0 oy
239 göst.
Diğer kategorisinde (13 puan) tarafından
Kizlar kızım 1 bucuk yaşında artık ne yemem yapıp verecem diye şaşırıyorum siz ne türlü yemeklerr yapıyorsunuz yazarmisiniz bide kaç ôgun veriyorsunuz acaba 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ay bende bunu soracaktım  ya 

4 mart doğumlu  19 aylık  

Sabah güzel  kahvaltı yapar  9 da 

12 de süt  icip  uyor  3 saatlik  dilimde  elinde  birsey  de yer 

Uyannca  çorba içiyor 3 de 

6 gibi  yemek yiyor  

Yatmadan önce  kuruyemis Meyve yiyor 

Süt  icip  uyor 9 da 

Yeterlimi  acaba 3 ana öğün  2 süt  2 defa Meyve 1 kere kuruyemis saatimiz var 
tarafından
Kizim anne sütü almadı hiç canım  19 ay 8 günlük 9 kilo 700 kilosuda aylardır aynı kiloda
Sabh önce yumrta yiyor  sonra domates salatalık peynir kasar zeytin azıcık pogca yiyor eli boş kalmıyor hiç ama almıyor çorbayı çok seçiyor 3 cesit corba yiyor sadece
tarafından
1 yasinda bıraktı mamayi
tarafından
Hergun klasik kahvaltı dan sıkılıyor birgun hero baby kaşık maması yapiyorm
(801 puan) tarafından
Maşallah canım iyi peki kilosu boyu ne kadar
tarafından
Kilosu nu gunluk tartiliyor bnden sonra 9.700 35 hafta lik doğdu anne sutude almadi genetik oldgnu düşünüyorum 16 ayliken kemik yaşı 25 aylık cikmisti  18 ayliken boyu 83 du
-Reklam-
0 oy
(6,584 puan) tarafından
Sabah 

öğlen uykusu öncesi çorba 

Uykudan kalktıktan sonra makarna tarzı 

Akşam yemeğindede ne varsa onu yediriyorum 

Aralarda muz,kefir meyvesuyu meyve gong krater takılıyor 
(6,584 puan) tarafından
2 yaşında 13.500 du en son ama 2_3 aydır yeni düzeldi yemesi
(6,584 puan) tarafından
Bak sabah kaynanam eline krater verdi diye pek yemedi bir haşlanmış yumurta tek yedi

Sonra ben bir tane muz yedirdim bir bardakta kefir içti

Az önce 2 taş çorba içti birazdan uyutucam

Kalkınca makarna veya pilav yoğurt et vs ne varsa yediririm

Akşam yemeğine kadar takılır meyve vs sonra akşam yemeği yediriroyrum

Aksam yatana kadar yine muz yiyor bir bardak kefir ısırıp uyutuyorum
(13 puan) tarafından
Şu marktelr de ki kefir mi canım o zararlı değil.mi peki bide benim.cocugum.istahsiz hicbisey yemek istemiyor zorla veriyorum ama böyle nereye kadar hiç bilmiyorum inat doktor Tayar öz var onu takip ediyorum Kiss diye bir macun var iştah aciyormus duydun mu bilmiyorum.onu alsam iştahı açılır mı acaba ya
(6,584 puan) tarafından
Ben balık yağı aldim oceanin o açtı iştahını

Ben fenomenlerin şeylerin inanmiyorum
(13 puan) tarafından
TM cnm sağol herşey icin
0 oy
(2,976 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
20 aylık sabah kahvaltı 1 haşlanmış yumurta yanina peynir kaşar salatalık veya muzlu irmikli meyveli yer 

Öğlen corba; tavuk,yogurt,şehriye, sebze çeşitleri değişiyor 

Akşam da evde ne pistiyse onu yediriyorum beğenmediği zaman kuskus çok seviyor onu yaparım hemen yer 

Ara öğünleri muzlu pankek yapıyorum puding çok sever onu ister  bazen de bonibon veriyorum o şekilde patlamış mısır falan işte koyuyorum onune atistiriyor oynarken öğün sonraları 
(13 puan) tarafından
Vala hı bende çocuğumun karnını doyuruyorum.diyorum.vala hı ya vicdan azabı çekiyorum şimdi resmen ben sabahları hep yoğurt ekmek karıştırıp veriyorum iştahı yok ne.yaptiysam.yemiyor.bisey.öglende çorba sonra oynar biraz akşam yemek  sonra biraz meyve bu kadar  peki bebeğiniz iştahlı mi iştahı açılsın diye ne yapmam lazım.sizce acaba kaç kilo bebeğiniz bide
(2,976 puan) tarafından
Benimkide öyleydi ama ben daha sık doyurmaya başlayınca iştahı açıldı midesi genişledi
Sabah kahvaltısını değiştir bence hiç besleyici değil yumurta dene beğenmezse kuskus makarna veya meyveli irmik daha iyi olur
Bide öğün aralarında hep önüne bir şey koy atistirsin iştahı acilsin
Kilosu 11.5
(13 puan) tarafından
TM cnm çok sağol ya ne bilim.yemiyir bişey bende doysun diye yoğurt ekmek karıştırıp veriyorum bende Büşra düşündüm.zorla versem iştahı açılır diye öyle yapmaya çalıştım bende vala
(13 puan) tarafından
Vala kilosu gayiet iyi benimki 10 oldu daha yeni oda
0 oy
(11,113 puan) tarafından
Bizim gibi 3 öğün biz ne yersek onları yediler dediğin yaşta. Aralarda acıkırsalar söylerler zaten. Ki aralarda meyve vs verdiğim için sorun olmuyor. Büyüdüler düzen hâlâ aynı
(13 puan) tarafından
Vala benim.cocuk.hic iştahı yok kafayı yiyecem yeterki yesin herşeyi alırım.ona.diyorum.yemiyor ya
(11,113 puan) tarafından
Baştan seninle aynı sofrada yemeye alışması gerekiyordu. Ha hiç yemeyen çocuğa da zorla olmuyo bilmiyorum onu
(13 puan) tarafından
Vala mecbur zorla yoksa aç kaliyor
0 oy
(731 puan) tarafından
Oğlum 20 aylık sabah kahvaltı mutlaka yapıyor gün içinde elma muz gibi meyveler den yiyor yada 1 2 tane kraker 2 tane bizkuvi fazlasını asla vermem sabah gece 1 biberon orijinal süt içiyor akşam yemeği az yer çok yemiyor geceleri de bazen yoğurt avakado muz karıştırıp yediriyorum yada tereyağlı yumurta 1 tane yedirip uyutuyorum 
(13 puan) tarafından
İymis cnm.vala afiyet olsun bebise benimki hiç oralı değil vala zorla agliya agliya veriyorum ya
0 oy
(12,783 puan) tarafından
Geç uyanıyor, genellikle 11.12 

Uyanınca hemen istemiyor yemek beraber yapıyoruz çorba kabızliği vardı geçti gibi sebze ağırlıklı yapıyorum bi kaşık tavuk suyu yada kemik suyu atıyorum çorbalarına. 

Meyve veriyorum sonra yine yemek arada sigara böreği pankek krep tarzı şeyler

Sonuç olarak uç yemek arada meyve araoğun 

17 aylık 
(13 puan) tarafından
Benim de çocuk iştahlı değil her şeyi yapıyorum.bos ya
(12,783 puan) tarafından
Bende sabah kahvaltı verirdım kabızliği olunca çorbaya geçtım . Artık yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyorum
0 oy
(3,609 puan) tarafından
Oglum 2,5 yasinda sabah bizim yaptigimiz rutin kahvaltiliklardan yer ekstra gunde 1 haslanmis yumurta yediririm sabahla ogle arasinda meyve yiyoruz beraber oglen genelde corba makarna veya onceki gunden kalan yemek varsa ondan yeriz aksam da bizim yedikelrimizden yiyor yemedigi sevmedigi yemekler olursa ona ozel sebze corbasi tarhana corbasi veya derin dondurucuda hep kofte bulunduruyorum yemedigimde hemen ondan kizartir bi pilav yaparim yogurtta koyar yediririm aksam yemekten sonra cay faslimiz var biz cay icerken o kuruyemis veya biskuvi tatli cayin yanindaki abur cuburlardan yer caydan sonra da genelde meyve yeriz uyumamis olursa meyve de yer yatar
(13 puan) tarafından
Ohhh yarasın bebise ne güzel yesin de vala insan hep hazırlar benim.bebegin iştahı yok peki iştah açılsın diye ne yapayım.sizce
0 oy
(1,083 puan) tarafından
Oglum 16 aylik

Sabah 9 gibi kahvalti 

Öglen uykusundan once veya sonra corba veya sebze yemegi ve yogurt

Ogleden sonra meyve kraker

Aksam yemegi

Uyumadan once formul mama.

Bazen disarida oluyoruz oglen vakti ise corba yerine formul mama eve gelince corba veya yemek  
0 oy
(1,218 puan) tarafından
Sabah veririm arada gidip gelip meyve yer sona öğlen ne bulsak yeriz beş gibi bisiler yediirirm bide alsam yemeği yeriz yedi gibi yatmadan yine meyve falan bisiler yer yatarlae
(13 puan) tarafından
TM cnm sağol fikirleriniz icin
0 oy
(3,492 puan) tarafından
17.5 aylık sabah normal kahvalti yada muhallebi yer oglen corba yer aksam bizimle yemek yer ama canı ne zaman emmek isterse emziririm bu kadar yedigine sükrediyorum cunku memeye asiri bagımlı 
0 oy
(981 puan) tarafından
Sabah:

Tereyağlı yumurta

2 3 dilim ekmek 

Peynir

Pekmez

Zeytin

Patates kızartması

Ögle 

Yoğurtlu çorba

1 tabak pilav

Köfte 4 5 adet yada tavuk 1 tabak

Uyurken de 1 biberon süt

İkindi 

Muz 

Üzüm 

Armut

Akşam 

1 adet 

Çift lavaş döner 

Ayran 

7 gibi 1 kase çorba

8 8 buçuk gibi 1 biberon süt 

Kızım 15 aylık 26 sında 16 aylık olacak genel olarak böyle yiyor akşam bazen dışardan bazende öğlen et tavuksa akşam yeşillik yediriyorum dışaridan söylersek aksayabiliyor
tarafından
Canım mama hiç almadı anne sütünden sonra hir miktar yedi yedikleri şöyle 34 aylık yarım muz bir kase yoğurt bunları gün içinde değil mesela bugün muz yarjn yoğurt bir kase corbadan 3.5 kaşık zorla biraz pilav ve Sarı üzüm yedikleri
tarafından
Minnoş un annesi kız çocuğa nazet ettircen masllalah suphanallah hani gözüm yok yedi. Yiyenden zarar gelmez
Ama bence bu kadar anlatma bir anda kesilir falan yazık çocuğa
(981 puan) tarafından
Nazar duası muskasi var hep her akşam eşim de bende okuruz yavrularımızı gören maşallah desin yeterli benim için Allah'ın izni ile birşey olmaz
tarafından
Allah esirgesin canım cümle yavrumuzu adına çok sevindim elbet benimkide yiyecek inslalah çok çok yesin istemiyorum beslensin yeterli benim icin
(981 puan) tarafından
Canım sağlığı yerinde ise olsun varsın az yesin nolacak büyüyünce sen istemesen de yicek merak etme
0 oy
tarafından
Ay hiç sorma hegenlerde çok oturup ağladım bı güzel hamileyim ağzına lök.a koymuyor 34 aylık meyveleri püre yapıyorum  valla tatlandirip öyle yediriyorum sabahları kahvaltı yaptırırken ömrümden ömür gidiyor 

Öğlenleri yemek yemez zaten Sarı üzüm yer birazcık 

Tatlı olduğu için

Akşam da yemek yer bir eline alıp yediği şey muz onuda büyük alsa kusar hemen ben tükendim yorumları okudum inan daha çok üzüldüm ama akışına bıraktım pankek sevdiği için pankeki. İçine süt koyuyorum  peynir yediriyorum zorla yoğurt kucakta gezerek ne verirsem ağzına 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Bebeğim değil artık çocuğum diyeyim sabah evde kabul etmiyo okulda yiyo onda bugünkü menü muz peynirli maydonozlu omlet süt peynir zeytin bunları hep bitirmiş ikide geldi bir tabak pırasa yemeği yedirdim sonra babaannesigile gitmiş ordanda tok geldi smdide tavuk haslama vardı suyundan etinden yedirdim genel olarak böyle yiyor +abur cuburunda kökü kesilmiyo bzen evde olursa meyveli yoğurt falan veririm meyve veririm evde ne yemek varsa onu yer ben doğduğundan beri asla ona ayrı bir öğün yapmadım balık varsa balık yer sebze varsa sebze yer 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 308 göst.
0 oy
4 cevap 338 göst.
0 oy
11 cevap 240 göst.

382,856 soru

11,460,555 cevap

35,046 kullanıcı

...