0 oy
744 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ya kafayı yemek üzereyim :'(

Emiyor çok şükür emmesi güzel sütümde var 

Mama takviyesi de yaptık 

1 günde 140 gram almış 

Kaka ve cıs durumda var 

Ama yok yine yüksek sarılık yine yüksek 

Yatış verdi doktor 

Kafayı yemek üzereyim üzüntümden :'(

42 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Biraz kendimi ve Rabbim'in izniyle bebeğinin sarılık durumunu atlattigimizda herkese tek tek cevap vericem ama topluca teşekkür etmek istedim. 

Yazan herkese minnettarim 

Sarılık kan uyuşmazlığı nedeni ile oluşmuş 

Fototerapi ile biticek inşallah Rabbim izin verirse ve yeniden tekrarlamazsa 

Anne sütüne ek mama desteği veriyoruz 

Durumumuz sabah belli olucak 

Dün öğleden beri burdayiz işin alıyor oğlum 

Umarım şifa olur dua eden ,destek olan herkese çok teşekkür ederim. Çünkü gerçekten birilerinin bana destek olmasına,ilgisine ihtiyacım var . 

Benim yerime lohusaya giren Kayinvalidemi unutmayalim ama lütfen. 

(399 puan) tarafından
Fototerapi ile düzelir benim oğlum da 6 saat kaldı şükür geçti Rabbim şifa versin
tarafından
6 saat maşallah.  Değeri neydi peki . Bizim 12 saati geçti şu anda Tedavi baslayali
(5,949 puan) tarafından
Benim kızım da 17 ye fototerapi aldi  24 saat durdu  allha  şükür  hastaneden  çıkışta 9 la çıktık  sonra  gün gün düştü  daha  yükselmedi canını sıkma düşüyor
tarafından
Inşallah canım sizinde kan uyuşmazlığı mıydı
(5,949 puan) tarafından
Yok  canım  yeni doğan  sarılığıydı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun. Yüksek derken kaç ?
tarafından
17 cıktı bugün . Dün bu kadar değildi kilo almış ama yinede düzelmemiş
tarafından
Yüksekmiş. Ama anne sütü sarılığı diye birsey var. O da olabilir
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Sakin ol canım sütün etkilenmesin hepimiz geçirdik, sende yanında kalabiliyor musun yoksa onu ayrı mı aldılar 
tarafından
Yanındayım canım
(3,527 puan) tarafından
Güzel o zaman canım sen sürekli emzir o düşücek
0 oy
tarafından
Kuzum sakın ol bazı bebekleri anne sutu de sarılın yapar sen emzır o dusecek 
tarafından
Kafayı yiyycem:(
tarafından
Sakın ol kuzum
0 oy
(7,213 puan) tarafından
Canım niye sorun yapıyorsun bunlar olağan şeyler sütun etkilenmesin olumsuz düşünme gayet iyi almış bence
tarafından
Almış ama sarılık ta artmış dünden beri anlamıyorum ki doktor doğru dürüst birşey anlatmıyor bebek hemşiresinden bilgi alıyorum sadece
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Benim.kizimda kilo aldığı halde sarılık oldu. Doktorumuz bazen böyle olabiliyor dedi. Biz ışın tedavisi görmedik bir ayda geçti 
tarafından
Ne kadardı sarılık
(3,729 puan) tarafından
15 çıkmıştı sonra yavaş yavaş düştü
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kaç çıktı değeri 
tarafından
17 cıktı:(
(25,224 puan) tarafından
17 de neden yatırılıyo ki 17 küsürdü bizimki bolca beslenme ile düşüşe geçti. Bazen anne sütü sarılığı oluyor emsede geç düzeliyor mama takviyesi ile geçerdi bizim doktorumuz böyle söyledi ve yatırmadı 1 ay anne sütüne ek mama ile besledi ve düştü. Allah yardımcın olsun cok zor yatırcaklar diye çok korkuyordum ben ama her bebeğin başına geliyor genelde sarılık olayı merak etme
tarafından
Valla bilmiyorum özel hastane direk yatırdı bugün.  Dünden beri mama takviyesi veriyorum bende kiloda almış benim gözümle gördüğüm vücudunda renkte düzelme vardı valla anlamadım
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım üzülme yatması gerekiyorsa yatırın geçer Allahın izni ile
tarafından
Yatırdık zaten hemen . Tedavi başladı şu anda hemsire 1 gecede düzelir dedi :(
(5,406 puan) tarafından
Ne güzel canım bununla geçmiş olsun üzülme Allah muhafaza ya çaresi olmayan birşey olsaydı. Bunları düşün şükret
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum üzülme bizi yatirmadilar ama 2 ay boyunca benim oğlum sarilikti 2 ay boyunca hiç azalmadı kilo dersen çok hızlı kilo alıyordu ama normal korkma 
tarafından
Kilo aldığı halde niye oluyor ki anlamıyorum:(
(4,700 puan) tarafından
Anne sütü sarılığı olabiliyor ben hiç mama kullanmadim sadece anne sütüyle bir ay içinde 2 kiloya yakın kilo aldı ama oluyo işte kuzum korkma yani 2 ay boyunca nereye gitsek bu çocuk hala sarılık mi derlerdi gözlerinde ki sarılık çok uzun süre geçmedi o yüzden sende korkma ki sütüne etki etmesin
0 oy
(14,039 puan) tarafından
Oğlumun 18di 48 saat tedavi gördü senin bebeğinin ne kadar çıktı 
tarafından
17 cıktı .  Hemşire 1 gece dedi ama bilmiyorum işte
(14,039 puan) tarafından
Üzülme canım benim uzulursen sütüne yansır bebeğine bolca güzel enerjiler gönder ben hastane de bırakıp eve gelmek zorunda kalmıştım virüs yüzünden izin vermemislerdi sen ne güzel yanindaymissin atlatacak merak etme Rabbim şifa versin
0 oy
tarafından
Üzülme canım benim kızım 3 gün felan hastanede kaldı ama sarılığı 3 4 ayda tamamen atlattı
tarafından
Neden o kadar uzun sürdü :(
tarafından
Normalmiş canım sadece yüzü ve vücudu çok sariydi soluk sarı ama geçti şuan neredyese 2 yaşında olacak şükür bende çok ağladım ama tecrübesizlik işte şimdi olsa ağlamam sanırım çok geçmiş olsun canım
0 oy
(4,717 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun sakin ve sabırlı ol 
0 oy
(2,809 puan) tarafından
Korkma canım benim kızım 3 ay oldu sarılık uzanmış sarılık dedi doktr 18 olduk yine yatmadı kzıım 
tarafından
17 de yatırdı bizi doktor
(2,809 puan) tarafından
Canım senin bebeğim kücük benim kızım 1 aylıkdı 18 Di sarılığı ve kimi anne sütüde sarılık yapıyo benim sütüm yapıyodu ama mecburdum emzirmeye mama yemedi hiç çünkü istemedi benim kızım mamayı bişey olmuyoya 3 ay sürdü bide bizim
0 oy
(6,859 puan) tarafından

Cnm ndn üzülüyorsun. Bnm 2 buçuk ay sürdü anne sütü sarılığı teşhisi kondu yani. Bizde 1 kilo üstü aldık hep. Sen sadece iyi besle stres yaparsan sütun azalır yapma. Her bebekte oluyor bende evhamliydim ,33 haft erken doğdu felan. Sen vücudunu elinle kontrol et sarılık nerelerde misal. Bilirubin değeri kaç çıktı kanda?

Birde güneşe çıkarmaya çalış cnm
tarafından
17 cıktı canım.  Sadece yüz bolgesinde vardı sarılık benim gözümle gördüğüm vücudu normaldi . Anne sütü teşhisi nasıl kondu peki
0 oy
(2,241 puan) tarafından
gecmis olsun canim uzulme benim kizimda 19 ile hastaneye yatti bir gecede duzeldi cikardilar :) isigin altindan cok almamaya calis ben sutumu sagdim isigin altinda biberonla verdim mama verdim yetmediginde ne kadar fazla kalirsa o kadar iyi demisti doktor e bir emzirmeye alinca da yarim saat emiyodu boyle yaptim . insallah hemen duzelir
tarafından
17 Canım bizede 1 gecede düzelir dediler .
Hemşire 2 saate bir gelicem hem emziriceksin hem mama vericez dedi
(2,241 puan) tarafından
insallah hemen duzelir canim kendini uzup de sutunu etkileme sutun bebisin icin cok onemli :)
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Bizimde herşeyimiz çok iyidi ama yine  yüksek çıktı 2 gün ışın tedavisii gördü bende onun yanında kaldım sütümü sağıp hemşirelere veriyordum ama okadar üzüntülüydümkii rabbim kimseye vermesin seni iyi anlıyorum canım 
tarafından
Yanındayım bende ama 2 saatde bir emzirmeniz için gelicek dediler . Ya valla anlamadım sütü güzel emiyor Mamada alıyor kiloda almış ama yok yine sarılık yine sarılık:(
(1,929 puan) tarafından
Aa ne güzel sen kucağına alıp emzireceksin ben hemşirelere veriyordum onlar içiriyor du :(( demekki anne sütü ile alakası yokmuş ben onu anladım vallaa
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Uzulme kuzum her bebegin gecirdigi bir donem yatirmasi daha iyi cabuk atlatir benim bebegimde uzayan sarilik vardi 3 ay cektim 
tarafından
Oy oy ne kadar zordu kim bilir:(
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Kuzum devlet hastaneleri 20 üzerini yatış verio normal bunlar kötü bisey değil sarılık  üzme kendini sakin yanindasin bak bol bol emzir canimin ici geçecek  Allahin izniyle 
tarafından
17 Canım özel hastane. Yatış verdi dirk doktor
(1,808 puan) tarafından
Uzme sakın kendini gececek
0 oy
(17,921 puan) tarafından
Geçmiş olsun bacı inş tez zamanda atlatırsınız
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Üzülecek bir şey yok canım benim kızımda öyle oldu 1 gece yoğun bakımda kaldı ertesi gün sabah taburcu oldub

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 90 göst.
30 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havvanur1 (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 248 göst.
5 Ocak 2022 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,326 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
25 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde abnw (4 puan) tarafından soruldu

381,760 soru

11,428,924 cevap

34,988 kullanıcı

...