0 oy
295 göst.
Diğer kategorisinde (113 puan) tarafından
Sorum yukarda

22 Cevaplar

+1 oy
(1,535 puan) tarafından
Aykut Kutay sinir oluyorum bu tür isimlere itici geliyor koymam yani bir sürü güzel isim var mesela Ömer bundan bin kat daha güzel 
-Reklam-
+1 oy
(4,106 puan) tarafından
Tabiki koyarım has Türkçe çok güzel bir isim :)
0 oy
tarafından
Halamın torununun adı Uhud Kutay
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Ben koymazdım tercih meselesi tabi
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Büyük konuşmayayim da torunuma koyacak olsalar olay çıkarırım gibi :D
tarafından
Çıkarırsanız oglunuzla geliliniz ayrılma noktasına gelir ben isim buldum herkes bir yerden atladi sonuç
Olarak eşimle küstüm o diyor anamın adı ben diyorum istediğim isim
(2,726 puan) tarafından
Kuzum fikirleri sormuşsun bende yorumumu katarak söyledim. Herkes olay cikardiysa bence sende milletin bir bildiği var diyip koymasan daha iyi olur. Bende 36. Haftadayim eşime annesinin ismini koymayacagimi söyledim. ikimzin ortak bir isim begenmesini soyledim bu şekilde orta yolu bulduk. Bı de bu isim erkek ismi gibi kız çocuğuna hiç olmaz zaten.
tarafından
Canım ben post sahibi değilim sende haklısın kusura bakma isim yuzunden eşimle çok kötü tartistim
(9,505 puan) tarafından
Kız kendin koymazsan koyma torunun seni alakadar etmez ki anası var babası var isterlerse koyarlar böyle kaynanalar düşman başına:d
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Asla koymam oneya 
0 oy
(1,632 puan) tarafından
Kutay giray bunlar bana tuhaf geliyor gerçi daha bir sürü tuhaf gelen isim var :)
tarafından
Ayaz poyraz bora Polat  bunlar
(7,625 puan) tarafından
Ayaz poyraz kardeşler var bizde akrabamin yani
tarafından
Bnm hıc hosuma gitmiyot
0 oy
(1,579 puan) tarafından
Yorumlarda kimse koymam demiş Anlamını bilmiyorum ismin ama benim hoşuma gidiyor. Ben olsam koyardım 
(113 puan) tarafından
Aynen hem değişik sık duyulmamış
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Kuzenim koydu Kutay Göktürk bizde alıştık ilk zaman kutsanmış gibi nebicim isim demiştik:))
0 oy
(2,738 puan) tarafından
Bence güzel isim. Özellikle son dönemde popüler olan, Bartu, Miran, Baturalp vb isimlerden sonra çok hoş geldi. 
(113 puan) tarafından
Teşekkürler cnm
0 oy
(2,467 puan) tarafından
Hamileyken sorsan hormonlarımla kararım başka olabilirdi şimdi ise asla :) 
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Öz Türkçe bir isim zaten. Ramazan ayı için kullanılan bir tabir diye biliyorum berkcan dan mertcan dan iyidir. 
0 oy
(8,834 puan) tarafından
İş arkadaşımın yeğeninin adı. Değişik güzel gibi aslında. Anlamı ne acaba 
(113 puan) tarafından
derecesi ve mertebesi yüksek olan, saygıdeğer ve müstesnadır anlami bu canm
(8,834 puan) tarafından
Güzelmiş bence hoş..koyulabilir
0 oy
(109 puan) tarafından
Kulağa çok sert geliyor tınısı. Bana oğlum için önermişlerdi ama beğenmiyorum açıkçası. 

Oğluna yine de başka bir öz Türkçe ad koydum. Uras, talih demek. Talihi bol olsun istedik. 
0 oy
(7,625 puan) tarafından
Hayır koymazdimmm
0 oy
tarafından
Çok guzle çok beğeniyorum hatta geçen burda birinede önerdiğim erkek isimlerden biridir 
0 oy
tarafından
Koymazdim acikcasi canım sevmiyorum öyle isimleri 
0 oy
(187 puan) tarafından
Bu ismi çok beğeniyorum canım, ailede iki kişide var yoksa bende doğacak oğluma koymak istedim.. Hatta bugün eşimle bu ismi konuştuk, Alp Kutay olabilir diye.. Anlamında güzel, öztürkçe bir isim o açıdan da güzel.. 
0 oy
(390 puan) tarafından
Oğlumun ismi kutay
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Koyarim tabi. Oglum olsaydi koyacaktim da zaten kizim oluyo adini bilge koycaz nasipse.

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 440 göst.
27 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Prensesiminannesi (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 714 göst.
0 oy
41 cevap 455 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Elif34 (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
91 cevap 893 göst.

378,454 soru

11,328,194 cevap

34,784 kullanıcı

...