0 oy
1,020 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Eşimle severek evlendik ama aşırı derecede cimri. Kendi evi ve elektrik mühendisi. 5 ay önce ilk gebeliğim 9 haftalık kalbi durdu çünkü duyduğu zaman bile sevinmedi masraf olacak diye. Şimdi yine 12 haftalık gebeyim. Sürekli yetiştiremiyorum diye burnumdan getiriyor. Canım bişeu istese söylemiyorum parası gitmesin diye. Çalışmadığım için burnumdan getiriyor 36 yaşımdayım mesleğim yok hamileyim bu halde nereye gireyim. Bana çok çektiriyor aşırı derecede pinti.  İnş doğumda ölürüm de kurtulurum diye ağlıyorum hep. Ne yapıcam bilmiyorum ailem durumu iyi değil zaten. Boğuluyorum. Çocuk oluncada burnumdan getirecek bezdi kıyafetti diye. Ne yapıyım ben bilmiyorum. Bebeğe yansıyor hepsi. Canım tulum peyniri istiyor para tok diyor bana

28 Cevaplar

+7 oy
tarafından

İlkini kaybetmişsin ve kocanın huyunu biliyorsun keşke 2. Kez hamile kalmasaydın ama Allah nasip etmiş senin kocan sana çocuğuna bakmayacaksa ihtiyaçlarınızı masraf görüyorsa niye evlenmiş!!! 

Eşşek gibi bakmak zorunda size 

Onunda kursağında kalsın eğer sana yedirmeyip kendi yiyiyorsa... 
(348 puan) tarafından
Burdan atar mısın canım
(15 puan) tarafından
Eşim ne kadar maaş aldığını bilmiyorum ki söylemiyor
(8,908 puan) tarafından
Bu adam cimriyse yeni olusmamistir bu huyu evlilik arifesinde eşya seçerken hiç mi anlamadın cimri adam o güzel değil bu pahalı bu olmaz susu vardır diye sürekli Bi kulp bulur çünkü
(15 puan) tarafından
Buna ne dualar ettim işlemedi. Evde alkol alıyor bu evde ne bereket olur ne bişey. Galiba beni sevmiyor sevse yapmaz
(15 puan) tarafından
Anlayamadım işte. Bir insanın böyle pinti olduğunu hiç tahmin edemedim
-Reklam-
+5 oy
tarafından
İlkini kaybedip uzulmedigi halde ikinci bir çocuk yaptin
+3 oy
tarafından
Ölmeyi bayılmak mı zannediyorsun bacım sağ Salim kucağına al bebeğini de vur gitsin tekmeyi de kıskanç ne halt yemeğe evlenip çocuk yaparlar ki bu dengesizler
(15 puan) tarafından
Ben bu evde nasıl dururum bilemiyorum. Annem ile babam 2 yıldır abimde kalıyor babam işsiz olduğu için ev tutamıyorlar. Oraya da gidemem. Çok çaresizim.
tarafından
Sen çalışsan bebeğine ailen baksa dördünüz bi yuva kursan hem tazminatını al hem de nafakanı yazık günah değil mi sana ve bebeğine Allah yardımcın olsun
(15 puan) tarafından
İnanki düşüncem bu. Annem benim dünyam bu pislikle ömür çürüteceğime anama bakarım oda çocuğuma bakar
+1 oy
(1,043 puan) tarafından
O zman çocuk yapmayacaktın asla bu cümleyi kurmam Allah vermiş bas taşı derdim doğumda ölmekte de ya asıl o zman yaşaman gerekiyor çocuğuna kol kanat olman lazım en fazla 3 4 yıl çekersin sonra bir işe girersin bu arada da bu moda oldu evde yok esim almıyor canim şunu çekiyor demek 
(15 puan) tarafından
Onun derdi yatırım yapamamak. Evi kira değil hiç masraf yok arsa alamıyormuş ev alamıyormuş tek derdi bu buyüzden burnumdan getiriyor
+1 oy
(15,183 puan) tarafından
Yani dostum ailenin durumu kötü olabilir mesleğin olmayabilir ama elin ayağın tutuyor. Çocuğunu az büyüt çalış kazan paranı . O adama eyvallah etme 
(15 puan) tarafından
Ben çalışırım merdiven silerim temzilik yaparım. Ama çalışmadığım için burnumdan getiren adam çalışınca iyi olacaksa ben bu adam için niye çalışayım. Giderim boşanırım çalışırım bebeğe annem bakar bende onlara bakarım bunun bana faydası yokki
(15,183 puan) tarafından
Ben de öyle diyorum zaten . Bu adama çocuk, eş lazım değil belli .
(15 puan) tarafından
Bu adama para lazım. Keşke bu dünyadaki yaşamın yalan olduğunu bilebilse
+1 oy
(5,921 puan) tarafından
Mühendisse maaşı da fena değildir. Ya gerçekten çok pinti ya da senden gizlediği borcu var. O çocuğun da masraflarını karşılamak zorunda. Ama canım severrek evlendim diyorsun da öncesinden bilmiyor muydun bu cimriligini
(15 puan) tarafından
Yemin ederim maaşını bilmiyorum. Hiç bir borcu yok. Tek derdi para biriktireemdiği için ev alamadığı için tatile gidemediği için bana yapıyor bunları. Böyle cimri olduğunu bilmiyordum. Tereyağ biter ne zaman bitti der. Yani nasıl anlatsam bilemiyorum. Birde alkoli de var alkol alıncs bana daha çok küfür ediyor
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Söyleyeceksin gerekirse şoke söke alacaksin ne demek para gidiyor yapmasaydi çocuk 
(15 puan) tarafından
Cebinde para tutmuyor ki kartta hepsi.
(164 puan) tarafından
Benim eşimse ilk zamanlar bana veirird i sonra kesti eve para getirmiyor kartinda birakiyor   benim eşimde cimri ama bu kdar da degil
(15 puan) tarafından
Bunun gibi kimse cimri olamaz
0 oy
tarafından
Pislik nalet herif o zaman yapmıcaktı çocuk falan dengesiz mikrop tövbe yaaa çık git bu adamla ömür geçmez doğumda ölürüm falan da deme sen ölürsen o adam masraf olacak diye çocuğuda verir yetimhaneye
(1,219 puan) tarafından
Anasına babasına anlat çözüm bulsunlar
(15 puan) tarafından
Annesine anlatıcam çağırdım. Onlarınds çok umurunda. Bunlar göçmen tek dertleri çalışan gelin. Orosbuluk yapsın ama yeterki para getirsin
tarafından
Çüş ya yazıklar olsun bacım git kadın sığınmaya böyle çile çekilmez ailen kabul etmezse
(15 puan) tarafından
Anlattım annesine boşanmak istiyorsa boşansın benim kaybedecek hiçbir şeyim yok kendi hayatı mahvolur dedim
(1,219 puan) tarafından
Ee onlar ne dedi
0 oy
(656 puan) tarafından
Bu bebeği sağ saglimm kucağına al hayırlısıyla bir daha bu adama çocuk falan verme kesinlikle karısından üç kuruşu kıskanan insan artığı bu kusura bakma biraz ağır konuştum ama 
(15 puan) tarafından
Boşanırsam tek çare ozaman da çocuğu bilerek yaptın diyor nafaka almak için
0 oy
(404 puan) tarafından
Azar azar al cebinden biriktir canım.ikinciyi yapmadan kaçsaydın keşke.kendini köle edeceksin şuna
(15 puan) tarafından
İkincide oldu birkere işte hatta anestezi ile rahimden parça aldılar oan hamileymişim onu Allah korumuş hiç bir şey olmamış
0 oy
tarafından
Böyle bir insana çocuk yapilmazki ilerde çocuğunda sıkıntı cekicek senin canının istediğini almayan ilerde o çocuğun ihtiyaçlarini alırken bile tonla laf sayicak
(15 puan) tarafından
Evet biliyorum şimdiden karakara düşünüyorum. Karnım artık büyümeye başladı bol şeyler giymem lazım ama çekiniyorum
tarafından
İnan sana tulum peyniri getirmek istedim su mübarek günde yarabbim eşine beyin versin
0 oy
tarafından
Ay çok üzüldüm bende hamileyim ağlayacağım şimdi kış sus Allah onu bildiği gibi yapsın 

Eğer hamile kadının aserdi şeyi yedirmenin sevabını bilseydi okuzzzzz böyle yapmaz di sana insan olmadık 

Öyle eksik dualarda bulunma hamilesin  Allah korusun allh ömrünü uzun etsin güçlü durmaya çalış onun eline bebeğini bırakma canım benim ne diyeceğimi bilemedim yer yakın olsa keşke ah ben sana en güzel peyniri alırım yediririm
(15 puan) tarafından
Onu Allaha havale ediyorum.  İnşallah Rabbim ona büyük sıkıntı verir akıttığım hergözyaşı ondan çıksın
0 oy
tarafından
Eger dikkatli biri degilse bu tür zaruri ihtiyaçlar icin cebinden gzilice alabilirsin haram değil
(15 puan) tarafından
Para tutmuyor cebinde tutarmı harcamamak için
0 oy
(1,316 puan) tarafından
İlk bebeğin de zaten sevinmemiş masraf olacak diye. Bidaha neden bebek istediniz o zaman ki
0 oy
(7,940 puan) tarafından
E ablacım madem eşin öyle ilkini düşük yaptın böyle bir adamdan neden gene hamile kaldın.ayrica inşallah doğumda ölürum demene aşırı sinirlendim sen ölsen o bebek ne olacak kim bakacak madem bu kdr ölmek istiyorsun neden çocuk yapıyorsun ne hakkın var böyle dua etmeye o cocugada beddua oluyo annesiz kalsın der gibi 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
İşi  var evi var mezarımı goturcek parayi napiyormus
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Ne azili cimriymis pesssss kendi parcasini kaybetmis adam hala madd9yat dusuncesinde 

Her zaman derim insanin yuregi zengin olsn

Nice asgari ucretli adamlar karisini prenses gibi yasatiyo cunku gorgunun vicdanin parayla ilgisi yok gonulle ilgisi var hep bekar arkadaslarima dua ederim Allah gormus gecirmis.insanlar karsiniza cikarsin olgun gonlu guzel adam her turlu evini yuvaya cevirir hicbir sey yaapamiyorsa gonul alir 

Cimri insanla omur zor kisilgi olms sen bunlari dusunme s8mdi hicbisseyini de kisma konussun dursun boylelerine vurdimduymaz olacaksn uzulduginu de hissetrieme harcama yaptigin icin hep uzmek ister ona o firsati verme 
0 oy
(4,225 puan) tarafından
Bunun bu huyunu bile bile niye ikinciye çocuk yapıyorsun ki. Vallahi sizi anlamakta zorlanıyorum. Şimdi de süt kuzusunu arkada annesiz bırakıp öleyim diye dua ediyorsun. Yani hamilesin birşey demek istemiyorum ama söylenecek çok şey var
0 oy
(428 puan) tarafından
Ay canım çok zor ya benim eşim eve alacağını alır ama bana göre oda biraz cimri.Cok hesaplar araştırır bir şey alırken beni çok bunaltiyo bazı huyları ama asla seninki kadar değil.Seni hiç düşünemiyorum cimri adam çok zor işin kötüsü degismiyorlarda. Bak sana bir dua zikir öğreteyim onu çek ben uzun zamandır çekiyorum. Şükür karşılık buldu.Babam vefat etti etmeden önce maaşımdan kızıma para gönderin demiş.Cok değil ama fena da değil her ay annemin aylığından gönderiyorlar.Babamin iki ev var birini bana bıraktı eski ev tadilat işleri var ama bitince o kiranın da yarısını annemle paylaşacağız.Oda yüksek miktar değil ama bana o kadar ilaç oldu ki.Duayi kim okudu ise karşılık aldı.Ben aylık bir gelirim olsun diye dua ettim kendime ait oldu hemde çalışmadan.Allah babacığımdan bin kere razı olsun.Keske ömrü olsaydı da para birakmasaydi babam dünyada en çok sevdiğim insandı ölürken bile beni düşündü.Ama rızkı asıl veren Allah tır ben duanın karşılığı olduğunu düşünüyorum.
0 oy
(2,343 puan) tarafından
Sor birgün okadar kazandığın parayı öbür tarafa mi goturcekmis 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 467 göst.
28 Nisan 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 340 göst.
29 Ekim 2021 Aile kategorisinde Aybikesaglam (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 493 göst.
17 Ekim 2020 Diğer kategorisinde 1prenses1prensAnnesi (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 613 göst.
6 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,454 soru

11,359,257 cevap

34,836 kullanıcı

...