0 oy
441 göst.
Diğer kategorisinde (2,352 puan) tarafından
ya kızlar geçen seneden kalma montlarımız var kızımla beraber geçen sene ablam almıştı kızıma mont ama 1.5 yaş montuydu bu sene dar geliyo ve botu yok botuda küçüldü topuklardan girmiyor benimde aynı şekil 4 sene önce aldığım montum var her sene onu giyiyorum 6 sene önce aldığım çizmem var yağmurlu havalarda su alıyor yanlardan neyse eşimin kredi borçları var 2 sene sonra bitiyor bankalar hep arıyomuş eşimi ama tabi bu aradada evimizde beslediğimiz balıklar var olmasına rağmen yine balık alıyo gereksiz süsler alıyo gereksiz yere balık alıyo varken neyse ben dedim ki çocuğa mont bot almamız lazım ben kendimdende geçtim giyinmesemde olur ama çocuğa lazım yani çünkü saglık ocağına gidiyorum lazım oluyor eşim dediki kışın zaten evdesiniz idare edin bu kışta mont fiyatları bot fiyatları pahalıymış nesini idare edicem her sene aynı şey bayramlar gelir aynı yaz kış aynı bende bi bayanım bekarlığımdan kalma montu botu giyiyorum hâlâ bile bize gelince para yokta balıkla gelince nasıl para oluyo dedim haksızmıyım siz söyleyin tamam borcu var anladık ama bir sus iki sus yetti yani şimdi beni linçliceksiniz belki ama 

14 Cevaplar

+1 oy
(6,516 puan) tarafından

Yo niye lincleyelim ki gayet haklısın böyle cimri kocalari görünce eşime bı kez daha  aşık oluyorum yenimle:getlost: kızımın montu yok dedim daha dün yarın ilk işin almak olsun dedi çocuğun üşümesin okula giderken diyor

Senin eşininde demesi gereken bu herşeye para var çocuğa mi yok ne var 1 buçuk yaş montu ne kadar olur ki hadi 500 olsun şu devirde 500 e ne ediyorda 

-Reklam-
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Yemeyenin malını yerler . Çalış sende bence. Böyle nereye kadar. 
(2,352 puan) tarafından
çocuğuma bakıcak kimsem yokki canım olsa calışçamda
(2,587 puan) tarafından
Kaç yaşında canım. Kreşe verebilirsin . 1 yaş sonrası alan yerler var çalışan anneler icin
(2,352 puan) tarafından
2.5 yaşında canım ama kreşte paralı değilmi
(2,587 puan) tarafından
Paralı ama asgari ücrete bir yere girsen.  Çocuğu verirsin en azından kıyafet paranız olur.  Gayet de büyük yani böyle yaşamaktan daha iyi
0 oy
(3,175 puan) tarafından
Senin linçlenecek bir yanın yok balığa para bulan evladınada bulsun bir zahmet kaldıki istediğin şeylerde keyfi değil 
0 oy
tarafından
Annesi babasi hayattaysa onlara anlat derdini cocuga mont almiyo de
(2,352 puan) tarafından
annesi sağ ama onlara arayıp sormazlar anca işleri düşünce
0 oy
tarafından
Linclenecek bı bu mu kalmış. E haklısın almak zorunda.bunlari göze alarak evlenmedi mi alacak tabiki 
0 oy
(6,248 puan) tarafından
Dolap uygulamasından ikinci el alabilirsin temiz uygun oluyor. Ben istesem sıfır alırım ama gerçekten gereksiz pahalı. Kızıma hep oralardan alıyorum. Geçen bir kışlık pijama takımı aldım hiçbir sıkıntısı yoktu 50 TL ye 
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Canısı sen o balıkları akvaryumu yemini sat git bebe mont al bebesine baktida balığı kaldı öyle saçmalık mi olur dibine kadar linclerim ama seni değil kocani aklını başına devsirsin 
0 oy
(3,608 puan) tarafından

O balıkları akvaryum ile satarım ya da veririm birine. Yaparım  Eşim de bilir böyle deliliklerimi o nedenle korkar böyle deliliklerimden. Dişini göstereceksin ki daha da yapmayacak.

Haketmiyorsan hakkettiğini çabalayacak ve yaşayacaksın. 
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Senin şu yazdığını linçleyenin aklı yoktur net. Temel ihtiyacı karşılamayacak da fuzuli harcama yapacak ha. Allah sorar hesabını. Evlilik nedir sorumluluk nedir bilmiyor eşin. Allah yardımcın olsun. Bi tavsiye, aldığınız zaman büyük alın giysi tarzı şeyleri. Çocuklar çabuk büyüyor. Geçen sene mont aldım büyük oğluma daha 2 sene giyebilir inşallah. Böyle böyle tasarruf edeceksin bi şekilde. 

Hak etmediğini düşünüyorsun ama Rabbim sana bu imtihanı verdiyse emin ol vardır bi hikmeti. 
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Haklısın yani o kadarı olmamalı Allah iyilik versin eşine umarım anlar oda bazı şeyleri 

0 oy
(1,065 puan) tarafından
Boşadığım herifte balık alıyordu, balığa gidiyordu o aklıma geldi. Aylardır aklıma bile gelmezdi. Ev ev değildi baktım olacak gibi değil bitirdik. Sonrasında bulabildim hak ettiğim hayati 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Ben olsam o balikari bi tarafına sokardım bak bida alıyor mu cocuk dan kısmak nedir yaa alcaksin deyip kestirip atacaksın niye sessiz kalıyorsun anlamıyorum 
0 oy
(1,574 puan) tarafından
Çokta haklısın çocuktan kısılmaz bir şekilde yolu bulunur alınır sanada alması gerekiyo gereksiz yere harcama yaptığı için ihtiyaca kalmiyor ve bunu dile getirmen zaten gerekli satarım balıklarını de korkut 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 92 göst.
0 oy
6 cevap 262 göst.
11 Temmuz 2022 Aile kategorisinde 21minnak21 (1,019 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 184 göst.
0 oy
3 cevap 121 göst.
21 Mart 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,600 puan) tarafından soruldu

378,395 soru