0 oy
1,203 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından

Kızlar bir makaleye denk geldim bugün renkli göz -kahverengi göz ile ilgili. Doğacak çocuğunuzun baskın genleri falan diye. Kahverengi gözlü anne babadan bile renkli gözlü çocuk doğabiliyormuş genlerde varsa.mesele bende kahverengi eşimde ama ben boşnağım sülalemde hep renkli gözlü bi ben böyleyim.. Cidden böyle olan var mı? 

Not: linçlemeyin. Sağlıklı olması tek temennim. Sadece merak ettiğim soruyu paylaşmak istedim. Görenler benimle paylaşırsa sevinirim.

37 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Olabilir de olmayabilir de 
(2 puan) tarafından
Bende bunu merak ediyorum :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yüzde elli yüzde elli ihtimal yani komşum ve kocası esmer çocuklar beyaz renkli gözlü 
(2 puan) tarafından
Şans işi sanırım biraz :)
(48,704 puan) tarafından
hastanede karismis olmasin ☺️
tarafından
Yok kız tip olarak babasının kopyası çocuklar ama ten rengi falan benzemiyor :)
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Aynen çok doğru benim Bi arkadaşım vardı annesi babası sakaryalı kız siyahiydi :) gözde de aynı şekilde sülaleden Bi yerden geliyor
(2 puan) tarafından
Benim tarafta renkli göz çoğu ben kahverengi eşim kahverengi bakalım nolcak :))
(2,393 puan) tarafından
İnşallah maviş olur :D
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Yengem tam esmer koyu kahve gözleri. Abim açık tenli açık kahve gözleri. Ama yeğenim sarışın yeşil gözlü. Yengemin annesi ela gözlü teyzesi mavi gözlğ halası renkli gözlü. Artık hangisinden aldıysa :))) yengemin annesi renkli olmasına rağmen hiçbir çocuğu renkli gözlü olmadı hepsi esmer :))
(2 puan) tarafından
Demekki sadece anne baba değilmiş gen olarak renkli gözlü bebişler çok tatlı oluyor :))
(3,136 puan) tarafından
Evet canım anne ve babadan tek almıyorlar. Brnde çok severim renkli gözlü bebişleri kaynanam sarışın ilk kızım ona benzemedi bakalım ikincisi bebzeyecek mi :)
0 oy
tarafından
Evet renkli gözlü olma ihtimali var
(2 puan) tarafından
Benim taraf renkli gözlü hep bakalım ne çıkıcak bahtımızaa :)
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Esimle ben kahverengi gozluyuz kayinvalidem kayinpederim renkli. Kayinvalidemin baba anne tarafi full mavi gozlu. Oğlum mavi gozlu
(2 puan) tarafından
Eşinizin genleri baskın çıkmış o zaman :)
(10,047 puan) tarafından
Aslinda benim anneannem babaannem ablam ve kizkardesim yesil gozlu. Genelde 2.derecelerden aliniyomus ablamla kardesim almis yani. Eltimin 2 oglu var. Eltimin tarafinda hic renkli gozlu yok onun ikiside kahve oldu. Ben çok dua ettim babaannesine benzesin diye benzedi oglum maviş oldu :D
0 oy
(571 puan) tarafından
Benim dedem ve onun kiz kardesleri renkli gozlu hep sadece. Babam amcam ve halam kahverengi. Ve torunlar olarak bizimde gözümüz kahverengi. Esiminde kahverengi gozlu siyah sacli. Ama kizim sarışın mavi gozlu oglumda hafif sarışın ela gozlu :D 
(2 puan) tarafından
Ooooo baya bi şaşırtıcı buda benimde ihtimal baya var o zaman benim tarafta geneli renkli gözlü halam falan
(571 puan) tarafından
Yaa iste genlerle alakali bide cekinik gen falan filan oluyo onlarla alakali. Insallah olur senin bebisinde  :D
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Canım hemen anlatayım kahverengi gözlü birinin genleri ya KK böyle ya da Kk böyledir renkli gözlü birinin ise sadece kk bu şekildedir yani cekiniktir eğer anne ve baba kahverengi gözlü ise çocuklarının renkli gözlü olması için annenin ve babanın genlerinin birinin baskın birinin çekinik olması gerekli yani Kk bu şekilde canım o da yüzde 25 ihtimal yani renkli göz ihtimali
(2 puan) tarafından
Ya tutarsa o zaman
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Sorun hakkında fikrim yok ama şu LİNÇLEMEYIN sözune ayar oluyorum kime ne ya linç kelim3sinden gına geldi burası sayesinde :) isteyen istediğni sorar yazar konuşur..

Uygunsuz postlar haricinde..
(2 puan) tarafından
Bende katılıyorum ama bazıları manasız duyar kasmaya çalışıyor.. bende buna sinirlediğim için uyarı koydum. Beğenmeyen yazmasın diyoruz da dinleyen yok :)
(9,238 puan) tarafından
Boşver ya uyarıya bile gerek yok kotu bişey sormamışsn ki :)
0 oy
(115 puan) tarafından
Okurda olmayabilirde ben mavi gozluyum eşim ela oğlumuz mavi gözlü oldu:)
(2 puan) tarafından
Sizin gözler renkli ama olma ihtimali zaten yüksek :)
0 oy
tarafından
Babaannem mavi gözlu ama hiç  renkli gözlü olmadı cocuklar
(2 puan) tarafından
Baskın olan dedenin geni o zaman :)
tarafından
Evet canm
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Tabi ki dogru. Çekinik olarak renkli göz geni taşıyorsanız bebeginizde çıkması muhtemel. Benim çok var öyle anne baba kahve bebeği maviş olan tanıdığım. Benim eşim yeşil gözlü ben kahve rengi gozluyum kızım yeşil gözlü olur belki dedik ama olmadi bana çekmiş :D

(2 puan) tarafından
Kahverengi daha baskın çıkmış sizde o zaman nasipse diğer çocuğunuzda olur belki
(3,552 puan) tarafından
Valla hiç önemli değil benim için. Benim babam turuncu saçlı benim çocuklarımın turuncu saçlı olma ihtimali de var :D
0 oy
tarafından
arkadaşımın eşide kendiside kumral ve koyu kahve gözlüler, ailede sadece arkadaşımın anneannesi mavi gözlü, şimdi çocuklarını bi gör bunlar bunlardan mı doğmuş dersin çocukların ikiisde rus bebesi gibi çok açık saarı saç ve masmavi gözler  genler taşımız, genlerde varsa olur 
(2 puan) tarafından
Bende çok şaşırıyorum valla duyunca inşallah benimkide öyle olur benim taraf boşnak renkli göz çok bizdede bi babam kahverengiydi bende öyle olmuşum annemde ela dedem yeşil bakalım belki tutar
tarafından
Bence olma ihtimali var :) olunca şaşırmazsiniz hiç değilse, sağlıkla al kucağına..
0 oy
(2,911 puan) tarafından
Bilemiycem yani bizimde mesela hem eşimin annesi hem benim annem renkli gözlü lakin bizim ikimizinde kahve belki bizimki renkli olur 
(2 puan) tarafından
Sizin ihtimal bizimkinden daha yüksek
0 oy
(352 puan) tarafından
Ben esmerim eşim esmer bebeğim beyaz renkli gözlü gelsin diye sürekli yusuf suresi okuyorum hahaha :) var bi ümidimiz
(2 puan) tarafından
Ahahahhaha aynen bende öyleyim ya. Önce sağlık tani ama kim istemez ki bunu
(352 puan) tarafından
Bakalım artık sağlıklı olsuna ama böyle sevimli olsa ne güzel olurdu yav
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Annem ve babam kahve rengi gözlü ama ablam ela gözlü. Diğer kardeşler hepimiz kahve ablamla dedemin göz rengi aynı. Ailede varsa bı şekilde birinde olabiliyor.
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Benim bi akrabamın oğlu mavi gözlü anne esmer baba kumral anane mavi gözlü ona çekti olabilir yani
0 oy
(207 puan) tarafından
Canım ben yeşil gözlüyüm annem yeşil gözlüydü allah rahmet eylesin dedem renkli gözlüydü dayılarım renkli gözlü kardeşlerim renkli gözlü abim renkli gözlü eşim kahverengi ama oğlum kapkara esmer gözlerinde kahve bende beyaz tenliyim eşimde buğday tenli kime çekmiş bilmiyorum
0 oy
(413 puan) tarafından
Anne tarafımda ailem hep sarışın renkli gözlü. Ama abimle ben değiliz :) yine de çocuğumun renkli göz olma ihtimali varmış. Hayırlısı olsun. :) bizde baskın gen çekil göz... Abimde  çocuklarında kızkardeşimde bende ve oğlumda çok bariz Kafkas çekikliği var :) 
0 oy
(658 puan) tarafından
Canım ben annem kardeslerim babam kahveyiz. Eşim ela renkli. Ananem teyzelerim yeşilimsi mavimsi. Bizim kızda ela oldu genelde yesil gözüküyor babasına çekmiş 

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 482 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Hilay (332 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 112 göst.
0 oy
8 cevap 147 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Citipiti (2,526 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 253 göst.
15 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...