0 oy
146 göst.
Aile kategorisinde (168 puan) tarafından
Kızlar bir yıl olacak bu pazar evleneli insAllah gurbete geldim eşim polis burda doğru düzgün ne bir komşum ne bir arkadaşım var üç aylık bebeğim var yeni doğum yaptım bir kez geldiler bidaha ne arayan var ne soran ne kapımı çalan apartmandan güzel güzel yemekler kokuyor dolmalar felan bir tabakta su kadına götüreyim ailesi kimsesi yok bebekle yapamaz belki kokmuştur demiyorlar öyle aglayasik geldi ki . Bazen birileri aracı oluyor komşu yada ortak arkadaş şeklinde birileri ile arkadaş oluyorum o an o kadar iyiler ki içimden diyorum aha kafama göre birini buldum birbirmize guvenirsek tanirsak gider geliriz felan ayrılıyoruz güle oynaya üç dört kere çağırıyorum vs hep yorgunlar ama bakıyorum durumlarına geziyorlar tozuyorlar sanki o arkadaşlığı o sohbeti hiç yapmamisiz gibi buz gibiler benim arkadaş çevrem çok üniversiteden felan ama gurbette yok ve kendimi öyle kötü hissettim ki Bende isterdim güzel kalpli iyi hayırlı doğru dürüst bir arkadaşım olsun herkes kendine bir çevre bir ortam yapmış ta beni aralarına almıyorlar eskiden takacak biri değildim böyle şeyleri ama gurbet bu hale getirebiliyormus insanı İstanbul diye anlattıkları şehrin insanları komşuları böyleymiş illaki iyileri vardır belki ama bana boylesiller denk gelmiş ailemi özledim o apayrı zaten Allah'ıma çok şükür evlat verdi bize o olmasa belki daha da üzülürdüm ne yapayım umarım birgun kalbime göre hayırlı doğru düzgün bir arkadaşım olur çay koydum gel diyecek(yada çay koyuyorum gel diyeceğim )evime yakın

7 Cevaplar

+1 oy
(11,076 puan) tarafından
Bebeğin biraz büyüsün parkta falan arkadaş edinirsin illa ki. Gurbet yalnızlık çok zor evet malesef.. Rabbim iyilerle karşılaştırsın seni
(168 puan) tarafından
İnsAllah canım benim
-Reklam-
+1 oy
(119,343 puan) tarafından
su uyguladaki gurbetin en dibi olan benim ☺️memleket nere sizin
(168 puan) tarafından
Kahramanmaraş canım benim
(119,343 puan) tarafından
kendini her yanliz hissettiginde aklima şu ayeti getir "Allah kuluna yetmezmi" bende gurbetteyim kimsem yok komsu yok olsun Allah var o bize yeter
(168 puan) tarafından
Ne güzel çok doğru
0 oy
(13,031 puan) tarafından

Benim eşim asker bizde dışarılardayız hiç üzülmüyorum öyle ark vs yok diye eşim de sevmiyor pek gidip gelmeyi çünkü Bursa’ya kendi şehrimize  gittiğimiz de arkadaşlarımızla ailemizle dolu dolu vakit geçiyoruz :)

(168 puan) tarafından
Anlıyorum ☺️
0 oy
tarafından
Ay nerdesın hangi illl Derkennn istanbul oldugunu okudum bende kırklarelındeyım poliseşiyim valla aynı yerde olsak goruselım derdım
(168 puan) tarafından
Keskeeee
0 oy
(1,420 puan) tarafından
Benimde kimsem yok 8 senedir uzaktayim bende ne komsu ne arkdas hic kimse yok 3 ev degistim 1 komsum bile olmadi bende istanbuldayim neresindesin sen
(168 puan) tarafından
Sefaköy benimde canım sen nerdesin
(1,420 puan) tarafından
Uzağız ben  umraniye
0 oy
(553 puan) tarafından
Bende gurbetteyim hiç arkadaşım kimsem yok hep yalnızım ama halimden çok memnunum hiç kimse de olmasın yani ne gerek var bende bebeğimle vakit geçiriyorum boş kaldığımda ya film izlerim ya internetten eğitim almaya çalışıyorum kimseye ihtiyacım yok 
(168 puan) tarafından
Anlıyorum
0 oy
(553 puan) tarafından
Bende gurbetteyim hiç arkadaşım kimsem yok hep yalnızım ama halimden çok memnunum hiç kimse de olmasın yani ne gerek var bende bebeğimle vakit geçiriyorum boş kaldığımda ya film izlerim ya internetten eğitim almaya çalışıyorum kimseye ihtiyacım yok

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 638 göst.
13 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Acemianne (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 132 göst.
0 oy
13 cevap 246 göst.
4 Ekim 2022 Aile kategorisinde Fatmaa (1,758 puan) tarafından soruldu

380,194 soru

11,382,098 cevap

34,879 kullanıcı