0 oy
274 göst.
Aile kategorisinde (36 puan) tarafından
Kızlar sonunda sürekli ayakta sallanarak uyuyan 9 aylık  oğlumu desteksiz uykuya alıştırdım 3 gecedir sorunsuz kendi uyuyor darısı başınıza inşallah. Bi de bu gece uyanmaları da bitse çok iyi olacak.  Uyanmasının nedeni ise uy.uz maalesef ki.  Çocuğum kaşıntıdan uyanıyor:( ben dersen kafayı yemek üzereyim tam uyuycam çocuk ağlıyor tam uykumun en güzel yerinde kaşıntıdan uyanıyorum.  Kwellada wilkinson ve eczacının hazırladığı kremlerden de kullandık hiç biri fayda etmedi. Şimdi yeni bi doktora gittik ziver hap verdi Kwellada devam dedi eşim 4 ben 5 adet ziver hapı yuttuk losyonu da 3 gün boyunca 12 saat vücutta bekleyecek şekilde kullandık umarım artık işe yarar ne olur dua edin geçsin psikolojim bozuldu artık. 

5 Cevaplar

0 oy
(12,687 puan) tarafından
16 aylık kızım oldu uç ay önce eşimde bende yoktu önlem amaçli krem kullandık uç ay sonra tekrarladı hemde hepımızde çiktı 7 aylık hamileyim

Özele gittim xabion şampuanıyla beraber yazdı kızıma 7 hun sabah kremi suruyorum akşam şampuanı le yıkanıyor. Bize uç gün surun dördüncü gün yıkanın dedi yaptık bu haftasonu tekrar başlayacaz kiz da ara verip tekrar kullanacak.

Evdeki her şeyi 60 ta yıkıyorum elimde ütü ile geziyorum inşallah bu sefer biterde tekrarlamaz bebek doğacak

Sizede çok geçmiş olsun canım 
(163 puan) tarafından
Sağolun teşekkür ederim bende öyle yapayım ozamn bebeğim mahvoldu yüzundede var onu nasıl gecircem hiç bilmiyorum
(12,687 puan) tarafından
Gözü ağzı hariç surun . İki taş altı yüz saç içindede çikiyor demişti Dr . Kafasında farkettim bende getırdım şimdi muayene için sıra bekliyorum
(163 puan) tarafından
Bende kafasında sivilce benzeri bir şişlik farkettim yarın doktora goturcem gerçekten çok yoruldm
(12,687 puan) tarafından
Gösterdim canım başındaki için kwadellanin saç şampuanı yazdı uç gün kullanacaz on dk bekletıp yıkayayak
(163 puan) tarafından
Onu bizde almıştık bende öyle yapayım ozamn
-Reklam-
0 oy
(9,624 puan) tarafından
Desteksiz uykuyu nasıl başardın cnm 7 aylık olacak bende sallamayı bırakmak istiyorum 
(36 puan) tarafından
Rutin oluşturduk canım yukarıda da bahsettiğim gibi malesef uy.uz la cebelleşiyoruz haliyle de hergün yıkayıp kremlerini sürmem gerekiyor.  Gece uykusu geldiğinde kendini belli ediyor zaten hemen yıkıyorum bi güzel kremleyip masaj yapıyorum. Sen bebe yağı sürebilirsin.  Sütünü yapıp eline veriyorum yatağında kendi başına içiyor.  Bi süre kendi kendine konuşup döne döne uyuyor.  Ama battaniyesine sarılıyor ya da yüzüne kapatıyor.
(36 puan) tarafından
Dün birazcık direndi bende yatağa uzandım ninni mırıldandım asla ayağa almadım kucağıma da almadım ama yanında olduğumu hissettirdim:) alışana kadar zordur ama en fazla 3-4 gün sonra adapte olur ve sabır lazım en önemlisi ikinizde hazırsanız olacak:)  hakkınızda hayır:)
(9,624 puan) tarafından
Benim kızlarda battaniyeci yüzlerine çekmeden uyumazlar sanırım ben elendim bizde biberon reddi var hala geçmedi malet olası eline verip süt geçmesini çektim biberonu görsün çığlık atıyor bide akşamları beşiğinde uyuyor kendisi ama gündüz beceremiyorum ben
(9,624 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun bu arada canım düzeldi mi bebiş
(36 puan) tarafından
Saol canım hala düzelmedi kaşıntılar devam ediyor 3. Gün bugün umarım en kısa sürede atlatırız
0 oy
(257 puan) tarafından
Ziver hap kesin çözüm diye biliyorum inşallah atlatırsınız çok geçmiş olsun
(257 puan) tarafından
Canım bende daha önceden bu illeti yaşamış ve atlatmış olarak şunu söyleyebilirim ki kesinlikle hergün kükürtlü sabunla duş almak ve sonrasında pamukla tüm vücuda sirke sürmek. Valla ben bu şekilde kurtuldum bide hergün kıyafet değiştirip 60 derecede çıkıyordum iki haftada atlattım çok zor bişey gerçekten ağlıyordum hergün
(36 puan) tarafından
Aynı şekilde artık vücudum çürümeye başladı bi yer kırmızı bi yer mor. Dokunsalar yıkılırım artık. Kükürtlü sabunu nereden bulabilirim acaba ve sirke beyaz sirke mi kullandınız?  Saf mı yoksa suyla karışık mı acaba biraz detay alabilir miyim  ?  :(
(257 puan) tarafından
Benim vücudumda öyleydi ama tamamen geçiyor merak etmeyin. Kükürtlü sabunu aktardan aldım, sirkeyi de elma veya üzüm sirkesi olarak kullandım suyla seyrelterek küçük bir kaseye koyup öyle kullandım. Ek olarak da kaşındıkça çay ağacı yağı sürdüm hafifletiyordu ve mikrop öldürücü özelliği var ben bu şekilde iki haftada atlattım darısı dize inşallah
(36 puan) tarafından
Amiinn çok teşekkür ederim
(163 puan) tarafından
Ben emzirmesem alıp hapı icicem ama emziriyorm kükürtlü sabun internette aktarda hep bulabilirsin canım eczanede de var ben ardıç katranlı ve kükürtlü sabun kullandım kullaniyorm duştan sonra rahatlatıyor ama sonuç aynı gitmiyor kendimi geçtim yavrumun vücudu mahvoldu her üstünü değişme agliyorm
0 oy
(163 puan) tarafından
Aynı dertte ben varım yavrumun vücudu mahvoldu kwellada bizde kullandık ama bir işe yaradığını düşünmüyorum her doktor birşey söylüyor çamaşır yıka as temizlik yap artık yoruldum çocuğum desen artık her altını açmama kıyafet degismeme ağlıyorum onun vücudunu gördükçe ne yapcaz şaştım eşim hap alamıyor böbrek sıkıntısı var ben emziriyorm diye vermiyorlar artık bıktım hergun ağlayarak Rabbime yalvarıyorum bizi kurtar diye :(
(36 puan) tarafından
Aynen öyle her gün çamaşır yıka as topla ütüle katla mahvolduk. Psikolojik olarak ayrı bedenen kendi vücudum da hep yara artık bende ağlayacak durumdayım rabbim bu illetle savaşan herkese sabır güç kuvvet versin inşallah hemencecik biter
(163 puan) tarafından
İnşallah canım hangimiz daha önce sonuç alırsa kullandığımız ürünleri buraya yazalım Allah rızası için yoksa kafayı yicez
0 oy
(4,198 puan) tarafından

image

Desteksiz uykuya alistirma surecin nasil. Ben memeden kesim suan  salincakta uyuyor ama bi sistem bulmam lazim iyku icin. Asamalinolsun diye memeden kesmeden once salincakta uyutyordum arada memede arada salincakta suan salincakta uyyo. Sallayip birazdan yerine yatircam . Komple meme olayimiz gecsin. Bi sistem olusturmam lazim :)) boylede cok kolayima gelio mubarek elim bile calismio ayagimla salliom i ip bagladimda salincaga:)) ama iste baska yerde uyku nasi uyutcagimi bilmiyorum suan icin. Gece gun kucakta pisladim misladi

Hop zip ayakta denedim falan aglio kabullenmio misafirlikteyfik. Kalktim eve geldim salincaga:)) her yerde gecerli olacak bi sistem bulmam gerek.

Uy.uz icin ck gcmisolsin ins cbucak gecer 

(36 puan) tarafından
Saol cnm inşallah geçer.  Hahah kız güldürdün beni valla bizde desteksiz uykuya geçmeden önce eşime yalvarıyordum artık gidip salıncak alalım artık ayaklarım uyuşuyordu sallamaktan. Gittik aldık salıncağı dediğin gibi bende ip bağladım bi yandan kahve instagram yaparken ayağımla sallıyordum:D Daha sonra salıncağa binmek istemedi 2 hafta falan kullandık salıncağı daha sonra bu yöntemle baktım iki gün kendi kendine uyudu dedim tamam bizim zamanımız gelmiş.  O günden itibaren hep aynı ılık duş kremle masaj yapıyorum biberona hazırlıyorum sütünü üzerine de atıyorum battaniyesini içerken uyuyor.  Şimdi de pjamalarını giydirdim sütü eline tutuşturdum bnde yanına uzandım telefona bakıyorum işte bi baktım uyumuş alıştı artık bundan sonra böyle devam dışarda uyuma konusuna da gelirsek uyku saatlerinde evde olmaya çalışıyorum aksi halde düzen bozuluyor çünkü

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 147 göst.
3 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1995 (1,399 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 150 göst.
26 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sumeyye69 (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 158 göst.
3 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 35Nisa.! (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Isteoylesine (172 puan) tarafından soruldu

380,406 soru

11,389,849 cevap

34,897 kullanıcı

...