0 oy
177 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından
Merhaba kızlar kızım bir buçuk aylık prematüre. Bu gün inşallah hastaneden cikaricaz. Fakat akşam olduğunda evin içi serin oluyor. Bana göre petek açma zamanı değil ama acmasam çocuk hasta olmasın? Hadi açtım çocuğu nasıl giydirmem gerek ? Bana yardımcı olur musunuz 

17 Cevaplar

0 oy
(6,214 puan) tarafından
Evin isisi kaç derece vede nerede oturuyon
(101 puan) tarafından
Arnavutköy İstanbul maç 18 derece ev
(6,214 puan) tarafından
Isters3n çocuğun kaldiginodayj aç
(101 puan) tarafından
O daha mantıklı kuzum öyle yapayım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnce ac sogukta hasta olurlar canm 
(101 puan) tarafından
Kaç yapmalıyım
tarafından
Bizmki 40 altinda petegi ısıtmıyor canm oda sıcaklığına Google den bak kac derece olmalyims
0 oy
(1,892 puan) tarafından
Evin derecesini en az 23 derece falan olsun geceleri prematüre bebekler hassas olur hasta etme canım derece ile ev ısısını ölç 
(101 puan) tarafından
Tamam canım bu gün gidip derece alayım. Peki evde ne giydiricem içerisi 23 dereceyken
0 oy
tarafından
Aç kız ondan önemlimi istiyosan tek cocugun kaldi odayi ac biz actik valla simdi doguma gidiyom geldimizde sicak olsun 
(101 puan) tarafından
Yok önemli olur mu canım. Sadece yanlış bisey yapmayın diye sordum
0 oy
(3,325 puan) tarafından
Ben açtım  40  da açmışım  sende ac akşamları  serin oluyor 30 ac
(101 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(10,472 puan) tarafından
Düşük derecede açabilirsin cnm 
(101 puan) tarafından
35 filan iyi mi
(10,472 puan) tarafından
Bilmiyorum ki cnm öyle dereceli değil bendeki
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Riske atma aç istersen canım en azından bebeğin kaldığı odayı aç 
0 oy
(832 puan) tarafından
benim kızım 25 günlük biz açtık eve gelir gelmez
0 oy
(5,246 puan) tarafından
Bizim bir haftadır açık. Millet zamanı değil desede ben çok üşüyorum. Bebeğin küçük kesinlikle yakmalısın. 
0 oy
(1,130 puan) tarafından
Sana serin ise ona cok soğuk olur canim. Kaldığı odayı aç
0 oy
(8,857 puan) tarafından
Kardeşim de İstanbul'da oturuyo. Onun bebeği de prematüre. Cuma günü taburcu oldu. Açmış peteği. Küvezde hep sıcakta duruyo çünkü alışmıştır bence 
0 oy
(5,790 puan) tarafından
Normal bir bebek için aç demem ama prematüre olanlar daha çok üşüyor. Benim bebeğim de öyleydi. Isıyı çok artırmadan açabilirsin. 25 derece civarı iyidir
0 oy
(1,575 puan) tarafından
prematüre olmasına gerek yok suan dogum yapmıs olsam suan acarım yani 18 derece ev ıcın soguk bebek ıcın hele kı prematüre ve kuvezde alısmıs sıcaga alısmıs bır bebek en az ev ısısı 22-23 olmalı uzerıne de bır uzun kollu zıbın uzerıne tulum yada takım gıydır ayaklarına corabı ıkı tane gıydır uzerıne de penye batranıyelerden ört tamamdır tatlım battaniyeden cıkarınca da sırtına yelek takarsın 

şöyle dusun ev ısısı ne kadar 23 olsa da kocaman bır alandan bahsedıyoruz o bebiş minicik bedeniyle mınıcık kuru gıbı küvezün ıcınden cıkıp gelecek soguk olur ona
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Valla ben üç gecedir açıyorum klimayı avlc bacım bide prematüremis hassas oluyor bebekler 23 dereceden aşağı olamaması gerek
0 oy
(2,680 puan) tarafından
Benim kızımda premature çıktığında bende açmıştım petekleri kısık ayarda Haziran ayında. Şimdi 4 buçuk aylık şimdi de 2 gündür geceden geceye açıyoruz serin oluyor. 
0 oy
(2,507 puan) tarafından
Tabiki açmalısın çok küçük hemen üşüyebilir artık geceler evler serin ben bile üşüyorum bebek nasıl üşümesin 
0 oy
tarafından
Normalde benim ev de petek açacak kadar soğuk değil ama kızım için açıyorum 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 202 göst.
0 oy
1 cevap 60 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,180 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 158 göst.
0 oy