0 oy
2,252 göst.
Diğer kategorisinde (162 puan) tarafından

Geçenlerde grip oldum bayağı ağır geçti. O zaman aklıma bir şey geldi " bana bir şey olsa kocam ne yapar acaba evlenir mı evlenmez mi " diye. Eşime sordum hayatta evlenmem dedi. Bende " manyak mısın evlen niye evlenmeyesin ama benden fazla sevme onu " dedim. :D

Arada delice şeyler geliyor aklıma..

Siz olsaniz... Evlensin mi evlenmesin mi... 

55 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

• Bi hikaye anlatayım bir adam ve kadın birbirlerini cok ama cok sevmişler ve evlenmişler aradan baya sene gecmiş kadın hastalanmış ve ölmüş koca o kadar cok üzülmüşki bir günde ona bir kitap yazmış sonra adam karısının cenazesinde bir tane kadın görmüş 1 hafta geçmeden o kadınla evlenmiş yani diyeceğim o ki ben asla evlenmem desede inanmıyorum evlenir ben herkese vasiyet ettim eger ölürsem yunusu kesinlikle evlendırmiceksiniz diye ha olduda evlendi ne benim nede kızımın mezarına asla ve asla gelmesin dedim hakkım da haram dedim evlenirse eşime de dedim eger evlenirsen kesinlikle hakkım haram sana dedim iki elim yaknda öbür dünyada:D dur bi tanede komik anlatayım kadının biri kocasına demiş ki eger ben ölürsem evlenirmisin adam demişki toprağın kuruyana kadar evlenmem kadın ölmüş adam her gün gidiyomus mezarına bakıyomuş ıslak aradan baya xaman gecmiş yine gitmiş bakmış ki kayınçosu elinde su bidonuyla demiş hayırdır napıyosun burada demiş ablamın mezarını suluyorum neden demiş ablam ölürken bana vasiyet etti her gün mezarımı sula dıye sonra adam elini acmış allahım bu kadınlar öbür dünyada bile burayı yönetiyo demiş:D
-Reklam-
+1 oy
(571 puan) tarafından
Biz ne dersek diyelim onlar yok deselerde evlenirler. 
tarafından
Bence çok normal birşey
(571 puan) tarafından
Normal evet biz kadinlar olsak belki dusunuruz ama onlar dusunmez
tarafından
Evliyken nefsine hakim olamayanlar var kuzum bekar kalınca tabiki isterler biz kadınlar daha sakin uysaliz
(571 puan) tarafından
Esimle bu konuyu konustugumuzda bis3y anlatmisti bana:)) bi kadin ölmüş kocasina vasiyet etmis mezarim kuruyana kadar evlenme kurusun oyle evlen kocada tamam demis b3klemeye baslamis 1. Gun gitmis islak 2. Gun islak 3. Gun derken gunler aylar geciyor hep islak mezar :)) meger kadin kardeşine de vasiyet etmis ben ölursem hergun mezarimi sula diye:))
tarafından
☺☺☺☺Hahaha iyi taktikmis
+1 oy
tarafından
Evlensin. Hele de erkek bakıma muhtaç oluyor. Çocuklara da yük. Kadın bir şekilde devam ettiriyor hayatı erkek perişan oluyor. Genç ise sevip evlensin. Yaşlanınca zaten bakım için olduğu ortada oluyor. 

Yalnızlık Allah'a mahsus. Babam öldüğünde annem 35 yaşındaydı, keşke de evlenseydi. Genç yaşında hayatta kaldı yapayalnız. İnsan bir destek omuz istiyor. 
tarafından
Bende seninle ayni düşünüyorum halam vefat etti eşi perişan halde kimsesi de yok baksın çok üzülüyorum onun adına bazen insan muhtaç oluyor
tarafından
Çok değişkenli denklem, erkeğe kadına,yaşa, maddi imkanlara, çocuğa onların yaşına, hayata bağlılığa, sosyal çevreye herşeye göre değişiyor. Ben sadece katı değilim. Allah güzel günler nasip etsin.
Eşimin anneannesi geçenlerde öldü. Hep derdi ki inşallah erkek önce ölsün, ama Allah eşinden sonra da seni yaşatmasın sığmıyorsun dünyaya.
(162 puan) tarafından
Çok güzel yorum çok doğru evlensin yani :)))
0 oy
tarafından
Kızıma bir üvey anne gelsin istemem :/
tarafından
Evet canım orası öyle tamam alınmıyorum üstüme :))
(162 puan) tarafından
İyi biriyse neden gelmesin canım çocuğun da eşinin de ihtiyacı olur bakıma
tarafından
İyi birisi olacağını nerden bilebilirim ki ☺️ kızım büyüdükten sonra ayaklarının üstünde durduk tan sonra evlensin mutlu olsun ama ondan önce istemem
(162 puan) tarafından
Ohooo adam huzur evinde evlenir artık :)))
tarafından
Yok kız yaşlı değiliz ikimizde :D
0 oy
(3,078 puan) tarafından

Ay bilemedim şimdi. Ben çok kıskancım kara basan gibi üstlerine çökerim valla:D

(2,865 puan) tarafından
Ruhsar 2 :D :D sjsjsjsjsj
(162 puan) tarafından
Uuu Allah yardım etsin kocana :)))
(3,078 puan) tarafından
Ahahaha napim ama benim olanı benden başkası alamaz okadar  :-D :-D :-D
0 oy
(738 puan) tarafından
Bende sordum bunu Allah korusun ikimiz birlikte ölelim öyle bişey olmasın dedi bende geç onları evlenir misin dedim asla evlenmem dedi ama bilmiyorum artık bende sakın evlenme he mezardan çıkar gelirim dedim :D ya yinede Allah korusun birlikte yaşlanmayı nasip etsin eslerimizle inşallah 
(162 puan) tarafından
Amin bizde hep deriz son nefesi beraber vermek nasip olsun diye
0 oy
(2,023 puan) tarafından
Evlenmesin isterim.ama evlenmeyen olmaz heralde :)  evleneceksede çocuğumu anneme versin isterim. ilin kadinina birakmasin nasil davranir bilmem guvenemem :)
(162 puan) tarafından
Canım evlenmek zorundalar aslında çünkü biz kadınlar herşeyi yapabiliriz ama erkekler öyle değil
(2,023 puan) tarafından
Aynen canim ama evlenmeyen evlenmiyo bizim bi akrabamızın esi öldü. Adam evlenmedi karimi cok sevdim ona ihanet edemem dedi. Hala durur öyle:)
(162 puan) tarafından
Maşallah adama helal olsun valla
(2,023 puan) tarafından
Arada cikiyo oyleleri canim :)
0 oy
(4,760 puan) tarafından
Evlenmesin tabii ki de canım hayyta Allah korusun hep diyorum Rabbim ikimizin canını birden alsın onu bırakıp gitmeyeyim onsuz da kalmayayım Rabbim bağışlasın başımızdan eksik etmesin inşallah herkesin de aminnnnnnn 
(162 puan) tarafından
Amin canım :))
(4,760 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah aminnnnn canım benim
0 oy
(277 puan) tarafından
Ben doğuma girerken bunu eşime sordum evlen dedim ama çocuğumu anneme ver üvey anne elinde büyümesin kadın her türlü yapar yalnız ama erkek bir kadına her zaman muhtaçtır :( düşüncesi bile kötü aslında
(162 puan) tarafından
Tabi ki de :(((
0 oy
tarafından

Ben evlenme diyorum:) hortlar gelir gırtlağına yapışır yanıma alırım diyorum

(162 puan) tarafından
Hayalet olup aranızda uyurum falan de :D
0 oy
tarafından
Ben vasiyet ettim kızlarım büyümeden ben ölürsem çocuklarımıza sen bakacaksın eğer evlenirsen o çocuklarıma bir zarar gelirse hakkım haram olsun dedim ") hadi evlendin de görüm 
(2,333 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️
(4,876 puan) tarafından
Ayşemm yaaa harikasın vallahi ☺️☺️
tarafından
Teşekkürler bebeğim o senin harikaligin "D ❤
(162 puan) tarafından
Kolay kolay evlenemez :)))
tarafından
Umarım ") ne ben öleyim ne de o evlensin ya ağzımız yandı bir sefer  zaten bi daha ikimizde evlenmeyiz hahahahah "D
0 oy
tarafından
Eşimin evleneceğini hıc sanmıyorum canım 
(162 puan) tarafından
Niye canım erkekler mecbur kalıp evleniyor çünkü ihtiyacı var
tarafından
Eşim 36 yaşında zor evlendi canım:)) soruyorum bazen senden başkası ile olmaz diyo
(162 puan) tarafından
Benimki de 37 yaşında aynısını söyledi evlenmem dedi ama ben evlen dedim hayat devam ediyor
0 oy
(1,347 puan) tarafından

Evlenmesin desekte erkek bu illaki evlenir :ermm:

(162 puan) tarafından
Mecbur kalıp evleniyor canım
(1,347 puan) tarafından
Alakası yok valla istemeye evlenmez
0 oy
(6,908 puan) tarafından

Evlenmesin bn istemem üvey anne flan baaane bnm yasimi tutsun :D

(162 puan) tarafından
En fazla 1 yıl yas ondan sonra vur patlasın çal oynasın hayat :)))))
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Bi keresindee dediki cocuklarimi uvey annenin eline birakmam dediydikülliyen yalan :))
(162 puan) tarafından
Evlenir diyorsun yani :)))
(1,509 puan) tarafından
Erkek neticede biz kadinlar gibi degiller kurban olsunlar bizlere
0 oy
tarafından

Hortlar gelirim vallahi :D 

(2,865 puan) tarafından
Ruhuna sağlık Ruhsarcığım ölmemiş
Elalem utansın o beni terk etmemiş
Gel şöyle otur Ruhsar yanı yanı başıma
Görsün millet hayal gerçek yan yana

Şaştık kaldık afalladık
Vay canına şimdi yandık
Akıllara zarar valla
Ruhsar gitti ruhla kaldık.  :D :D :D
(162 puan) tarafından
Korkulur senden :)))) bırakma nefes dahi almasinlar :D
tarafından
Bence de ben oluyorsam gerek yok nefes almalarina:D
(2,865 puan) tarafından
Seni gördüm şuan sjsjsjsjsjsjsj :D
tarafından
Sana yazdığım yorum nereye gitmiş ya :D sen mi yazdın derya bu ne demiştim :D
0 oy
tarafından

Ben evlenmem ama o evlenirse evlenir şuan sorsam evlenmem der ama ben isterim evlenmesini 

Cnku onun ailesinden bişi olmaz cocuum o cahillerin arasnda tek başına kalsın istemem 
Ne bikiyim hayatta tek başına kalmasin uğraşı olsun isterim çocuk için evlenebilir 
Sonuçta ben olmuş olcam 
(162 puan) tarafından
Aynı düşüncedeyim :)
0 oy
tarafından
düzenlendi

Allah vakitsiz olum vermesin kimseye genc  olumlercokzor cok uzucu:( esimin ilk esi trafik kazasinda vefat etmis iki aylik evlilerken. 

3 sene icinde de biz evlendik iste .hayat devam ediyor malesef. Ölen icin zor kalan icin zor garip bir dunyaa. 

Ben ölürsem de evlenmesini isterim hayattan kopmasin sevsin sevilsin yeniden. Ama evlenecegini sanmiyorum (ikinci bi tramvayi kaldiracak kadar guclu oldugunu sanmiyorum bide cocuk olacakya daha secici davranmak zorunda kalir heralde. Rabbim kimsenin evladini kimseye birakmasin) 

O da bana, ben senden once ölürsem evlenmeni istiyorum dedi. Yoksa sen kendini eve kapatirsin cok perisan olursun bu da beni uzer mutlu olmani isterim ama benim kadar sevme dedi :) sanirim dusundukce kiskandi :D 
Allah kimseyi sevdiginden ayirmasin cok zor
(162 puan) tarafından
Amin canım. Dediğin gibi hayat devam ediyor ve bir şekilde yürümesi lazım hayat yolunda
0 oy
tarafından

Mahsarla ruhsar gbi takilirz evlenirse :D

(162 puan) tarafından
Hahahahaha :))) en çok okuduğum yorum Ruhsar oldu :)))
0 oy
tarafından

Ben ölüp gitmişim.. geride kalanlar hayatlarını severek güzelce yaşasınlar. Tek vasiyetim çocuğumu kimseye ezdirmesin bana yeter :) 

(162 puan) tarafından
Aynen canım :))

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 914 göst.
31 Ocak 2024 Diğer kategorisinde VB. (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 130 göst.
18 Aralık 2023 Aile kategorisinde Alyadua1 (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 359 göst.
12 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Visalilal (117 puan) tarafından soruldu