0 oy
477 göst.
Diğer kategorisinde (328 puan) tarafından

Kızlar eşim ve benim renkli degil. Babamin gözü yeşil ama. Acaba bebegimin goz renginin yeşil olma ihtimali varmi? Benim genlerimden geçe bilirmi bende olmamasina ragmen. Amcalarım halalarım hepsi yeşil gözlü ama çocuklarina geçmemiş nedense:D hala cocuklarin goz rengi babalarina amca cocuklarininki annelerine çekmiş hep yeşil bir türlü tutmamış. Tabiiki saglıklı olmasi en önemlisi farketmez ama kızımında göz renginin öyle olmasini çok isterdim 

41 Cevaplar

0 oy
(1,176 puan) tarafından

Bnm de gorumcemin  gözleri mavi 4 tane çocuğu  var hiç biri mavi gözlü değil.  :D ihtimal yok bnce ama rabbim isterse olur tabiki de. 

(328 puan) tarafından
Neden tutmuyor acaba:Ddd belki o zaman abimin cocuklarinda tutar
(1,176 puan) tarafından
İnşallah. Mavi gözlü bebekler daha bir tatlı oluyorlar.  Bende istemiştim  eşimde kızmıştı saçmalama dye :)
(313 puan) tarafından
Mavi göz sağlıksız gozmus öyle biliyorum öyle düşünüp tesselli olun benimde göz rengim ela eşimin yeşil buyuk kızım ela ama küçük kızım kahvrengi düşünün artık eşimin tarafı hepsi mavi gözlü benim tarafta çoğu yeşil gözlü bir annemin kahve benim kız gitmiş ondan almış galiba göz rengini.:))ne eşime benziyor ne bana gözleri
(2,448 puan) tarafından
Çünkü siyah veya kahverengi olma olasılığı daha yüksek renkli göze göre
(313 puan) tarafından
Aynen bizim iki tarafta renkli göz içimizde bir annem işte benim kız onu yakalamis
-Reklam-
0 oy
(119,224 puan) tarafından
benimki maviyken cocuklarinki olmadi kaldiki esin veya sen renkli degilmissin ☺️
(328 puan) tarafından
Evet genlerimden gecer belki dedim)) ama bi bayan yazdı burda anne babasininki kahverengi ama kendi ve abisi renkli gözlü anne tarafı renkliymis ordan geçmiş
(1,132 puan) tarafından
Sarisin 1.75 mavi göz yaktın beni sevoooooo
72 be selvi boylum ☺️
(1,132 puan) tarafından
Ayakkabi ile 75 de sen ona seviyooorum seni :**
☺️bende seni seviyom selvi boylum
0 oy
(968 puan) tarafından
Kendimden örnek verim annemde babamda kahverengi gözlü ben mavi abim yeşil gözlü annemin tarafı renkli gözlü hep oradan gecmi anneannemden annemin dayisindan felan
(328 puan) tarafından
O zaman ihtimal var:)
(968 puan) tarafından
Tabiki 2 çocuğum var eşim kahverengi gözlü ben mavi kızım kahverengi gözlü oğlum mavi herşey olabilir:)
0 oy
(1,540 puan) tarafından

Büyüyünce lens takarsa olur:D

(328 puan) tarafından
Renkli göz sevmeme ragmen 1 defa bile takmadım kendim korkuyorum lensden:Dd
(1,540 puan) tarafından
Bende bir kere taktım gözleri düşecek sandım çok acımıştı
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Baba tarafımın hepsinin gözleri renkli babamın kopyası olmama rağmen ben gözlerimi annemden almışım benim de hayalimdi ama oğlumda tutmadı o kendi babasına benzedi :)
0 oy
(15,136 puan) tarafından
Demek ki onların crkinik gen olarak kalmış. Eşinde de cekinik yesil varsa belki olur. Ama kahverengi baskın gendir normalde 
0 oy
(4,624 puan) tarafından
Kayınbaba eşimin gözleri yeşil ilk dogdugunda ela gibiydi şimdi siyah umudunu kaybetme.d
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Tabiki öyle bir ihtimal var. Yüzde18.75 oranında :D
0 oy
(3,069 puan) tarafından
Eşimin ela benim kahve kaynanam yeşil kiziminki kahve oldu :D olabilir ama ihtimal baya düşük genelde kahverengi daha baskın oluyor. Dayimin gözü çakır mavisi 6 çocuğu var hepsinin gözü kapkara :D
0 oy
tarafından
Eşimin gözleri yeşil gebelik boyunca gözünün içine bakiyodum çekmedi ona maalesef 
0 oy
tarafından
Valla olabilir kuzum benim kahve esiminde kahve ama bebegimizin ela gibi bisey annemgilde kiz kardesimde var rengi göz mesela 
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Canım benim anne tarafım full yeşil gözlü baba tatafımda full mavi gözlü şuan gözlerim saatlik bile değişir bazen mavi bazen yeşil hatta biri daha mavi iken biri daha yeşil bile olur 

Eşimde kahverengi gözlü oğlum ela oldu  

Yani kesin bişey yok ki oğlunun gözlerini gören herkes renkli derdi ela çıktı gözler akşamları yeşilimsi oluyor gözleri bide ıgüneşte klasik ela gözler işte 
0 oy
(1,117 puan) tarafından
Olabilir canım ihtimal var 

Kaynanam mavi eşim yeşil kayınbabam ela ama 2 kızım var ikisi de bana çekti kahverengi
0 oy
(4,141 puan) tarafından

Sans nasip kismet:))) ben kendim renkli gozluyum annem  tyzeler dayilar annasne dede  renkli gozlu babam koyu renk babamin babasi yani dedem renkli. Bende gecmis gen annemden. Ve babamin babasi olan dedem baba taraftan alinan gen. Kardesim koyu renk

Beni. Ccklarda da esim koyu renk esimin 7 ceddiinde hic renkli goz yok. O yizden benim iki ccga da tutmadi malesef. Kuzenimin kendide esi de koyu. Ama tyzem renkli gozlu bide damadin babasi renkli gozlu. Uc cck var sadece biri renkli bi babasinin babasindan bide ananeden almis geni. 

Ay gene uzun bir aciklama yazdim.sadece kari koca olarak degil aile buyukleri soy agacindan gelen genlerde etkiliyor. Benim esime diyorum ne bicim sulalesiniz bi tane bile renkli goz yok yaktiniz ccklarimin basini genlerimi aktaramadim sizin yuzunuzden:)(0

image

(328 puan) tarafından
Eşimin anneannesi renkli teyzesi renkli gözlü benimde babam o zaman biraz ihtimal var gibi ya bizde:) sizinde goz renginiz cok güzel eşiniz tarafdada olsaydı tutardi herhalde:) koyu renk daha baskın oluyor diye koyu renk olma ihtimali yüksek oluyor
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Hangi gen baskınsa o olur canm
0 oy
(5,837 puan) tarafından

Annemin gözü yeşil, babamın kahve. 3 kardeşiz hepimiz kahve. 5 torun var hepsi kahve:)) eşinin ailesinde de renkli göz geni varsa olma ihtimali var tabi

Kromozomlarda çift en bulunur. Her özelliğimiz için. En basitinden kadın xx erkek xy. 
Kahverengi göz rengine sahip gen, renkli göz rengine sahip gene baskın. Yani bir kahve bir renkli göz geni eşleşirse kahverengi göz oluşur. İki tane renkli denk delirse renkli olur ancak. 
Senin baban yeşil gözlü olduğu ve sen kahverengi gözlü olduğun için senin kromozomunda 1 yeşil 1 kahverengi gen var ve kahve baskın. Eşinin de kromozomu bu şekildeyse çocuğunun renkli gözlü olma ihtimali 1/4 oluyor

0 oy
(797 puan) tarafından
Eşimin benim görümcemin onun çocukları vs herkes kahverengi gözlü bizim sülalede de öyle tek renkli gözlü insan var o da kayınvalidemin babası yani eşimin dedesi onun dışında ne dayılar da ne torunlar da renkli göz yok ama benim kızım renkli gözlü biz ordan gelen gene bağlıyoruz çünkü bizim sülalede eskilerden falan da hiç yok 
0 oy
(659 puan) tarafından
Benimde esimindr gozlerımız ela ve benımkı baya sarımsı bı ton benim babamın gozlerı de bıldıgın bu yapraklarda olan yesılden abim ve ablamın da masmavı :D ama oglum kocaman iri iri simsiyah gozlerı olan bı cocuk :) 
0 oy
(446 puan) tarafından
Nenemin gözü mavi halamın oğlu birtanesi mavi diğer halamın hem kızı hem oğlu mavi ama benim kardeşlerimin hiç tutmadi kardeşim halamın kızıyla evli ne kardeşimin nede halamın kızınin gözleri renkli değil 3 çocukları oldu biri hariç ikisi deniz mavisi gözleri kız kardeşim in oğlunun da mavi bir benim çocuklarda tutmadi hamileyim bende sarışın mavi gözlü olsun iaterdim 
0 oy
(625 puan) tarafından

Tabii ki var ihtimal. Tecrübeyle konuşuyorum:)

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 1,198 göst.
5 Mart 2021 Aile kategorisinde Aleynaagizemm (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 208 göst.
0 oy
10 cevap 110 göst.
0 oy
8 cevap 143 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Citipiti (2,375 puan) tarafından soruldu

378,953 soru

11,343,107 cevap

34,809 kullanıcı

...