0 oy
348 göst.
Diğer kategorisinde (1,364 puan) tarafından
Kızlar söyle bı algı varya özelde ki Doktorlar hemen sezeryan yapıyor insanı ona zorluyor geçen gün de yine devlette normal yapan bir arkadaş söyledi dedim sen bı kere bile gitmemissin resmen iftira ediyorsun ayı zanda bulunuyorsun haksız mıyım kizlar

27 Cevaplar

+1 oy
(5,184 puan) tarafından
İki türlüsü de vardır diye düşünüyorum . Ben özelde normal doğum yaptım devletteki sezaryan demisti. Değişiyor bence .
-Reklam-
0 oy
(2,478 puan) tarafından
Çoğu sezeryan yapıyor 
0 oy
(1,499 puan) tarafından

Yok valla benim Dr um resmen beni ikna etmek için bir saat uğraştı normal doğum yapayım diye :D. Bende hem tüp bebek hemde boynunda kordon var diye korktum ama sonunda Dr umla oğlumun istediği oldu normal doğum yaptım benim Dr un mutluluğu görmeniz lazımdı :D:D

(1,364 puan) tarafından
Takmış kafayı sezeryan yapılıyor halbuki benim ablam bir gün boyunca özelde sancı çekti normal yaptı
(1,499 puan) tarafından
Yok hayatım hepsi bir değil her Dr aynı şeyi bile söylemiyo insana malesef öyle bir önyargı da var
0 oy
(627 puan) tarafından
Alakası yok benim Dr da normal doğum taraftarıydı çok şükür öyle de oldu 
0 oy
(444 puan) tarafından
Özel kimi.sezeryan yapacağını iyi biliyor bence ben ölümden döndüm devlete dayanamayıp özele muayene oldum.ozel bu kadın. Normal doğum yapamaz catmasi var demişti geri.devlete gitik.ona rağmen ısrarla normal olsun diye uğraştılar en son bebeğin nabzi yavaşladı acil sezeryanla doğum yaptım.

Kız kardeşim hep.ozelde doğum yapar.hic ila sezeryan zorunluluğu yok son dakaya kadar bekliyolar normal doğum için herşey yolundaysa 
0 oy
(3,431 puan) tarafından
Benim doktorum kararı bana bırakmıştı ama bende normal dogum yapicak cesaret yoktu birde bebegim dusme tehlikesi erken dogum riski falan vardi surekli dinlenmek zorundaydim araya da bayram giricekti sezeryan oldum gectim ben ama kendim istedim 
0 oy
(3,427 puan) tarafından
Özelde doğum yaptım hatta Dr a ben sezeryan istiyorum dedim her kontrolde beni normale ikna etmeye çalıştı
0 oy
(538 puan) tarafından
Alakası yok bence canım . Devlette kontrole gidiyordum ilçede . Merkezde doğum olacaktı.  Dr özellikle dedim normal istiyorum engel falan var mı . Her kontrolde " sezeryan istersen ona göre yazı veririm eline " dedi.  

Devlette doğum yaptım . Ozeldeki Dr da normal olur diyordu.  Aksi durumda sezeryan olcakti . Maddi yönünü düşünerek devlette oldum.  
0 oy
tarafından
Ben sezeryan doğum için acill gittim kendi isteğimle ona rağmen bekle belki acilman olur dediler ben kabul etmedim sezeryan için zorladım özelde 
0 oy
(5,715 puan) tarafından
Ben özelde ve sezaryen doğum yaptım. 41+6 haftalık tım devletteki doktora kalsa beni bir hafta daha bekletip, sonra suni sancı deneyip en son sezaryene almak ve hastanede yeterli imkan olmadığı için başka hastaneye gitmemi söyledi. Bende özelde gittim muayene oldum, çatın dar ve bebek yukarıda dedi. Suni sancı versek bile seni yıpratmaktan başka bir şey geçmez elimize ve rahmini zorlayıp patlatabilir ilk doğum için dedi. Bende hemen sezaryene alındım

Bana her iki imkanı da sundu tercih bana kaldı. Devlet hastanesinde ki doktorlar ( lafım hepsine değil) baştan salıyor maalesef normal doğum olunca da en az sezaryen kadar dikiş atıyorlar 
(1,364 puan) tarafından
Ayy resmen aynısını yaşadım nerdeyse işte özelin bu sözlerinin bahane olduğunu söylüyorlar
(5,715 puan) tarafından
Gitmesinler o zaman özelde bayılmıyor böyle cahillere
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Ben sadece ilk çocukta son iki ay düzenli gittim özele. Doktorum son dkya kadar normal doğum için uğraştı. Hep de normal doğumu destekleyici konuşurdu. Bazı özellerde öyle hemen sezeryan kafasında olanlar da vardır tabi duyuyoruz çok
0 oy
(12,721 puan) tarafından
Hepsi ayni değil canım. Arkadaşının da haklilık payı var

32 haftaya kadar özele gittim kizımda, doktorumdan çok memnundum ama hiç bir engel olmamasına rağmen sürekli sezaryene teşvik ettı. Ben normal doğum istiyordum sirf bu yüzden devlete geçtım. İlk devletteki Dr da beğenmedim başkasına gittim memnun kaldım onla devam ettim zaten 37 de suyu azaldı diye alındım doğuma normal doğum yaptım 
0 oy
(119,461 puan) tarafından
iyide sezeryan normal dogumdan daha zor degilmi 
(1,364 puan) tarafından
Yok canım işte doktorların kolayına geliyormuş bizi resmen kucumsuyorlar
0 oy
(5,534 puan) tarafından
Çevremde kim özele gittiyse hep sezaryen oldu canım o yüzden bende %90 özeldeki doktorla öyle düşünüyorum tabi ki istisnalar vardır devlette sezaryen zorunlu olmadığı durumlar hariç yasak 
0 oy
(3,572 puan) tarafından
Doktora gore degisir ya benim ozeldeki doktorum 40+6 ya kadar bekletti catim hafif dar oldugu halde hem de son ana kadar direndik benle psikolojik destek oldu normal dogum icin olmayjnca olmuyo tabi o ayri ama ozel devlet fark etmiyo doktorla ilgili bir durum
0 oy
(732 puan) tarafından
Benim doktorum da normal için ikna etmek istedi ama benim panik atagim ve erken doğum  sebebi ile  sezeryana dönüş yaptık ama anlayamadığım SEZERYAN YAPAN ANNE DEĞİLMİ MİLLET UZAYA, MARSA GİDİYOR BİZ DAHA NORMAL DOGUM SZERYAN DOĞUMDA KALMIŞIZ GERİDEYİZ CAHİLİZ 
(1,364 puan) tarafından
Maalesef canım
0 oy
(13,278 puan) tarafından
Özelde doğurdum üstelik 9 ay beraber geçirmedik hep devlete gittim doğumda özele gittim doktorum normal doğuma teşvik etti beni çokta yardımcı oldu nefes aldık verdik sanki beraber doğurduk hatta ben sancı anında ben sezaryan olurdum ne gerek var ki normal doğuma dedim hocam biraz daha dayan durduk yere 1500 TL paranı fazladan almayayım dedi :) Allah ondan bin kez razı olsun 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Vallahi bilemiyorum ki hepsi için diyemem ama geneli öyle sanırım ammmma.bnm doktorum kesiye bile karşı bir doktordu değil sezeryan yapmak 
0 oy
(13,099 puan) tarafından
Eltim beni sezeryana alın dayanamıyorum dediği halde dr sezeryan yapmadı 

Benim 2 doğum dr da normal doğumdan yanaydı sağlık sıkımtısı olmadığı sürece 
0 oy
(610 puan) tarafından
Geneli öyle değil. Özelde yaptım ben nro al doğumdu  

Yengem de nronal doğum olacaktı ama samciya dayanamadigi için sezeryana girmek istedi doktoru ısrarla normal doğum olmasını istedi ama yengem annesi falan istemedi doktoru mecbur kağıdı imzalatip sezeryana aldı. 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 267 göst.
25 Şubat 2022 Diğer kategorisinde azra01 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
+1 oy
8 cevap 200 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Cigdem_fetihim (485 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 443 göst.
27 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde yaprak dokumu (2,904 puan) tarafından soruldu

381,041 soru

11,407,571 cevap

34,943 kullanıcı

...