0 oy
68 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Mrb hanımlar 26 günlük bebeğim var. Emiyor ama sütüm yok denilcek kadar az. Buyüzden her 3 saatte bir mama veriyorum. Ama bebeğim çok fazla mama istiyo. Şuan 90 cc veriyorum tatmin olmuyo çok ağlıyo. Biliyorumki 120 versem içecek 26 günlük bebek için çok fazla değilmi napıcağımı şaşırmış durumdayım. Çok ağlıyo bebeğim sanki aç kalıyo gibi ancak istediği kadar mama verdiğimde susuyo. Sarılık başlangıcı vardı çocuk doktorum bana yiyemediği kadar mama ver dedi. Biberonda artarsa ancak doyar dedi ama bana çok fazla geliyo. Tecrübeli anneler tecrübelerinizi yazarmısınız onu mama için ağlattığımda vicdanım rahat etmiyo

4 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
Her bebek farklıdır benim iki oğlumda öyleydi doymak bilmezdi doktora sorduğumda eğer sıkıntı olmuyorsa verebilirsin demişti 
(7,447 puan) tarafından
2 aylıkken 350 CC mama içiyordu düşün
(2 puan) tarafından
Peki istediği kadar mama veriyomuydunuz? Verdiyseniz bi sıkıntı oldumu çok kilo alma gibi
(7,447 puan) tarafından
Evet canım doktorumuz demişti içebiliyorsa ver dedi iki oğlumda da sıkıntı yaşamadım tolere edebiliyorsa sorun yok kilo olarakta sorun yaşamadık
-Reklam-
0 oy
(4,278 puan) tarafından
Ac kaldigindan degil cok doydugundan agliyir olabilir bebege nekadar versen icer. Kizimda ben o hatayi yaotim . Ginde iki kere mama veriyorudm. İstiodu bi olcu daha binolcu daha yapiodum. Sininda tokluktan gazdan midesi sisiyodu tasiyirdu. Bebeklerin mide kapakcigi gelismemis oldugundan. Fazla dolu mide tasar. Firt diye kusar. Reflu oldu.kizim. Mama gec sindirilir. Anne sutunden daha cok gaz yapar. Calkalama yavasca bileginden dondurerek erit. Kabarcik kalmasin biberondanolabildigince havayi gazi azalt
(2 puan) tarafından
Ama 120 verirsem susuyo bi rahatlıyo uykuyo dalabiliyo Çok doyduğundan ağlasa fazlasını verdiğimde susmaz
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm bilye kadar yeri var dedi Dr 30 CC içir dedi mama oğlum 3 gunluktu ilk iciste 90 CC içiyordu doymuyor 15dkk sonra tekrar istiyordu ben şok geçirdim doymuyor diye sonra sürekli aciktii için merak ettim Reflü varmış Dr dedi sorunca sikayetlerimi anlattım 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Demekki iştahlı bir bebek olcak benim büyük kiximda oyleydi hala öyledir önlemini tabiki al 120 26 günlük için çok ama kaç saatte veriyosun oda onemli birde sütün azda olsa alıyordur emdikten sonra 90 cc yap yeter benimde sütüm azdi istahida açık olunca doymazdi bide gazi olan bebek emmek ister aklında olsun cocuk doktoruna sor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 79 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nursevim55! (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 88 göst.
26 Ekim 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
26 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ayselaras (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.