0 oy
459 göst.
Aile kategorisinde (94 puan) tarafından
5 yıl geçti koca 5 yıl severek evlendik açık olduğum için 2019 yilindan bahsediyorum beni zorla başımı kapatmislardi sevdiğim için kabul etmistim bizim adetlerimiz basın kapalı olacak ve 2 hafta annelerimiz giyer ya babannelerimiz uzun kalın partıso ondan giyiceksin dediler giydim görümcelerimde kapalı 2 yıl başım kapalı gezdim istemeyerek ama esimin ailesi kapaliydi tabi brnde kapalı.olmak zorundaydim gelinligim bile kapaliydi gebeliğim boyuncada kapaliydim kaynım evin içinde makyaj yapamazsın diyordu esim zaten en küçükleri olduğu için bisey demiyordu neyse biz şuan onalrdan ayrıyız 2021 de başımı açtım artık dayanamadım Allah affetsin zorla olamaz eşimde bisey demedi artık anladı.. şimdi kaynanam bana altinda takmadı kayinbabamda dini nikahta din hocasi kızın annesi yok 2 altın takacaksin kıza dedi kayinbabama ama takılmadi şimdi o makyaj bile yapamazsin diyen kaynım evleniyor kız benden daha açık mini etekli dekolteli giyiyor ve ona kapanacaksin demiyorlar sürekli görüntülü olarak kaynanamla kayinbabamla başı açık bir şekilde konuşuyormuş kız kaynanam herkese çok seviyorum diyormuş kız yurtdışında yaşıyor ama türk oda esim akşam geldi dediki annemlerle konustum annem diyoki dedi yeni geline altın takacaz yani başı açık şekilde düğün yapacaklarmis ve altın takacaklarmis bende dedimki benim kolumda bir altinim dahi yok ben gelmiyorum düğüne o kzia kapatsinlar dedim bugün kaynanama dicemki bana takmadiniz onada takmicaksiniz desem sizce nolur? Ayıp mi olur ?konuşmuyorum ama numarası var bende 

22 Cevaplar

+1 oy
(575 puan) tarafından
Söyle tâbi neden hakkima girdiniz de hepsini de söyle senin içinde kalacağına onlara dert olsun 
-Reklam-
0 oy
(218 puan) tarafından
Bence yazma ALLAH'a havale et
0 oy
(1,269 puan) tarafından
Bazı şeylerin cezasını en iyi Allah verir. O yüzden Allah'a havale et.
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Eltine düşman olma oseni tanımıyor dua et eltim onların baş belası olsun bırak Allah'a havale et
0 oy
(935 puan) tarafından
Laf arasında çak lafını suratına suratına. Zaten hep öyle olur, birini ezerler diğerinin afedersin b.kunu yerler. Gücünüz bana mı yetiyordu,ama Allah'a havale ettim sizi de.
0 oy
tarafından
Öncelikle yaşadıkların çok zor Allah yardımcın olsun iyiki evini ayırmışsın. 

Bana çektirdiniz bol bol ama etme bulma dünyası bu gelininden bulursun inşallah de 

Vallah bencede gitme düğününe böyle terbiyesiz insanların düğüne gidilmez 
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Allah’ından bulsunlar hiç belli etme boşver bişeyndeme 
0 oy
(433 puan) tarafından
Bence o düğüne gitme eşit tutmayan şnsanların yanında ne işin var gitmeki buda onlara dert olsun 
0 oy
tarafından
Ben kendi isteğimle kapandım ama etek giymeyi sevmiyorum tunik pantolon yada elbise giyerim kaynanam bana köyde etek giyeceksin mecbursun ayıp kötü konuşurlar dedi bende giymedim her seferinde bak köyün genç kızları bile giyiyor sende giyeceksin mecbursun dedikçe ben giymedim sürekli etek alıyordu bana en sonunda eşim sinirlendi bütün etekleri yaktı annesinin gözü önünde sonra bu köyün bütün bekar kızları bir giyinmeye başladı mini mini açık açık bende bır gün kaynanama dedim sizin köyün kızları etek giyiyorlar bak dedim bende mi öyle giyinsem dedim bir daha ağzını açıp tek kelime edemedi bana köyde pantolon giyiyorum 
0 oy
(1,871 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ben olsam söylerdim dayanamazdım canım, yeri geldikçe sokardim lafi ilmek ilmek :D vaktinde senin  arkan yok ,yada sessiz sakin biriysen ondan eziyet etmişler şunu yap bunu yapma bize uyar uymaz vs diye , bence kız dişli ise sözleri  gecmiyordur kıza  kısacası ,eşinde ailesine birşey diyememis esindede suç var karışmayın eşime diyememis ailesine , bizimkilerde kaynanam  evlenirken yok kısa etek giyme kayınbaban kızar çıplak bacak dolaşma vs vs tutturdu kayinvaldem kolsuz giyme ,makyaj yapma mahalle yanlış anlar diye konusyordu kaynanama dedim eşim beni böyle tanıdı madem öyle birini istiyordu öyle birini bulsaydi öyle birinle konussaydi ,kendinize göre birini alsaydiniz ben kendimi bu yaştan sonra değiştirmem dedim karakter değişmez de eş değişir dedim  10 yıllık evliyim hala karışamaz karistirtmadim demekki kız dişli canım yani sende söyle haklısın senin suçun neydi yani 

0 oy
(48,531 puan) tarafından
durduk yere yazman.sacma olur esin demeliydi.benim.esime takmadiniz bunları yaptiniz diye 
0 oy
(12,814 puan) tarafından
Bana takmadiniz ona da takmayın deme sen haksızlığa uğramışsın o da mı uğrasın zamanında sevdiğim için kabul ettim demeyecektin beni gördüğünde sevdiğinde ben zaten acıktım. Diyecektin onları savunmuyorum ama sana yapılana tavır al eltine yapılmayana değil 
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Yazma muhattap da olma Allah bildiği gibi yapsın onları 
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Şimdi sana yapilmadi diye ona yapilmayacak diye bişey yok senin sorunun kaynananla ona söylemek haklisin ama kız öğrendiğinde sana karşı tavırlı olacak büyükler zaten yapıcı değiller
0 oy
(1,196 puan) tarafından
O eşin sana bunları yetiştirene kadar hanfendinin hakettiği tutumu ona sergileseymiş ya. Kimseye msj atma ve kızma. Eşin de sıkıntı var
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Hayır canm niye yazasın kıskanmış gibi 

Elbet onu söyleyecek zamanda ortamda olacak sabırla bekle 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Ee.kiz yurt dışında yaşıyor paralidir belki kaynini da yanına alır kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diye bi laf var. Kimsenin ettiği kimseye kalmaz.allaha havale et hiç yüz göz olma ama yeri gelince lafını sok
0 oy
(6,864 puan) tarafından
Ayıp mayi olmaz ama sen öyle dedin diye yaacakarindan mi vazgececekler hiç sanmıyorum hemde seviyelerine düşmüş oluyosun bacım boşver bu senin imtihanınmış bizde oye açıklık kapalılık olmadı ama ben evlenirken naptiarsa kaynım nisanlaninca 2 katını yaptılar bana 15 grdan bilezik yaptılar 15 Gr bilezik mi olur düşünsene elitme 20 grdan yaptılar bana sectirmediler eltimi kuyumcuys götürdüler kendi istedigini seçti bana 30 senelik binadan daire verdiler içini yaptiri eltime 2 3 senelik yeni daire aldılar sonuç olan kaynima oldu Nisan attı düğüne 1 ay kala ayrıldılar evde bi halılar eksik kalmıştı tüm eşyalar vardı hiç ağzımı açmadım daha aksine kayınbabama baba evi nasıl aldın hadi aldın düğünü nasıl yapcaz benim altınları veriyim kimseye borçlanma dedim teklif etmiştim cok pişman oldular ama iş işten geçti 
0 oy
tarafından
Şimdi ararsan olay çıkarırlar kesin vay gelini kıskanıyor fln diyecekler boş boş uzatacaklar Allaha havele et geç 
0 oy
(6,516 puan) tarafından
O kadar haklısın ki kimse kusura bakmasın mihir senin hakkın bu hakkı sana taniyanda Allahu Teala açıklık kapalılık konusunda bişey demeyeceğim o senin allahla aranda kimse karışamaz kimseye zorla bişey yaptiramazsın 

Eşinle konuş ara kaynanani söyle benim mihrimide alın de eşinde destek olsun sana ama o kızda kapanacak falan deme bence boşver kız belki iyi biridir durduk yere birbirinize kinlesmis olursunuz

Benim kayınpederimde hala mihrimi vermedi küçük kayınimin evlenmesini bekliyorum savaş çıkaracağım savaş 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 164 göst.
9 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Kayakaya (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 456 göst.
31 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 489 göst.
11 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Babysmom (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 987 göst.