlar olacak da ben küçükken Kuran kursları 12 yasin altını kabul etmezdi babam böyle yalvar yakar beni 10 yaşında vermişti kursa. Mantıklı olan o. Çocuklar o yasa kadar soyut düşünme becerisini kazanmıyor tabii şimdiki çocuklar daha erken olgulastiklari için bu yaş küçüldü ama 4 yaş çok küçük gerçekten. Yani henüz dini şeyleri algilayacak yasta değil. Onun yerine böyle beynini hemen ağır gelecek şeylere maruz bırakmak yerine oyunlarla yaşına uygun eğitimle gelişeceği anaokullari en iyisi. Yani en basitinden çocuğa daha doğrusu o yaştaki bebeğe cehennem falan desen aşırı travma belki ileriki yaşlarında dinden uzak bile olabilir bu yüzden. Her şeyin zamanı olduğunu düşünüyorum. 
(215 puan) tarafından
Orada da anaokulu gibi oyunlar oynatıyorlar resimler çizdiriyorlar boyama yaptırıyorlar direk kuran okuymuyorlar ki eğlendirerek oynatarak eğlenceye çevirerek birşeyler öğretiyorlar cehennemden falan bahsetmiyorlar hocalarda neyin ne olduğunun gayet farkında canım
0 oy
(409 puan) tarafından
Ben dün sıbyan kursuna yazdırdım canım ne anaokulunda ne de diyanette yer yoktu bir tabıdık vasıtasıyla öyle verdim içime sindi ** inşallah kızım iin de iyi olur
(215 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım İnşallah

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,779 göst.
18 Şubat 2022 Aile kategorisinde Rizaazra (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 475 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde dtbyrm (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 236 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 925 göst.
13 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sude ayse elam (895 puan) tarafından soruldu

379,742 soru

11,368,039 cevap

34,850 kullanıcı

...