0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde (208 puan) tarafından
Dün akşam eşim dediki ikinciyi yapalım ikisi bir büyüsün zatn tek kalmasın dedi.Kizim 1 ay sonra 3 yaşına giricek Allh nasıp ederse hemen olursa 4 yaş fln arası olucak acaba çok zor olurmu ideal yaş sizce kaç ?

27 Cevaplar

0 oy
(1,948 puan) tarafından
Uzmanlar 4 yas ideal diyor ama bilmiyorum.
(208 puan) tarafından
Evet uzmanlar öyle diyor ama her çocukta bir olmuyir maalsf cnm benim kızım çok gözümü korkuttu yaa
(1,948 puan) tarafından
Benimkide öyle o yüzden hiç düşünmüyorum ikinciyi ama eşim zamanı gelince olsun diyor
-Reklam-
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Bence en ideal yaş aralığı cnm bende kızım üç yaşına bassın 2. sini istiyorum tabi nasip olursa birde doktor onayı lazım kalp ameliyatı geçirdim doktor onayıyla istiyorum 
(208 puan) tarafından
Geçmiş olsn cnm hakkında hayırlısı olsn
0 oy
(13,143 puan) tarafından
Bence gayet ideal 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Valla benim bir buçuk yaş var arasında düzeni oturtunca sorun olmuyor :)
(208 puan) tarafından
Ayy  zor zor Allh yardım etsin benim kızım zor yada ben şimdi bile korkuyorm :)
(7,447 puan) tarafından
Düzen oturduğu için ve alıştığım için zor değil ya :)
0 oy
(2,905 puan) tarafından
Gayet ideal bence 
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Gayet ideal hatta olması gereken çünkü yeni bebek geldiğinde bütün ilgi alaka ona yöneldiği için ilk çocuğun tuvalet eğitimi sendrom dönemleri zart zurt gibi adini bile bilmediğimiz bütün evreleri zaten zorlu dönem o ara çocuğun anneye en çok ihtiyacı olduğu donemken yeni kardeşiyle ilgilenilince çocuk Bi çok şeyden ister istemez mahrum kalıyor fakat okul yaşı geldiginde hem anne rahat rahat bebeğiyle ilgilenebilecek hemde ilk çocuğun bütün zorlu evreleri bitmiş olacağı için daha rahat olacak kendine yetebilecek
tarafından
Haydı o zaman senden bekliyoruz ndnsndnsn
(8,936 puan) tarafından
3 sene sonra tabiki :))) henüz kafayı yemedim berkin bana ihtiyacı varken başka Bi bebeğe annelik yapamam:))))
tarafından
Bize gelince 3 üz ama ndnsn
(8,936 puan) tarafından
Sen cezasız kalmamalisin:)))))
0 oy
(54 puan) tarafından
Bende ikinciyi 2,5 ay once doğurdum buyuk kizim 3 yasinda bence ideal her seyi anliyor artik bence duzende oldumu sorun olmuyor 
tarafından
Yok kız geçen yaş ve kaç çocuğunuz var diye post açılmıştı bende tesadüfen görmüştüm 32 yaşında 5 çocuk annesiyim yazmıştı bende maşallah benimle yaşıt 5 tane çocuk var helal olsun demiştim ☺☺
(208 puan) tarafından
Yaa bilemedim bak :)
(54 puan) tarafından
Evet 5 çocuğum var yani onceki evliligimden olanlarla toplam ayrıntılı aciklamama mi yapayım şimdi
tarafından
Niye öyle atarlaniyorsun kim sana ne dedi ki sadece geçen yazdığını gördüm o yüzden yazdım ne dedim sana
(54 puan) tarafından
Ben böyle atarlanmam:))
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Bırıncı tecrubesızlık  .... Ikıncı hunılık :) :) 
(2,324 puan) tarafından
Senın dört tane mı kız
(1,175 puan) tarafından
Kimin ? Canooo ❤
(2,324 puan) tarafından
Kımın dıyen can ooo:)
(1,175 puan) tarafından
Yok kız bnm 2 tane biri 7 yasinda biri 3 aylik daha . Yaşım genç 26 yasinda 4 fazla :))
(2,324 puan) tarafından
Ooo maşallah kız
0 oy
(1,105 puan) tarafından

Bence ideal benim kız dört yaşında ikinciyi Aralık'ta dogurucam Allah' nasip ederse

Çocuk kendini ifade edbiliyorsa yeterli bence
0 oy
(288 puan) tarafından
Tam yapılması gereken yaş :) benimde bir kızım 9 yaşında diğeri 4 yaşında büyüğü küçüğe ablalık yapıyor şimdide 19 haftalık hamileyim yaş aralıkları hemen hemen aynı
0 oy
(1,292 puan) tarafından
4 yaş ideal ama zor. Küçük kızım 45 günlük oldu ve büyük kızım bu zamana kadar ona oyuncak bebek muamelesi yapmaya çalışıyordu seviyor öpüyor ama aşırı hareketlerine engel olamıyor çünkü o da çocuk. Sürekli kızım yavaş diye uyarmak zorunda kalıyoruz. Ama tabi güzel tarafları da var
(208 puan) tarafından
Benim kızım çok kıskanç yaa oyuncak bebeği aldm onu aldı attı kucağımdan bir yerde başka çocukla konuşmamı bile istemez ama kardeş olunca belki alışır
(1,292 puan) tarafından
Muhakkak alışır kan çekiyor seviyor, e tabi kıskançlık da olacak normal şeyler bunlar
0 oy
(2,373 puan) tarafından
Bnmde arası 4 yaş 4 ay bilmiyorum bende doğunca gorcem bende böyle düşündüm karnımdaki ilk ay oldu 
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Oglum 3 yasindayken hamile kaldim aralarim 3 yas 9 ay kizim suan 2 oglum 4 yasinda bence cok iyi oglan buyuk eziyeti yok kizimda az buyumus eziyeti yok artik cok rahatim ikisiyle 
0 oy
(172 puan) tarafından
28 kasımda 4 yasına girecek kızım ikinciye hamileyim inşallah 6 haftalık. Allah sizede nasip eder inşallah. 
0 oy
(832 puan) tarafından
Benimki doğumdan sonra 2 ay geçecek 4 yasa girecek şuan aşırı abi olmaya hazır duruyo okul dönemine en azından kardeşi biraz topalar diye düşünüyorm küçük de 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bizim arası tam 3 yaş
tarafından
Ama benim çocuğum parktaki çocuklarlar gleve gelen herkesle oynuyor öyle kırıp vurması yok hele bebeklere hiç vurduğunu görmedim
(3,895 puan) tarafından
Kardeşi kıskanıyorlar zaten kıskançlıktan konuşmayacak tuvalet yapmayacak parktaki çocuktan sizi kıskanmaz.
tarafından
Canım benim n çocuğun konuusmuyir eğitime gidiyoruz konuşmaz dedikçe üzülüyorum hani
Özel küçük bir sıkıntımız var
Belki herşey tam tersi olur
(3,895 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun.
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Kız benimde kızım 10 gün sonra 3 yaşına girecek bizde ikinciyi düşünüyoruz bakalım bence ideal yaş 
(208 puan) tarafından
Hayırlısı olsn cnm
(1,571 puan) tarafından
Saolsin canım
0 oy
(13,036 puan) tarafından

İlk oluşa başlamadan ideal bence 

Yengem kızı ilk okula başladı oğlu doğdu çok zorlandı 

Benim kuzucuklarımın arası da 25 ay ayrı bir zor iki bebek büyütmek :)
(208 puan) tarafından
Evet bende okul çağına denk getirmek istemiyorum cnku ders olayı zatn çok zorlıcak birde bebek olunca zor olur
0 oy
(1,560 puan) tarafından

Benim iki tane birisi 4 yaşında diğeri 2 yaşında bnce biraz büyüt sonra  yap çocuk vala çok yoruluyorum bn 

(208 puan) tarafından
Büyüyünce bu sefer okul çağına denk gelicek oda kötü olur
(1,560 puan) tarafından
Haklısın cnm bilmmki sen bilirsn
0 oy
tarafından
Bnmkilern arasnda 5 yas var canm bnce iyydi bi zorlk yasamdk smdi biri 6 yasnda dgeri 1 htta buyugu yrdmci bile olyo cogu konda 
(208 puan) tarafından
4 yaşında artık herşeyin bilincinde oluyor dmi birde 4 yaş zor oluyormus genelde öyle diyorlar
tarafından
Evt cainim cogu şeyin bilincinde oluyolar tabiki bu çoçktan çoçugda degisir yaşa göre sendrom filan biz bi zorlk cekmedik tabi her çock farkli
Hamile kaldigimda ona guzlce anlattik konustuk iste kardesinj sen korucksn ona sen yardm edjceksjn vs. Gibj bir cok sey soyledik hamileyken surekli karnimla konusurdu dogdugndada ona kucuk sorumllklar verdk hic bk kiskanclgi olmadi olgun bir insan gbi yonetti herseyi

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 121 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde 3mhnads (1,939 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 89 göst.
27 Kasım 2023 Aile kategorisinde Mrvgul (3,086 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 229 göst.
24 Kasım 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 144 göst.