0 oy
1,517 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Bugün oğlumun ilacını almaya gittim eşim para vermedi kuaföre de gidecektim izin vermedi evde para yok dedi zaten hayatta bırakmaz Eve para

Eşimin bir yerde bozuk paraları var 20 lik 10 Luk toplamış 1000 lira yapmış neymiş manevi değeri varmış neyse

Bende her dışarı çıktığımda o bana az para verdiği için oralardan alıyordum 

Bugün yine 100 lira aldım ordan tabi korkuyla

A101 den cips sucuk puding ve çikolata aldım eve geldim söyledim eşime nerden aldın bunları dedi bende dedim ki o paralardan aldım ve teli yüzüme kappati akşam eve gelin o 1000 lirayı nerden bulursun bul önüme getir dedi

Ne yapicam ben şimdi bana bir akıl verin hangimiz haklı

Akşam ona kuracağım cümleyi oluşturun bana

imagekkaldi 300 liraa

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

28 Cevaplar

+4 oy
(122 puan) tarafından

Eşinin bence sinirlendiği mevzu ; gereksiz şeyler çok para harcıyorsun. Eşinde haklı olarak kısıtlamaya çalışıyor. Diğer postlarinda da hep abur cubur gördüm. Şunu alicam bunu alicam. Ben kendime bi kifayet bile almıyorum ihtiyacım olmasına rağmen. Eşim zorda kalmasin herşey çok pahalı diye. Kızıma alıyoruz. Eksra hiç birşey almıyorum. Alsam bile ona göre hareket ediyorum. Sen sürekli onu alicam bunu alacam. Az birşey tutuyor birşey olmaz diye diye adamın parasını bitirmissin. Benm eşimde kenara para koyar. Ve evlendigimden beri eşimin ne cüzdanına ne kenara koyduğu paraya el sürmedim alip saymadım bile. Bu kadar gereksiz harcama yapma. Sadce puding vs değil. Postlarindan nasıl biri olduğun belli. 

Adam para vermiyor sanirim sana. Öyle biri olsa evde para hiç bırakmaz. İhtiyacin olan birşeyi al diyor kesin ama senin harcamalarini görünce adam illaki tepki veriyordur. Bence eşin haklı. 

(5,864 puan) tarafından
Yani Bi de zayıflamak istiyorum diye post açıyordu kilolu olmak ayıp bişey değil kınamıyorum kesinlikle ama hem kilo vermek istiyor hem sürekli postlarında abur cuburdan bahsediyor para birikrircem diyor evdeki birikmiş parayı çar çur ediyor. Bence çok erken yaşta evlendiği için o yaşayamadığı çocukluğu yaşamaya çalışıyor kendince
tarafından
Çok haklısın canım zaten artilamislar hatunlar senide kız nazlı post kapanmış ben yorum yapamadım neler oldu anlat yeniden post aç bakalım
(4,164 puan) tarafından
Bencede cips cikilata mikolata yani alinirda aman ne gerek var arada bi alinir yani . Elzem bise degil. Hani kocan kahvaltilik aldirmaz yumurta sut mut  et met icin para vermioda al gizliden kah edio o adam. Ama yani cikilata icin de hizur bozmaya degmez
-Reklam-
+3 oy
(8,908 puan) tarafından
Nazlı yemin ederim bursaya gelip seni Bi evire çevire döveceğim belki aklın basina gelir.... ulan 3 yaşında oğlun var artık büyüdü kreşe verip calissana yada git ailenin yanına annen baksin sen gir çalış zor mu geliyor götünüze çalışmak ömür boyu böyle Bi adamın kahrını çekmek hoşunuza gidiyorsa yiyin dayağı oturun aşağı beter olun
(10,343 puan) tarafından
Özel kreşler 6 aylık bebek dahi alır. Gündüz bakımevi ve kreş diye geçiyor. Benim kuzu bezliydi başladığında. Sabah 7 den akşam beşe kadar açık. Benimki 8 den 1 e kadar kalıyor 3500 ücreti tam gün 5000
(5,615 puan) tarafından
Aynen baya uzağız :-D
(48,660 puan) tarafından
cocukla calismak Zor da 100 liraya cips sucuk cikolata nasil alabildi.ona takıldım ben☺️
(5,615 puan) tarafından
Kanatsız melek vardı bir de sever bu Nazlı hanımcık ta onların ekibine katıldı sanırım eğleniyor bence. Keşke kimse postlarına cevap vermese oda vaz geçecek ama hemen cevap yağıyor postlarına

Bir postunda yazmış zaten sizde benim post açmamı bekliyor sunuz haksız mıyım diye :-D
(48,660 puan) tarafından
millet buraya kafa dağıtmaya giriyo ona çoğu ciddi yazmiyor ki dalga gecerek yaziyorlar etkiye tepki oluyor☺️
+1 oy
(15,823 puan) tarafından
Şaka gibisin vallahi.....
(119,287 puan) tarafından
puhahahahah
+1 oy
(1,175 puan) tarafından
Senin gerçekten ciddi sorunun var ya kendini niye bu kadar komik bir duruma düşürüyor sun . Yazık günah değil mi biraz edepli ol şaka da bir yere kadar ilkte güldüm eğlendim ama valla pokunu çıkardın.  Alay konusu oldun ***** ***** şeyler paylaşmaktan zevk mi alıyorsun. Bu kadar düşürme kendini .tabi kime neyi anlatıyorsa m
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Hicbirsey demek istemiyorum 
0 oy
(997 puan) tarafından

:D ahahah ye dayağı otur aşağı boşver :D

(1,043 puan) tarafından
İlkokul çocukları bile daha bilinçli oluyor bence başka bir rahatsızlığı var
(734 puan) tarafından
Bencde kardeş yada erkek bu kafadan sakat
(209 puan) tarafından
Nazlininn ppostlari nie kapandi
(997 puan) tarafından
Nazlinin hesabını sildiler adminler
(209 puan) tarafından
Ayy yazikti ya asljnda insanların piskolijisiyle oynuyordu
0 oy
tarafından

Ya böyle koca, böyle baba olmaz olsun ağır olacak belki sözlerim ama!!.. deseydin ya bulabilsem zaten sana muhtaç kalmam.. Bir b..ka yaramayacaksa o paranın o kocanın ne önemi var... 

Evladını senin ihtiyaçlarını karşılamak zorunda.. 
tarafından
Herkez post sahibinin yalan soyledigini dalga gectigini soyluyo artik ne kadar dogru bilmiyorum
(2,257 puan) tarafından
Kız bizim nazlı bu  her gün yeni biseyi var üzülme sallıyor
(9,626 puan) tarafından
Eger doğruysa o daha kötü yani böyle biriyle ömür mü geçer gecn gün adam 90 liranın hesabını sordu oda yetmiyo bu akıllı da ikinci çocuğu istiyodu adam daha birine bakamıyo ailesine yediriyo parayı ikinciye nasıl yetişsin,şu durumda nazlıyı zaten mağdur ediyo istediği biseyi alamıyo gecinemiyolar bu garibimi de kandiriyolarmis evini ayırırsan hic gecinemezsin diye bu arada zaten bi evi var ama sabah akşam kaynanada
(2,257 puan) tarafından
Ailecek değişikler zaten
0 oy
tarafından
Alırken bize danistigini düşünmüyorm eşinin tuhfaligina gelmiyorum eve bir eşine ne diyeceğini değil de bu adam evin birşeyi karsilamiyorsa neden benim eşim diye bir sor önce 
0 oy
(6,326 puan) tarafından
100 liraya bunları alman imkansız senin adın ziya mı ona göre atma ziya dicemde.
tarafından
Aynen canım ne yediğin belli olvak ben kurbanın eti ile çektiriyor um icinede sucuk baharatı mis gibi paketli yorum
(209 puan) tarafından
Yeminle nazlininn postlari için değil yorumlar için geliyom buraya
tarafından
Aynen öyle canım yorumlar efsane
(209 puan) tarafından
Allah akıl versin inşallah millet kendini artık nasıl ön plana cikaracagini bilmiyot
tarafından
Amin canım
0 oy
(5,864 puan) tarafından
Bi de hangimiz haklı diye sormaz mı 
0 oy
(2,707 puan) tarafından
Evine aldım diye eksin bende bir kadınım diyeceksin başka maaşım yok diyeceksin para vermiyorsun diyeceksin ben sana karşılık yapiyirsam bu parayı bile kendime bile harcamadim diyeceksin başka yerde çalışan günlük bin lira alırdım diyeceksin yeter artık bıktım bu buyundan diyeceskin bide utanmadan o parayı bul diyirsub benle muhatap olma konuşmada konuşacaksın git boşanma davasını aç bitsin herkes yoluna bu ne nasıl veriyirsun bu kadar yüzü ona hata gelmesini bekleme direkmen mesaj at bilsin öfkesi dinsin anayın amindan mi bulum diyeceksin parayı ben olsam bu lafı derim 
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Kız sen ilaç aldın kuaföre izin vermemiş sen 700 tl yi ne yaptın sen böyle 
tarafından
Sadece bugün harcamadjm ki bugün 100 lira aldım sadece her dışarı çıktığımda 50 falan alıyordum yada marketten canım bişey çektiğinde ordan alıyordum ondan habersiz tabi
(5,240 puan) tarafından
Hahahhahahaha sen 3 milyar 750 milyon sen ne yaptin buna benzettim yorumu :))))))
(5,864 puan) tarafından
Bende yorumu o kadının sesiyle okudum valla j dkskjs
(659 puan) tarafından
Kocanın boyle yapması okuzluk ama sende hep bos harcama yapmıssın hep abur cubur bıde birikim yapıcam dıyodun oncekı postlarda
(2,103 puan) tarafından
O replikle yazdım zaten de kocan için önemli bir paraysa kocan haklı ama haksız olduğu bir diğer şey ise sana para bırakmaması.
Mesela canın bişey çektiyse kocana söyle gelirken o alsın
Harcadığın yerler çok öenmli olsa eyvallah ama değil kusura bakma ama abur cubur için harcamışsın durumun sıkışıksa yeme yani cips puding yemezsen ölmüceksin ya
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Aksam ona kuracağım cümleyi oluşturun nedir ya sen beni güldürdün allahta seni güldürsün nazliiiii
0 oy
(674 puan) tarafından
Durumu çok sıkışık olur kuaför bu seferlik gitme der onu anlarım ama evde çocuk var galiba hasta onu mutlu etmek için biletler almışsın buna eğer laf ediyorsa orada durması gerek o çocuğa sana bakmak zorunda bunun için çalışmıyor mu 
tarafından
Benim oğlum biyotinizdaz hastası yani vücudu bir vitamini kabul etmiyor her gün bir ilaç veriyorum genelde bu ilacı ücretsiz alıyorduk raporlu olduğu için ama artık ona da ucrett istiyorlar bir kısmı yani 40 lira istedi bugün ben eşime diyorum 70 lira var evde diyor allah aşkına 70 lira ile ne yapılır bu zamanda hadi diyelim tamam 40 ilaca insanın hiç mi canı bişey çekmez bunu hiç düşünmüyor
(674 puan) tarafından
Az önce marketten geldim yurtdışında yaşıyorum 300 TL ödeyip çıktım dönüp baktığımda hiç bişe almadım Türkiye de meyveler sebzeler buralara göre daha uygun eşin eve para bırakmıyor madem ev alışverişini fln yapıyor mu
(610 puan) tarafından
Türkiye de daha mı uygun?
Yurt dışında dolarla çalışılıyor ve dolarla biseyler alıyorsun Türk lirası ile kıyas yapmayın. Burda biberin kilosu 30 40 lira sizin haberiniz yok heralde. Ne kadardır Türkiyeden gittiniz bilmiyorum ama fiyatlardan bihabersiniz. Öyle sandığınız gibi uygun falan değil Türkiye de yaşayana göre.
(674 puan) tarafından
Az önce 55 liraya aldım Kıbrıs'ta dolarla çalışılmıyor domates in kilosu 60 TL anlatmama gerek var mı acaba
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Esin resmen senle.kedi fare.oyunu oynamış.  

O bozuk paraların ne.manevi değeri olabilir acaba.

Hem.para vermiyim buna hem de burnunun dibine para.koyayim ama o kadar da.cok.para.olmasin. alsın o paradan da azcık  dizi çevirelim demiş. 
0 oy
(5,939 puan) tarafından
Postlarına baktım da herkes niye böyle yazıyor diye, çok dengesiz. Bana bu kadar para baskısı yapan bir adamla ben kocişimle kahve keyfi postu açmam, açmayı bırak yapmam bile. Bir duruşun olsun
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Valla deki yedim gitti canımı mi alcan
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Aklını başına topla bıraz ya allah aşkına 
0 oy
tarafından
Keşke ışınlanmak gibi bir şey olsaydı gelip hem eşini hem de seni tokatlamak isterdim.Ne kadar tuhafsınız
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Cumle olusturun filan emredersin kizzz baska napalim:D 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 766 göst.
6 Nisan 2024 Aile kategorisinde Asilomm (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 342 göst.
28 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Saida Nasirova (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.