0 oy
281 göst.
Diğer kategorisinde (2,870 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Deneyimlerinizi paylaşır mısınız çocuklarınızın yaş aralığı nekadar nasıl anlaşıyorlar  keşke daha bekleseydim veya daha erken doğursaydim diyor musunuz 

Kızım 20 aylık benim hamileliğim zor geciyor serklaj vs yapılması gerekiyor hamileliğin de kışa denk gelmesini istiyorum daha rahat geçer diye o yüzden ağustos ta hamile kalmak istiyorum 

Ama 2024 te mi yoksa 2025 de mı olsa daha iyi olur bilemedim 

Kızım çocuklarla çok iyi zaman geçiriyor o yüzden kardeşi olsun istiyorum ama benim hamileliğim sorunlu olduğu için büyük olsun da istiyorum kardeşi doğunca 3 yasinda olmuş olacak yeterli mi bilmiyorum  

Yani aciksaci şu bebek doğduğunda 4 yas ara olması mı daha iyi 3 yas mı iletişim açısından 

22 Cevaplar

+2 oy
(1,176 puan) tarafından
2 oglum var  büyük olan 7 yasinda ufak uc buçuk aylık.  7 yasinda ki oğlum ben bebekle ilgilenirken  kendi işlerini hal ede biliyor  tuvalete gidiyor kendisi . Ödevlerini yapıyor yemeğini masaya koyarım kendisi yer bana yardımcı olur bakkala giderim kardeşine sahip çıkar basindq durur daha bir çok şey.  Ama çok tek kaldı o yüzden çok üzülüyorum keşke beraber buyuseydiler .
(2,870 puan) tarafından
Evet 7 yaş cok gerçekten kendiniz mi istemediniz
(659 puan) tarafından
Benım de oglum suan 6 yasında bende yeni dusunmeye basladım suan hamıle kalırsam 7 yasında iken abı olacak aynı hisleri paylasıyorum sızle hem diyorum ki ıyı yaptım kendını ıdare edecek yasta artık sonra dıyorım cok mu ara verdım
(1,176 puan) tarafından
Kendim ara verdim yaşımda kucuktu  19 yasinda anne oldum beraber büyüdük  6 yaşındayken Hamile kaldım kardeşinin  doğmasına 3 gün kala 7 yaşına girdi :) çok ara vermediniz bnce idael çok yıpranır diyer türlü bak şimdi kardeşi durmuyor ayağımda sallıyor m geldi yemeğini yedi elini yüzünü yıka dı  kıyafetlerini  değiştirdi  yanıma geldi oturdu ödevini yaptı kalktı ders programını  hazırladı çantasını koydu kapının arkasına caji meyve çekti dolaptan aldı getirdi  beraber yuyiruz daha ne olsun  bir yere gidiyorum akıllı saat aldık sim kartlı  arıyorum  açıyor ben gelene kadar konuşuyoruz  oda kardeşine sahip çıkıyor
(800 puan) tarafından
Birlikte buyutmek insanı çok yıpratıyor
-Reklam-
0 oy
(1,045 puan) tarafından
11 ay var aralarında çok zor oluyor ama bazen de pamuk gibi oluyorum büyük su içerken küçük istiyor gidip küçüğe şu veriyor yada başka bir şey yediriyor 2 yaş ve 1 yaş bu arada ama ısırma huyları var 
(2,870 puan) tarafından
Ay 1 yas ara da çok çok az ya zordur eminim ki ama birlikte büyüyüp gidecekler
(1,045 puan) tarafından
Gelecek yılları düşünüp rahatlıyorum yoksa cinnet geçirecek gibi oluyorum
(67 puan) tarafından
Ayyy sanki beni anlatmışsın gibi. Bizdede 11 ay var. Büyük kız, küçük erkek. Biri 2 diğeri 1 yaşında. Aynı oda su içer, kardeşine de verir, düşse hemen tutar kaldırır. Çok zor oluyor, ikisinide emziriyorum mesela ama yinede iyi ki olmuşlar :)
(800 puan) tarafından
Bizde de 11 ay var buyuk kız küçük erkek biri 4 yaşına dieri 3 yaşına giricek bende ikisini bir emzirdim
Ama şuan kafa olarak çok dardayım çok hastayım
Näzar mıdır nedir bilemem ama

ANNEDEN GERÇEKTEN ÇOK GİDİYOR
0 oy
(12,536 puan) tarafından
18 ay olacak arasında,bir ay civarında kaldı bklm bklm beni neler bekliyor 
(2,870 puan) tarafından
Ay sizinki de çok küçük daha ben bazen cinnet geçiriyorum ikinci çocuk hemen çıkıyor aklımdan uykusu bir dert yemesi bir dert bide kucuk bebek olsaydı ne yapardım şu anda diyorum
(12,536 puan) tarafından
Ne kadar var aralarında?
Biz çok istedik arası yakın olsun diye nasip oldu şükür tabi illa zorluk olacak ben doğumdan sonrakı iki haftayı düşünüyorum bi tek alttan dikiş olacaksa diye
0 oy
(4,095 puan) tarafından
Benim tek çocuğum var ama 4 kardeşiz. Sistematik olarak sırayla her birimizin arasında 4 yaş fark var. Ben büyük abimle daha iyi anlaşırım mesela. Ama abi gibi değil baba gibi :D
(2,870 puan) tarafından
4 yas nasıl bir iletişim oluyor peki belli ki pek yaşla alakası yok ama küçükken mesela nasıl anlaşirdiniz
(4,095 puan) tarafından
Göktürk(en büyüğümüz) abim daha çok kendi halinde takılırdı. Genelde ders çalışır ya da kitap okurdu. Ama pamuk gibi yumuşacıktı. Özellikle biz kızlara çok iyi davranırdı. (Ben ve küçük kız kardeşim) Göktuğ abim dünyalar yaramazıydı. Genelde Umay (en küçüğümüz) Göktuğun peşinden giderdi. Göktuğ da bunu iter kakardı. Sonra ben göktuğla kavga ederdim. En son Göktürk abim gelir son noktayı koyar kavgayı ayırırdı. Yani olay pek yaşla alakalı değil. Hepimizin karakteri çook farklıydı :) çok eğlenirdik ama evimiz çok büyüktü bahçeliydi. Deli gibi saklambaç oynardık. Hiçbir zaman başka çocuklara ihtiyacımız olmadı. Kimse bize sokakta salça olamadı :D
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Büyük kızım 4 yaşında iken ortanca kızım dogdu ortancam 20 aylıkken küçük kızım dogdu şimdi 5 haftalık hamileyim küçük kızım bebek dogana kadar 4 yaşında olacak yaş büyük olunca çok rahat oluyor 

Benim iki kızlarımın arası az ikiz gibi büyüttüm baya sıkıntılıydı ve şimdi bir çok konuda zıtlar çok kavga ederler ama büyük kızım öyle değil 
(1,445 puan) tarafından
Normalde bende eşimde çocuk istemiyorduk ama 3 kızım var diye güzel görümcelerim ardımda dedikodumu yaptıkları için yok onların oglu var ben kıskanıyorum yok onlar getiriyor ben getiriyorum yok eşim kime ev alıyor çalışıyor gibisinden çok zoruma gitti cahil insanın lafı agır oluyor ondan istedim yani maddi konuda eşim esnaf istediği zamn işe giddip geliyor ondan sıkıntım yok çok şükür ki ailem burda yanımdaa bana destekçi öyle söyliyryim
(800 puan) tarafından
Allahın cezaları
Peki oğul mu olucak
(1,445 puan) tarafından
Daha yeni hamileyim 5 haftalık cinsiyet benim için önemli değil yeterki sağlıklı olsun amaa gönül isterki birtane de oglum olsun ama benim için öncelik sağlık
(800 puan) tarafından
Aman kardeşim hayırlı sını iste bende bir oğul var Allahım bazen diyorum al canımı
Diceksindir ne yapıyor ki okdar
Ne yapmıyor
(1,445 puan) tarafından
Yok valla derdim cinsiyet değil yeterki sağlıklı olsun yeter
0 oy
(531 puan) tarafından
Böyle bir sıkıntın varsa 5,6yaşı beklemeni tavsiye ederim.Büyük kızım 4 yaşında büyüdü diyorum ama o da çoçuk kucak istiyor zorluyor.Küçüğüm 1 yaşında.Hamileyken kucağıma filan çok aldım 3 yaş hiç tavsiye etmiyorum sıkıntından dolayı.Yaş farkı olarak 2.5 iyi olurmuş diyorum büyğüm çok aktif küçüğüm yeni yürümeye başladı.
(2,870 puan) tarafından
Anlıyorum bi diğer seneyi beklesem bebek doğduğunda Kızım 4 yasinda olmuş olacak
Aslında bebek sadece Kızım yalnız kalmasın diye istiyorum çünkü çok güzel zaman geçiriyor çocuklarla
(531 puan) tarafından
Bu yönden gerçekten kardeş şart ben de öle düşünüp istedim ama iki çoçuğun zor yönleri de var.Büyüğün sakinse kolay olur.Benim ilkim doğduğundan beri çok zor ondan zor oluyor ama senin sıkıntın da varmış iyi düşün.3 yaşta kucak çok isterdi ama şuan iyi yürüyor yeterlilikleri de daha iyi yemeğini yer kendi giyinir tuvalete kendi gider vs.Yaş farkı çok olmasın oynasınlar dersen bakımları ilgilenmek zor ama ben rahat büyüteyim dersen beklemeni tavsiye ederim.Benim büyüğüm hırçın mesela çok gergin oluyorum tekken tolere ediyordum bir şekilde ama iki tane olunca zor oluyor
(2,870 puan) tarafından
Aslında her ikisini de istiyorum hem oynasınlar hem bakim rahat olsun ama sanırım ikisi aynı anda olmuyor seçmek lazım
Aslında zaman gösterecek hamile kalmak istediğimde kızımın durumuna bakarım nasıl bir karaktere sahip fln ona göre karar veririm
0 oy
(5,234 puan) tarafından

27 ay var aralarında. Küçükken çok zorlandım kızım uyumazdı o yüzden oğluma sağlıklı vakit ayıramadım elimden geleni yaptım ama yıprandım. 

Kızım uyusaydı zor olmazdı ama sabahlayan bir bebek ti uykusuzluk zorladı beni
Şimdi oğlum 4 kızım 2 yaşinda. En iyi arkadaşlar ara ara anlaşmazlık olucak ama birbirlerine çok bağlılar daima beraber oynarlar
İyiki diyorum. Oğlum sıkılıyordu tek başına. Okuldan çıkınca koşup kardeşine sarılıyor beraber yemek yer uyur uyanırlar herşeyi beraber yaparlar
(2,870 puan) tarafından
Benimki de zor bir çocuk o yüzden korkuyorum aslında uyutmasi bir dert yedirmesi ayrı hep ilgi bekler tek çocuk tek torun tüm ilgiler onda
Mesela şu anda 1 saattir uyutmaya çalışıyorum yatakta uzaniyoruz dönüp duruyor bebek olsaydı bu zamanı nasıl ayiracaktim eşim de çalışıyor gec saate kadar
0 oy
(58 puan) tarafından
Bence ideal 2_3 yas fazla buyuk olunca arkadsslik edemiyolar ikk 1 yil zor ama sonrancok rahat
(2,870 puan) tarafından
Öyle de işte mesela kızım zor uyuyor şu anda 1 saattir yatakta uzanıyoruz dönüp duruyor şimdi kucyk bir bebek olsa bu zamanı ayıramam ki
(800 puan) tarafından
Yanlış kardeşim kardeş onlar illa bir yaşdan SONRA herşey ılucaklar
Küçük çocuk Lara bir daire de b akmak hiç kolay deyıl

Ben yatsı namazında dışarı parka girdiğim günleri bilirim
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Ortalama 2 şer yaş var aralarında. Zor mu zor ama çok güzel oynuyorlar kavga da çok oluyo yine de başka çocuk aramıyorlar her zaman. Yalnız hamileliğin zor geçiyosa 3 yaştan önce yeni bebek düşünmeni tavsiye etmem. Benim 3 hamileliğim de genele göre iyiydi diyebilirim ama bu 4. Gebelik çok zor başladı çok yıprandık çocuklarla birlikte. Tuvalet eğitimi dahil işlerini kendi halledebildikten sonra yeni bebek daha mantıklı. 
(2,870 puan) tarafından
3 yaşını doldurunca mi hamilelik başlangıcı olsun diyorsun  çünkü benim düşündüğüm zamanda hamile kalırsam bebek doğdugunda kızım tam 3 yaşını doldurmuş olacak
Benim kızım bir de zor biraz uyutmasi ayrı dert yedirmesi ayrı 2 çocuğa yetebilir miyim diye düşünüyorum o yüzden
(11,089 puan) tarafından
Evet aynen öyle diyorum ben. Yeni bebeğin gelmesinden çok hamilelik aşaması gözümü korkutuyor benim
0 oy
tarafından
Benim çocuklar arasında tam 4 yaş var ve maşallah okadar rahat ediyorum ki inan birbirlerini kiskanmazlar en güzeli de bu bence beraber oynarlar hatta büyük olan küçüğüne yardım eder bakar oynar ilgilenir 3 çocuğum var hiç zorluk çekmedim şuana kadar masallah diyim de kendimi nazar etmim ☺️☺️
(2,870 puan) tarafından
Maşallah canım demek ki 4 yas daha mantıklı 3 daha küçük
tarafından
3 küçük canım bence benim fikrim ☺️ daha nazlı oluyorlar çünkü ama 4 yaş artık akılları eriyor anlıyorlar insanı yipratmiyorlar en azından
(2,870 puan) tarafından
Bende omu istiyorum benim kız pek nazlı hep ilgi bekler tek çocuk tek torun herkes üzerine titrer
Uyutmasi bir dert yedirmesi ayrı 2 çocuğa yetemem diye düşünüyorum
tarafından
Aboo işin zor iannki 4 yaşını bekle ozaman ☺️ kıskanç olur bebeği kıskanır bu sefer
0 oy
(1,577 puan) tarafından
10 yaş var aralarında büyük oglummartik herseyini yapıyor okuluna kendi gidip geliyor ben hep küçükle ilgileniyorum . Ama yaş farkının fazla olması birbirleriyle oyun yönünden hiç ortak yönlerinin olmaması .
(2,870 puan) tarafından
Evet benim de abimle 9 yas var aramda ama ben 4 5 yaslarimdayken benimle oynadığını hatırlıyorum
0 oy
tarafından
Kızımın biri 4yasinda biri 3yasinda büyük kızım çok olgun yaşına göre iyimser merhametli kardeş canlısı çok güzel ablalık yapıyor küçüğü inatçı dediğim dedik çok simartti eşim onu ikisi çok iyi anlaşıyor ne isterse ablası zittina gitmeden ortayı buluyor ablası iki dakika kaybolsun hemen aramaya başlar onu asla onsuz durmaz birbirlerine hem arkadaş hem kardeş hem sığınak oldular oğlum 9aylik küçük kızım onu biraz kıskanıyor kucağıma alınca oda gelir sırtıma biner ilgiyi hep üstüne çekmek istiyor 
(2,870 puan) tarafından
Peki 3 yaşındaki kızın bebekle iletişimi nasil
tarafından
Yanimizdayken seviyo öpüyor kucağına aliyo yalnız kaldimi sırtına binmeye çalışıyor birden bni görüyor hemen kalkiyo oyun oynuyom kardeşimle anne diyo oğlumda onu gördükçe korkar ifadesi değişir mümkün oldukça kızımın yanında oglanla ilgilenmemeye çalışıyoruz
0 oy
(493 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında oğlum 3 aylık zor oluyor yeri gelince çok güzel gidiyor çok şükür canları sağ olsun diyorum ama şunu sana öğüt olarak verebilirim tuvalet eğitimi verdiysen işin çok kolay olur benim gibi perişan olmazsın 
(2,870 puan) tarafından
Hayır vermedim daha kaka çiş diyor yaparken saklanıyor ama tuvalete veya lazimliga oturmak istemiyor
Ama asıl sorunum zor uyuyor ona zaman ayırmam lazım kucuk bir bebek olsa bunu nasıl başarırım bilmiyorum
(493 puan) tarafından
Valla kuzucum herşeylerini düzene koy ondan sonra yapmanı tavsiye ederim yoksa ikisine birden yetişmek çok zor
0 oy
(946 puan) tarafından
Ben sormadan siz sormussunuz benimde 24 aylık bi kızım var ikincinin hamileliğini kışın geçirmek istiyorum. Ama önümüzdeki yaz mi yoksa öbür yaz mi olmalı bilmiyorum:))))
(2,870 puan) tarafından
Haha aynı durumdayız demek ki ama ben yorumlardan bi sonraki seneye kalmalı diye kanaat getirdim çünkü benim bebeğim zor hamileligim zor
Seninki kolay bir çocuksa şimdiki gelen yaz olabilir
(946 puan) tarafından
Evet canım ben doğumun 2025 7. Aya gelmesini istiyorum ne zaman korunmayı bırakmalıyım
(2,870 puan) tarafından
2024; 10 ayda hamile kalmış olman gerekiyor yani dokuzuncu ayda bırakman gerekiyor
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Çocuk büyük olursa ayak bağı olmaz çoğu işini kendisi yapar ama arkadaşımın çocukları arasında 6 Yaş var anlaşamıyorlar diyor kız erkek kardeşiyle oynamak istemiyormus bebek olarak görüyormus haklı olarak.. benimkilerin arasında 28 ay var çok zorlandığım zamanlar oldu bir sene iki çocuk bezledim kızı yedir oğlanı yedir vs.. çok güzel anlaşıyorlar oyun oynuyorlar parka gidince başka çocuk aramıyoruz vs.. oğlum Kasım ayında doğdu kış sert geçti 6 ay evde hem bebek büyüttüm hem kızımla ilgilendim bir sürü kitap okuyorduk etkinlikler vs.. şu an kızım 4 buçuk yaşında kreşe gidiyor oğlum 2 yaşında onda seneye gider inşallah biraz rahatladım bugünüme şükür 
(2,870 puan) tarafından
Evet 6 yas çok fazla ama 2 bucuk yas ta beni zorlar çünkü kızım zor uyuyor zor yemek yiyor uykuları bile hala tam düzene girmedi 2 çocuğa mümkün değil yetemem çok yıpranırim ama eğer düşündüğüm tarihte hamilelik olursa bebek dogana kadar kızım nerdeyse 40 aylık olacak yani 3 yaşını geçmiş oluyor bilemiyorum zamana bırakacam sanırım
(2,835 puan) tarafından
Benim kızım rahat bir çocuktu o yüzden gebelik düşündüm ona rağmen 3 buçuk yaş olmaliymis dedim çünkü tuvalet eğitimi almak istemedi kıskandı inat etti baya zorladi beni.. destek olan eşiniz de yoksa düşünmeyin derim yaşınız geçiyor mu bilemem de
(2,870 puan) tarafından
Yok ya daha gencim hatta kucuk sayılırım bana kalsa hiç istemem ama kızım evde yalnız kalmasın ve çocuklarla iyi anlaşıyor diye istiyorum ama hazır değilim daha
Kreşe veririm orda oynar diye düşündük
0 oy
(967 puan) tarafından
Kızım 16 aylık oğlum 2 aylık gerçekten zorlanıyorum kızıma uyku düzeni verdim de işte oğlan da 1 yaşına gelse uyku düzeni versem rahatlicam 
(2,870 puan) tarafından
Biz 20 aylık olduk hala uyku düzeni yok bakalım bende zamana birakicam
(967 puan) tarafından
1 yaşından itibaren uyku düzeni verdim canım cidden rahat ettim akşam 8 de yatıyor sabah 7 7 buçukta kalkıyor öğlen 1 uyku yapıyor
0 oy
(2,587 puan) tarafından
13 ay kızım ve oğlumun arasi. Küçük kuzum 1 yaşına gelene kadar kan kustum . Şimdi ben küçüğe kızınca büyük sarılıp teselli ediyor ben yanındayım ablam diye

2020 li 2021liler :)))) yani kimseye gerek kalmıyor birbirine yetiyorlar . Kavgaları da oluyor ama genelde iyi anlaşırlar.  Yine olsa yine aralari aynı olsun isterdim
(2,870 puan) tarafından
Ay maşallah canım zoru atlatmışsınız artık bakalım bende zamana bırakıcam
0 oy
(21 puan) tarafından
Canım yaş aralığının az olmasının tek iyi yanı birlikte iyi oyun oynamaları onun haricinde sen de yıpranıyorsun iki çocukla da ilgilenmekten. Büyüyene kadar zorlanıyorsun ama büyüyünce rahat ediyorsun ikisi bir büyümüş oluyor. Çok yaş farkı da büyük olan kendi işini kendi görmüş oluyor daha sana destek oluyor 
(2,870 puan) tarafından
Evet işte ama yas farki çok olunca da ikisi oynayamiyorlar işte ben sanırım zamana birakicam kızımın durumuna göre artık
0 oy
(736 puan) tarafından
Benim cocuklarim arasindada 3 yas var ben gep 3 yasina kadar cisini ogrenir kendi isini kendi yapar yemegini yer falan diye planlar yapmistim kendi uyur kendi odasinda uyur falan diye. Ama kizim dogdu oglum cisi ogrenmemisti ameliyat falan oldu travva oldu uyumadi tek basina sonra yemegini kendi yemek istemedi vs kizim oldu hem kizimla ilgilendim hem ogluma cisi ögrettim hem kizimi doyurdum hem oglumu.ayni anda uyuttum ikisinide .idare etmekte cok zorlandim oglum özel bi cocuk zekada bisey yok ama konusamiyodu okula badlafi özel egitime basladi onla ilgilendim bir yandan yani cok zor oldu benim icin kizimij bebekligini hic hatirlamiyorum cok cabuk telasla gecti o gunler  ama simdi kizim 2 yasinda oglum 5 yasinda oynuyilar giriyolar cikiyolar birbirlerine arkadas gibiler oglum yasina gore kucuk kizim yasina gore buyuk duruyo yani aralarinda 1 yas var gibi duruyo bilmiyorum artilari eksileri bunlar ben tek oldugum icin cok zorlandim ama annen falan varsa yardim edecek idare edilebilir
(2,870 puan) tarafından
Annem yok kayinvalidem yakınımda yardım da eder ama ben kızımı da ihmal etmek istemiyorum bebek bebek diye
Bilmiyorum sanırım zamana bırakıcam bide 3 yas varsa oğlun 2 2 bucuk yasindayken mi hamile kaldım
0 oy
(446 puan) tarafından
İlk kızımla oğlumun arasında 2 yaş var çok güzel büyüdüler kavga görültü oluyordu tabi ama ikiz gibi büyüdüler çok güzel zamanlarımızda oldu oğlum 2014 lü sonra 3 üncü ye hamile kaldım oda 2020 doğumlu yine güzel anlaşıyor larda oğlum sorun çıkarıyor kisakniyor sanirim küçük kızımda ablasından daha çok abisini seviyor abiye daha düşkün büyük kızımda eşit sever kolar kardeşlerini benim.kucuk annem olur kendisi yardımcı oluyor hep bana o küçücük kalbiyle bazen ben çalışırken yemek yaparken kardeşini uyutur. Odayi toplar biryere gidersem  evde kız kardeşim olmasına rağmen onlarin annesi gibi davranir 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 134 göst.
4 Şubat 2023 Aile kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 101 göst.
0 oy
2 cevap 112 göst.
12 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Bsra77 (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 169 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu