0 oy
415 göst.
Diğer kategorisinde (207 puan) tarafından
Şimdi öncelikle ben yurt dışına gelin geldim. benim düğün biraz karışık oldu ,düğün masrafları falan hep kayınpederim ve babam yarı yarıya hallettiler .uzun mesele neyse. babam bana iki bilezik vereceğini söyledi, kayınpederim de bana bilezik takmıştı kaç tane. sonra ben aniden yurt dışına geldim, yani vizem çabuk çıktı ve bileziklerim yolda sıkıntı çıkarır diye ben orada bıraktım .sonra bir çok akrabam gitti ama kayınpederim falan bileziklerimi göndermedi .kaynanama söyleyince, dedi "senin baban da sana iki tane verecekti o ne oldu "dedim siz de göndermediniz o da göndermedi ben babama bilezik gönder mi? diyeceğim .dedim .yani onlar da galiba babamı bekliyor. yani babam göndermezse onlar da göndermeyecek gibi .ama bir ara konuştuğumuzda kaynanam senin bileziklerin duruyor dedi .babam da diyor "sen buraya gel ben sana vereceğim göndermeye gerek yok ben kendim sana vereceğim" diyor. ama ben de şöyle düşünüyorum zaten düğünde hiç hakkı olmadığı halde babam düğün masraflarını ortak oldu ve bana bir tane bilezik verse yeter diye düşünüyorum sizce ne yapayım. yani Bir tane tek mi isteyeyim yoksa yani babam iki tane vereceğini söylüyor ama düğün masrafları falan babam bayağı yardımcı oldu kayınpederime üstüne iki tane bilezik vermesini gereksiz buluyorum o da günah evini yapıyor elinde de pek yok sizce ne yapmalıyım kaynanama ne demeliyim ikide bir söylüyor yani

11 Cevaplar

+5 oy
(4,668 puan) tarafından
Babandan göstermelik iki tane al. Sonra kaynananın gözüne soka soka ondaki bileziği de al. Sonra babana bir bileziği geri ver.
(765 puan) tarafından
Katiliyorum
(1,106 puan) tarafından
En mantıklısı
-Reklam-
0 oy
(183 puan) tarafından
Kayinvalidenin yaptigi ayip takacaksa taksim yani babana ne karisiyor benim ailem dugunde bana hic bisi takmadi ve almadinbutun esyami ben kendim aldim 
0 oy
(207 puan) tarafından
.................
0 oy
(675 puan) tarafından
Kaynana kayinbaba bilezik taksin diye babamı zor duruma sokmazdım herkes ettiğinden utansın diyeceğim ama utanacak olan böyle yapmazdı 
0 oy
(207 puan) tarafından
İnsanoğlu şaşmamak lazım 
0 oy
(91 puan) tarafından
Beni yanlis anlama da seninki de yuzsuzluk ben olsam istemezdim zaten yurt dışında sin TL'nin orda bir kıymeti yok madem durumları yok neden istiyorsun çok ayıp bir bilezik için değmez emin ol eşin orda sana ne bilezikler alır ama sen iki bileziği istedin diye hayatın boyunca kötü gelin klursun 
0 oy
(119,521 puan) tarafından
hangi ulkedesin oyle kolay is degil tanidikdan altin gonderme havaalaninda yajalanirsa aliverirler elinden bide ceza yer birak kalsin turkiyede
(207 puan) tarafından
Fransadayım  cnm . herkes öyle diyor tehlikeli imiş.ama kuyumcudan bir kart alınıyormuş o varsa birşey demiyorlar.sence uçakla veya arabayla hangisi güvenli
ikisude tehlikeli o kuyumca karti falan palavra vergisini ödetirler sana
ben belcikadayim 1 ceyrek bjle getirmedjm
0 oy
(375 puan) tarafından
Ben olsam yalandan babam gönderdi Hadi sizde gönderin derim. Artı baban masraflara yardım etmişse bi tane de alabilirsin zaten belli adam yapıyo 
0 oy
(9,003 puan) tarafından
Baban takar veya hiç takmaz. Ne alakaymis yani değişikler bunlar da. Babandan al geri ver. babam hatta dört tane taktı de utanırlar belki birazcık.
0 oy
(207 puan) tarafından
Haklısın ......

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 844 göst.
28 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Elif21 (2,573 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 348 göst.
0 oy
23 cevap 1,114 göst.
0 oy