0 oy
357 göst.
Diğer kategorisinde (412 puan) tarafından
Kızlar altınlarını satıp arabayı yükseltmeyi düşünüyorum araba daha hızlı yükseliyor düşüncem tamamen yatırım evet şu an  piyasa durgun ama yeni yıl dolar yüzünden yine yükselecek diyor sizce mantıklı mı 

21 Cevaplar

0 oy
(15,827 puan) tarafından
2 yıl önce 90 na aldigimiz arabayı 2ay önce 400 bine sattık hesap et altın o kadar karr edermiydi bilmiyorum ilk arabayı alacagimiz zaman bende verdim bilezikleri araba daha mantıklı bana gore
(412 puan) tarafından
Bencede öyle cnm
(4,250 puan) tarafından
Aynn bizde 80 aldik bir sene sonra  100 sattik  160 aldik  205 e takas ettik ev alirken 2020 subatta.. O sirada 190  mercedes aldik 6 ay icinde arabalar firladi. 500 e sattik. Sinra 770 e aldim suan 1.600 olmus  16 aylik araba kresinie 8 ay kaldi .   Uygun guzel bisey duserse  yada faiz durm 0 faiz falan gbi bisey yakalarsak satar yukseltiriz kismet nasip
-Reklam-
0 oy
(736 puan) tarafından
Mantikli emin ol ev araba kadar altin yukselmiyo ben evlendigimde bundan 6 yil once 125 e aldik arabayi ozman iyi paraydi 3 sene sonra sattik ev aldik suan ayni arabanin degeri 1 milyon 3 bin ama evim 3 milyon bundan oncede gene arabalari vardi nisanliydik biz isyerleri kiraydi sattilar dukkan aldilar suan arabanin degeri 3 milyon ama dukkanin degeri 15 milyon kesinlikle yatirim yapin vunku cok kazandiryor surekli degisim yapmak ustune katmak daha fazla mal kazandiriyo 
(412 puan) tarafından
Bende öyle dusunuyorm
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Bende zamanında 3 bilezik 8 9 çeyreğe araba aldım o zaman 20 bine aldığım araba şuan 300 bin civarında. Altın olarak kalsa bu kadar kar yapmazdi. Ama elimdeki bütün altını da oraya verme zor günler için bir miktar ayır ne olcagi belli olmuyor 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Üstüme yapacaksan bozulur.d.d
0 oy
(832 puan) tarafından
Biz yüz bin kredi yüz bin altın bozdrduk sıfır Toyota aldı eşim zorla aldrdim gurbetteyz arabamz yoktu smdı millet bzm arabnn fiyatını hesap ediyor  Allah'ım kaza bela vermesin kimseye hayrını göstersin ben verdim çok rezil oluyordm eşimde kiyamaz
0 oy
(6,105 puan) tarafından
3-5 tane altın bozdurmaya değmez ama baya varsa olur. Araba piyasası krediler yüksek diye durgun. Ona bir ayar çekerlerse canlanır, araba fiyatları da artar
0 oy
tarafından
Ben daha bu ay başı bozdurdm hepsini arabayı değiştik arana piyasasi altından çok daha hızlı katlıyor  ilkinde de altınları bozdurmustm 180 e aldığımız arabayı 650 bine sattik altından o kadar karı çok zor yani
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Biz tam olarak öyle yaptık 
0 oy
tarafından
Biz evdeki bütün bilezikleri sattık araba aldık gerçekten çok iyi karar vermişiz. Şu an satarsak arabayı aldığımız fiyatın 2-3 katına satıyoruz. Altın olsaydı bir düşüyor bir çıkıyor ama araba fiyatları mübarek hep yükselişte. Bir zarar uğramadık şahsen. 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Biz de 2 yıl önce 90 a aldık şuan 450 bin falan ediyor. Altın olsaydı o kadar etmezdi. Ben de altınları bozdurup almistim
0 oy
(2,394 puan) tarafından
Bozdurduk bizde iki ay once 250ye aldık smdi 310dan aşağı vermem der benmki araba acayip kârlı bence hiç düşünme altın okadar kâr etmiyo 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ben verdim altinlarimla araba aldım zamanında 100 bin belki ancaydi altinlarim şimdiki değeri 500 ama arabam 700 biz alt sat yapıyoruz kendi üzerime home ofis var hem ticaret hem iş uğraş bana hem kar
0 oy
(119,470 puan) tarafından
evet altindan arac daha fazla kar getirir
0 oy
(44 puan) tarafından
Bizde altınları bozdurup araba aldık altın olarak kalsa bu kadar kaar edemezdik 650ye aldık 1.500 trilyon oldu 
0 oy
(444 puan) tarafından
Bizde altın alıp biriktiriyoruz araba almak için 
0 oy
(441 puan) tarafından
Ben bozdurdum . 300 binde aldığımız araba Şuan oldu 1 trilyon 
0 oy
tarafından
Bizde öyle yaptık su an araba sayesinde elimizde ki daha da değerlendi tabi bende esimde altını hep yatırım amaçlı gördük
0 oy
tarafından
olabilir araba da artiyor ama bazilari da arabalar artacagi kdr artti diyor
0 oy
tarafından
Hemen raba alacaksan mantıklı, bizim gibi altın artarken boozup araba almazsan afedersin boku yersin, biz yedik de :) altınları bozduk 500 e araba alamadık altın çıktı 1000 ebiz bakakaldik
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Benim altinlarin tamami arabaya gitti

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 587 göst.
13 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 183 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde est16 (464 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 352 göst.