0 oy
749 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (547 puan) tarafından
Merhaba kızlar bebeğim doğdunda 3280 di şuan 4 aylık 6600 gören herkes çok toplu diyor çok mu kilosu sizce

26 Cevaplar

0 oy
(2,674 puan) tarafından
Hayır benim bebeğim 3 aylık 7 kilo . Kimse öyle bir şey demedi
(9,967 puan) tarafından
Ay aynen ikiside kilolu bebek benimkilerin ve evim 5.katta asansorum yok. Bana sor tasima isini :D
(58 puan) tarafından
Cnm kilosu biraz fazla mamayı yavaş yavaş kes çünkü çocukları şişiriyor benim kızım 17 aylık 8 kilo 600 grm
(368 puan) tarafından
Emre Alpaslan. Benim bebeklerimde Kasım 3 de 4 aylık olacaklar ben 4 ölçek veriyorum tam doyuyor bazen fazlasını çıkarıyor yada içmek istemiyor 7 ölçek 210 CC yapıyorsun büyük ihtimalle ama bebeğe çok fazla yüklüyorsun canım ya normalde 7 aylık bebek içer bide seni emiyorsa oooo midesini o kadar genişletme derim yazık daha çok küçük tabi yine sen bilirsin canım sonuçta annesisin.
(1,176 puan) tarafından
Teşekkür ederim . Benimde 5 Kasım da 4 e girecek 3 tamam layacak . Evet çok fazla veriyordum düne kadar 7 olcrk felan ama gerçekten doymuyordu  şuan 2 olcek azaltma yaptık  oda zor bela
(368 puan) tarafından
Öpüyorum tatlı bebişinizi belkide doymuyordu minik böcek:) ama ileride az ye onu yeme bundan uzak dur demek inan daha çok zor olur zayıflıktan birşey olmaz ama kilo insana ömrü hayatı boyunca bela hele bide çocukluktan geliyorsa verilmiyorda arkadaşımın oğlundan biliyorum 13 yaşında ve 90 kilo nefes darlığı çekiyor yazık yavrum.
-Reklam-
0 oy
(5,726 puan) tarafından
Canım doktora götürdüğünde normal diyorsa kulaklarını tıka. Her bebek aynı olmaz, herkesin gelişimi aynı olmaz. Benimki prematüre doğdu 3 aylık 4800 oldu. Normal doğan bir bebek için de normal bence
(547 puan) tarafından
Doktorun bisey dedigi yok
(5,726 puan) tarafından
O zaman bebeğin normal demek ki
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Bence gayet iyi benim ki 2600 doğdu 9 aylık olacak  5 gün sonra 10 kilo ben napim kız kucağa aldın mı bel ağrıtıyor ama ben seviyorum şahsen maşallah bide nazar etmeyim oğluma senin bebişe de maşallah canım toplu olsa laf zayıf olsa laf
(547 puan) tarafından
Maşallah canım.  Ay evet ya
(2,104 puan) tarafından
Yani sende de onlara var ki yiyor sizin de olsun size de yiyin aç kopekler znxldndljdlfjdm zayıf olsa ayyyy kürdan gibi cart curt kilolu olunca da obez derler yani demem o ki insanoğlunun gözü doymaz
(547 puan) tarafından
Allah seni güldürdün kız beni:)
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Gözleri çıksın onların ya dışarı çocuk çıkarmaya korkar oluyoruz yeminle bu pis gözler yüzünden kilosu çok deil cnm sütün yarıyor yada mama içiyorsa o yarıyor da alıyor bebek benim bebeklerim de hep zayıf doğar bir anda şişerler sütüm yarar hiç mama da kullanmam 

Zayıf olsa doymuyo hastamı çok zayıf derler şişse toplu obez şişko derler ne pislikler
(547 puan) tarafından
Evet ya boşu boşuna moral bozuyolar
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Normal gayet
0 oy
(1,176 puan) tarafından

3 aylik 1o kilo cnm bnm ki çok ama gören kimse borsey demiyor toplu bebek baya . Gerçi bende kim gelirse göstermem nazar değer diye :D

(547 puan) tarafından
Maşallah canım en iyisini yapiyon
0 oy
(531 puan) tarafından

Normal benimkini görseler obez derler o zaman :D

0 oy
tarafından
Ben 3380 Gr doğurdum neden batıyor mu s ki normal bence daha kilolu bebekelr var 
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Benim oglum 4 aylikken 7900du kimse boyle bsy demedi. Ay zayif olsa zayif derler kilolu olsa obez derler. Saglikli mi sen ona bak bosver milleti. Kilosu iyi zaten
(547 puan) tarafından
Sağlıklı çok şükür
0 oy
tarafından
Benim kızım 4 aylıkken 8 kiloydu. Boyunu hatırlamıyorum ama genetik olarak boy uzun olduğu için boyu da persentilin çok yukarısındaydı. en son bir yaşında 15 kilo oldu ondan sonra kilo almadı yürüdüğü ve düz duvarlarda gece gündüz tırmandığı için. Şu an iki yaşında 14 kilo. Bu aralarda hastalık diş vs derken kilo alıp verdi. Her şeyi normal. Demem o ki eğer hormonal ya da her hangi bir problem yoksa kilosu zamanla rayına oturur. Bebekler belirli bir aydan sonra kilo alımı yavaşlar. Hatta 1,2,3 yaş dolaylarında duraklama bile girebilir. Diyeceğim o ki eğer bir problem yoksa var ki yiyor diyip geçeceksin zira ben öyle yapıyorum.
(547 puan) tarafından
İlk çocuk olduğu için deneyimsizim açıkçası ama sağlığı iyi çok şükür
0 oy
(866 puan) tarafından
6 aylıkken 10 kiloydu şu an 16 aylık 14 kilo  boyuda uzun iri yani oğlum yaşıtlarına göre büyük duruyo
(547 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(6,836 puan) tarafından
Sacmalamasinlar ne kilolular var olabilir ki çokta abartılacak bi kilo değil 
(547 puan) tarafından
Dimi ya
0 oy
(967 puan) tarafından
İyi canımm yürümeye başlayınca boyu uzuyor o kadar kilolu gözükmüyor oğlum 2800 gram ile doğdu 2 aylık 5.250 gram sadece anne sütü 1 haftalık iken 2730 gramdi küvezde kaldı mama yemedi ben emzirmeye başlayınca kilo almaya başladı milletin demesine kulak verme bosverrr
(547 puan) tarafından
Maşallah canım
0 oy
(15,023 puan) tarafından
Yoo maşallah gayet güzel. O kadar da fazla değil bence. Zaten İnan ki 6 aydan sonra hareketlenince kilo kilo kalmiyo. Allah herşeyi bı düzene sokmus. Sonra kilo alsın diye gözünün içine bakıyorsun. 
(547 puan) tarafından
Sonrada derler bu çocuk niye kilo almiyo diye
(15,023 puan) tarafından
Oğlum 6 aylıkken 8800 du kilosu . Üst sinirdsydi. Tontikti. 1 yaşında bil bakalım kaç kiloydu

10 kilo. Hem istahsizdi hem hareketlenince kilo tutmuyolar. O tontik günlerini arar oldum. Yavrucum zapzayif kalmıştı. Yüzü kaşık kadar kalmisti
0 oy
(493 puan) tarafından
Alakasız bence beim oğlumda 3500 doğdu şuan 3 aylık ve kilosu 6500 ve doktor hiç kilolu yada başka bişey demedi normal dedi belki yapısondan dolayı kilolu diyorlardır bilemem ama çok kilolu değil
0 oy
(9,503 puan) tarafından
Boyu kısaysa toplu duruyordur benim kızım 4 aylıkken 7800 dü hiç toplu durmuyordu 5 aylıkken 8200 oldu 6 aylıkken hiç almadı 7 aylığız 9400 olmuş ama tombul tombul durmuyor 
(547 puan) tarafından
60 cm canım boyu
(9,503 puan) tarafından
Minnoş minyon olduğu için toplu duruyor annesi :)
(547 puan) tarafından
Yaaaa o yüzden mi acaba
0 oy
(885 puan) tarafından
Yok normal bence kilo alımı iyi ben oğlumun kilosunu boyunu her olcumden sonra hep kaydederdim takip etmek icin. Şimdi baktım sizin için benim oğlum da 4 aylık iken 7200müş sonra kilo alımları yavaşlıyor zaten belki boyu çok uzun değilse kilosu çok geliyordur goze ama bence ideal kilosu siz kafanıza takmayın başkalarını. Doğum kilosu da 3340 gr di
(547 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Bugün evimdeki komşumun bebisi görseler napcaklar acaba dört aylık 9 kilo yerinden kalkmiyo ben tutamadım çok kucağımda seninki normal bence canm 
(547 puan) tarafından
Oy maşallah
0 oy
(2,221 puan) tarafından
Benim eltimle hep oğlumu şişko diye seviyor ne zaman bir araya gelsek çocuğumun basına bisey geliyor bugün de parka gittik beraber eve geldik çocuk koltuktan düştü 18 aylık 12 buçuk kilosu halbuki 
(547 puan) tarafından
Çokta değil aslında
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Kilosu gayet iyi yürüyünce hemen veriyorlar 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 126 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 15062022- (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 120 göst.
0 oy
5 cevap 131 göst.
27 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubra0666 (2,651 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 157 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde tazeAnneee (774 puan) tarafından soruldu

378,322 soru

11,323,363 cevap

34,775 kullanıcı

...