+1 oy
456 göst.
Aile kategorisinde (40 puan) tarafından
Kaynanam dedi ki doğumda eğer sehirdisindan biri gelmiş olursa hediyesiyle gelir bakarlar bebeğe. Bende dedim ki asla kabul etmem kırkı çıkınca gelen olursa gelir dedim o daha savunmasız olacak ben lohusa olcam şehirdisi misafiri ağırlayamam dedim. Bitane yaşlıları var evlerinde kalıyor ebeleri.  Kadin yürüyen mikrop yuvası asla elini yıkamaz eli ayağı tutar ama altına işer öyle kurur üstünde. Şimdi dogum yapinca ebeleri de gelse çıldırırim ben evin her yerine örtü sericem ve yatak odamı kitliycem umarım doğumdan sonra evime doluşmazlar.  Zaten kesin konuştum kabul etmem sadece kendimiz oluruz dedim ama o halde bile aşırı kalabaligiz.  Annem ben evlenirken bebek yorganı da koymuştu ceyizime ve hamile olunca da dedim onu kullanicam kaynana güldü hahaha bekarken annen bebek yorgani mi yaptı diye evet bunda gülünecek bisey yok dedim surda 2 ay kalmış daha bana bebek yorgani yapacak dedim saol annem yaptı. Kaynanam boyle olur olmaz şeylere saçma sapan güler. Evlerinde kalan ebeleri de bebegi zayıf doğan lohusa kadına; bunu içinde tutamadin mi diye kadına kızmış bana diyor ki hazir ol sana da öyle derse alınma. Dedim hele bir desin ben kimseye benzemem. Yani anliycaniz dogum sonrasi zerre kalabalık görmek istemiyorum bunu nasıl halledebilirim bu işi halledebilen biri var mı? Son çare odamı kitlerim yavrumu sessizce emzirir, ten teması yapar baş başa kalırım . Kadin hem oksuruyo hem geğirme hastalığı var geğirince de ağzını asla kapatmaz ufacik bebege doğru onu yaptığını düşünsenize. O yüzden ebelerini gerekirse odaya sokmam ufacik yatak odam zaten , ama bu işi halledebilen misafir kabul etmediğini daha net açıklayan arkadaşlar var mı nasıl hallettiniz

18 Cevaplar

0 oy
(831 puan) tarafından
Gurbetteym kafa rahat:D ilkde memlekette bile kaynanamlar zor geldi eşimde yoktu oğlumuz yok biz yaninda olAk demediler   :D demesinler 2 saat gelip hizmet ettik annemle gittiler annem varım yoğum yanlız kaldım ihtiycn olunca kimse gelmiyor senn başında ada. Varsa gelen olur  banada annem bebek nevresim Yorgan yapıldı yastık vs bzm oralarda çeyize yatak yapılırken koyulur 
(40 puan) tarafından
Bizde de öyle olur kaynanam saçma ***** güldü hahaha fol yok yumurta yok bebek yorganı mi yaptınız dedi. Bende tersledim. Şanslıymışsin
(831 puan) tarafından
Memlekete gidince birgün fazla.kalsin ıstemiyolarda eşimden yüz bulamıyolr ilkde çok rezil oldum sağlık sektöründe calsiyo annem izin vermediler di.korona zamanı esimede dediler eşin memlekette aileniz var başında dediler acil göreve gönderdilerdi  sabah kalkıp aç kalmstm inan o zaman da bu kız tek bı bakalım demediler yakınımda akraba dolu  bu sefer evim de olacam zaten oğlum annemler de durmuyo hiç evindeki düzende devam ederiz eşim olur kaynanalar uzak orası deyip daha gelmedler halbuki 6 saat :D
-Reklam-
0 oy
(731 puan) tarafından
Bende hamileyim ve kesinlikle bende misafir kabul etmem ya bizim misafir çekecek dermanımız mı kalıyor çocuk doğurmak kolay birşeymi şahsen ben sezeryan olucam eve gelen olursa kalkıp çocuğumu alıp gidip bir yerde Emziremem o kadarda insana tek tek çıkın çocuk emdireceğim de diyemem gelenin hediyesi kendinde kalsın valla ben ondan bundan hediye gelsin yada gelecek diye çocuk yapmıyorum 2 parça hediye için de hiç perişan olamam 7 kat kesik karınla
(40 puan) tarafından
Hay ağzına sağlık.  Geçen diyo kaynanam ama o zaman sehirdisi misafiri gelmiş olursa napcaz çok ayıp olur dedi durdu. Napcam ben şimdi ya akıl verin nolur. Odamın kapısını kitlesem ya da eşime desem annene söyle başka misafir ge getirmesin filan mı yazsam . Ya bide demin durum paylaştım ben dogum yapinca eşim ve onun ailesi anne babası kardeşleri bir de benim ailem dışında asla misafir kabul edemem bebegin sağlığı misafirden önemli yazdım paylaştım.  Bu açık olur mu onlar için
(731 puan) tarafından
Yani çok afedersiniz slk değiller ise anlamarı lâzım yani aslında bunu yazmanı bile gerek duydurmamaları lazım sana ya mantıklı mı yeni doğum yapan annenin başına pintişmek hele bir 40 çıksın aceleniz ne çocuk kaçmıyor ya
(40 puan) tarafından
Ya sorma ama olurmu ayıp hediyesiyle ortada mi kalsın diyo bide. Annene sorsak o da ayıp olur der diyo.  Baya sinir etti beni. Valla hamilelik duyguları ve korumaciligi ile son çare paylaşım yaptım.okusun anlasın asla kabul etmiycem misafir falan. Özellikle de eşimin halası teyzesine açtım durumu.  Luzumsuzlar gelirlerse diye.
(731 puan) tarafından
Ay ben eşimin teyzelerinden yana rahatım çünkü benden önce eşim istemiyor akrabalarını nefret ediyor hepsinden 3 sene olacak evlenelim evime 1 kere gelmişliği yok hiçbirinin çok şükür
(40 puan) tarafından
Hm başka şey sormustumda saol canım yinede
0 oy
(1,292 puan) tarafından
İlk kızım 34 haftalık doğdu. Yenidoğan hemşiresi 3 ay misafir alma dedi 3 ay almadım. Herkese de söyledim. Kusura bakmayın kabul edemiyorum diye. Alınan da alınsın. Prematüre ya da değil farketmez bünyeleri zayıf korumalıyız bebeklerimizi. Birinden Bi mikrop ya da hastalık geçse çocuğu hasta etti bakamadı derler bizim yüzümüzden oldu demezler 
(1,292 puan) tarafından
Yürüyen mikrop yuvası gibi kadın desene. Kayınvalidene de onu yanınızda getirecekseniz gelmenizi erteleyin diye. Çişi üzerinde kuruyan bir kadın dan hastalık kapmamak mucize olur. Torununu seversen getirme de ya da. Kızarsa da kızsın. İnan yaşamayan bilmez bunu. Yeni doğan yoğun bakımda kapıda beklemek nasıl, zor. Kaynanan da biraz insansa anlar seni
(1,292 puan) tarafından
Ha ben dedim benim ailem anlayışla karşıladı. Görümceler ise biraz laf çarptı bana. Kilomla göbeğimle vurmaya kalktılar güldüm geçtim kortizon almışım ödem yapmışım tabiki olacaktı. Sonra hepsini unıttular
(40 puan) tarafından
Valla doğru diyorsun diycem. Kayinbaba duyarsa alınır kesin ama diycem yani . Öyle şeytan bir ebeleri var ki anlatamam. Ben telefondan kaynanama bisi göstersem bana niye gostermedin diyo kavga edecek hale getiriyo her şeyime laf ediyor cevap da veriyorum şükür ama işte yani arsız bir ebeleri var. Kayinbaba da annemi dışlıyor diyecek kesin , en son çare bebegi görmeye geldiğinde gösteremem bebek kalabalığa çıkmaması lazım doktor uyardı bu resmi buna bak derim sonra odama gider kitler otururum yapacak bisey yok :(
(1,292 puan) tarafından
En fazla kızar küser sonra unuturlar boş ver. Sağlıkla kucağına al bebeğini inşallah
(40 puan) tarafından
Amin canım çok saol
0 oy
(547 puan) tarafından
Gelcek olan misafire doktor çocuğun yanına kimse girmesin dedi dersin yada kendini bahane edersin doğum yorgunluğunu atlatamadım diye en kötü ihtimal istemiyorum gelmeyin de
(40 puan) tarafından
Ya bitane babaanneleri var eşimin annesinde kalıyor şimdi eşimin ailesi gelirken bu karı da gelir ve kadın mikrop yuvası bildiğin. Napmam lazim bu kadın da büyük ya illa göreyim filan derse
(1,864 puan) tarafından
Direk kabul etme canım ya ben kayinvaldemleri bile 40 çıktı şehir dışından öyle geldiler kabul etmedim kesik karnimla birde yeni doğumla onlarami bakacağım diye 40 günlük Ken geldiler 2 ay kaldılar birde kendisi bende ameliyat oldu keyfi kendine baktirdi valla insanları bıktırıyorlar ya kesin ve net kabul etme zorla kapiya gelecek hallerri yok ya 40 im çıkmadan bebeği kimseye göstermeden misafir ağırlaymam gelmeyin de direk
(1,864 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Birde o saçma gulmeler benim kaynadada var insanı sinir ediyor hayır direk çok kötü konuşacağım eşimin annesi diye susuyorum eşime dedim ama annen garip garip laf edip gülüyor sırf senin şeyine susuyorum saf sanmasın bizi dedim insanı sinir ediyor ya geçen de bizimki dalga geçiyor bebeğim bana benzemiyor ona takılmiyorum zaten kendimde söylüyorum bunu  neyse çamaşır sermeye çıktım gülüyor ne oldu dedim bak diyo sana benzemiyor diyorsun ya bu çocuk arkadan sana benziyor diye aklınca dalga geçiyor tersledim biraz başka biri olsa lafa doyurmustum ama
(40 puan) tarafından
Ağzının payını vermişsin valla benimde hep boşluğuma denk geliyor bundan sonra şey diycem gülünecek bisey yok niye güldün ki diycem suratımı asip kalkcam
(1,864 puan) tarafından
Kız başka biri olsa aç da başka şeye gül ,gülecek şey arıyorsan ,derdim de kaynana olunca bir noktaya kadar terslenip deniyor valla diyorum da içim sogumuyor tam istediğim lafı soyleyemedigim için keşke açsam ağzımı yumsam gözümü de işte eşimin annesi anca tersliyorum  :D
0 oy
(935 puan) tarafından
Ben direkt söyledim, arayanlara da aynısını söyledim. Kırkı çıkmadan ve özellikle ben kendimi toparlamadan misafir kabul etmiyorum diye. Aman nolacak diyenler oldu,kararım kesin açmam kapıyı haberiniz olsun dedim :D kapıyı kilitle kaynanan açacak olur kesin anahtarı al sakla.
0 oy
(575 puan) tarafından
Bence şimdiden millete bebek mevlidi falan yapicam o zaman misafir kabul edicem deyip geçiştir zaman kazanırsın 
0 oy
tarafından
Şimdi okudum postu inan okurken midem kalktı ebeden!! Asla kabul etme gelen olursa aynen öyle odana kitle kendini otur bebeğinle bebeği görelim derlerse çok küçük doktorumuz mikrop kapar dedi de ne anlayışsız insanlar bende ikinci çocuğa doğum yaptığımda annemden başka kimseyi kabul etmedim alınan alınsın
(40 puan) tarafından
Ya evet canim ebeyi nasıl kabul etmiycem orasını düşünüyorum gerçekten.  Ne dersem diyim alınacaklar o büyük diyecekler şimdi eve gelse yakına gelip görmek isteyecek kesin
 Ne yapmam lazım. Nasıl atlatmam lazım nolur fikir verin :(((
tarafından
Açık ve net kabul etmeyeceksin bu kadar basit
0 oy
(48,508 puan) tarafından
bizde kırk icinde bebek görmeye gidilir anne evde hep diye haberli gidene sinir oluyorum. esimin ve benim tarafimdan gelmeyen kalmadi. mecbur gelecekler bebegi uzaktan gosterirsin kusura bakmayın doktor uzak tut dedi dersin hem kimsenin gönlü kirilmaz hemde bebegini korumus olursin
(40 puan) tarafından
Ya evet canim ebeyi nasıl kabul etmiycem orasını düşünüyorum gerçekten.  Ne dersem diyim alınacaklar o büyük diyecekler şimdi eve gelse yakına gelip görmek isteyecek kesin
 Ne yapmam lazım. Nasıl atlatmam lazım nolur fikir verin :(
(48,508 puan) tarafından
esinide tembihle.doktor söyledi de
0 oy
(110 puan) tarafından
Hassasiyetin çok normal canım bunu açıkça kayınvalidene söylemezsen sıkıntı yaşayabilirsin. Şehirdışından da habersiz gelmezler heralde en azından kayınvalidene söylerler o da bebek hassas olduğu için doktor 1 ay ziyareti yasakladı desin sonra buyrun gelin desin. Bunu belki kayınvaliden kabul etmez ama sen gelen misafir olursa odadan çıkmayacağını söyle ikna et hatta ebelerini de 1 ay getirmemelerini söyle. Bunları söylemezsen onlar anlamaz sen de lohusa halinle iyice sinir olursun.
(40 puan) tarafından
(110 puan) tarafından
Kayınvalidengil alınırsa alınsın burda sen ve bebek her şeyden önemli direk söyle kayınvalidene getirmeyin ben toparlanınca hepbir gelirsiniz de. Benim doğumum zor oldu önce normal denedik suni sancı olmayınca ertesi gü  sezaryene alındım. Ertesi gün taburcu oldum ve acım fazla oldu bir de tenim alerjik olduğundan yanık acısı gibi bantlar alerji yaptı. Habersizce zil çaldı kayınvalidem kayınpederim sonra eşimin abisi çıkıp geldi be  giyinemiyorum bile gittim bebekle odaya kapandım çıkmadım ve çok sinir olmuştum acıdan oturamıyorum yatamıyorum hatta kıyafet giyemiyorum erkeğin ne işi var diye sonra uzunca bir süre gelmediler rahat ettim ama o an lohusalığın verdiği duygu yoğunluğuyla sinirden patlıyordum sen de aynı şeyi yaşama önceden klnuş ya da eşin desin
0 oy
(1,574 puan) tarafından
Ben hallettim çok net ben kendime gelenden kimseyi gözüm görmeyecek dedim aradılar tebrik ettiler ondan sonra ben biraz iyi olunca kendim gelmesini istediklerimi aradım gelebilirsin dedim herkeste bilir benim canım acizken ne kadar ters olduğumu 
(40 puan) tarafından
(1,574 puan) tarafından
Kırılsınlar ben iki aylık olana kadar alınan alınsın dedim çocuğun bı kendi bağışıklığı oluşsun önce dedim adapte olsun ondan sonra dedim benim çocuğumun iyiliğimi başkalarının alınması darilmasımı umrumda olcak hiç kimse umrumda değil önce benim çocuğum çünkü o korunmaya bakıma muhtaç
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Bence de kimseyi almamlısın bana misafir geldiğinde hep balkonda ağırladım havalar sıcaktı o anda zaten salgın var ortalıkta bebek zaten 7-8 günlükken hasta oldu büyük kızımdan geçti bebeğin hastalığı çok zor bence de alma kimseyi dikkat et
(40 puan) tarafından
(1,540 puan) tarafından
Canım eşinle konuş salgın var de kırkımız dolana kadar gelmesin de kırk dolunca biz ziyarete gidelim de kırk gezmesi olur de
0 oy
(1,281 puan) tarafından
Misafir kabul ettim ama pis bi misafirim yoktu şükür ve çocuğu gereksizce kucakta tutmadılar zarar olmadı yani
0 oy
(58 puan) tarafından
Haklisin bende kabul etmezdim bak 10 aylik olduk daha 3 aylikken buyuk bi yemek verdim sonra 5 aaylikken verdim baskada kabul etmedim
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Of okurken ben bunaldım ya insanlar ne kadar kït kayanana istemiyorum diyorsun neye diretiyor elimde olsa kaynanayi da kapıya koyarım ilk dogumumda kimse yoktu ben ve eşim tektik çok güzel geçti bana baktı yemekte yaptı. İkici aralikta doğacak görümcem gelicen zerrre istemiyorum gelsin çünkü çok dağınık kirli kendimle mi ilgileneyim onun pisliğini mi temizleyin diye şimdiden düşündükçe sinirleniyorum eşimde istemiyorum diyemiyorum bilmiyorum ne yapacam
(40 puan) tarafından
Oy oy aynı dertten muzdaribiz en azından şakayla falan eline kolonya tutarsın söyle bi,  ben ebelerine onu da yapamıycam kadin mikrop yuvası. Öksürüyo geğiriyo cocuk var düşün artık uzaktan gösterip kapımı kitliycem
(1,102 puan) tarafından
Ay böyle insanlar da hiç çekilmiyor ya
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Bnm bebeğim hastanede kaldı cıkarken doktor da hemşire de eve misafir kabul etmiceksin tekrar enfeksiyon kapar dedi. Kendı ailemizi bile kabul etmedik. Gelmek isteyen oldu ama açıkladık gelmediler 
(1,431 puan) tarafından
Yenidoğan cok cok hasas olur. Senin doğumun kış ayına gelıyo galiba kesinlikle kabul etme en cok hastalık olduğu zaman bnmde kıştı eşim doktora bebeği göstermeyız gelenlere demişti doktor o önemli değil annede durmucak kimsenin yanında anneden sendende bulasır demişti:D ve okdr rahattım ki 4 ay anlatamam yanı
(40 puan) tarafından
Ayy bunu benim acil yapmam lazım tek sorun eşimin kardeşleri ve annesi babası görmek isticek o kısma ne yapıcam onu bulamıyorum:(
(1,431 puan) tarafından
Doğum nzman Aralık ve sonrası ise hastalığın em yaygın oldugu zaman doktor yanına geldığınde enfeksiyon muhabbetinı ac o zaten der alma kimseyı dıye
(40 puan) tarafından
Evet ocak gibi ya da Aralık sonu filan, aynen ama kardeşlerim görmeyecekmi derse ne diycem eşime, sonuçta ben kendi aileme abime kız kardeşime gösteririm ama bunların babası full sigara kokuyor ve ebeleri pislik yuvası. Teker teker alalım biraz görün sonra çıkartırım odadan tarzi bir şey yapsam olur mu
(1,431 puan) tarafından
Orasıda öle benm ailem gelmezse seninki gelmesin der ki haklıda. Tek tek kabul et evi kalabalık yapma ve kucağa verme. Sigara içen varsada elini flan yıkat
0 oy
(767 puan) tarafından
Walla ben doğum yaptıktan sonra benim kaynana da 2 kişiyi getirdi evime daha 3 gün olmuştu. Ben bebeği hiç odadan çıkarmadım kendimde en fazla 1 dakika durdum yanlarında odama geçtim onlar oturmuş kendi eşimde var tabi evi de toplayıp gitmişlerdi. Ama ona rağmen çok sınır olmuştum. Eşime kızmıştım sonra kime sordunuzda evime misafir getiriyorsunuz diye sonra gelen olmadı. 
(40 puan) tarafından
iyi demişsin. Bende de bir pis ebesi var işer işer üstünde kurutur iğrenç kokar öksürürken asla ağzını kapatmaz ellerini yıkamaz.  Bu kadın kaynanamda kalıyor. Ben bu kadına nasıl gostermiycem bebegi fikir lazım:( ebeyi getirmeyin desem küsen kırılan olacak of
(767 puan) tarafından
Sen de söyle boşver küsen küssün. Getirmeyin kimseyi diye.
0 oy
(1,002 puan) tarafından

Ben size hak veriyorum ben de lohusa iken kimseyi kabul etmedim annemde kaldim kapiyi kilitledim gelen olursa da acmadik bi kac tanidik disinda . Yani misafir agirlayacak psikolojide degildim. Babam bile isten gelince dus yapar veya ellerini guzelce yikar ogluma dokunurdu. O yuzden ben baskalarinin pisligini hic cekemem. Iyi  yaptigimj duusnuyorum sonra biz sehir degistirdik tekrar annemlete gelince herkes oglumun buyumus halini sevdi. Biraz lohusa anneye ve bebege anlay8s gerekiyor 

Sizin yerinizde olsam  acik ve net bir sekilde soylerim. Kendiniz ve bebeginizin  sagligi rahati icin. 

(40 puan) tarafından
Öyle de canım kafayı yiycem bu mikrop yuvası ebelerine gelmesin nasıl diycem ziplarlar oturdukları yerde. Bana bir fikir lazım:( kadin dün evime geldi öyle pis kokuyordu ki her yeri ozonladim alkolledim. Bebek 3 ay misafir kabul etme dedi doktorlar diycem. Ebe gelmesin lafını nasıl diyebilirim sence
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Ilk bir hafta tekim zordu yasimdan itibaren zorlandım ( yaşım 20) konseyi ağırlamadım sonra annemin yanına geldim destek için orda da 2 komşu geldi 40 ı çıkmadan 30 dk oturdular gittiler şuan hiç anlamadan 2 aylik olduk ve kimse olmadığı için saçma sapan laflara magruz kalmadım çok şükür sende etme en doğrusu hele öyle mikrop kadını hiç ayrıca ne alaka ebeleri zaten dogucak olan doğmuş adam gibi gelen gelsin çok bilmişlik taşlayacak değil 
(40 puan) tarafından
Öyle de canım,  kadın mikrop yuvası. Ben diyce. Ki doktor 3 ay misafir ağırlama dedi agirlayamam diycem ama ebemizi istemiyorlar derler mi ya da benden habersiz ebeyi getirirlermi
(1,009 puan) tarafından
Istemediğini belirt ola ki habersiz geldiler odana çekil kalını kilitle kimse kusura bakmasın bebeğimden önemli değil de eşine de rahatsız olduğunu söyle bu ebe mevzusundan şu bazı kaynanaların bir tane adam akıllı haraketi yok hey allahım yaa

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 262 göst.
27 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 417 göst.
20 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Ferrride (12 puan) tarafından soruldu
+4 oy
3 cevap 213 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 91 göst.