0 oy
814 göst.
Diğer kategorisinde (224 puan) tarafından
Kızlar tek başımayım kış temizliği yapmam lazım yeni tuvalet eğitimine de başladım hepsi birbirine girdi artık hastanelik oldum yorgunluktan ya anneme diyorum gelin bir el atın bana diyo nasıl geleyim bilmem ne hep bahane ablam da öyle o bekar 

Annem diyo sen gel bizim evin halini gör 

Ya onlarda çocuk yok iki kadın yapsa üç günde biter hatta bir günde de bitebilir 

Hep önüme bahane sürüyorlar zor zamanlrmda yoklar onlarin telefonu açmayacam artık gerçekten anama diyorum hastaneden geldim 5 dk geçti diyor işlerni yaptın mı şaka gibi ya

32 Cevaplar

+3 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ya gelip çocuğuna bile baksalar yeterli 
(224 puan) tarafından
Ayn öyle canım gerisini ben yaparım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Annemde kardeşim de gelir kalır veya çocuğu alıp giderler onlardan istemem temizliği çocuğa baksınlar yeterli ,tabi onlar bana destek olduğu için bende bu hafta gidip anneme destek olucam camlarını silicem
(224 puan) tarafından
Ayn çocuğa baksalar keşke
(444 puan) tarafından
Kız kocan yokmu ne istiyor sun camlar dan:::)))))
tarafından
Shahahaha duzelttim canım, ccocukla yanlış yazmışım:) kocamda var Allah başımdan eksik etmesini
(444 puan) tarafından
Kız öyle takıldım sana yanlış anlama insanlık hali kilavye hatası olur yanlış anlama
tarafından
Yok kız niye yanlış anlayım şaka kaldırıyorum ben meraketme ;)
0 oy
(997 puan) tarafından

:D benim anamda hayatta yapmaz kaynanam sağolsun her geldiğinde camlarıma varana kadar heryeri temizler siler süpürür anneme diyincede diyor ki söyle kaynanan sizde kalsın o zaman :D

(224 puan) tarafından
Kaynandan yana şanslısın  benim ki gelip batırıp gitti
0 oy
(444 puan) tarafından
Kurban olurum anama  her işime koşar para verdim domates alıp salcami yaptı şimdi.diuor biber ini al getir bize reçel biberini yapayım her sene de o yapar bekar kız kardeşim var biraz nazlı ama her işimi yapar kandıra kandira çağırım 
(224 puan) tarafından
Allah daim etsin canım insanın bir elinden tutani olsa çok güzel oluyo
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Yardımcı olsalar iyi olur tabiki ama istemiyorlarsa  sende kendini toplayınca  yavaş yavaş yap acele etmeye kendini hasta etmeye ne gerek var 
(224 puan) tarafından
Valla öyle ama kirli yerde insan duramıyo
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Yapmak zorunda degiller. Her işi ayni anda yapma. Gurbetteyim her işimi kendim yapiyorum. Hatta ben kışlık yapip yolluyorum anama ❤ cok yogun çalışıyor çünkü.

Yillarca bize bakmis büyütmüş yoruluyor o insanlarda artık ben öyle düşünüyorum 
(224 puan) tarafından
Ya ne iş yapiyor
(3,328 puan) tarafından
Fabrikada calisiyor ayaklari davul gibi şişiyor. Evine gidince de evini temizlerim ve cani yürekten yapiyorum. Kendini doldurma canim. Evet gelip yardim etseler iyi olr ama yaslandikca insanin hali kalmiyor. 30 dan sonra enerjim kalmiyor o yaslarda kendimi düşünemiyorum
(224 puan) tarafından
Canım annem çok yaşlı değil ev hanımı
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Annen dahi olsa kimseden birşey bekleme herkesin çocuğu var yada büyüttü geçirdi o zamanı o çocuk hep hayatında olucak hep sana birileri yardım edemez çocuğunla gerçekten zor uğraşıyor olsaydın kış temizliğini bırak aç sefil evde debeleniyor olurdun sadece 
(224 puan) tarafından
Canım sen ne diyon sonlarda sanki abartmissin
(1,666 puan) tarafından
Ben ailemle aynı şehirde  olmama rağmen doğum yaptım aç durdum yemek yemeğe yapmaya müsadem dahi yoktu su dahi icemedim çok zaman oldu daha 15 20 gündür yemek yapıyorum demedimde kimseye gelin bakın yapayım yada yapın  bu çocuk hep olucak bak başının çaresine eşim temizliği az buçuk yapmasaydi temizletmedim de ne kadar beklenti içine girersen o kadar sorunu fark eder dert edinirsin
0 oy
(7,041 puan) tarafından
Benimki de öyle bacım eşim işsiz kaldı 1 ay bi kere ağız ucuyla sordu biseye ihtiyacın var mı dedi yok dedim daha da sormadı bi gün geldi çocuğa kraker cips falan almış 200 TL para verdi eve gitti ben maaşımı alamadım kardeşin calismiyo öteki dersaneye gidiyo bizde de yok demeye başladı anne yapmasaydin dedim istedim mi dedim benden önce sen agliyon bişey beklemeyin diye zaten beklemiyorum 3 5 bişey yapınca da lafını yapma dedim kaynanam Allah var yapar sonra da seninkiler niye yapmiyo diye lafını yapiyo o da 
(224 puan) tarafından
Valla insan istiyor kendi ailesi yapsın da insan biraz ailesiyle ovunsun
0 oy
(1,570 puan) tarafından
Farklı şehirlerdeyiz gidincw anneme yaparım onun dışında çağırmam kırk yılın başı geliyor geliyorsa kaynanamada gidince yaparım oda farklı şehirde kendimde kızımı odaya bırakıp ben yapıyorum 
(224 puan) tarafından
Sizin uzak mesafeden ondan
0 oy
(2,300 puan) tarafından
Yapmıyorlar anacım yok bizde o şans. Ben evde temizlik değil. Örneğin sezaryenle doğum yaptım, ne hastaneye geldi birde ben bakamam kaynanan baksın dedi ki biz o zaman anlaşamıyoruz. Sonra kulak kristalllerim oynadı kaç kez, kendin bakarsın dedi çocuğa ben ayağa kalkınca başımın dönmesinden çocuğu alamiyordum. Sonra neler oldu 1 kez kapımı çalmadı. 1 şey versin,  arkamdan çok aç gözlü demiş. Bir şeyler sebep oldu küstü,  niye küsmüş:) evini temizleyip ona yardım etmediğim için. Herkes anne baba olmamalı ciddi söylüyorum. Bencillikten başka bir şey değil çoğunun bana bakar diye yaptığı o kadar bariz ki. 
(224 puan) tarafından
Vallahi çok haklısın canım bende artık mesafemi koricam
(2,300 puan) tarafından
Biz görüşmüyoruz, şuan kafam rahat en azından. Sende zarar veriyorlarsa biraz daha mesafeli ol. En azından üzmesinler artık.
(224 puan) tarafından
Zarar değilde yardıma gelmiyorlar
0 oy
(10,378 puan) tarafından
Hımmm anasından 1300 km ötede olan her şeyini kendi yapıp üstüne çalışan kadınlar, kadınlarımız...çok medet umuyor sonra üzülüyorsunuz. Kimse artık yuvası olan birine yardım etmek zorunda değil ki canım. Parmağın varsa başını kaşı bitti gitti
(224 puan) tarafından
Vay be
0 oy
(934 puan) tarafından
Ay herkes kendi evini temizlesin, kimse kimseye yardım etmek zorunda değil.

Ben direkt kadın tutarım yani param sağolsun 
(224 puan) tarafından
Parayla herşeyi satın alabileceğini mi sanıyorsun jdjdjd
(934 puan) tarafından
Evet :D :D
(224 puan) tarafından
Ufjdjjk
(934 puan) tarafından
:D :D
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Dedem vefat etti bir ay  oldu babaanneme yardim ediyor simdi onun öncesi geldiginde yapardi ama ben yaptirmazdim az geliyon ona da is mi yapcan diye gene de bos durmazdi yavas yavas yap canim annemin genel sözu tırnagın varsa kendi basını kendin kaşı kimseden meded umma 
(224 puan) tarafından
Doğrudur canım
0 oy
tarafından
Kız bende tek başımayım asla yardım edenim yok tuvalet eğitiminden sınıfta kaldım 2 kez denedim oğlan 6 aylık o yüzden kıza vakit bulupta wc götüremiyorım yetişemiyorum strese giriyorum her yere işemesini geç ben yoruluyorum bu sefer kızıyorum bıraktım bende babasına dedim yardım etmezsen bana beze para vermeye devaö edersin öğretmiyorum dedim oda kaçıyor yardımdan sıkıştım bende arada
(224 puan) tarafından
Allah seninde yardımcın olsun canım
tarafından
Amin canım
0 oy
(220 puan) tarafından
Aynı durumdayım 4 yaşında oğlum salı günü  de dogumum var ben kimseye iş yap diyemiyorum maalesef başkası evimde Bi iş yaparken rahatsız oluyorum o yüzden her işimi kendim yaparım bu huyumu da bildikleri için kimse ne yardıma ne gelir ne bisey oğlum rahatsız çok dışarı cikarmamaya çalışıyorum kayinvalidem kendi evim de bakacaksam gelip alıyım oğlumu diyo ona da eşim izin vermiyor benimkiler zaten Allaha emanet aman kimseden hiç bisey istemiyorum şu halimle bile hamile olmayan insanların evinden temiz evim olmayan yerlerde acelesi yok yaparım napim herkes kendi derdine düşmüş kimseden kimseye fayda yok eşim bile giyindi süslendi arkadaşının düğünü var ben gidiyorum senin sancin yolsa yikattirdigin halıları sil süpür de ser diye tembihliyo ne diyim ki yani kime ne diyim:(
(224 puan) tarafından
Eşine sinir oldum
(220 puan) tarafından
Vallahi benim bütün sinirlerim alınmış gibi bu ara artık herkese karşı hissizleştim kime ne hissedecegimi kime ne soylecegimi bilmiyorum:(
(224 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ya kolay bir doğum diliyorum senin için
0 oy
(13,106 puan) tarafından
Kış temizliği adı altında bir temizlik olmak zorunda değil. Çocuk sahibi olunca eski rahatımız bitiyor bir işi bırakıp bırakıp yeniden yapmaya alışıyoruz arada çocuk ağlıyor acıkıyor uyuyor derken bir günde yapılabilecek iş üç günde ancak yapılıyor ama sonuçta yapılır kimseden yardım beklemeye de gerek yok kendini hırpalayıp hastanelik olmaya da 
(224 puan) tarafından
Haklısın valla canım
0 oy
(1,266 puan) tarafından
Canım bırak temizliği yapma canından önemli mi Allah aşkına iyi olduğun bı zaman yaparsın takılmayın bu kadar ya kendi caniniza yazık vallahi
(224 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım sonra dedikodu yapıyorlar ama
(1,266 puan) tarafından
Yapsınlar günahını alıyorlar işte alsınlar :D
(224 puan) tarafından
He valla alsınlar kız ejjd
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Tuvalet eğitimindeyken büyük temizlik yapılır mı canım bekle. Yavaş yavaş oda oda yaparsın sonra
(224 puan) tarafından
Dimi canım en iyisi bir süre yapmim
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Tuvalet eğitimi ni bitirip öyle baslasaydin temizliğe nekadarda olsa altlarına kaçırıyorlar 

Ben 10 dk bir götürüyordum tuvalete 
(4,983 puan) tarafından
Ee yani bu bir hafta böyle sürecek yani temizliği boşuna yapıyorsun
(224 puan) tarafından
Yapmadım kız daha jdjjd
(224 puan) tarafından
Duvarları silecem camları diğerleri sonra
(4,983 puan) tarafından
İşte bu işin içinde temizlik zor yani
(224 puan) tarafından
Ayn valla öyle canım
0 oy
(439 puan) tarafından
Yardım eden ailelerin çoğuda ilerde bana baksın niyetiyle yapıyor. Çok azı evladını düşünüp yardım ediyor. Ben bebeğime tek bakacağımı tahmin ettiğim için evlenir evlenmez çocuk düşünmedim. İyi kide hemen düşünmemişim diyorum. 2.5 yıldır tek bakıyorum. İmkanım varsa temizlik için yardımcı ayarlarım ama asla temizlik için çağırmam. Kolay kolay bir şey isteyemem de zaten. Artık diyorum ki ne ben kırılayım ne benden yana birileri kırılsın. Her daim Rabbimden yardım beklerim. 
(224 puan) tarafından
Güçlü kadın

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 974 göst.
0 oy
10 cevap 435 göst.
9 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 852 göst.
23 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Geberik gelin (279 puan) tarafından soruldu
0 oy