0 oy
837 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından

Ah kızlar acaba bizler de mi böyle kaynana olcaz kendim de hata arıyorum artik ben mi fevri davranıyorum diye ama cvp da bulamıyorum acikcasi

Salı günü doğum yapcam Allah nasip ederse ev toplamaya calisiyom çok da terledigim için evde kısa kollu şortla duruyorum aradı ki çocuğu balkona çıkar da göreyim cok özledim dedim ki üstüm başım müsait değil yukarı çık hem mutfağı topluyom şimdi cikarirsam ben mutfaktayken babaanneme bakcam diye tekrar cikar falan Allah korusun 4. Katta oturyom anahtarı da yok balkonun yukarı gel dedim dizim ağrıyor çıkamam şimdi dedi anne ne işin var ozaman dışarıda oraya kadar geldiysen çık yukarı dedim ısrar etti üstüm müsait değil dedim çocuğun ayağı uokmu kendi çıksın dedi çıkamaz dedim kızdı söylendi telefonu suratıma kapadı..

Akşam ariyo o çocuğu bana hiç vermiyonuz cikarayim dolastirayim falan diye söylenmeye başladı evet tek yollamiyorum onda haklı olabilir ama eşim izin vermiyor sebebi de şu nedenini bilmediğimiz şekilde kayinvalidemi görünce bağırıp saklanıyo istemiyorum git diyo agliyo 

Normalde tanımadığı insanı bile eve sokmaya çalışır bu arada çok insan canlısı eşim de göndermiyo acikcasi 

Pazartesi son kontrolüm vardı doktor çağırdı sen niye gidiyon hastaneye diye soruyo dedim dogurcam ya hani ben dedim ondan olabilir mi Hee nerde yapcan şimdi doğumu devlette mi ozelde mi ne gerek var özele o kadar para vermeye dedi bende patladım artık dedim hayırdır sen benim azimi mi ariyon ne soryon falan işte sana bisey söylenmeye gelmiyo falan da filan da dedi kapadı yine 

Eşim Akşam 8 de ise gitti gece 4 de geldi o gelene kadar uyudum az o gelince De uyku tutmadi 8 e kadar oturdum sonra uyuya kalmışım telefonun da sesini kismitim 10 da eşim uyanmış daha erken diye yatmış geri oğlum da uyuyordu 11 buçukta kalktım kahvaltı hazirliyodum telefon da sesiz de kalmış ya aramis 2 kere 3. Ye ararken denk geldim telefona açtım neredesiniz siz telefonu da acmiyon dedi dedim uyuyorduk yeni kalktık gece nerene uyudun da bilmem ne bende oğlumun elini yüzünü yıkıcam hadi grsrz dedim kapadım telefonu 

Sofraya oturunca eşime bidaha annenin telefonlarını acmicam haberin olsun dedim noldu dedi anlattım olan biteni oda o sinirle aradı senin derdin ne doğuma kalmış kadının 5 günü sen neyi sorguluyon arayıp duruyon dedi oda ben ne demişim be bisey demedim dedi benim ki kapattı telefonu suratına büyük ihtimal bu gun gelir kavga çıkartır hep böyle olmuştur söylediğime de pişman oldum ama artık canıma tak etmisti:((

Çok uzun oldu kızlar okuyandan da okumayan da Allah razı olsun<3

17 Cevaplar

0 oy
(1,939 puan) tarafından
Keşke çocuğu çıkarsaymışsınız balkona. İki dakika bir şey giyerdiniz bide özelde doğum konusuna sinirlenmekte haklısınız ama inanın herkes böyle diyor. Bende hamile olsam özel isterim ama gelin görün ki herkes paraya takıyor ben almıştım mesela.  Hatta büyük eştim özelde doğurdum diye tüm köyde laf etmişti ama ne yapalım 
(220 puan) tarafından
Çıkarmak mesele değil inan ki benim o an ki tepkim çıkarınca tekrar ben mutfakta iş yaparken babannem orda mi diye tekrar çıkması idi aklıma direk o geldi 4 yaşında sonuçta napcagi belli olmuyo bu çocukların
Doğumu   da bana kalsa ben kimseye minnet etmem devlette dogururum zaten sezeryanliyim ama kayinpederim karsilicagini bütün mesuliyet ona ait olduğunu söyledi aylar önce biz de o yüzden devam ettik acikcasi
Bu arada kayinpederim ve kaynanam ayrı yani bilmiyorum ki ya
-Reklam-
0 oy
(761 puan) tarafından

Sonunu okuyana kadar başını unuttum ama  

İlk konuda cikarabilirdin üstüne birşey giymek çok zor değil. Babaannesi sonuçta. Ama çocuk yanına gitmiyorsa vardır birşey ben öyle düşünüyorum. 
Devlet mi özel mi konusinda da kirmissin kadını sorabilir bu gayet normal birşey gelinisin sonuçta. 
Ama uyku konusunda haksız yani hamilesin sonuçta belki gece hiç yatmadin bunlar olağan şeyler. Ama sanırım merak etmiş doğumun da yakın ya o yüzden. 
Ben çok art niyet sezemedim kaynananda ama tabi yine siz bilirsiniz ne diyeyim bu benim yorumum
(220 puan) tarafından
Ben çıkartırım hiç sorun değil benim o anki tepkim çocuk 4 yaşında ben mutfağa gittiğim de tekrar çıkıp bakmak ister diye düşündüm her gün dışarı da ya diyorum özlediysen gel evde sev 1 saat yanında dur bende rahat rahat iş yapayım ama yok eşim evde yokken eve de gelmiyo
Hastane konusun  da da en 100 defa konuşuldu ben çok tutuyo diye devlete yöneldim 28. Hafta da ama vücudum da enfeksiyon vardı erken doğum riskin var dendi bide hastane çok uzaktı şehir hastanesi yeni açıldı çokta ilgilenmediler anlattım defalarca eşim de anlattı
Sonra kayinpederim dedi ki nereye istiyorsanız oraya gidin bütün masrafları ben karsilicam dedi özele devam ettik 2 ay öncesinden beri konuşulan konu bu zaten her gün Bi yerdeyiz yani
Bu arada kayipederimle kayinvalidem ayrı yani kimseye giren çıkan bisey yok
Merak etme konusunu da gelince inan beni zerre merak etmez sancım oluyo bazen noldu ne yatıyon  der pazartesi son kontrolüm vardı sanciyla gittim onu bile 10 kere aramasına rağmen sormadı dün diyo sen niye gittin hastaneye diye bende dayanamadım patladım işte dogurcam ya hani normal degilmi gitmem diye
(761 puan) tarafından
Ya cam konusunda haklısın ona lafım yok yani demek istediğim keşke aşağı indirseymişsin ama oğlu yokken evine bile gelmiyormuş gelmesin çok önemli değil. Sen işin içindesin olayın önünü ardını daha iyi biliyorsun biz sadece yazdığına göre değerlendiriyoruz. Bende ozele gidiyorum kimsenin de haddine değil sormak eşimden çıkıyor sanki onlardan mi çıkıyor. Ben biraz iyi niyetli düşündüm de kaynanan öyle değilmiş Aman kafana takma boşver doğumuna kaç gün kalmış kendine bebisine odaklan
0 oy
(1,889 puan) tarafından
Hem didişiyonuz hemde elli kere arıyo mu. Anneyle sert konuşmasından yana değilim ama eşinin de ezdirmemesine sevindim açıkcası. 36 haftaya giriyorum şimdiden stres aldı beni ki senin 5 gün kalmış daha beter kendi stres yaptırıyo. Doğurana kadar görüşmezdim ben sonrada zaten az görüşürdüm lohusalıkda zor 
(220 puan) tarafından
Neden ariyo onu da hemen soyleyeyim eşim çok stresli bu ara işleri çok yoğun Bi taraftan da benim.agrilarim olunca gerildi barut gibi eşimi arayamıyo korkudan beni ariyo:))) bende acmayinca bu sabahki gibi laf sokuyo ama bu gun sondu yani acmicam telefonu görüşme meselesi de dip dibe oturyoz nasıl olcak bilmiyom ama harbiden lohusaligi şimdiden dert etmeye basladim
(1,889 puan) tarafından
En güzeli valla kim olursa olsun sıkıntı çıkaran insandan uzak durmak.. kimse yerini bilmiyor sonra. Eşin ne güzel destekse ben olsam hiç konuşmam kalp de kırmam bazıları çok yüzsüz çünkü. Ben kaynanamış telini bi açmıymmbi daha aramaz yani bazılarında o yüz yok açana kadar rahat vermiyo
0 oy
(5,654 puan) tarafından

Amaaannnn okurken kafam bir milyon oldu :woot:

Boş ver ne takıyorsun kafana gelsin söylesin söylesin en son rahatladıysan git Bi dahada gelme de kopar bağını gitsin 

(220 puan) tarafından
Valla bide sen beni yaşarken gör:)) vlen somun da eşime söyledim işte bu sabah bidaha acmicam telefonunu haberin olsun dedim oda ses etmedi
(5,654 puan) tarafından
Yani söylemesende olurmuş açmazdın olur biter ama söylemende çok büyük bir sorun değil
(220 puan) tarafından
Kız cok saçma bumerang gibi bisey geliyo beni buluyo geçtiğimiz dönemler de psikolojik sorunlarım vardı kendi ailemle ilgili falandı eşimle başka kimseyle ne görüştüm ne konuştum kimsenin de telefonunu acmiyodum ozaman da eşime şikayet ederken yakaladım ariyom acmiyom telefonu gelecem diye korkuyo heralde falan diye :)))) şükür ki eşim ezdirmiyo kimseye
0 oy
(2,725 puan) tarafından
Kız bir yekek bir yazma takaydin iki daka cikaydin bahane aramış senle uğraşmaya sende fırsatını vermisin brivo bide bu Kaynanalar hepsi benimkide özelde doğurma devlete doğur dedi devlete doğurdum kızları özelde diguraca şimdi bende özelde digyracam bişey demiyor kızları doğurduğu için 
(220 puan) tarafından
Kuzum pardusem zaten kapı girişin de duruyo giyer çıkarım oradaki maksat çocuğu göstermemek değil oğlum 4 yaşında ben mutfağı silip supuryodum aklıma direk ben odadan çıkınca acaba bahanem orda mi diyip tekrar çıkarsa diye geldi 4. Katta oturyom o yüzden dedim yukarı gel ona da söyledim ben mutfağı topluyorum ben arakami dönünce belki çıkar nolur nolmaz diye
Dogum meselesi de bize giren çıkan yok aslında kayinpederim üstlendi ben karsilicam dedi 2 ay önceden söyledi  bana ait masraflar diye
Kayinpederim kaynanam ayrı bosandilar bu arada o yüzden bu kadar üzerime gelmesi bunalttı gercekten
(2,725 puan) tarafından
Haket mis ya boşver sen hamilesin üstüne gelmiş bende hamilikte kendimi tutmuyom
0 oy
tarafından
Üstüne birşey giyip çıkarabilirdin aslında 
(220 puan) tarafından
Çıkarım hiç sorun değildi ama 4. Katta oturyom oğlum 4 yaşında bende mutfak temizliyodum arkamdan balkona çıkar yine diye düşündüm onu da belirttim
0 oy
tarafından
Kizmada senin gibi gelinim olsun istemezdim her şeyi abartan bı yapın var gibi geldi bana 2 dk üzerine hırka takip gosterseydin kadına bişeyin eksilmezdi ne blym ben kaynanamla arkadaş gibiyimdir ararsa açarım düzgünce konuşurum oda bana der kızım özele gitme devlette doğur diye tamam anne derim kırmam azarlamam banada bu devirde özelde doğurmak lüks geliyor devlette de aynı işlemi yapıyorlar sonuçta devlette binlerce doğuran kadın var keşke esinede öyle demeseydin o kadının yerinde olsam ararmam sormam seni sonuçta oda zorluklarla eşini büyüttü 
(220 puan) tarafından
Yok canım kızmam niye kızıyım herkesin kendi fikri ben sadece 4 yaşında ve 4. Katta oturuyorum mutfağı temizlemeye calisiyodum salı günü de dogumum var sancim oluyo benden sonra tekrar cikar balkona diye düşündüm genelde devamlı gezer bende çıktın madem dışarı eve gel belki arkamdan balkona çıkar gormeem falan diye de söyledim
Ben devlete gidiyorum erken doğum riski vardı ve vücudum da enfeksiyon vardı suyum fazla bu ara kayinpederim de 2 ay önce nereye gitmek istiyorsanız oraya gidin sizin canımızdan önemli değil para ben karsilicam dedi
Kayinvalidem ve kayinpederim boşanmış yani kimseye giren çıkan bisey yok
Sabah üst üste arayana kadar zaten hiç bisey söylememiştim eşime saat 12 ye kadar nerene uyuyon deyince söyledim bidaha acmicam telefonunu haberin olsun diye direk açmadığım zamanlar da da eşime şikayet ederken yakaladım Bi kaç kere gelmemesine rağmen ben gelirim diye korkuyo herlade telefonlarımı acmiyo derken yakaladım ama o dönem kendi ailem le problemlerim vardı kimseyle konusmuyodum eşim dişin da
tarafından
Kendine göre sende haklısın canım ne diyim
0 oy
(1,265 puan) tarafından
Bence sen fevri davraniyorsun. Anladığım kadarıyla kadın yaşlı ve insanlar yaşlandıkça aksileşir, cocuklaşir. Kaynanan sana kötü birşey dememiş hiç sen hep cıkışmışsın kadına. Senin terslemelerin neyse ama oğluna şikayet etmen ve onun arayıp annesini karısı için azarlamasina çok üzüldüm 
(220 puan) tarafından
Dün öğleden bu gun sabaha kadar olan hiç biseyi soylememistim sabah arayip 12 ye kadar nerene uyuyon deyince benim de tepem attı sancim oluyo salı günü de dogumum var gerginliğin normal degilmi eşim hu ara çok stresli oğlum rahatsızdı üzerime benim sancıları e isler de yoğun eşimi arayip hiç bisey soramıyo korkudan benle konuşurken devamlı ağzımı arar Bi şekilde konuşuyor anlıyorum yani 30 yaşındayım 14 senelik evliyim içlerindeyim aile içinde kimseden bisey ogreneyirsa beni arayip ağzımı ariyo
0 oy
(444 puan) tarafından
En güzel benim kaynanam ne sesi geliyor ne sedasi aradımi açmıyorum gitmiyorum gelmiyor um basım kulağım rahat en son ramazan da davet ettim o gün bugündür ne o geldi ne ben gittim ben hep benimde annem var annemde kaynana olacak  benimde oğlum var ne  ekersen onu biçersin kafasındaydim baktım ben böyle yaptıkça başıma çıkan çok oldu ağzıma geleni deyip kapatım yüzüne kafam kulağım rahat  eşimin annesii aylesi gitsin gelsin benlik bir durum yok ama ne ben ne çocuklarımı rüyasında görsün artık 
(220 puan) tarafından
Çok yakın oturyoz zaten uzak kalmamız imaknsiz hiç degilse 1 gün arayla görüşüyoruz hiç demedim gitmem gelmesin diye ama beni bildiğin piyon gibi kullaniyo eşim yapı itibariyle gergin sinirli Bi insandır ona bisey sormaz korkudan aile içinde bisey varsa öğrenmek için 10 kere benim ağzımı arar 14 senelik evliyim ilk zamanlar benle konuşmaya calisuyo diye dusunuyodum sonra farkettim ki iş başka ve eşim de uyardı sagolsun ağzını ariyo her sorduğuna cvp verme diye
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Ne kadar yüz göz olmuşsunuz. Ben asla kayınvalidemle bu şekilde konuşmam oda benle konuşmaz. Kalp kırmaktan da çok korkarım 
(220 puan) tarafından
14 senelik evliyim neler yasadik neler gördük Bi hun eşimle kavga etti eşimde kalbini kırmamak için çıktı gitti bu sefer bana sardı ben cvp vermedikçe taa aileme kadar dil uzatmaya başladı bende zıvanadan çıktım eşimi aramak için telefonumu elime aldım telefonumu aldı vermedi üzerimi giyindim dışarı çıkıcam ben gidiyorum diye sen gel bana vyr kolumu sık ben bıraktım gittim tabi eşimle boşanma aşamasına kadar geldik bidaha dönmem o eve dedim ama eşimi çok seviyodum ve onun hiç bir suçu yoktu maalesef bütün suç bendeydi kayinpederimle kayinvalidem ayrılmıştı kayinvalidem ikinci evlilik yaptı 3 yıl sonra onlada boşanacakti dedim ki ev tutmayalım benim eve getirsin koysun eşyaları ben çalışıyorum zaten 1 kap yemek yapsa bana yeter çoluk çocuğum da yoktu eşim olmaz Bi yerde yapamazsınız annemin huyunu biliyorum dedi
Dedim nolcak saçmalama aksamdan akşama görsem zaten ek masraf çıkmasın onu deyince zaten Allah belamı verdi yapmadığım şey kalmdi
(2,387 puan) tarafından
Ne fena kadınmış
(220 puan) tarafından
İnan bana kendimi sorguladım hep bende mi sorun atak uyduramiyorum dedim çünkü hep öyle söyler sen bize ayak uydurmadin der ama baktım ki görümcem de dahil olmak üzere hep Bi tartışma içindeler gerçekten kaustan besleniyo  kayinpederimle gorumcemle aramız çok iyidir herkeste kiskanir bu durumu gorumcemle ben çok benziyorum kardeş sanarlar hoşumuza da gider bu durum her gelin görümce gibi bazen tersliklerimiz olur ama uzatmayiz ikimizde olmadı sayar güler geceriz zaten benden büyük abla kardeş misali yani onlara da anlattım bu durumu hatta sende sıkıntı yok merak etme diyip gülüp geçtiler
(2,387 puan) tarafından
Annelerini de bilmeleri iyi yoksa işin daha zor olurdu
0 oy
(249 puan) tarafından
Size düşkün seviyor sanırım ama herşeye karışması da ayrı aslında iyi yapmışsın belki biraz durulur bu denli karışmaz en azından 
(220 puan) tarafından
Yok canım sevmek değil maalesef seven insan haftalardır evde tek başına biseyler yapmaya uğraşıyorum merak edip gelip bakmaz mı Bi gün aradı napiyon dedi dedim sancim var ben gelim de cam silelim dedi anne sancim var diyorum ne cami diyorum guluyo ertesi hafta temizliğe başladım çok yakın oturuyoruz kesin görmüştür cam silerken tül asarken falan Bi kere bile arayıp da gelim mi demedi hoş ben kocama bile demedim tül perde as diye başkasına iş yaptiramiyorum öyle bir huyum var gelse zaten elettirmem dün akşam da sen kimseye Minnet edip gel temizleyelim demiyin dedi dedim benim de salaklığım bu kendi ailem de olmak üzere eşim de dahil olmak üzere kimseye yük olmayım ben kendim yapayım diye uğraşıyorum ona rağmen hala daha laf ediyonuz dedim aman sana hiç bise söylenmeye dedi kapadı telefonu
0 oy
(887 puan) tarafından

Lütfen yanlış anlama abla şuan bence biraz doğum gerginliği gelmiş sana biraz fazla alınmışsın banada hep dediler gebeliğimin başında çok yorgun oluyordum uyuyordum hep gene mi uyuyorsun her geldiğimiz de uyuyorsun vs vs aman dedim banane uyurum çokda güzel uyudum açıkcası :D

Eşine keşke söylemeseydin oda doğum için gergindir annesinden çıkartmış belli ki sinirini elbet sizi koruması çok iyi ama hani niye arayıp duruyorsun felan diye bu biraz olmamış gibi belki sizi merak edip arıyor doğumunuz yakın diye evet nerene uyuyon demesi saçma ama hani böyle hır gür çıkartacak çok bir şey zannetmiyorum bence sadece doğumunuza odaklanın :)

Hayırlısıyla kucağınıza/kucağımıza alalım :)

(220 puan) tarafından
Sagolasin canım amin inşallah sağ salim alalım kucaklarimiza bazen üzerime bilerek geldiğini görüyorum hissediyorum 14 senedir bu aile içindeyim kavgadan gürültüden besleniyorlar bazen dün akşam konuştuktan sonra böyle ağladım aglicam tam o esnada kayinpederim aradı noldu ağrın mi var geliyim mi dedi bende yok baba annemle tartıştık dedim sinirlerim bozuldu bu arada onlar ayrı yaşıyorlar bosandilar kızım sen kendine bak çocuğu düşün biliyorsun niye açıyorsun telefonunu açtın madem isim var diyip kapasaydin keşke dedi haklısın baba dedim sabahta yine üst üste arayıp o şekilde konusunca eşim de kızdı akşam olanları anlamamıştım sonradan anlattım inan beni merak ettiğinden doğum için falan aradığı yok hamilelegimi öğrendiğim günün ertesi günü haber vermek için yemeğe davet ettik gorumcem ve kayinvalidem geldi sadece enişte ve kayinpederim yoktu eşimde dediği sen kendini yorma mutfağa da girme gelince  ben toplarım dışarı cikim rahat rahat kadın kadına oturun dedi ozaman bile bizde çocuk dogurduk bize kimse böyle bisey demedi demişti kıskançlığa vurmuştu hatta gorumcem de anne nerdebnasil.konusxana bibdikkat et bak kendin kaşınıyon diyip uyarmıştı
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Ben açıkçası sana hak verdim. İnsan yerini de haddini bilecek. Herkes o güzel aklını kendine kullansın. Hiç sevmiyorum böyle sürekli insan yönetmeye çalışıp herşeye burnunu sokan insanları. Tabi ki yeri gelince büyüklerimize danışıp fikirlerinden tecrübelerinden yararlana biliriz ama ben fikrini sormadan fikrini söyleyip bide benim dediğimi yap diye tutturan insan kadar itici bir şey yok. Bazı insanlara kendi hayatından yıllık izin mi aldın da benim hayatımın yönetmenliğini yapıyorsun demek istiyorum. 
(220 puan) tarafından
Mesafeyi ben ayarlayamadim ben birinden az yakınlık göreyim benim için bütün yelkenler foradir 14 senedir bu zaafı mi da biliyorlar artık akşam ağzına ne geliyorsa soyluyo sabah hiç bisey olmamış gibi aratip devam ediyo bende aman yaslidir aman esimin anasıdır diye sesimi çıkarmıyorum ama böyle olacak gibi değil gerçekten telefonlarini acmamaya karar verdim aradı da demin ve açmadım Bi kaç gün sonra dogumum var daha dogurmadan lohusa psikolojisine girdim gerçekten
0 oy
(48,690 puan) tarafından
balkona cikarma.konusunda ustune bisey giyip gosterebilirdin kapina kadar gelmis kadin 

digerlerinde haklisin
(220 puan) tarafından
Kız 2 bina var aramizda:) her gün yürüyüşe çıkarken benim kapımın önünden geciyo zaten ve 1 gün arayla muhakkak görüşüyoruz Allah var yukarıda 4 yaşında oğlum 4. Katta oturuyorum görünce ben arkamı dönüp gidince balkona çıkmaya kalkisir diye çıkarmadım çünkü mutfağı temizliyodum oda salonda çizgi film izliyodu ayrıca 4. Kattan görse nolacak ki karşı kaldırımda inan 30 yaşındayım bazen gözlerim görmüyor geçeni tanıyamıyorum mesafesi var 65 yaşındaki kadından bahsediyoruz çokta ısrar ettim eve gel yukarı çık diye dizim ağrıyor çıkamam o kadar merdiven dedi ben mi yanlış düşünüyorum gerçekten dışarıda gezene kadar gelemezmiydi eve herkes burda yanlış yapmışsın demiş
(48,690 puan) tarafından
uzaktan geldi sandim kiz ne bileyim hergun gördüğünü ☺️
0 oy
(441 puan) tarafından
Birebir aynılarını yapardım. Gezmeyi biliyorsa 2 dk yukarıda çıksın oldu canım işimi gücümü bırakıp giyineyim çocuğu göstermeye balkona çıkayım. Görmek istiyorsa yukarı gelir. 

Eşinin izin vermediği şeylerde de seni sorunlu tutamaz yani ki çocuk senim ister tek gönderirsin onla ister göndermezsin. Ki ben mecbur olmadıkça çocuğum benden ayrı bir yere gitsin istemem.

Benim kaynanamda özelde doğum yapıca diye tonla laf etmişti. Bende oğlun öyle istiyor onla konuş bana gelip aynı şeyleri tekrar edip durma demiştim topu eşime atmıştım. Onlara ne yani sanki parasını o veriyor.

Hamile kadınsın doğuma az kalmış uyumuştu olabilirsin illa gece uykusuz kalmana gerek yok ki ona ne yani. 

Eşini taktir ettim. Kavgaya gelirlerse doğum yapacam tartışacaksan ben başka odaya geçicem de doğum yapmış olursan da aynı şekilde sütüm kesilsin istemiyorum yeni doğum yaptım koğuştayım tartışacaksan kendi kendime tartış de geç bebeğini çocuğu al başka odaya muhattap bile olma bence eşinle tartışsın tartışacaksa
(220 puan) tarafından
Tembihliyo zaten gece calisiyo 3 gündür ben yokken gelirse sakın kendini riske atacak bisey yapma konuşma baktın çöl.mu konusyo babamı cagar o gelince gider zaten diyo kayinoederimle kayinvalidem boşandilar bu olaylardan kayinpederjmjn de haberi vardı kalkıp eve gelirse canını sıkar özcan yokken beni çağır hemen diye tembihlediler bu kadar kişi tarafından kollaniyo olmam onu rahatsız ediyo anladığım kadarıyla
Çünkü hep der bizde 2 tane çocuk digurduk bizle kimse böyle ilgilenmedi diye
(441 puan) tarafından
Bazı insanlar huzursuzluktan besleniyor.  Boş ver sen eşin ile arana bak. Laf dalaşına girmenin bir manası yok anlayacak sorunu çözecek insan olsa neyse. Bende senin gibiyim lafımı esirgemem. Ama artık bi karar aldım yani sinir stres olacağım insanlardan uzaklaşıyorum. Laftan anlamayan insanlar ile arama mesafe koyuyorum. Hamilelikte son günlerin tadını çıkar
(220 puan) tarafından
Sagol canım çok iyi geldi bu konuşma çok teşekkür ederim*)
(441 puan) tarafından
Önemli değil canım ne demek. Benzer sorunları yaşamışız :) Sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah. :)
(220 puan) tarafından
Amin canim Allah razı olsun♡
0 oy
(684 puan) tarafından
K.b hic yüzünü yıkama sende çok fenasın 
(220 puan) tarafından
14 senelik evliyim keşke o kadar fena insan olsaydım da 3 gün dogumuma kalmış bunlarla uğraşmak zorunda kalmasydim balkona cikarmamin sebebi oğlum 4 yaşında 4. Katta oturuyorum benim arkamdan tekrar balkona çıkar diye korktuğum için çıkarmadım ve bunu ona da söyledim yukarı çıkması için ısrar ettim eşime soyleme kısmına gelince gerçekten canıma tak ettiği için söyledim 3 gün sonra doğum var bende insan evladıyım daha lohusaligq girmeden lohusa psikolojisine girdim böyle zamanlar da aileler birbirine destek olur köstek değil dünden itibaren fena olma yolunda ilerlirliyorum ama ariyo mesela açmıyorum boşuna bu kadar dert anlatmakla ugrasiyomusum
(220 puan) tarafından
Ufak Bi ekleme yapıyorum 2 apartman var aramızda 1 gün arayla muhakkak görüşüyoruz her gün yürüyüşe çıksa benim kapımın önünden geciyo zaten yada ben pazara çıksam onun evinin önünden geçiyorum öyle uzun uza diye mesafemiz yok özleyecek kadar ayrı kalmak da yok
0 oy
tarafından
Kız üstüne iki dakka uzun bişi taksaydinya kadın gelmiş kapının onüne.

Bide eşine soylediginde neden eşinin annesine kizmasina izin verdinki
(220 puan) tarafından
4 katta oturuyorum oğlum 4 yaşında ben mutfağı temizliyodum arkamdan tekrar balkona çıkar diye düşündüm bide cadde de oturyom zaten kalabalık 4. Katta balkona çıksam karşı kaldirmdan çocuğu ne kadar görebilirsin ki bunu ona da söyledim ve yukarı çıkması için ısrar ettim ama dizim ağrıyor o kadar merdiven çıkamam diyip gelmek istemedi
Zaten 2 apartman var aramızda 1 gün arayla muhakkak görüşüyoruz yürüyüşe çıksa kapımın önünden geciyo eşime söyleme kismina da gelince olay olur olmaz söylemedim zaten üzerinden Bi gece geçti sancim vardı o gece uyuyamadım ertesi sabah üst üste aramis bende gece uyuyamadım diye teli sesize aldım 3. Kere aramasında denk geldim gündüz 12 de qctim eşimde yanımdaydı kahvaltı edecektik neredesin ariyom açmıyon dedi bende uyuyorduk dedim anca kahvaltı yapcaz dedim bu saate kadar uyunur mu nerene uyuyon dedil gülerek bende cvp vermemek için isim var hadi grsrz dedim kapadım tlfonu eşim sordu noldu diye bende böyle böyle söyledi dün  akşam da böyle oldu dedim
Huyunu suyunu biliyon aradığında açma sende diyerek oda bana kızdı sonra da annesini arayip kızın doğumuna 5 gün kalmış uyuduğu saatte kadar niye laf ediyon dedi
İnan soylemesem eşim ona bisey demediğin de daha da insanın üzerine gelir bunu da denedim eşime söyleyince Bi duruluyor yani
tarafından
Tmm caddede oturuyosan üzerine bişi takar cikarsin balkona
4 yaş gayette yapma etmeden anlayacak bı yaş. Sen normalde hiç mi balkona cikmiyosun. Ya da kapıyı kapatirsin cikmaxfln dersin.
Bilmiyorum bana normal gelmedi yaptiklarin
(220 puan) tarafından
3 gün kalmış dogumuma iş düşer belki diye eve cikmicak ben de gönül yapmaya ugrascam
Normalde evet çıkıyoruz çamaşır asiyoruz beraber içeri giriyoruz ama anahtarları yok oranın kitleyemiyorum ama mantıklı düşünürsen birini görünce acaba tekrar ordami diye çıkmak ister falan ya hani ya ben çok agresifim ozaman yada sizler 4 4 luk gelinlersiniz ben yanlış yapmışım insanları yargilarken ben olsam napardim diye düşünseniz keşke eve almasam gelmesini istemesem bu söylediklerinize sonuna kadar hak veririm ama yukarı çık anne diye defalarca söyledim fena mı olurdu yani çıksaydı yukarı 1 saat çocukla oynasaydı bende acaba çocuk icerde napiyo diye aklım kalmasaydı niye bu yönden düşünmüyorsunuz yaptıklarınız normal gelmedi derken
tarafından
Valla benim kız 2.5 yaşında .
Balkonda konuştuğu kişi asagidami diye gidip bir daha bakmaz.
Gorecekya sonuçta gittiğini.
Arkadaşımın kizi 4 yaşinda senin cocugunu onla kıyaslayarak düşünüyorum hele o zmn hiç mantıklı gelmiyo.
Arkadaşımın cicuguda gidip tekrar tekrar bakmaz. Herşeyden anliyo. 4&4 luk kimse olamaz ama evet sen bence kaynanani sevmediğin için pek önemsemiyosun . Kadın ne derse tuhafina gidiyo.
Tamam mesela kaynanani sevmeni anlarım saygıda gösteririm ama çocuk bı daha çıkacak diye bahane etmen mantıksız geldi bana ben bundan bahsediyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 305 göst.
12 Mart 2023 Aile kategorisinde Miniminnaķ (2,897 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 502 göst.
19 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Elifbb (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 220 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Elifelaemir (288 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 578 göst.