0 oy
157 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
İyi günler ben tüp bebekli bı anneyim konuya böyle başladım cnku başımdan geçenleri ve beni daha iyi anlicaksiniz ben 6 sene sonra evlat sahibi oldum ve 38 .haftamda ntsde kalp atışı bı aldılar bı alamadılar bütün hastane ekibi başıma toplandılar ama bı cozum bulamadılar bnde yalvardım o sırada bn zaten tup bebekliyim haftamda iyi beni sezeryana alın diye sonrasında bana başka şehire sevk verdiler ve yaklaşık 2 buçuk saatlik yol ve bebekden kalp atışı alamıyorlar beni ağlaya ağlaya gönderdiler sonrasında ailemin kararıyla başka şehire gitmektense diyip başka hastaneye gittik ve nts alarm verdi cnku hiç kalp atışı yoktu sonrasında acil sezeryana alındım belden iğne vuruldum ve kesilmeye baslandim ya ben uyusmadim yada beklemediler çünkü bebek için ben hissettim bağırmaya başladım sonrasında genel anestezi verdiler yatağa geldigimde belden asagim uyusuktu yani uyuşmuşum neyse çok şükür kucagimda 1 aylık olduk ve ikinci çocuğa asla cesaret edemiyorum çünkü hissettiğim için korkuyorum aynı şeyler başıma gelicek diye siz hissettiniz mi yada uyustugunuxza rağmen kesiyi çok hissediyor musunuz cvblarsaniz sevinirim

14 Cevaplar

0 oy
(1,292 puan) tarafından
3 sezaryenim var biri spinal biri genel. Hiç hissetmedim ben. Spinal de bile sordum kestiler mi diye nerdeyse sonuna gelmiş bitmişti yani o derece
(3 puan) tarafından
Çok iyi ya ikinciyi düşünürsem inşallah bende böyle olurum ya
(1,292 puan) tarafından
Her doğum bir değil inşallah bi dahaki güzel anılarla kolayca geçer
(3 puan) tarafından
İnşallah canım benim cnku anne kolay olunmuyor ne acılar çektim hamile kalabilmek için şimdi de rabbim verirse tekrar yapmak istiyorum inşallah aynı acıları çekmem tekrardan
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım daha doğum anını unutmamışsın ondan korkuyorsun bende senin gibi söylüyordum ama şuan aynı düşüncede değilim . Gerçi ben normal 2.yi istemiyorum doğumla alakalı değilde 
(3 puan) tarafından
Kesiyi hissettiğim için psikoloji kalmadı bende bide dediğin gbi tazeyim daha ondan galiba
0 oy
(9,011 puan) tarafından
Bende ilk doğumdan kontrol e gidip acil sezeryana alındım.bebekte sıkıntılar falan oldu tam kovid dönemiydi ambulans la ben tek başıma gidip doğuma girdim eşimi bile almadılar yanıma. Uyuşmama gibi bişey olmadı bende sadece doğumdan sonra acaip baş ağrısı oldu. 2 sezeryaniminda büyük oğlum 22 aylıkken oldum. Bir sıkıntı olmadı ikiside spinal anestezi yani belden uyuşturmli oldum 
(3 puan) tarafından
Benim uyusmami beklemediler hani doktor eğer bekleseydik çocuğu kaybedicektik dedi oda haklı ama benim psikoloji biraz kötü cnku aklıma geldikçe gene kesiyorlar gbi beni
(9,011 puan) tarafından
Biraz zaman geçsin unutursun inşallah
(3 puan) tarafından
İnslalah tek duam o cnku rüyamda bile kesiyorlar
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Canım benimde ilk doğumum 37+0 da oldu spinal oldum yaptıktan sonra ucu kırık bir iğneyi her yerime dokundurup hissediyor musun diye sordular dokunuş var acı yok anestezi uzmanı da öyle demişti dokunmalarımızı hissedeceksin acı olmayacak demişti hatta yüksek doz yapmış ellerim de uyuştu diye sakinleştirici verdiler benden önce 4 sezeryan varmış kimse uyuşmamış genel yapmişlar bana da onlar yüzünden fazla yapmış çok şükür bebeğimin doğduğu anı gördüm benimki böyleydi 2. Sezeryan için sakın korkma daha iyi bir hastaneye gidersin canım bir daha yaşamazsın inşallah benimde en büyük korkun ya hissedersem olmuştu soruyorlar hissediyor musun ne hissettiğimi bilmediğim için susuyordum
(2,103 puan) tarafından
Birde ben hissetmiyorum diyince hemen başladılar sohbet muhabbet derken bende izliyorum doktor şimdi başlıcam dedi ben izliyordum yukardan dedim sen kestim bile çoktan 2 saniye sonra bi adam geldi sakın ol şimdi bebek için karnına bastıracaklar o zaman korktum çünkü göğüs kafesime baskı oldu bir baktım oğlum çikti
(3 puan) tarafından
Doktoru çok seviyorum oda böyle olmasını istemezdi eminim cnku çocuk için çabaladım ben o yüzden senin uyusmani bekleyemezdim dedi benim içinde evladım önemliydi bana yatar yatmaz bacağını kaldır dedi bn kaldirdim doktor geldi 1. Kesiyi attı çok iyi hissettim cnku jilet gibi ama aciliydi bn hissediyorum demeye kalmadı ikiciyide vurdu sonra kancaları taktılar ve ben bağırmaya başladım kancaları bile hissettim o derece ben bağırınca hem damardan hemde buharla anestezi verdiler bana toplam üç tane anestezi yedim işte ben herşeyi noktasına kadar hissettim
0 oy
(151 puan) tarafından
Benimde öyle oldu 35 haftalık erken doğum oldu gebelik şekerinden dolayı sancim vardı eşimde yalancı sancidir o merak etme dedi sancim artınca hiç olmazsa bir devlet hastanesine gidelim dedim bir baktiralim. Gidiş o gidiş oldu sancim gözüküyordu hastane çıkmama izin vermedi sabaha kadar sancı çektim ama açılmam ilerlemiyordu. Hastaneden çıkıp kendi doktoruma gitmek istedim evrak imzalamamizi istediler eşimde bebeğe bisi olur biran önce sezaryen ol dedi hastanede de yakın arkadaşı hemşire vardı yardımı dokundu diye burda olalım dedik olmaz olaydım. Belden uyuşma için damarı bulamadılar biri gidiyor biri geliyor en son bulduk dediler tam kestikleri an çığlık çığlığa kaldım bekleyelim dediler 5 dakika arayla yine canlı canlı kestiler yine çığlık attım gitmek istiyorum dedim sonra genele çevirdiler. Oğlum 2 yaşında olacak neredeyse 5.5 aylikta hamileyim o hastanenin önünden bile geçmiyorum adını duyduğum an bile strese girmeme sebep. Herkesin iyi doğum anı olmuyor ne yazık ki. Bu hamileligimde kesinlikle özelde ve genel anestezi alarak yapicam Allah nasip ederse
(3 puan) tarafından
Sende benim yaşadığımı yasamissin canım Allah kolaylık versin rabbim acısız dogurmayi nasip etsin darısı unutup bana inşallah ben belden istiyorum bı cesaret ama beklemelerini isticem uyuscakmiyim diye uyusmazsam genel isticem neden diye sorarsan ben uyandığımda bebeğim yanımda yoktu ve ben öldü sandım o çok kötü oluyor odaya gectigimde de bebek yoktu ailemde öldü sanmislar bebeği yarım saat sonra getirdiler ama ben ağlamaktan içim çıkmıştı o yüzden bebeği çıkarken görmek istiyorum ağlamasını duymak istiyorum
(151 puan) tarafından
Rabbim kolaylık versin canım çok zor bende oğlumu göremedim gebelik sekerinden dolayı başka hastaneye gönderilmişti bense 3 kaldım hastanede 3 günün sonunda görebildim o acıyı yaşamak ardından evladını görememek çok zor rabbim kimseye yaşatmasın ama uyuşmazsa zorlama bebeğini görür seversin Allahın izniyle
0 oy
(485 puan) tarafından
Ben 2 sezaryen oldum ilki korkunçtu sonlara doğru hissettim çok bağırdım ama kızdılar bana bitiyor dediler. Kabus gibiydi. Ameliyattan sonra o halimle doktorla kavga ettim. 2 sezaryenimi başka hastanede oldum ve aşırı korkuyordum. Ne olur genel anestezi yapın dedim ama belden uyuşturdular gene aynı şeyleri yaşıyacağımı düşündüm ama o kadar güzel geçti ki.. Anestezi doktoru başımdan ayrılmadı. İlk ameliyatta bele vurulan iğne aşırı canımı yakmıştı öyle böyle değil. 2. Ameliyatımda iğneyi çok az hissettim. 

Yani doktordan doktora değişiyor. İlkte kötü şeyler yaşadın diye yine yaşıyacağın anlamına gelmiyor. Boşu boşuna 8 ayımı zehir ettim kendime sen de benim gibi yapma canım. Güzel düşün. Doktorunu iyi araştır inşallah çok güzel geçecek 
(3 puan) tarafından
Dediğim gibi doktorumu çok seviyorum ama ntsde kalp atışı olmayıp alarmlar ötmeye baslayinca görmeniz lazımdı bı yandan beni soyuyorlar bir yandan damar yolu açıyorlar ameliyat hanede 20 kişi vardı rahat alel acele oldu cnku bebeği kurtarmak içindi herşey farkındayım doktoruma kötü diyemem günahina girmem o benim için çabaladı ama uyusmadigimi anladığı an keşke genele donseydi tek sorun buradaydı onuda sordum genel anestezi bnm bbegin kalbi yavaşladığı için genel anestezi riskliymis ama ameliyat yarilanmisti bana öyle yapıldı genel anestezi bebeğe bı zarari olmadı şükür
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Hele dur daha çok yeni yaşadıkların. İlerleyen zamanlarda düşün bunları. Ki 3 sezeryan oldum tek hissettiğim içerden bebeği çıkarırken karnımda bişi oynuyo ama acı falan yok. Senin doğum zamanı stresli olduğu için sıkıntı etmişsin. 2.de bak gör nasıl kolay oluyo. Düşünme şimdi bunları
(3 puan) tarafından
İnslalah cnm ya 3 sezeryan duyunca moral oluyorum cnku zor olsa herkez 1 de kalır diye düşünüyorum rabbim evlatlarin acısını gostermesin
(11,082 puan) tarafından
Amin Rabbim cümlemize bağışlasın evlatlarımızı.
0 oy
(734 puan) tarafından
Canım benim hayırlısı olsun bende 2 ikinci genel anestezi tercih ettim şükürler olsun hiç bşey olmadı 
(3 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm sevindim adına sorunsuz sezeryan ne güzel
(734 puan) tarafından
Hiç üzülme kuzum korkma
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Yani genel anestezi ilk dogumum 

Belden uyusmali ikinci dogumum beni kestiklerini dokunmalarini hep hissettim ama sıfır acı sorarsan 3. Dogum olursa eger nasip olursa yine belden uyusmali hissederim

Sizede gecmis sun Rabbim cocugunuzu size bagislasin
(3 puan) tarafından
Amin cnm hepimizin evladını inşallah
0 oy
tarafından
Ben belden uyusmali oldum bir tık hissediyosun evet keislirken avı degilde böyle his olarak orda birşeyler yapıldığını çok hafif sizi gibi hissediyosun ben hissettim yani ama doktoruma güveniyordum ve ilk gebelikte eşi ayrılmıştı acil sezeryan oldum benimkide kordon dolanmisti çok şükür gayet rahat geçti kendine iyi bir doktor seç güven korkma canım kötü hir tecrübe olmus
0 oy
(4,225 puan) tarafından

Sende hissetmemissindir sadece elleri hissetmissindir zaten oyle olmasi normal. Discide nasilki disini cekerken dolgu yaparken temizlerken aletleri agzinda hissediodun. Dis hekiminin ekini parmaklarini dudaginda agzinin icinde hissediosun ama uyusuk acimiyor. Ayni iyle. Sen o anki stresle gerginlikle doktorlarin elini dokunmalarini hissedince korkmussundur. . Benim ilki genel anestezi . İkinciyi ozellikle belde. İstedim. İgneyi yaptilar beni yatirdilar ben hicam uyusmadan baslamayin falan diyodum tamam beklcez tabiki dedi dr. Benle konusuodu bi bakdim bebek aglio:)) coktan bitmis bile dogum ben uyustugumu bekliolar kontrol ediyolar saniyodum elleri hissettim biri dokunuo bana ama aci yok

(4,225 puan) tarafından
Seni. Dikisin komple gecince gobek bolgeni kasi gidikla elinin degdigini hissediceksin ama herhangi bi gidiklanma yok. Karnin kasinsa kasiyip kasimadigini anlayamassjn his olmucak orda
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Daha yeni boyle hissetmen normal ilkimde ikincide de bebegin cikis anini hissettim sadece ama aci olarak degil bir de bebek cikarilirken baski uyguluyorlar mecburen gogus kismina yani benimkilerde oyle oldu ikisinde de kordon dolanmistid ugrasarak cikardilar yine de korkunc travmatik bi sey yok klasik sezaryen zamanla kendine gelir istersin
0 oy
(2,806 puan) tarafından
İlk kızım benimde normal doğum olacaktı canım 9 saat suni sancı verdiler ama bebeğim zayıf olduğu için kalbi dayanmadı acil sezaryan dediler spinal oldum hissediyorum dedim uyuttular 2 sezeryanımı 7 haziranda oldum yine spinal yaptılar hissetmedim dokunduklarını falan hissediyosun kesiyi hissetmedim 2. De canım bebeğini sağlıklı büyüt korkma aynı olmuyo 
(3 puan) tarafından
İnslalah ya cnm
(2,806 puan) tarafından
Bunları düşünürsen lohusa sendromuna girersin ve çok zor yıllar sürüyo o sendrom 2. Bebişi düşünürsende korkma hissetmiyorsun
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Yuksek ıhtımal tam uyusmanı durumun acılıyetınden dolayı beklemedıler cunku hissedilmiyor hıcbırsey ben ıgne sonrası ne sonda taktıklarını nede batikonla alt tarafımı sildiklerini vs hissetmedim kaldı kı kesik yanı hissedilmez normalde..

Ama cok sukur bak bebegıne kavusmussun daha cok kucuk bebegın 1 ayşıl sımdı bunları dusunmek ıcın cok erken ve gereksız gecmıs bıtmıs korkuların anın tadını kacırmasına ızın verme daha onunde uzun yıllar var ılerde ılla kı unutacaksın bır nebze ve o zaman daha temkinli tecrubelı olacaksın korkma hıc sen
(3 puan) tarafından
İnslalah yaa
(1,573 puan) tarafından
İnan bana bırak kendını anı yaşa bak yanında minnoş bırsey vaaaar ya ne guzel kokuyordur sımdı yerıme boynunu koklar mısın :)

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 308 göst.
2 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 493 göst.
27 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Yasemin875 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 445 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde DianaAlmina (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 187 göst.
8 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,716 soru

11,398,862 cevap

34,923 kullanıcı