+1 oy
420 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (2,148 puan) tarafından
Canım acayip kitap çekiyor bu aralar;) ama boş bir kurgudan ziyade bana birseyler katacak yada olumlu yönde etkileyecek bir kitap tavsiye eder misiniz❤

27 Cevaplar

+1 oy
(1,210 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Etkisinden çıkamadığım kitaplar. Hala aklıma geldikçe beni etkiliyor. 

Michelle cohen corasanti - Badem ağacı 

Zülfü Livaneli- serenad 

Zülfü Livaneli - kardeşimin hikayesi

Sinan Akyüz - incir kuşları

Sinan Akyüz - Piraye 

Sarah jio- böğürtlen kışı ( favori sorarsan favorim bu yaa. Toz pembe aşk kitabı sanıyordum ağlamaktan gözlerim şişti. Şimdi bu anne olarak bu kitabı tekrar okusam kalbim kaldırmaz galiba. :((  )

Khaled hosseini- uçurtma avcısı ( ağlama garantili)
Khaled hosseini- Bin muhteşem Güneş (harika ötesi)

JoJo moyes - senden önce ben ( bu da harika bir kitap)

Ahmet Ümit kitaplarini severim. Polisiye seversen onlardan da önerebilirim. Ahmet Ümit tarihi polisiye genelde. Onun dışında da polisiye seversen şah-mat, gördüğüne asla inanma (ikisi Mario mazzanti) bide ölü ruhlar ormanı vardı benim ilk polisiye romanım. Okurken çok korkmustum :) bir de kusursuz içgüdü var o da çok güzeldi yazarını hatırlamıyorum. Canan tanin tüm kitaplarını okudum ama o biraz ergenlikte okunacak türden kitaplar. 
(1,210 puan) tarafından
Bu listeyi mutlaka oku ama emin ol pişman olmazsın bu bütün kitapların yeri ayrı bende. Hepsi altın değerinde kitaplar. Kürk mantolu Madonna okudum mesela o kadar etkilenmedim. Suç ve ceza da o kadar etkilemedi beni. Ama bunlar yıktı :))
(1,210 puan) tarafından
Eve gidince kitapligima da bakacağım. Ordan bakıp onerebilecegim varsa yorum olarak ekleyim. Çocuk ve iş ve egitimimden dolayı bayadir okuyamiyorum ama ben de o kadar çok istiyorum ki tekrar eskisi gibi okuyabilmeyi. O günlere dönerim inşallah :)
(1,210 puan) tarafından
Adı aklıma gelmemişti bak bu da çok güzeldi. İnsana çok şey katıyor. Michelle cohen corasanti - badem ağacı. Filistin'de savaşın ortasında kalan çocukları anlatıyor ama akıcı dille anlatıyor. O çocuğun o savaşın içinde zekasiyla nasıl güneş gibi parladığını falan anlatıyor. Diğer uçurtma avcısı - bin muhteşem Güneş falan da hemen hemen aynı tarz. Bunu da ekliyorum listeye
(2,148 puan) tarafından
Ayy çok teşekkür ederim, ellerinize yüreğinize saglik hepsine bakacagim kaydettim ❤
(1,210 puan) tarafından
Rica ederim ne demek. Eve gidince kitapligima bakacağım. Ekstra tavsiye edeceğim olursa yazarım. İyi akşamlar <3
-Reklam-
+1 oy
(15,200 puan) tarafından
1984

Hayv.an çiftliği
tarafından
Ay ben hiç sevemedim ****** çiftliğini. Çok karışık geliyo öyle kitaplar bana
(15,200 puan) tarafından
Kız o kadar sade kitabın neresi karışık geldi Allah seni whdgdgdhdh. Zaten incecik bişey. Akıcı da . Tercih meselesi tabi o ayrı
(5,960 puan) tarafından
1984 ü herkes sevmeyebilir. Mesaji çok iyi bir kitap ama anlayana
(15,200 puan) tarafından
Boşu boşuna çok sevilen kitaplar arasında değil
tarafından
Valla 1984te olabilir. Okuyamadım bile hiç sevmedim
E herkes seviyo diye bana karışık gelmiycrk diye birşey yok sevemedim.
+1 oy
(4,162 puan) tarafından
Risalei Nur okumani tavsiye ederim tefsır kitabıdır cnm 
(1,892 puan) tarafından
Ben de en çok iman ve küfürü seviyorum anlaması en kolay olan dili en sade olan
(2,462 puan) tarafından
İlk başlayana 'küçük sözler' verilir hanımlar ;) Allah istifadenizi arttırsın
(4,162 puan) tarafından
Evet küçük sözlerden başlanabilir
(10,356 puan) tarafından
Küçük sözler ile başla balım. En uygun o :) şu an için yani. Sonra lemalar mektubat ilerlersin
(13,001 puan) tarafından
Bende de var küçük sözler ama daha tam okuyamadım annem de bıraktım burada görmüşken alayım okuyayım :)
+1 oy
tarafından
Uçurtma avcısı 
0 oy
(2,270 puan) tarafından
Şu hortum lu dünyada fil yalnız bir hayvandır çok güzel 1 haftadır elimde çocuklar sagolsun izin vermiyor bitirmeme  kalind değil çok akıcı kişisel gelisim
(2,148 puan) tarafından
Cok severim kişisel gelişim kitaplarini, not ediyorum ismini bakacagim, teşekkür ederim
(2,148 puan) tarafından
101 sayfa olan dimi canim pdf indirdim de
0 oy
(2,395 puan) tarafından

Uğur koşar dan. Herşeye Canını Sıkma Ey Gönül Ne Bu Dertler Kalıcı Nede Bu Ömür :angel:<3

(2,148 puan) tarafından
Ismi bile cok anlamli, ruhu iyileştiren bir kitaba benziyor
(2,084 puan) tarafından
Ben pek beğenmedim uğur cosari bana çok basit geldu
0 oy
(670 puan) tarafından
Nietzsche Ağladığında okumanı tavsiye ederim 
(2,148 puan) tarafından
Kitap ismi ile birlikte pdf yazdim google birkaç site çıktı bende birinden indirdim birde bir uygulama var playstoreda ismi "kitap oku," ordada birçok izinli pdf kitap var
(2,084 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
(2,148 puan) tarafından
Rica ederim, keyifli okumalar
(2,084 puan) tarafından
Teşekkür ederim ben kitap okumayı kitaba dokunmayı kokusunu hissetmeyi seviyorum ama en azından içeriklerine bakarim
(2,148 puan) tarafından
Ayni düşünüyorum ama ha deyince kitap almaya çıkamıyorum ve okuduktan sonra elimde kaliyor, kimse okumak istemiyor. Kitabın verdigi keyifi vermiyor ama kitaptaki mesajı aynen aliyorsun netten
0 oy
(3,684 puan) tarafından
Kral katili güncesi  Patrick Rothfuss şiddetle tavsiye ediyorum 
(2,148 puan) tarafından
Bilimkurgu tarzinda mı
(3,684 puan) tarafından
Fantastik.  3.yü bekliyoruz tüm dünya :) 2. Kitap 1300sayfa gibi bir şey ama çok akıcı bir kitap. Nasıl bitiyor anlayamadım bile.
0 oy
(7,731 puan) tarafından
Suç ve ceza 
0 oy
tarafından
Sefiller, Suç ve Ceza, Dan Brown kitapları, 
0 oy
(48,671 puan) tarafından
Allah de otesini bırak 
0 oy
(3,240 puan) tarafından
Fatih Duman Ene kitabını öneririm
0 oy
(1,892 puan) tarafından
~Dokuzuncu hariciye koğuşu

~Şeker portakalı

Çok kitap okudum ama bu ikisi bana resmen olayları yaşıyor hissi verdi 
0 oy
tarafından

Alnımdaki Işık/Mehmet alagaş.

Uyanış ve uyanış 2/ sema çam.

Kral ve çocuk/ebu Sümeyye.

Vahiyden kültüre/ Celaleddin vatandaş.

0 oy
(10,356 puan) tarafından
Yaşar Kemal Oku bacı.
0 oy
(93 puan) tarafından
Asıl adı Atiye bunu okumanı tavsiye ederim gerçek bir hikaye hem de çok acıklı yani bitirince ye kadar ağladım okurken
0 oy
(119,310 puan) tarafından
saliha erdim kitaplari cok guzel ben hic sevmem okumayi ama o kitaplar okunmaya deger
0 oy
(662 puan) tarafından
Tanrı tebdil-i kiyafet gezer 

Dipten zirveye nasıl ulaşacağını anlatıyor roman havasında kişisel gelişim kitabı 
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Serenad, Ahmet Ümit kitapları (Kırlangıç çığlığı)Satranç, Uçurtma Avcısı, Kürk mantolu Madonna, Leyla ile Mecnun( dizideki gibi komedi efsane bir kitap okurken haykirarak güldüğüm çok olmuştu.) 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Nazan Bekiroĝlu nun kitapları olabilir. Nar ağacı kehribar geçidi gibi Romanları hoş bir tat  bırakıyor 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 100 göst.
6 Ekim 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Naciyeeee (724 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 481 göst.
20 Ağustos 2020 Kültür-Sanat kategorisinde Mamaboy (614 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 117 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu

379,746 soru

11,368,080 cevap

34,850 kullanıcı

...