0 oy
364 göst.
Aile kategorisinde (796 puan) tarafından

Görümcem ikinci cocuk yapmamız için resmen Baskı uyguluyor oglum 16 aylık yok arkadaşı olsun yok sıkılıyor tek başına o evde kafayı yer skıntıdan dye dye her gün darlıyor bzi bnle eşimde hiç istemiyoruz bunu güzelce buyutup sonra başka cocuk düşünürüz diyoruz hem daha yeni kendimize gelebldık cok zor bakmak doğum kılolarımı daha yeni vereblyorum okdr cok kılo almıstım ki smdı yne hamıle kalsam daha cok alırım neden herksin hayatına müdahale ederler ki bde neymiş elim ayağım tutuyorken bde diyor yapın sanki 40 yaşındaymışız gbi 28 yasndyım bi bakıma haklı olabilir ama bn cocuk yapıp da eve tıkılmak özgürlüğumun gtmesini istemiyorum :ermm:

14 Cevaplar

+7 oy
(2,705 puan) tarafından
Gel tepemizde dur yaparken de. Hic olmadi utanmiyo musun seyimize kadar karismaya de. Diliniz mi yok arkadaş. Milletin sacmaliklarina gık demeyip buraya yaziyosunuz sonra biz sinir oluyoruz :)
(2,288 puan) tarafından
Ay ıcımdekı ses gerçekten o dıl dıye var anlamıyorum   bıde beynındekı sesı yazmıs neden insanların ısıne burnunu sokarlar de bunu bıze degıl o kısıye söyleseler bu kadar dert olmayacak
(2,705 puan) tarafından
Öff sormaaa ben catliyorum burda. Tepki vermeleri icin daha ne bekliyolar acaba. Bi de sey diyolar ya kirilmasin diye vs. İnsan once kendinden sorumlu saygiysa once kendine saygi duyacak hasssasiyetse once kendine gosterecek. Dingl gelip beni kıracak ben de mirin kirin edecem olduuu
(7,226 puan) tarafından
Haha demi ya bizimkiler tam tersi aman yapmayın bu büyüsün falan diyordu eşim sizene benim yaptığım çocuktan derdi susarlardi jsjsjsj
-Reklam-
0 oy
(3,721 puan) tarafından
E arama o zaman açınca
(796 puan) tarafından
Eşiml konusuyor sesi geliyor bana
0 oy
(573 puan) tarafından
Demek ki gerekli tepkiyi veremiyorsun ki susmuyor..buna karışmak kimsenin haddi değil herkes çocuk doğuracak üstüne ikinciyi yapacak diye bı şey yok kişinin ruh hali hayattan beklentisi farklı olabiliyor.kisacasi sustur şu kadini ahhahhshss
(796 puan) tarafından
Ay vala susmuyor sanki hanedana şehzade lazım :D
0 oy
(4,084 puan) tarafından

Kendi mi bakacakmis eli ayagi tutuyorlen :) senin elin ayagin tutmasa da zaten yapiosan bakmayi goze alacan. Demkki yardim etmek heveslisi heralde zaar kada kafadan tahtasi eksik. 

(796 puan) tarafından
Bı saatlik başka sehırde oturuyor kz ne yardımu ilk çocuğum oldu cocoguma bişey almamış biri bde gelmiş cok bilmiş gbi konusuyor
(4,084 puan) tarafından
:))) yani. Cck deyince de. Hergun gelip gidebilecenmi cvk bakimi ve ev isi icin bana yardima. Cok istiosa. Kedi inigi gbi kendi dogursun pespese oespese
(796 puan) tarafından
5 tanesi var ve hep zorluk gormusler suan rahatım dye batıyor onlara
0 oy
(1,679 puan) tarafından

O mu bakacak? Çok meralısıysa kocasından rica etse yeter insan bakabildiği kadar çocuk doğurmalı valla ben Allah' biliyor ya hamile kaldım oğlum 3 yaşında bu arada ikinciye hamile kaldım yaşım 28 kilom 76 doktor dedi hemen kilo ver yoksa 90 nı görsün eve geldim açtım dolabımı o kadar giysi almışım Yen'i yeni kilo veriyorum oğlum bana arkadaş çıkıp geziyom falan sil baştan uykusuz geceler kocam gece yok gündüz evde onun ihtiyaçlari ama gör kafamda binbir çeşit düşünce oturdum ağladım evet hamileyim ama hazır değilmişim ben çünkü hayatı seviyorum gezmeyi giyinmeyi keyıf yapmayı asla isyan etmedim tek korkum oğlumu da ihmal edecek olmadı bu arada insalar hadi ikinciyi yap kardessiz olmaz o bu ama ben hazır değildim bir cesaret yaptık sonra ne mi oldu olmadı:ermm: Rabbimin bi bildiği var ki kese boş çıktı ve aldırdım o oldu ben ne zaman hazır hissedersem o zaman istiyorum artık kim ne demiş ne kadar doğurmuş umrumda değil Rabbim oğluma uzun sağlklı ömürler versin inşallah illa bir gün kardeşi olur ama şuan değil o yüzden senin bedenın senin hayatın çok isteyen doğursun takma kafana lafı sok otursun bir köşeye

(796 puan) tarafından
Canım inşallah hyrlı bi zmnda Allah sze tekrardan nasip etsin Allah can sağlığı versin büyürler de ama bnde 97 kılo ıle doguma grdim yeni yeni kılo veriyorum daha gozumu yeni açtım yeni bi yerlere cocugumla rahat rahat cıkıyorum suan bi cocuk olsa bıde araya cok zmn grmeden hele ki sezeryanla en az 2 yıl gecmesi lazım deıl mi Allahım bnm zoruma gden snki 40 50 yasındayım cocuk yapmıyorum cok istıolarsa kendileri yapsın kmseyi dinlemem sağlığımı once düşünürüm suan yapsam dogumda ölsem dyelım tansiyonum cıktı veya bsy oldu km cocuklarıma bakar o yüzden kulak tıkıcam bıda ztn öyle yapıyorum hıc cvp vermiyorum onlrda kuduruyor
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Iyi lafini veremediginiz icin konuşuyor. Bizler sınır cekmeyi bilemiyoruz hele de en yakinlarimiza.

Sey de basladik bakalim çalışmalar son hiz gidior. Allah kardeşinin beline zarar verdirmesin. Mahalle cesmesi mübarek falan gibi argo tabirlerle susturada bilirsin. Ben demeyi cok isterim ama diyemiyorum cunku konuşmuyorum
(796 puan) tarafından
Allah seni napmasın kz kahkaha attım :))))))))
0 oy
(3,888 puan) tarafından
O mu bakacakmış? Utanmıyor mu eşinle bu tür şeyler konuşmaya acaba.
(796 puan) tarafından
En büyükleri o oldugu için blmıyorum hiç cekınmeden söyler cocuk yapın diye
0 oy
(1,061 puan) tarafından
Kendi yapsın çok istiyor ise size versin 
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Sende cevabını ver canım direk söyle biz düşünmüyoruz sana mı soracaz de cevap ver bir daha bir şey diyemesin bizimde öyleydi tepkimi verince  kimseye birşey söyleyemiyor 
(796 puan) tarafından
Büyük olunca bsy dyemiyorsun ya
(1,529 puan) tarafından
Valla canım yani yatak odama karisma hakkını kimse vermiyor ister büyük olsun ister küçük o kadar da değil ne münasebet yani
(796 puan) tarafından
Ne blm kz o aralarında tek öyle ceknmeden herkese karışır en buyukleri dye herhalde
0 oy
(646 puan) tarafından
Sen yap seninkiyle arkadaş olurlar deseydin millete ne kolay geliyor 
(796 puan) tarafından
Vala cok zorluk gordukleri halde zorluk içinde cocuk buyuttukleri halde oyle derler yani belki onlara kolay geliyordur blemem ama suan bn istemiyorum
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Sen yap da benimkinin canı sıkılmasın de kendi bakacak doğuracak sanki
(796 puan) tarafından
Kendileri 7 8 tane doğurmus bnmde doğurgan olmamı istiyorlar bçsmskallss
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Yasinda ne var? Ben ilk cocugumu 27de dogurdum. Buyuttuk guzelce. 5 ay once ikinciyi dogurdum yasim 32. Daha yasin genc bebegin kucuk. Biz boyle istiyoruz zorlama de gec.
(796 puan) tarafından
Aynn kucuk gorumcemde bı ara Boyle bısy dedi bnde bnm hayatım dedim oda sustu
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Biri bana bir şey dediğinde olur yaparız diyorum kestirip atıyorum onun muhabbet ilerletmesine izin bile vermiyorum ya da hiç cevap vermiyorum görmezden geliyorum
(796 puan) tarafından
Bn cvp vermedim ztn de onlara ne yani
0 oy
(762 puan) tarafından
Bacım sakın sakın o salakligi ben yaptım sen yapma gorumcelerim diyordu biz utancimizdan dışarı çıkamıyoruz millet sizin gelin kısır mi niye çocuğu olmuyor falan diyordu halbuki evleneli 9 ay olmuştu. 

Bende çocuk çok istiyordum ama erken istemiyordum.

Hamile kaldım 3 ay boyunca evimde aç susuz kaldım evleri evime kaç dakika ötedeydi bir günde biri demedi ki gel eve şu lokmayı ye sadece bir kere büyük görümcem eve geldi bir tabakta yemek getirdi onun dışında asla. Onu bile geçtim bir gün aramadilar öldün mü kaldın mı diye. Cinsiyeti öğrendim durum yaptım cevap bile vermediler benim hamileliğimden sonra bana düşman oldular sanki. Birdaha onların hayatımın kenarından köşesinden kosesinden konuşmasına asla ama asla izin vermeyeceğim
(796 puan) tarafından
Bnm de cok zor bi dogumum oldu erken dogurdum tansiyon bıle cıktı bnde doktor en az iki yıl ara koyman lazım dedi sağlığım için de suan istemiyorum dogum yaptımda bi tas corba ble yapmadılar
(762 puan) tarafından
İşte ne anlarlar onlara göre getir ha getir benimde tansiyonum var mesela ve sürekli başım ağrıyor hiç durmuyor. Görümcem eşimi aramış o napıyor falan diyor eşim de başı ağrıyor napsin diyor görümcem diyor az yesin tuzlu yemesin ağrımaz. Yemin ederim böylelerini tutup bogasim var sanki babasının malını yiyorum ki birde o sıralar zaten yediğim burnumdan geliyordu yiyen insan 6 kilo verir mi
(796 puan) tarafından
Az yesin ne ya Allahım yarabbim şu görümce lerden nefret ediyorum
(762 puan) tarafından
Al benden de o kadar. Halalarim ile annem öyle güzel anlasirlardi halalari çok severdim. Ama kendi gorumcelerimden sonra nefret ettim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 499 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 69 göst.
22 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
15 Ocak 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
+1 oy
38 cevap 1,025 göst.