0 oy
661 göst.
Diğer kategorisinde (7,774 puan) tarafından

Gazetede buldum :angel:

image

22 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Şimdi bir şey yazacam da neyse Allah kabul etmesin inşallah diyeyim 
(7,774 puan) tarafından
Amin Allah devlet büyüklerini bildiği gibi yapsın
-Reklam-
0 oy
(5,748 puan) tarafından

O zamanın TL si ile şimdiki 5 TL aynı değil ama :ermm:

(7,774 puan) tarafından
Tabi ama şimdiki kadar uçuk değil
(5,748 puan) tarafından
Tabi canım eskiden sende bir zam yapılırdı şimdi neredeyse saat başı zam yapılıyor
(7,774 puan) tarafından
Aynen ayakkabı almaya gittik çocuklara hiçbirinde fiyat yazmıyordu çalışana sordum abla habire fiyatlar değişiyor o yüzden dedi
(5,748 puan) tarafından
Allah sonumuzu hayır etsin
(7,774 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından

Kipa ıyıydı ya :D ben gıdıp gezmeyı cok severdım

(7,774 puan) tarafından
Aynen migros olmuş şimdi buradaki ☺️
0 oy
(11,086 puan) tarafından

Yabancı damat dizisini izleyim dedim, eski dizilere döndüm de ben. Sıkıldım bıraktım onu ama en çok dikkatimi çeken sahneyi söylüyorum. Memik dede torununa 20 ytl veriyo 3 kebap al kalanıyla da kendine bişey al demişti ya da kalanını harçlık yap demişti sanırım. 3 kebap ve para artıyor düşünebiliyo musun :D 

Ağlanacak halimize gülüyoruz işte.. 
(7,774 puan) tarafından
Bende bugün sihirli annem de gördüm cem kardeşlerine 3 haftalık harçlığını veriyor 26 milyon ☺️
(11,086 puan) tarafından
Cem'in harçlığı da bizim normal harçlıklara göre baya fazlaydı o zaman haa :)
(7,774 puan) tarafından
Tabi canım zengin aile çocuğuydu☺️
(11,086 puan) tarafından
Hey gidi günler, 5 milyon alırdım babamdan da arkadaşlarım arasında en fazla ben almış olurdum. Aslında o kadar eskiye de gitmeye gerek yok 2 -3 ayda bir çok değişiyo fiyatlar
0 oy
(3,481 puan) tarafından
Amannn bizim burda da vardı Kipa konyadayim bize lüks gelirdi Kipa vayyy ve fiyatlara bak
(7,774 puan) tarafından
Dimi ya iki sene önce bile bulgurun kurufasulyenin fiyatı 4 5 tlydi
(3,481 puan) tarafından
Şuan. Burda kuru fasulye 55 lira bide yerinden tarlasından aldik
(7,774 puan) tarafından
Maalesef ki öyle
0 oy
(7,991 puan) tarafından
Gözlerim doldu saat başı zam yapılmadan önceki o huzurlu mutlu günlerimiz..:(
0 oy
(5,240 puan) tarafından
5  seneye gerek yok 1 sene önceye gitsek yeterli aslında 
0 oy
(2,363 puan) tarafından
Çok degıl dediğin o beş sene de darbe yapılmaya calısıldı... Cıg düştü.. Don vurdu... Sel oldu... Çekirge ıstılası oldu... Korana canlar aldı.. Deprem hayatları bıtırdı.... Kısacası ne o fiyat kaldıııı ne eskı turkıye 
(3,908 puan) tarafından
Bu saydiklarin hep oluyordu daha önceki yıllarda da çok pandemi olmuş, ama fiyatlar bu kadar hiç artmadı.
0 oy
(1,585 puan) tarafından
Desen olarak paralar aynı ama değer olarak farklı yani şuan oranın beş lirası bizim şuan 100 TL mız bile etmez 
0 oy
(1,585 puan) tarafından
Bugün sihirli annemde Firuze diyorki 100 TL ya kazak mi olur oğlum ayakkabı istiyor 100 TL nerdeyse maaşımın yarısı Betüş te diyorki o ay 100 TL et alıyorsun ya alma başka bir şeyler daha sayıyor bunların hiç birini alma anlasın diyor yani o zamanın 100 TL çok değerliydi simidikinin 100 TL si 10 TL olmuş 
0 oy
(3,908 puan) tarafından
Alim gücümüz azaldı artık 10 tl ye bi çikolata aliriz bırak zeytinyağını, hakkımız hiç birine helal değil bunlara sebep olup göz yumanların.
0 oy
(1,539 puan) tarafından
5 yıl önce 250 TL eşimin bonosu vardı ozaman arabanın bagajı artı arka koltuk doluyordu her gittiğimde bir iki yağ şeker alırdım ben eve artı aylık alışveriş ihtiyaç dışı abur cubur fazlasıyla alırdım şimdi 250 TL ye yağ ile şekeri aynı anda alamıyoruz vay halimize daha da olmasın zam vs derken zam haberi geliyor vay ki ne vay yeni nesil ne yapacak merak etmiyor değilim yani 
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Bu fiyatlar o zamanlar bize çok gelirdi marketten alirdik gitmezdi annem :D

0 oy
(280 puan) tarafından
2016 da haftalik 50 tl ye 2 kisinin sigarasini alir evin alisverisini yapardim. Posetler dolardi. Simdi haftalik 2000 zar zor yetiyor. Her ciktiginda markete 500 birakip geliyorum ki simdi sigara da yok icinde. 
0 oy
tarafından
bunlari gorup de hala eksik dusunenlerin beyin yapisi keske bende olsa ya da zenginligi mi desem.. daha rahat olurdum
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ben üniversite deyken carfoursa dan bir iki bişey almıştım kadının teki de 50 TL lik alışveriş yapmıştı. İcerleyerek bakmıştım bu insanlar 50 TL yi tek seferde nasıl harcayabiliyor diye :))) öğrencilik tabi zaten para yoktu. Kadın 50 TL harcamisti markette. Lükse bak demiştim içimden :)) hiç unutmam :)
0 oy
(7,269 puan) tarafından
5 sene oluyor biz evleneli hiç 300 liralık alışveriş yaptığımızı hatırlamıyorum hep 200 küsur tutardi herşeyi almamıza rağmen ☹️
0 oy
(13,346 puan) tarafından
2020 sonrası bozuldu her şey bir anda 70 tlye aldığımız yağ 150 TL 30 40 tlye aldığımız çay 100 TL oldu maaşlar ilk çalışmaya başladığımda 4 bindi şimdi 20 kusur ama alım gücü asla eşit değil. O zamanlar bir kaç maaşımla ev eşyalarını dizmiştim şimdi mümkün değil her eşya bir maaşa denk geliyor 
0 oy
(1,219 puan) tarafından

Abooo bunlar ne

0 oy
(905 puan) tarafından

5 sene sonra da bu senenin gazetesini görürüz :D

(7,774 puan) tarafından
5 seneye gerek yok 5 ay sonra bile bu fiyatlari anarız☺️

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 500 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu