0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (2,697 puan) tarafından
Kız evladı evlenince aileye yabancı oluyor erkek hep kıymetli mesala benim annem ben herşeyi yaparım alırım ne zaman gitsem elim boş gitmem hem anneme hem babama kardeşlerime herkese alırım oraya gittiğimde babama annem kardeşlerim olmaz üzere harçlık verim eve alışveriş yaparım en çok anneme acıyan benim ama evli kardeşim var evi ayrı annem ölse gelmez bir gün eline bir ekmek bile almamıştır aileme ama memet olunca akar sular durur memeye hiç sevmez halbuki yalakilarindan olcekler onlar ne memet iyi ne karısı gelinimiz bir guncay yapıp aileme vermeyen bir selam veryen aileme gitmeyen bı kadin onu bile bana karşı tutuyorlar tutsunlar iyi olsun ama bu devirde insan oğluna kötülük yarar kızlar oğlan oğlan kız çocuğunun ne günahı var bı kere telefon etmeyen memet çok kıymetli

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yok valla bızım aılede kız cocugu daha fazla tutuluyo, ama ataerkıl toplumun ıgrenclıgı bu yani yapıcak bısey yok
(2,697 puan) tarafından
Aynen eski kafa cahilik
-Reklam-
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Öyle olur genelde bir söz vardır

S.canla söven tatlı olurmuş unutma

(2,697 puan) tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
(119,251 puan) tarafından
bizde oyle degil yaa esitlik  var hamd olsun
(2,697 puan) tarafından
Ne güzel canim öyle olacak iste
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Her yerde öyle canim Rabbim herkese hayırlı evlat aile versin
(2,697 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(424 puan) tarafından
O düşüncede olan insanlara da öylesi lazım zaten 
(2,697 puan) tarafından
Öyle zaten acimiyorum
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Bekarken annem erkek çocuklarına daha düşkündü yani açık açık belli etmesede hissederdik ama evlenince baktı kızları daha çok kıymet veriyor şimdi bize daha düşkün evleri bile üstlerine yapmadı herkese eşit böleceğiz dediler :) 
(2,697 puan) tarafından
Yok benimkiker tek oğlana mal mülk kız kardeslerinin hakini elin oğluna yedirecekmis
(1,073 puan) tarafından
Oda elin karısına yedirecek
(2,697 puan) tarafından
Yok o oğlu yiyecek torunları yiyecek el kızı aferim der sanki ona
(1,073 puan) tarafından
Demez
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Kurban olayım anama babama her zmn kızlarına daha kıymet verirler oğullarından..oğlum 4 yaşında o zmn oğluma hamileyken canım birşey çekmişti yiyememistim.. dün akşam konusu açıldı annem dedi boynum kırılsın bilmemedim sana almadım.. düşün aradan kaç sene geçmiş..dedim Allah korusun ben sana kurban olayım geçti giti ne biçim beddua bu
0 oy
(229 puan) tarafından
Maalesef bizde de böyle saçmalık var. Denecek çok şey var ama ayıptan başka bişey değil evlatta cins ayırma. Eşitlik herkesin hoşuna gider. Bizde de kızlar kurbanlık koyundan hiç bir farkı yokk çok öfkeliyim bu düzene ve düşünemeyen yapan uygulayan insana...
0 oy
tarafından
Sonra oğulları eş ağzına bakınca ,gelinden bekledikleri ilgiyi görmeyince,hastalıkta bakim gerekince kızım derler dimi ama 
0 oy
(27 puan) tarafından
Bu kisiyle alakali benim ailem ayirt etmez ben gurbete gelin gittim uzakta olmama ragmen abimin cocuklarina falan bisey alinsin banada yapmaya gayret ederler cok sukur rabbime ama esimin ailesi oyle degil mesela kiz cocuklari evlattan saymiyolar el ekmegi diyolar onlara torunlari severken dahi tuhaf 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 76 göst.
14 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 85 göst.
22 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 12345ebe (776 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 408 göst.
12 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Melikenur (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
17 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,697 puan) tarafından soruldu

379,363 soru

11,355,742 cevap

34,832 kullanıcı