0 oy
280 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
İlaçtan ziyade kışın cocuklarinizin bağışıklık kazanması, enfeksiyonlara karşı dirençli olması için icirdiginiz ekstra birşeyler var mı acaba. 3,5 yaşındayız çalışıyorum geçen sene çok hastalandi her hafta acildeydik bu sene önlem almak istiyorum ama bilemiyorum sürekli crp mız yukselmişti

18 Cevaplar

0 oy
(1,353 puan) tarafından
Yaz kış 

Balık yagı ve kara dut özü veriyorum hiç hasta olmadılar ama ne zaman hasta biriyle görüşsek o gün hasta oluyorlar ama hafif geçiriyoruz çok şükür ama kendileri hiç hasta olmadı şeytan kulağına kurşun 
(1,919 puan) tarafından
Karadut özü hangi marka kullanıyorsunuz.
(1,353 puan) tarafından
Zühre ana karadut özü canım
(1,919 puan) tarafından
Hmm onun için katkı maddesi çok demişlerdi. Gıda mühendisi var o ifşa etti firma bir aciklamada bulanmadi. Bende onu alicaktim vazgectim
(2,934 puan) tarafından
Yaşları kaç okula gidiyorlar mi
(1,919 puan) tarafından
Yok canım 2 yaşında daha :))
-Reklam-
0 oy
(11,231 puan) tarafından
Şuan henüz 17 aylık ama 7. Aydan sonra sarımsak limon turşu gibi şeyler veriyorum eline canim
(1,011 puan) tarafından
Benim oğlum yemek çok fazla seçtiği için bağışıklığı düşük canım. Hiç bir şey yemiyor toplam 8 10 yediği anca diyebiliriz. Bu söylediklerini vermemle çıkartiyor. Pekmez vermeye çalışıyorum şurup diye onda bile su ile zor yutuyor
(11,231 puan) tarafından
Tahin pekmez yemiyor mu canım veya sarımsağı doğrudan değilde yoğurtla bir versen mesela veya makarnayı sarımsaklı yogurtlasan gibi biraz da genetik mi bilmiyorum tabi bu tür şeyler mandalina portakal gibi şeyler de mi tuketmez
(1,011 puan) tarafından
Canım sana şöyle söylüyüm herhangi bir çorbanin içine farklı bir şey koyuyum çok minik miktar dahi olsa bunu  anlayıp yemiyor,ağız tadı aşırı farklı. Geçen gün kahvaltıda sucuk yapmıştım ve markası farklıydı markası farklı olunca beğenmedi halbuki etiketi vs görmedi de bu güzel değil dedi yemedi,süt farklı marka veriyim bardağa koyuyum anlıyor. Cins bir ağız tadı var kötü baya:) tek yediğimiz meyve ama işte bı onunlada olmuyor malesef bağışıklık
(11,231 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canim çok zor gerçekten bu şekilde
0 oy
tarafından
Bende ne vericem bilmiyorum 
(1,011 puan) tarafından
Ah bir de yemek seçmeseler her şeyi yeseler bunlara hiç gerek kalmayacak aslında da
tarafından
Kesinlikle
0 oy
tarafından
Pekmez ve tereyağı vazgeçilmezimiz⁠❤
(1,011 puan) tarafından
Onu günlük mu yapıyoruz nasıl yapıyoruz da canım. Öksürük için mi etkili bı acaba yoksa hepsi için mi
tarafından
Günlük gece uyumadan önce bir şeker kaşığı pekmez ve bir çay kaşığı tereyağını eritiyorum çok yanmayacak şekilde ılidiktan sonra veriyorum kansızlığa iyi gelir zararı olmaz
(1,011 puan) tarafından
Bende sadece pekmez veriyordum ara ara . Tereyağı ile de bı deniyim olmazsa. Teşekkür ederim canim
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Benim oğlana versem de içmez. Geçen yıl grip aşısı yaptırdım şükür öyle pek hastalığı olmadı. Bu sene de yaptırmayı düşünüyorum. Aşıya karşı değilsen grip aşısı yaptırılmalı bence. 
(1,011 puan) tarafından
Benimki grip değilde sürekli CRP yükseliyor boğaz enfeksiyonu oluyor canım. Baktırdığım kişi sağ olsun yanıyor kışın dahi pencere kapı açıp duruyor benim çocukta şifayi anında kapıyor bu yüzden
0 oy
(1,919 puan) tarafından
Dut kürü varmış Google'dan bakabilirsin canim enfeksiyon felan iyi geliyormuş. Bende yemeklerine mutlaka sarımsak kullanıyorum birde balık yağı veriyorum
(1,011 puan) tarafından
Balık yağı ne marka canım. Biri daha yazmış karadut özü diye onunla aynı mi bu söylediğin farklı mi ki
(1,919 puan) tarafından
Hayır ikisi farklı canim. Ben ocean balık yaği kullanıyorum.
0 oy
(867 puan) tarafından
Biz sezonu açtık bugün hastalanmış ay valla kafayı yicem artık nefret eder oldum kış aylarından
(1,011 puan) tarafından
1 haftada eriyorlae resmen birşey yemeyince. Onlar hasta olunca bizde mahvoluyoruz çok geçmiş olsun
0 oy
(6,306 puan) tarafından
Bebeğin sürekli hasta oluyordu internette bir kadın yazmıştı her sabah aç karnına keçiboynuzu özü pekmez veriyorum artık hasta olmuyor diye bende uyguladım gerçekten hasta olmamaya başladı ama büyüdükçe içiremiyorum artık ve hasta oluyor maalesef. Ne ilaç ne bitki çayları ne sarımsak bal pekmez yok yani istemiyor.
(1,011 puan) tarafından
Bende sürekli pekmez vermeye korkuyorum. Aşırı kan yaptığı için onunda zararlı olabileceğini düşünüp. Ama keçiboynuzu pekmezi cidden bende dahi işe yariyordu. Bir gün pekmez,birgün diğeri gibi böyle dönüşümlü gitsek o da iyi olabilir aslında
(6,306 puan) tarafından
Kan iyidir ya korkma bir çay kaşığı ver. Ben kahvaltıda bir iki ekmeğe sürüp veriyorum bak pekmez tahin karıştırıyorum içine de ceviz rendeliyorum. Ayrıca kuşburnu marmelatınıda öneririm. Yiyen bir çocuksa bunları kahvaltıda mutlaka ver benimki anca beni yiyor.
0 oy
(12,582 puan) tarafından

Yorumları takip edeyim:)

Ben yemeklerinı zeytinyağı ile yapıyorum sarimsak kemik suyu tavuk suyu atıyorum. Arada hani anlasam burukluk çaya ihlamura çorbasına limon damlatıyorum

Geçmeyen kabızliği vardı uzun zamandır şükür düzenli kendi yapıyor artık 

(1,011 puan) tarafından
Belki birimizin evladına faydalı birşeyler gelir :)

Ben yemeklere koyamiyorum canım ya benim oğlum anlıyor hemen o yüzden 1 tatlı kaşığı 1 Yemek kaşığı zorla yutturarak bu tarz veriyorum. Acaba sarımsağı nasıl versem diye öyle düşünüyorum kaşık yöntemi ama bilemedim yoğurtlu yapsam çocuk yoğurttan soğuyacak:)
(12,582 puan) tarafından
Okudum yorumlardan hemen farkeder demişsin. Ben baştan attım ek gıdaya başlayınca. Tavuk suyu yada kemik kaynatırkan havuç patates sarimsak Defne yaprağı atıp kaynatıyorum yemeğine bi kaşık bi kaşik atıyorum.
Her bebek özeldır tabi benim kız yemek seçmez ama napsam netsem yoğurdu sevdiremedim yemiyor, yemeğin içine katıp yedirırım anca . Neyse bizim kültürümüzde bi kaşık yoğurt atıp içilen çorbalar var oyle yiyor anca
Sarimsak bal kürunu gördüm pek çok yerde denemek istiyorum bklm yiyecek mi
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Balik yagi kullaniyoruz, bir de ev yapimi pekmez veriyorum. Ekstra yaptigim bisey yok suan.
(1,011 puan) tarafından
Balık yağı markanız ne acaba
(2,407 puan) tarafından
New life efa likit balik yagi. Tadi kokusu guzel tutti fruttili bizimkisi. Icerik olarakta iyidir.
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Balık yağı ve umca diye solüsyon var onu veriyorum kışın evden çıkmamayı ve hasta olan kişilerle gorusmemeye gayret ediyorum 
(1,011 puan) tarafından
Balık yağı markanız ne acava
(5,240 puan) tarafından
Mullers ti icmedi öylece kaldı simdi eaysfishoil aldim onuda zar zor verdim artk mecbur yicek birde kahvaltıda bak pekmez falan veririm
0 oy
(2,934 puan) tarafından
Instagramda hastalanmayancocuk diye bir sayfa var takip edin  mutlaka ve sayfadaki sarımsak kurunu verin çocuğunuza. Gecen yıl hastaliktan kafayı kaldıramadı oğlum okulun 2. Haftası başladı bu yıl bir şey yok şimdilik bakalım 
(1,011 puan) tarafından
Şimdi okudumda canım. Sarımsağı rendelesem de olur mu ki. Benimki çıkaracak kesin çünkü içinde tanecik olunca. Sayfayı takip ettim faydalı olabilir bu bende deneyeceğim çok memnuniyet var
(2,934 puan) tarafından
Bir arkadaşım da rendeleyerek veriyor etkisi azalır mi bilemiyorum. Hasta oldular gecen arkadaşım baya kötü oldu kızı hafif ayakta atlattı. Ben çok ince doğruyorum başta öğürdü ısrar ettim falan 3. Denemede kendisi cignicem dedi peşine hemen meyve suyu veriyorum ki acısını alsın. Böyle ce alıştı. Sen kendi çocuğunu daha iyi bilirsin sevdiği bir şeyi vereceğini soyle. Ben cizgi film 9zlerken verdim yemezsen kapatirim dedim. Tehdit ettim ama alıştı sonunda.
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Bol bol meyve veriyorum takviye olarak ve meyvenin gücüne inaniyorum gercekten
0 oy
(1,564 puan) tarafından
Sabah keçiboynuzu pekmezi akşam üzüm pekmezi. Karışım hazırlıyorum yatmadan doktorunda önerisiyle zencefil, bal, limon, sarımsak karıştırıp şurup gibi içiriyorum. 
0 oy
tarafından
Bol bol meyve veriyoruz başka da bişey kullanmıyorum ama balık yağı almayı düşünüyorum açıkçası 
0 oy
(4,949 puan) tarafından
Arada suyuna iduhindu yagi katıp iciriyorum. Pekmez veriyorum surekli olmasada yemesi iyi oldugu icin bagisikligi iyi aslinda ama bende su sarimsak limon bal karisimini deniycem

He bir de bal serbeti yapıyorum genel olarak
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Okul başlamadan bir tane takviye vitamin aldım. Beslenmesini çeşitli tutmaya çalışıyorum soğan sarimsak bulgur bağışıklığı destekleyen ürünler. Mesela sıcak su ya limon sıkıp bal katıyorum kolaylıkla tüketiyor. Ihlamur nane limon çayları yapıyorum. Meyve yedirmeye çalışıyorum öyle gidiyoruz 
0 oy
(799 puan) tarafından
Karadut özü aldım onu kullanıyorum aktardan aldım öyle zuhra ana vs değil bazen meyve suyu bazen macun şeklinde veriyorum memnunuz arada da keciboynuzu özü veriyorum karadut özü her gün keçiboynuzu özü 3-4 günde bir dönem dönem de balık yağı kullanıyoruz 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 88 göst.
11 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eda-HiraNur (404 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
24 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busraa. (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 192 göst.
13 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.

379,186 soru

11,350,753 cevap

34,818 kullanıcı

...