0 oy
178 göst.
Aile kategorisinde (677 puan) tarafından
Eltimle aram bozuk onlar benim evin tam arkasında oturuyolar konuşmama sebebimimde eşim bayram arefesi arabalarını istedi vermedi bayram günü de trip fln attı neyse dedim geçtim onun üzerine 2 hafta oğlumla hasta yattık hiç gelip gitmedi normalde gelip giden kadın gelmez oldu ondan sonra ben tamamiylen bitiridim kestim herşeyi neyse asıl mevzu bugün oldu evde su bitmişti eşim de diğer abisini aramış evleri uzak onların oda bu arka tarafımda oturan eltimi arayıp suları bitmiş gedip alsan demiş çünkü bizim arabamız yok bu bağırmaya başladı hem benle konuşmuyor hem arabamı kullanıp su istiyolar die eşime mesaj attım sen bunu mu aradın die hayır aramadım onu dedi 

Eve gelince konuşmak istiyorum güzel bi dille araba almasının gerektiğini ve bu evden taşınmamız gerekiyor die ama çabuk sinirlenen biri nasıl davranacağımı şaşırdım biraz fikirlerinize ihtiyacım var 

7 Cevaplar

0 oy
(677 puan) tarafından
Okuyunuz bari bişe yazın geri ne çıkıyorsunuz :((
-Reklam-
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Tam anlayamadım meseleyi o yüzden cvp veremiyorum canm çok karışık geldi.
(677 puan) tarafından
Nesi karışık nereyi anlayamadın özet geçtim
0 oy
(3,730 puan) tarafından
E mecbur değil zaten yapmaya eğer o arayıp araba istese sende rahatsız olur buraya yazarsın bayram günü araba istiyolar bizim kendi işimiz olamaz mı şöyle böyle diye 
(3,730 puan) tarafından
Olabilir yine de vermek zorunda değiller ki bunda alınacak gücenecek birşey yok bence
(677 puan) tarafından
Benim asıl sorduğum şey eşimin araba alması ve bu evden taşınmamız gerektiğini onu kırmadan nasıl anlatabilirim en ufak şeye sinirleniyor
(3,730 puan) tarafından
Bacım bu olaydan sonra eşin anlamıyosa onda sorun sen istediğini de kırmadan değil de sen kırılmadan bu iş çözülür inşallah bence ev değiştirmelik bi durum da yok da eşin kendisi sorumluluk almayı öğrensin seni de arada mağdur etmemiş olur böylece
(677 puan) tarafından
Ev mecbur değişek evim 1 +1 ikinci bebeğe hamileyim beşik koyacak yer yok onlara güvendiği için de hiç bişeyin sahibi olmuyor kafayı yedim 2 yıldır napacağımı şaşırdım
(3,730 puan) tarafından
Sorun eşinde canım kimseye sırtını yaslamıcak çalışacak kazanacak neye ihtiyacınız varsa imkan doğrultusunda karşılıcak. O suyun az kaldığını gördüğü halde gidip alması lazımdı mesela bu lafları duymamak için
0 oy
(357 puan) tarafından
Şu vermek zorunda değil diyenlere şaşırıyorum gerçekten nasıl değil ya kardeş bunlar kardeş akraba yahu insan bir ihtiyacı olduğunda kardeşine ailesine gidemeyecek mi temelli istememişler ya su getirmek için istemişler en fazla bir saatlik iş ne olurdu verseler yahu sizin aileler nasıl ailelerr ki annemi çocuğuma baksın diye çağırdım gelmesi diyor biri annene güvenerek mi yaptın annen bakmak zorunda değil kardeşimddn borç istedim vermedi diyo biri vermek zorunda mı değil ki diyor haa buna da araba istemişler neymiş vermek zorunda değil ki aile bu aile ondan istemeyeceksin de kimden isteyeceksin madem ben bu hayatta tek başımayım niye aile diye bir kavram var neden kardeşlik abilik ablalık annelik babalık var olmasın büyüdük sap gibi her kesi her şeyi boşverip böyle kavramları da tamamen bırakıp yaşayalım o zaman siz hiç mi akrabalarınızı gözetin sizin üstünüzde hakları vardır sorun konuşun görüşün sözünü duymadınız bunu diyen  Rabbin ve peygamberin çok sinir oluyorum ya bence önceden sakin kalması için söz alın öyle sakince konuşmaya başlayın niye hemen sinirleniyormuş müslüman adam yumuşak yüzlü tatlı dilli sakin bir mizacı olmalı bunu eşinize bol bol hatırlatın
(677 puan) tarafından
Yapısı sinirli tabi bi tek bana siniri o kişiyi arayan ne benim ne de eşim ha ararsa da abisini arar buda çok normal çünkü her zaman abilerim var der ama işin içine el kızı girince herşey çok değişiyor onlar yüzünden beni çok ağlattı napacağımı bilemiyorum artık bu duruma bi son vermesi lazım
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Valla arabasini vermek zorunda degil vermemesi de iyi olmuş. Diğer abi hatali bence. Sanki siz bilmiyo musunuz oburunu aramak isteseniz oburunu ararsiniz zaten. Kocan da isinizi gorecek kadar bi araba alsın madem lazim oluyo. Başkasının malina guvenilmez
(677 puan) tarafından
Zorunda olmadığı halde ama her seferinde bana söyleme git arabanın anahtarını al der bunları diyip te böle yapmaları bana tuaf geliyor
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Bizimde arabamız yok ve yakınlarımızın hep var arabaları bayramda seyranda falan istemeyiz doğum yaptım gene istemedim ki evlerinin önünde pekte kullanmadıkları araba olduğu halde almam neden alayım bu zamana kadar 3 defa istedim ikisi kendimiz için için değildi bile lafı olur gün gelir diye almam ki kızarlar kaskoyu bile bizimde kullanacağınıza göre yaparlar demem o ki kimseye arabayla işin düşmesin ben rica etsem su getiriler ve benim bir haftalık suya verdim parayla onların bana getirdiğinde 2 aylık su giderim olur 
(677 puan) tarafından
Ama bahsettiğim kişi yakını değil abisi abilerinden başka kimsem yok der onlara güvenir her zaman onları arayan da ben değilim eşim sabah çok erkenden işe gitti aradığı abisinin işine abisi evde yatıyordu onu arayıp istemiş oda tutup bunları aramış
(1,673 puan) tarafından
Eşine böyle böyle anlatacaksın inan zamanla anlar benim eşimde sınırlı dinlemez ailesiyle olan şeylerde görmek istemez bana kızar sen kötü niyetli son diye ama eni sonu anlar
(677 puan) tarafından
Keşke anlasa dilimde tüy bitti en ufak şeyde bağırmaya başlıyor konuşulmuyor
(1,673 puan) tarafından
O zaman hiç girme sen araya şenlik bı durum yok zaten istesin etsin vermesinler lafida yesin onun kolayına geliyo yoksa sen arada kötü niyetli olarak atfedilen olucaksin
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Vallahi hem suclusunuz hem güçlü kusurabakmayin.insanlar arabalarını vermek zorunda değilken bayram üstü istiyorsunuz.asil işiniz olsa bile istenmez diyip onlar ısrar etse bile almamanız lazım arabayı.araba sizin değil ki .veremiyoruz diyince darilmamaniz bile lazım.gelip gidiyormuş zaten bu olaydan sonra herkes keser gelip gitmeyi.bende hasta olan kimseye gitmiyorum bulaşmasın diye.bu güne kadar da buna darilan görmedim etrafımda.ha bu gün ki mevzuya da gelirsek onu aramamissiniz sizin burada suçunuz yok.bacim sizin eliniz ayağınız tutmuyor mu ? Yani ben gebersem iki çocukla ta nereye yürüyüp alip geliyorum .bir Allah'ın kulundan da git al demiyorum
(677 puan) tarafından
Canım benim yaşadığım ülkede öle otobüs fln yok bayram üstü istedik evet ama onlar kendi işlerini bitirdikten sonra istendi abisi her zaman lazım olduğunda beni arama git al arabayı der araba olayında tribini ben çekmek zorunda değilim çünkü kendi kocası gidip al diyen evimden çıkmayan insandı sürekli oğlumu sevmeye gelirdi öle hastasınız fln diyipte gram gelmemezlik yapmazdı o davranışları hak eden kişi ben değilim bugün ki meseleye gelirsekte büyük abisini arayıp getirmesini istedi buradaki sular içilmiyor dışarıdan benzinlik gibi yerlerden dolduruluyor hamileyim ağır kaldırmam yasak oğlum var 1 yaşında karşımdaki hiç bir zaman insan olduğunu görmedim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 118 göst.
13 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nevinn (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 622 göst.
12 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Ummebrar (1,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
24 Nisan 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 224 göst.

380,259 soru

11,384,935 cevap

34,884 kullanıcı

...