0 oy
88 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (904 puan) tarafından
Kızlar bebeğim sarılık olmuş cuma günü 15di değeri bugün kontrol vardı 20ye çıkmış şuan ışın tedavisi alıyor doktor düşer değeri dedi bilgisi olanlar ve bebeği ışın tedavisi alanlar yazabilir mi?

7 Cevaplar

0 oy
(2,762 puan) tarafından
Şuan sariliktan hastanede yatıyoruz. 6 gunluguz. 4. Gün 23 le yattık. Bugun 12 ye düştü sabah akşam cikaracaklar. 20 yüksek ama yatirsan iyi olur
(904 puan) tarafından
Pazartesi doğum yaptım bende ilk kontrolüne getirmiştim sarılık 15 çıktı bugün 20 çıktı doktor çağırdı ve yatışını yaptık yarın geldiği saatte çıkar dedi ışık ile çabuk düşer dedi sarılık değeri ilk bebeğim ne yapacağımı bilmiyorum nasıl bir yol bilmiyorum
(2,762 puan) tarafından
Yani korkacak bişey yok. Dert etme kendine. Bende işte salı doğum yaptım. Yani dolu dolu süt olmasına rağmen sarılık olduk. Yani olacak olan oluyor. Bol bol sütünü sağ ver. Işığın altında da emzir olabildiğince. Çabucak iniyor :)
-Reklam-
0 oy
(2,288 puan) tarafından
Benim ablamın olmuştu canım bebeği baya ışın almisti ama tam hatırlamıyorum şuan 7 aylık maşallah biseyi kalmamış 
0 oy
(310 puan) tarafından
Benim oğlum emziremediğim için sarılık olmuştu bi türlü o meme bebek ilişkisini kavrayamamıştım 2 gün yattı sonra azaldı tabi en son gözlerden gidermiş korkmayın gerekirse mama takviyesi yapıyorlar iyi geliyor ışın tedavisi sık sık emzirirseniz geçer inşallah 
(904 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum kontrole diye gitmiştim sonra eve geldiğim de bir süre süt gelmedi bir gün emziremedim o gün zaten çok ağlamıştı sonrasında sarılık olmuş doktor sütün yeni inmiştir dedi kontrole çağırdı 20 çıkınca ışın verdi
(310 puan) tarafından
Hastanede mama verilmedi mi sütünüz gelmemiş yardımcı olmadılar mı en iyisi anne sütü emdikçe geçer geçmiş olsun üzülmeyin
0 oy
(566 puan) tarafından
Mavi ışık benim oğlumda 4 defa almıştı bizde 24 ile yatmistik tam sınırdaydik biz ama ışıktan çıkınca tekrar yükseliyordu en son 37 günlük oldu ve değeri 11 çıktı artık bitti gelmeyin çocukta büyüdü dediler şuanda çok iyi çok şükür zorlu bı süreç oluyor ama bitiyor 
0 oy
(60 puan) tarafından
Benim digum yaptığım gün du 1 gece sabaha kadar orda ışında kalmıştı gözleri kapalı şekilde 
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Bacım hiç korkma satiliktan ne ölen var ne sakat kalan.ha olmasaydı iyiydi ama napalim 5 bebekten 4 u ha yüksek ha düşük sarılık illa ki oluyor.beslenmesine dikkat edin .doktor ışık dediyse karşı çıkma en iyisini doktor bilir onun için.benim oğlan uzamış sarılık oldu degerleri hep sinirdaydi 4 ay devam etti.sukurler olsun 33 aylık oldu bile
(904 puan) tarafından
Yok hiç karşı çıkmadım hemen getirdim hayırlısıyla iyi olsun da
0 oy
(11,085 puan) tarafından
Doktor ve hemşirelerin talimatlarına dikkat et, geçer gider inşallah hemen. 

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 744 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 156 göst.
10 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde busra01busra (1,003 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 37 göst.
6 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde busra01busra (1,003 puan) tarafından soruldu

381,270 soru

11,413,873 cevap

34,960 kullanıcı

...