0 oy
220 göst.
Diğer kategorisinde (3,147 puan) tarafından
Oğlum için oyun ablası istiyorum çevreden işte lise son veyahut üniversitesi öğrencisi haftalık kaç saat olmalı bilgisi olan yazabilir mi?

4 Cevaplar

0 oy
(2,006 puan) tarafından
Onun yerine oyun grubuna götürsen canım daha faydalı olmazmi bende hafta sonları oyun grubuna yazdırdım üstelik pedegog eşliğinde bir grup 
tarafından
Ücretli mi yazdırdınuz
(3,147 puan) tarafından
Haftada 3 gün 6 saat gelicek yani günde 2saat aylık 3 bin. Eve gelicek. Ben de isterdim ama oyun grubuna güvenemem maalesef aşırı haraketli ve oyun zannederek kafa atar yumruk atar tüm oyuncakları kendi önüne çeker biz zaten parka vs çıkarıyoruz alt ve üst komşumun çocukları var bir araya geliyorlar lâkin benimkii hakikatten çocuğumu kötülemek istemiyor ama bı an gözümü üstünden bırakırsam kesin birine bir şey yapar sürekli tetikteyim aman bir şey yapmasin diye geçen komsunun oğlunun üstüne zıplayarak atladı zor yakaladim çocuğun üstüne çıkmaya çalışıyor 22aylık biraz akillanması lazım kimse oyun grubunda istemez kendine sürekli zarar verir düşer kalkar ama geçen de mevlutte biri bunun kolunu isirmis buda git yanağını ısır çocuğun bir odada resmen yirmi çocuk vardı kalabalık ortamda dedim hadi ellemeyim oynasinlar sürekli kontrol ede ede kız ağlamıyor da canı yansın sokakta bile çocukların elinde ne var ne yok alır çok sıcak bakmasam da yine onu da araştırayım daha fâideli olabilir dediğiniz gibi sürekli aynı ortama gire gire. Ama bir de astımı var en ufak birinin burnu aksa hemen bulaşır bizimki çok çabuk hasta olur ve 20-30gün devam eder geçen sene kış çok zor geçti on gün iyiydi bir ay hasta hep hastanelerde yattık. Bizim için oyun ablası daha mantıklı gibi geliyor.
(2,006 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bizim gittimiz yerde eğer öyle bir durumda ise bebek saldırgan ise pedegog birebir seansta yapıyor ,toplum içinde zamanla nasıl davranması gerektiğini öğreniyor o sayede, gittimiz grupta kimse kimsenin oyuncağını mesela izinsiz almıyor pedegog öğretti çocuklara izin istiyorlar, yaşıtlarıyla oynaması daha mantıklı geliyor bana, 1 öğretmen 1 yardımcı birde pedegog giriyor gruplara 3 kişi 6 cocuga bakıyor istersen ebeyevnde katılabiliyor gruba çocuk etkinlik yaparken ,ben hiç bırakıp gitmiyorum çocuğumu çünkü ayrışma sürecimiz tam tamamlanmadı çocuğum bana çok bağlı onu çözmeye çalışıyoruz şimdi , bende oyun ablası ne katabilir ona tam güvenemem iyi eğitimli biri olması önemli sonuçta , tercih meselesi canım sizin tercihiniz o yönde ise birşey diyemeyeceğim ,hastalık konusunda illa bağışıklığını yükseltmeniz lazım çünkü zamanla anaokulu veya ilk okula zaten başlayacak çocuk,bizimde ayrışma dönemimiz tam tamamlanmadı sürekli benimle oyun oynamak istiyor ayrışma sürecini pedegogla beraber yönetiyoruz şuan ,kendimden ayırma dönemindeyim biraz daha bağımsız olması için devam ediyoruz bizde ,benim çocuğumunda  24 aylık  canım
(2,006 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
2 ponçik annesi Ücretli canım kreş gibi ama oyun grubu   çocuklar etkinlik yapıyor ,aynı çocuklar geliyor 6 kişilik grup,  haftada 2 gün Çarşamba , cumartesi,2 şer saat isterse ebeyn bekleyebiliyor ,isteyen çocuğunu bırakıp gidebiliyor toplamda haftadalik 4 saat,ayda 16 saat , aylık 1600 TL ödüyoruz ama pedogog da var gittimiz yerde oyun etkinlik seanslarına giriyor ,öğretmen ve yardımcı ile beraber 3 kişi giriyor  ,isterseniz pedegogla birebir Senans da 400 TL oyun grubundan bağımsız
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oyun grubu daha mantıklı 
(3,147 puan) tarafından
En üstte yorum yaptım bakabilirsiniz sakın size yorum yapmadım diye alinmanizi istemem :)
0 oy
(27,454 puan) tarafından

Gereksiz birşey bence çocuk alışırsa sürekli ister yani onun yerine farklı aktiviteler yaptırabilirsiniz

(3,147 puan) tarafından
İşte bana da biraz öyle geliyor çünkü ben çok üstüne düşüyorum lâkin kendim de biraz nefes almak için hani o iki saatte dinlenebilecek vaktim olmasi adına istiyorum.
(27,454 puan) tarafından
Şahsi fikrim bu benim ama doğru bulmam bir başkasının bebeğimle ilgilenmesini hani gerek yok ne bileyim siz bilirsiniz
(3,147 puan) tarafından
Üstteki yorumu okudun mu cânım günlük iki saat. Acaba kıskandığın için mi niye doğru bulmuyorsun ki güvenemediğin için mi ?
(27,454 puan) tarafından
Kıskanmam yabancı birine güvenip oyun arkadaşı etmem bağlar sürekli ister musiat olunur olunmaz her istediğinde o kişi gelemez keza bu bir yabancı iki saat değil on beş dkkaligina emanet etmem hele bu zamanda özel tutmam yani güvenmem
(3,147 puan) tarafından
Anladım cânım ben anlastim bakalım haftada 3gün gelecek :) üniversitesi öğrencisi.
0 oy
tarafından
Oyun gurbuna gotur bence  oyun ablasida hokabaz degilki bence çocuğun  arkdasa  ihtiyacı var yaşıtı

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 530 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 599 göst.
0 oy
19 cevap 420 göst.
0 oy
10 cevap 306 göst.
8 Ocak 2024 Aile kategorisinde Asyahatunnn (481 puan) tarafından soruldu

381,782 soru